משחקי הרעב ה-22

פרק 1

 

ריח שם ים הציף את הזירה של העונה ה-22.
הקפסולות התרוממו לאט, ועליהם 24 מיועדים חדשים שעומדים להילחם על חייהם בעונה ה-22 של משחקי הרעב.
מאות מיועדים נרצחו באכזריות במהלך השנים האחרונות, הדבר הזה לא הרתיע עד היום את המחוזות של פאנם, שנענשים עד היום על המרד נגד השלטון של הקפיטול. אותו מרד שכשל והביא חורבן גדול יותר על המחוזות.

הזירה השנה הייתה על חוף ים ענקי. קרן השפע נפרסה על אי קטן שהיה בתוך הים, על מנת להגיע אליו ורוב הנשקים המיועדים צריכים לשחות. חלק נכבד מהנשקים כבר היה על החוף.

 

כל אחד מהמיועדים הרגיש את המתח. כולם יודעים שבמשחקים האלו רק אחד מהם יישאר בחיים, ואף אחד לא מוכן לוותר על חייו.

 

צליל הגונג נשמע. משחקי הרעב ה-22 יוצאים לדרך.

 

ברי בן 13, מחוז 11

כשצליל הגונג נשמע, הוא החליק מהקפסולה שעמד עליה. הוא נפל על פניו על החולות של החוף. ריח הים לא היה מוכר לו, הוא רק שמע על החופים מהסיפורים.
הוא חיפש את המיועדת מהמחוז שלו ואת המיועדים של מחוז 12, הם התחברו בקפיטול. והנערה ממחוז 12 בגילו. והוא חייב למצוא אותם, כי הוא לא יוכל לשרוד לבד במשחקים. הוא צריך דמות שתהיה איתו ותדריך אותו במשחקים האלו.
הוא נזכר בדילן, המנצח היחיד של מחוז 11. הוא הדריך אותם בשיטות שלו כיצד לשרוד, אבל הפחד הציף את ברי במהלך כל השהות שלו בקפיטול, ולכן הוא לא הקשיב לו. הוא היה רק מרוכז בעצמו, וברוע שנעשה לו כששמו עלה בהגרלת האסיף.
ליבו דפק במהרה. הוא החל להסתובב במעגלים סביב הקפסולה, עד שהוא החליק על גופתה של המיועדת מהמחוז שלו. ברי הביט בה. הוא הרגיש כיצד הנשמה שלו עומדת לצאת מגופו גם.

 

דביר בן 12, מחוז 10

כשהוא ראה את המיועדת שלו מרחוק, לא היה לו זמן להגיע אליה עד שהקרייריסטית של מחוז 2 כבר חיסלה אותה. הוא הסתתר מאחורי הקפסולה, למזלו מבנה גופו קטן מאוד והוא הצליח להסתתר מאחורי הקפסולות הנמוכות.
הוא לא רעד. כי פחד לא היה לו, כל חייו הוא התמודד עם דברים קשים, מאז שהוריו נהרגו בתאונה במחוז שלו. מאז שסבו נתלה על ידי אוכף שקט בגלל שסירב לעבוד יותר מהשעות המקובלות. הוא תמיד חי כשקרו סביבו דברים רעים, הפחד כבר לא היה משהו חדש לו.
הוא הבחין במיועד ממחוז 11, ברי, נשכב על גופתה של המיועדת מהמחוז שלו. זאת ההזדמנות של דביר לרכוש בני ברית, זאת ההזדמנות שלו לברוח מקרן השפע עם אדם נוסף.
הוא רץ לעבר ברי, תפס בכתפו. ברי פחד וחשש. והבחין בדביר הנער הקטן ביותר במשחקים.
"אל תפחד" מלמל לו דביר, "בוא איתי"
"בוא נחפש את המיועדים של מחוז 12" אמר ברי בפחד, "נברח איתם, הם יעזרו לנו"
ברגע שברי סיים להגיד את המשפט שלו, הוא הבחין כיצד הקרייריסטית של מחוז 2 מחסלת את המיועדת של מחוז 12. כשגופתה נפלה על האדמה, הוא הבחין בגופו של המיועד ממחוז 12 נשכב לידה. הם מתים, כל האנשים שברי הכיר לפני המשחקים מתו.
ברי רצה לצרוח, להישאר במקום ולחכות שיהרגו גם אותו. אבל דביר לא ויתר עליו, הוא תפס בידו וגרר אותו הרחק מקרן השפע.

 

מקסים בן 18, מחוז 1 || רלין בת 18, מחוז 1

במשחקים הקודמים, מחוז 1 חווה השפלה כשהקרייריסטים שלו מתו ביום הראשון. הסכסוך בין מחוז 1 ומחוז 2 שהחל בגלל ההומופוביה שהפגין הקרייריסט של מחוז 1 כלפי ליידי, המנצחת של משחקי הרעב ה-20, גרמה לסכסוך בין הקרייריסטים.
מקסים ורלין הבינו שעל מנת לשרוד, הם חייבים לשפר את היחסים על מחוז 2. וברגע שהם הגיעו לקפיטול, הם החלו ביחסי חברות איתם. למזלם, לבני האדם יש זיכרון קצר. והקרייריסטים של מחוז 2 מהר הראו נכונות להתחבר אליהם לברית.

כשצליל הגונג נשמע, מקסים רץ ותפס חרב ארוכה, רלין תפסה פיגיון שהיה ארוך מהרגיל. הם החלו לטווח בכל המיועדים שניסו לגנוב כל כלי נשק אפשרי מקרן השפע. ולמזלם המיועדים השנה היו מאוד חלשים.
רלין הצליחה להרוג במכה אחת את המיועדת של מחוז 3 והמיועדת של מחוז 8, שכל אחת מהן קיבלה לתוך החזה את הפיגיון של רלין.
התחושה הזאת לא נתנה לה סיפוק. רלין ידעה שזה מעשה אכזרי לרצוח, אבל היא חייבת לשרוד. היא חייבת לשרוד ולנצח, להביא כבוד למחוז שלה. להביא כבוד לכל הילדים הקטנים שהיא התנדבה במקומם במחוז שלה.

 

אמדי בן 15, מחוז 5

אמדי החל לשחות לקרן השפע. הוא לא פחד שהקרייריסטים יהרגו אותו, הוא הבטיח להם את הנאמנות שלהם.
לרגע אחד הוא הרגיש פחדן שהוא עושה את זה. אבל הוא ידע שהוא צריך לחשוב נכון על מנת לשרוד. הוא והמיועדת מהמחוז שלו לא הסתדרו לרגע אחד מאז שהם נבחרו, לכן האפשרות לברוח איתה ביחד מקרן השפע הייתה אפסית. הם היו בסופו של דבר הורגים זה את זה.
אמדי הרגיש שהוא מוכר את הנשמה שלו לשטן, כשהוא החל להתחבר לקרייריסטים. אבל הוא ידע שזה הצעד הנכון ביותר, לא חסר אנשים שהיו עם הקרייריסטים בהתחלה וניצחו. יש את סיפורה המפורסם של בריאנה, מי שניצחה במשחקי הרעב ה-5, ויש את סיפורה של אנאל, המיועדת מהמחוז שלו, שבעזרת אחיה הם ניצלו את הקרייריסטים עד לניצחונה של אנאל.
אמדי יודע שהוא יעשה הכול על מנת לשרוד. לא הוא בחר להשתתף במשחקים האלו, האשמה כאן היא בגלל המחוזות, שלא מוכנים לעשות שום דבר על מנת שהדבר הזה יפסיק, ומוכנים להקריב את הילדים שלהם.

 

סאבן בן 18, מחוז 7

כל חייו הוא התנהל בצורה של הומור. לא הפריע לו שום דבר מהדיקטטורה של הקפיטול, הוא לא נתן לזה להפריע לחיים שלו לזרום.
כל שנה שהשם שלו לא עלה בהגרלת האסיף, זה היה בשבילו ברכה. סאבן אוהב לצאת עם בחורות על בסיס קבוע, במחוז שלו הוא נחשב לשובב גדול. הוא לא יכול לדמיין את עצמו עובר שבוע בלי חברה צמודה.
החיים שלו נהרסו כשהשם שלו עלה בהגרלה. שהוא נבחר להיות המיועד שייצג את המחוז שלו במשחקים.
הוא הביט על האדמה, המיועדת הקטנה מהמחוז שלו נהרגה. הוא לא הרגיש כל כך נוראי עם זה, וזה הרגיז אותו. למה הוא לא מרגיש רע שילדה מהמחוז שלו מתה, ילדה שהוא בילה איתה את הימים האחרונים והקשים בחייהם? האם הוא אדם אכזר שרק אכפת לו מהחיים שלו? הוא לא רוצה לחשוב ככה, אבל זה כנראה מה שהוא.
הוא ידע שעליו לסמוך על משהו בזירה הזאת. והדבר היחיד שקפץ לו לראש זה להתחבר לאישה שנראית לו חזקה ולא קרייריסטים. הוא הביט מסביב בזירה, התפלל שהיא לא נהרגה. רוב המיועדים שנשכבו מתים היו מיועדות.
הוא לקח אוויר, התפלל שהיא עדיין חיה – והיא חיה. הוא הבחין בה והתקדם אליה.

 

פרק 2

 

שברי בן 15, מחוז 4 || אמבר בת 17, מחוז 4

ליבו של שברי דפק במהירות. הוא פחדן, והוא יודע את זה.
למה הוא היה צריך להיבחר למשחקים האלו? בשביל מה הוא היה צריך את הדבר הזה? הוא לא עשה שום דבר רע, הוא ילד ביישן שרק תרם לכולם. ועכשיו הוא צריך להיענש על זה?
הוא ירד על החוף, הביט לעבר הים. קרן השפע נראתה רחוקה ממנו. הקרייריסטים החלו להרוג במהירות מיועדים, רוב המיועדים שמתו היו מיועדות.
הוא התפלל בליבו שאמבר, המיועדת מהמחוז שלו תישאר בחיים. הוא התפלל שהיא לא תמות, הוא לא יוכל לשרוד את המשחקים האלו בלעדיה, היא נחושה, היא חזקה ואמיצה – ההפך ממנו. היא לא חוששת מכלום. היא פלפלית, לפחות ככה קרא לה המיועד ממחוז 7, סאבן, שלא הפסיק לפלרטט איתה במהלך כל השהות שלהם בקפיטול.

אמבר לא הרגישה את האוויר בריאות שלה. היא הביטה מסביב, גופות של מיועדים כבר התאספו. רובם מיועדות מתות.
היא התפללה ששברי, המיועד מהמחוז שלה בסדר. שהוא הצליח להיחלץ, שהוא לא מת כמותה. היא החזיקה בידה סכין ארוכה. זה הדבר שהיא הצליחה לקחת מהכלי נשק שנזרקו על החוף ולא היו על קרן השפע שהייתה על אי באמצע הים.
היא חיפשה בעיניה את שברי. היא חייבת למצוא אותו, היא חייבת למצוא אותו בריא ושלם. והיא ראתה אותו, מביט מסביב, מחפש אותה. והקרייריסטית של מחוז 2 מתקדמת אליו מאחור, היא עומדת לחסל אותו.
כשהקרייריסטית של מחוז 2 הייתה במרחק של כמה סנטימטרים ממנו, אמבר לקחה אומץ, ובמהירות זרקה את הסכין שלה שפגעה בגופתה של הקרייריסטית. אמבר רצה לעבר שברי, תפסה אותו בידו חזק. ליבו דפק מהר, ובלי לחשוב פעמיים היא החלה לברוח איתו מקרן השפע.

כשהיא בורחת, תופס אותה יד של מיועד. היא נלחצת, לוקחת את הסכין שלה ומהר פוגעת ביד. המיועד צורח, ואז היא מבחינה בו, היא מבחינה בסאבן, המיועד ממחוז 7. המיועד שלא הפסיק לפלרטט איתה בקפיטול.
"את דפוקה?" הוא התעצבן.
"אל תבהיל אותי ככה שוב" ענתה לו אמבר, "אל תהיה אידיוט"
היא תפסה את ידו השנייה, וגררה אותו יחד איתה ועם שברי מקרן השפע.

 

טרוי בן 16, מחוז 9

הוא הרגיש שבא לו למות לרגע. למה הוא עשה את זה? למה הוא התנדב למשחקים האלו אם הוא לא מוכן אליהם נפשית?
את ילדותו העביר טרוי כשהוא מנסה להשתלב, נגד כל הסיכויים שלו בחברה. הילדים האחרים תמיד זלזלו בו, התנהגו אליו שהוא שונה.
הוא היה מאוד רזה, ופניו היו תמיד מלאות בפצעונים. הוריו לא באמת דאגו לו, ולא היה אכפת להם ממנו. הם היו עסוקים בלעבוד את הממשלה של הקפיטול דרך מחוז 9, שניהם היו עובדי עירייה, שבזכות העבודה שלהם קיבלו הטבות.

טרוי החליט שהוא חייב לעשות משהו עם החיים שלו. בשלוש שנים האחרונות הוא החל באימונים סודיים שאותם קיים לרוב בחורשות נטושות במחוז 9, הוא החליט להאריך את שערו הבלונדיני, למרות התנגדותה של אימו שלא אהבה את זה. למרות זאת, הוא הרגיש זלזול גדול עדיין, כי קנאו בו. קראו לו פחדן. והוא היה חייב להוכיח שהוא לא פחדן, והדרך הטובה ביותר לעשות את זה היא להיות במשחקים האלו.

המחוז שלו בחיים לא זכה למנצח. וטרוי מקווה להיות המנצח הראשון של מחוז 9, להביא את הכבוד שאף אחד לא הצליח לעשות את זה. רבים מהמחוז שלו שהשתתפו במשחקים הגיעו רחוק, ריגשו עשרות לבבות במדינת פאנם, אבל תמיד מתו.

הוא יודע שהכול מצולם בזירה הזאת, והוא יעשה הכול על מנת להוכיח את אומץ ליבו.

עיניו מביטות לעבר הקפסולות, ושם הוא רואה את המטרה הראשונה שלו להוכיח את אומץ ליבו.

 

סטי בן 16, מחוז 8

לא. הוא לא רוצה את זה. הוא רוצה לצאת מכאן, אבל הדרך היחידה מכאן היא למות.

הוא גם ככה לא ינצח, הוא ההפך מכל מי שמוכר כמנצח אי פעם. בשנה הקודמת ניצח ווף, מיועד מהמחוז שלו. המנצח השני של מחוז 8, הוא היה גיבור, הוא היה גבר. הוא נלחם בכל כוחו על מנת לנצח במשחקים. הוא הביא הרבה כבוד למחוז.

האם סטי כמוהו? סטי ההפך ממנו. והוא יודע את זה. הוא יודע שגורלו נחרץ כבר ששמו עלה בהגרלה, הוא ידע שאף אחד לא מאמין שהוא יזכה, אפילו הוריו, מבטם היה מלא רחמים, מבט של פרידה. הם לא מצפים שהבן שלהם יחזור חי מהזירה, כי הם יודעים שהוא לא יצליח לעשות את זה.

סטי נשכב על הקפסולה, הוא החל לחבק אותה. הוא עצם את עיניו וחיכה לגזר הדין שלו. אבל גזר הדין שלו לא הגיע. ידיים הרימו את גופו, והמיועד של מחוז 9, טרוי, היה שם. הוא הביט בו.
"אל תהיה טיפש" אמר טרוי כשהוא מתנשף מהריצה שעשה אליו, "הם יהרגו אותך, כמו שהם הרגו אותם" אמר טרוי והצביע על הגופות, "תשרוד"
סטי לא אמר כלום. הוא רק הביט בטרוי והחל לברוח איתו מקרן השפע.

 

שגי בן 15, מחוז 6 || דשיה בת 14, מחוז 6

דשיה לא יכלה לראות את הזוועות האלו. היא לא הייתה יכולה לראות אותם מתים, את מחוז 3 נשכבים מתים על האדמה. הדם שלה נספג בחול, והקרייריסטים המשיכו לרצוח.

אם לא שגי שהיה לצידה, היא הייתה נשכבת על האדמה ומחכה למותה, כשהיא לא מפסיקה לצרוח מסביב. אבל שגי איתה, והוא גדול ממנה בשנה. הוא החבר הטוב ביותר של אחיה, והוא יעשה הכל על מנת לעזור לה.
הוא כל הזמן אמר לה שהיא כמו אחותו, והיא יודעת שהוא באמת מתכוון לזה. הם רוב הזמן מבלים יחד, כשהוא בא לשחק עם אחיה היא תמיד בבית. הילדה הקטנה שמסתכלת בספרים, הילדה הקטנה שמציצה על אחיה הגדול שמביא חברים. מנסה לצחוק איתם למרות שהיא לא מבינה אף פעם את הבדיחות של הבנים.

היא לא חברותית, אבל שגי כן. היא לא אסטרטגית, אבל שגי כן. ואם היא תהיה איתו היא תצליח לפחות לשרוד עוד כמה ימים או אולי כמה שעות. אולי היא תראה למחוז שלה שהיא לא מוותרת, היא תראה לעצמה שהיא לא מרימה ידיים.

"אנחנו נהיה בסדר" אמר לה שגי כשהם נכנסים בין השיחים הגדולים הרחוקים מהחוף ומקרן השפע, "תהי איתי, אל תעשי שטויות, תקשיבי לי ואנחנו נצליח לשרוד"

 

יגני בן 18, מחוז 2

צריבה הוא הרגיש בלב, כשהוא ראה את גופתה של הקרייריסטית מהמחוז שלו. לא הגיע לה למות, היא התאמנה כל חייה למשחקים האלו, נלחמה כמו גיבורה ביום הראשון על מנת להבטיח את המשך קיום ברית הקרייריסטים.
זה סוג של נחמה שהוא לא יהיה צריך להילחם נגדה בהמשך המשחקים, אבל זהו גם סוג של הרגשה של כישלון. של אכזבה. המחוז שלו מסתכל עליהם עכשיו, ורואה שהקרייריסטית שלהם מתה.
אסור ליגני לאכזב אותם. הוא יודע את זה, הוא חייב להמשיך להילחם.
הוא תפס את הקילשון הכחול שהצליח לקחת מקרן השפע, הוא שחה איתו לעבר החוף, הביט מסביב. רוב המיועדים הספיקו לברוח או להיהרג כבר.
הוא הביט בעיניהם של מקסים ורלין, הקרייריסטים של מחוז 1 ובעיניו של הנספח שלהם ממחוז 5, אמדי.
כל אחד מהם החזיק כלי נשק, הם הביטו בגופות שהיו מסביב. הרבה גופות נהרגו השנה, רובם מיועדות.
המשחקים האלו לא עומדים להיות קלים בכלל.

 

היום הראשון הסתיים. המנון הקפיטול נשמע.

תמונותיהם של ההרוגים שנהרגו ביום הראשון הופיעו בשמיים: המיועדת של מחוז 2, המיועד של מחוז 3, המיועדת של מחוז 3, המיועדת של מחוז 5, המיועדת של מחוז 7, המיועדת של מחוז 8, המיועדת של מחוז 9, המיועדת של מחוז 10, המיועדת של מחוז 11, המיועד של מחוז 12 והמיועדת של מחוז 12.

 


פרק 3

בוקר היום השני

מקסים בן 18, מחוז 1 || רלין בת 18, מחוז 1 || יגני בן 18, מחוז 2 || אמדי בן 15, מחוז 5
היום השני שם המשחקים החלו. אמדי היה הראשון להתעורר מברית הקרייריסטים. הוא הביט על מקסים, רלין ויגני – כיצד שלושת הקרייריסטים שהוא חבר אליהם ישנים בשקט. הוא יכול לקחת חרב מקרן השפע, ובמהירות לחסל אותם. זה סיכון, אבל הוא יודע שככה בקלות הוא יכול לחסל את כל הקרייריסטים.
הוא ישב על קו החוף, מרגיש את הגלים מגיעים לרגליו. המחשבות שצופים בו עכשיו בקפיטול ובמחוזות גרמו לו לתחושת אי נוחות מסוימת.
רלין, הקרייריסטית של מחוז 1 התעוררה. היא התקדמה ליד אמדי והביטה בו, היא ידעה שהדבר שהכי עוזר לקרייריסטים, שזה נספחים ככוח נוסף אצלם, זה גם הדבר הכי מסוכן. רוב הנספחים לברית הקרייריסטים לא מגלים מאה אחוז אמינות, ורובם חוששים. ורלין תעשה הכל, על מנת שאמדי יהיה בטוח כאן, שלא תעלה לו אפילו המחשבה על לבגוד בברית.
"בוקר טוב" חייכה רלין אליו ונגעה בכתפו, היא הייתה שרוטה, "מה קרה לך בכתף?"
"כשסידרנו את הנשקים אתמול בקרן השפע, נחתכתי מאחד הסכינים" אמר אמדי.
"אני מקווה שלא כואב לך" אמרה רלין והסתכלה אליו כשהיא ממצמת את עיניה, הדבר הזה צחיק את אמדי והוא לא הצליח להתאפק וצחק. רלין צחקה איתו, "אל תצחק על זה, זה מביך אותי"
"מה את חושבת שיהיה אתנו במשחקים האלו?"
"אתה יודע מה יהיה" אמרה רלין, "אלו לא המשחקים הראשונים, גם לא השניים. כולנו יודעים מה קורה כאן, הדבר היחיד שצריכים לזכור, שזהו משחק, שבו כולנו מתחרים על מטרה אחת. אין כאן רע ואין כאן טוב, יש כאן הישרדות – אם אתה שורד נכון, אתה מרוויח, אם לא – אתה מת, ואני יודעת שאנחנו נשרוד הכי טוב שיש"

שברי בן 15, מחוז 4 || אמבר בת 17, מחוז 4 || סאבן בן 18, מחוז 7
סאבן התהלך מאחורי אמבר, שהחזיקה את ידו של שברי והלכה איתו קדימה.
כל הלילה הם לא ישנו, הם רק חיפשו מקום מסתור טוב שהם יוכלו להסתתר בו. שברי, שפחד כל כך מהמשחקים האלו נצמד לאמבר כאילו הוא היה תינוק שמחפש את אימו. אמבר החזיקה את הסכין הארוכה שלה שהצליחה לקחת מקרן השפע, היא ידעה שעליה לשמור על זה.
"אנחנו כל הזמן מתהלכים" אמר סאבן בעוקצניות, "אני חושב שאתם לא המנווטים הכי טובים שיש"
"אני חושבת שאתה גם לא המצחיק הכי טוב שיש" החזירה לו אמבר.
"אני אוהב את הציניות שלך, מותק"
"אל תקרא לי מותק"
סאבן שתק. הוא ידע שאמבר היא בעלת אופי פלרטטני, הוא מכיר בנות מהסוג הזה. לא חסר בנות כאלו שהוא התחיל איתן. אבל מה שמיוחד בבנות כמו אמבר, שהיא מהסוג שצריך להילחם עליהם על מנת להשיג אותן.
"אז את מרגישה מיוחדת?" שאל אותה סאבן.
"למה שאני ארגיש מיוחדת?"
"את אחת משלושת הנשים האחרונות במשחקי הרעב ה-22, ונותרנו 13 מיועדים, את גאווה נשית"
אמבר גיחכה, "אני לא חושבת שלאנשים באמת אכפת כמה נשים וכמה בנים נשארו במשחק, בזמן שכולם נרצחים כאן"
"דווקא לי אכפת, זה מעניין"
"כי אתה סוטה" אמרה אמבר, "הדבר היחיד שעניין אותך מאז שנבחרת במשחקים האלו, זה לבחון את כל המיועדות במשחקים האלו, לראות את מי תוכל להשיג בשביל לבלות את הרגעים האחרונים שלך בחיים. לא פלא שרוב המיועדות מתו, אני לא אתפלא אם רובן פשוט התאבדו בתחילת המשחק רק מהחשש שלא לפגוש אותך בהמשך"
"אני רואה שאת יודעת להצחיק, כנראה אקח שיעורים ממך" אמר סאבן בלעג.
"לא התכוונתי להעליב אותך" מלמלה אמבר, "עזוב, אני לא רוצה לדבר על זה, פשוט בוא נמשיך להתקדם עד שנמצא משהו. הזירה הזאת לא יכולה להימשך לנצח"

סטי בן 16, מחוז 8 || טרוי בן 16, מחוז 9
הם התיישבו במערה שבנויה מענפים של עץ דקל.
טרוי וסטי לא דיברו הרבה, הם היו צריכים לעקל את העובדה שהם שרדו את היום הראשון והרצחני של משחקי הרעב.
"אל תחשוב שאני יכול לתרום לך הרבה" מלמל סטי, "אני ההפך ממך, אני פחדן וחלש, אני לא כמוך שרירן שמתנדב למשחקים האלו"
"אל תמעיט מהערך של עצמך" אמר טרוי, "זה סתם יהרוס את עצמך, אי אפשר לדעת מה יהיה איתך במשחקים האלו"
"אפשר לדעת, אני אמות, אתה תוכל עוד לזכות, יש לך את המבט של המנצח של המשחקים האלו"
טרוי הסמיק כשהוא שמע את זה, "המחוז שלך ניצח פעמיים, המחוז שלי ניצח אפס פעמים. אני לא חושב שהסיכויים לטובתי"
"אי אפשר לדעת"
"במחוז שלי אומרים שיש קללה עלינו, אנחנו מצליחים לבלוט בהרבה עונות של המשחקים, להגיע כל כך רחוק, כמעט ולנצח ולהחזיר מיועדים מהמחוז שלנו חיים, אבל תמיד אנחנו מתים. המחוז שלך הוא לא צפוי, אף אחד לא חזה את ניצחונו של דראפי או ניצחונו של ווף, הם פשוט ניצחו. גם אתה יכול להיות כזה, רק שתהיה בך אמונה"
"המשחקים האלו לוקחים כל דבר" אמר סטי, "במיוחד את הדבר הזה שנקרא אמונה"

שגי בן 15, מחוז 6 || דשיה בת 14, מחוז 6
ערב היום השני הגיע.
שגי ודשיה התהלכו בין שיחים עוקצניים וירוקים. דבשיה התקשתה לנשום מהפחד שגבר עליה.
כל רעש קטן שהיא שמעה, כל צליל לא מוכר הפחיד אותה וליבה דפק במהירות, הכאבים בחזה החמירו ככל שיותר. היא לא הייתה בנויה למשחקים האלו.
שגי החל לחשוש כשהוא הביט בפניה של דשיה, הם נהפכו לאדומים, פניה הזיעו והיא לא הפסיקה להחזיק את החזה שלה.
"דשיה, את מפחידה אותי" מלמל לה שגי, "תתאפסי על עצמך"
"אני…" התנשפה דשיה, "אני בסדר, אני בסדר, אני בסדר"
"את לא בסדר!" התעצבן שגי ועצר. הוא הביט מסביב, רצה להגיד לה שתשב להירגע, אבל כל האזור שלהם היה מלא שיחים קוצניים. מלבד ללכת ולהתפלל להגיע למקום מסתור טוב, לא היה לו מה להציע לה.
"המחוז שלנו חסר מנצחים" החל שגי להגיד לה, "תדמייני כיצד תתקבלי שם אם תהפכי למנצחת הראשונה של המחוז, יעריצו אותך, את תהפכי לכוכבת, יש לך על מה להילחם, אל תהי טיפשה, בבקשה, בשבילי"
דשיה חייכה אליו. היא ניסתה להוריד את היד מהחזה שלה, למרות הכאבים, ולתפוס את ידו של שגי אחרי שהוא הושיט לה אותו.
"בעברי סבלתי ממום בלב, התרגשויות זה לא טוב בשבילי" אמרה דשיה, "הובחנתי על ידי רופא מהקפיטול, שבמקרה היה במחוז 6 כחלק מתחקיר, הוא עשה טובה להורים שלי כשהוא היבחן את הבעיה שלי"
"אז פשוט אל תתרגשי" אמר שגי, "תחשבי שזה משחק שבו לא מתים, פשוט מודחים וחוזרים לבית, כמו תוכניות אחרות שהיו בעבר"
"אבל זה לא ככה" מלמלה דשיה.
צרחות של מוטציות נשמעו בזירה. דשיה צרחה, משהו התקרב אליהם. משהו רץ לעברם. שגי החל לרוץ כשהוא תופס את דשיה בידה.
הדבר הזה התקרב אליהם. הם היו צריכים להימלט על נפשם, אבל דשיה לא הייתה יכולה. היא צרחה צעקה גדולה, החזה שלה התפוצץ בתוכה. היא נפלה על האדמה, קול התותח נשמע. דשיה מתה. הלב של דשיה לא החזיק מעמד על מנת לשרוד את המשחקים האלו.

פרק 4

 

 

הלילה שבין היום השני ליום השלישי

 

דביר בן 12, מחוז 10 || ברי בן 13, מחוז 11

דביר וברי מצאו מחסה ליד החוף. זהו היה הקצה השני של החוף, אבל לא רחוק מהקרייריסטים ומקרן השפע. ברי בהתחלה התעקש לא להיות שם, אבל דביר שכנע אותו שעדיף להם להיות קרובים לחוף, לאזור שיש בו מים, למרות שהמים האלו מלוחים.
המחסה שלהם היה בין שני גבעות של חולות שהיו שם, הם הסתתרו ביניהם. הצליח להקשיב לצלילים בזירה, ככה הם ידעו אם מישהו מתקרב אליהם.
"שני הילדים הקטנים יחד" צחקק דביר, "הדבר הכי אירוני"
ברי הביט בו במבט מוזר. איך דביר יכול להתמודד בקלות כזאת עם המשחקים, איך ילד בן 12 לא מתקשה איתם כמו ברי.
ואז ברי נזכר בסיפור המרגש של דביר. אותו סיפור שהציגו בקפיטול לפני תחילת המשחקים בראיונות, הילד היתום שעבר חיים קשים ועכשיו מתמודד נגד כל הסיכויים על חייו. בקפיטול אהבו את זה.
"לי לא קל" אמר ברי, "אותך אהבו בקפיטול, אותי לא"
"למה אתה חושב שאהבו אותי בקפיטול?"
"כי אתה ילד קטן, יתום שעבר דברים בחיים שלו, מתחברים לסיפורים מרגשים שם" אמר ברי ברוגז, "אני סתם עוד ילד בן 13 שימות בדרך עלובה"
"אל תדבר ככה על עצמך" התעצבן עליו דביר, "אני מאמין שאם נחשוב בהיגיון ונהיה אסטרטגים מספיק, אנחנו נצליח לשרוד את המשחקים האלו למרות הקושי של הגיל שלנו"
"הקרייריסטים חזקים" אמר ברי, "הם גדולים וחזקים מאתנו פיזית, איך בדיוק נצליח להילחם מול אנשים כמותם?"

"בעזרת הרבה מזל"

 

המנון הקפיטול נשמע. תמונתה של דשיה ממחוז 6 הופיעה בשמיים.

 

בוקר היום השלישי

 

מקסים בן 18, מחוז 1 || רלין בת 18, מחוז 1 || יגני בן 18, מחוז 2 || אמדי בן 15, מחוז 5

הם התעוררו בבוקר.
אמדי שחה לכיוון האי מול החוף, שם נמצא קרן השפע על מנת להמשיך לסדר אותה.
בזמן הזה החליטה רלין לעדכן את מקסים ויגני בשיחה שלה ושל אמדי.

"הוא סומך עלי" אמרה רלין, "אני מרגישה את זה"

"מה עשית בדיוק שהוא סומך עליך?" שאל אותה מקסים.
"פשוט נתתי לו הרגשה שהוא לא לבד כאן, ושאני כאן שווה לו לא פחות ממנו" אמרה רלין בחיוך ממזרי, "צריך לדעת איך לדבר עם מיועדים כמותו. מילים קונות אותו, וזה יתרון בשבילנו, הוא יהיה בכיס שלנו ולא נהיה צריכים לחשוש ממנו שיעשה שטויות כמו בגידה"
"אני עדיין לא אוהב את זה" אמר מקסים, "אני חושב שיהיה טוב להרוג אותו כשכבר לא נרגיש צורך בו. הוא מרגיש לי כמו גידול שאי אפשר להיפטר ממנו"
"מתי זה בשבילך שלא נהיה צריכים אותו?" התעצבנה רלין, "אנחנו לא הורגים אף אחד מאיתנו כרגע"
"לא צריכים אותו זה כשנראה שקרן השפע מספיק מסודרת לנו, שנראה שיש לנו שומר קטן תמיד לידנו כשאנחנו עדיין הרבה מיועדים, ונהרוג אותו שנבין שאנחנו לקראת הסוף ואין טעם להשאיר אותו יותר" אמר מקסים.
"אחד מאתנו?" פתאום התפרץ לשיחה יגני, "הוא לא קרייריסט, הוא כאן איתנו כי הוא פחדן. פחדנים הם לא אחד מאתנו"
"כל עוד הוא תורם לנו לברית הזאת, הוא אחד משלנו" פניה של רלין נהיו עצבניות, "אל תרגיזו אותי"
"אל תקשרי אליו יותר מדי" אמר מקסים, "זה יתחיל להדאיג אותי"
"בכל מקרה אני בעד שאני ומקסים נעשה סיבוב היום" אמר יגני, "ניתן לך להמשיך בעבודתך הנאמנה עם אמדי"
מקסים תפס חרב שחורה ויגבני לקח חנית כסופה, ושניהם הלכו לסיבוב בזירה.

 

שגי בן 15, מחוז 6

זאת הייתה חיה ענקית שהתקיפה אותם אתמול. חיה בצורת נמר עם כנפיים שצבע גופה אדום. היא צרחה כמו מטורפת, רדפה אחריהם. דשיה מתה מפחד, ליבה הפסיק לפעום. שגי היה חייב להימלט על נפשו.
הוא טיפס על עץ אתמול בלילה, התחבא בין ענפיו. החיה לא מצאה אותו ונעלמה. עכשיו הוא נשאר לבדו בזירה – הדבר הכי קשה שיש.
בלילה הוא לא הפסיק לחשוב על דשיה, לחשוב על המוות שלה. הוא לא האמין שהיא תמות לפניו, הוא היה בטוח שהוא לא ישרוד את היום הראשון, ועכשיו הוא נאלץ להתמודד עם האובן שלה.
לא הגיע לה למות. לא מגיע לאף אחד למות במשחקים האלו.

 

סטי בן 16, מחוז 8 || טרוי בן 16, מחוז 9

אחר צהריי היום השלישי.

רוב היום סטי לא יצא מהמערה שהוא וטרוי הסתתרו בה. המערה שבנויה מעצי דקל.
טרוי בבוקר עשה סיבוב סביב המערה, הוא חיפש פירות ודברים אכילים. הוא מצא באר לא רחוקה משם, ובעזרת גזעים חלולים הוא הוא מים למערה.
סטי הרגיש כל כך חלש עם עצמו שהוא לא יכול נפשית לצאת מהמערה ולעזור לטרוי בחיפושים. למזלו טרוי לא לחץ עליו להצטרף אליו.
הדקות של סטי לבדו במערה בלי טרוי היו דקות מעטות, אולי כעשרים דקות בלבד. אבל אלו היו העשרים דקות המפחידות בחייו. הוא לא יודע איך להתמודד עם המצב הזה, איך להתמודד עם העובדה שהוא נמצא לבד במשחקים האלו. הפחד שמשהו יקרה לו ויתקיף אותו גדול.
חרב התנופפה באוויר וקרעה את הענפים של עצי הדקלים. סטי וטרוי קפצו על רגליהם. סטי צרח מפחד. מולם הופיעו הקרייריסטים של מחוז 1 ומחוז 2. הקרייריסט של מחוז 1 החזיק חרב, הקרייריסט של מחוז 2 החזיק חנית.
"תברח" צרח טרוי לסטי ושניהם החלו לרוץ.
מקסים ויגני לא ויתרו להם, הם היו אחריהם – מוכנים לתפוס אותם. במהלך הבריחה הצליח טרוי לקפוץ לתוך הבאר שמצא, הוא הסתתר שם – הוא ידע שלא יחפשו אותו שם, שלא יגיעו לבאר. כולו היה במים, והוא התאמץ ולא לנשום בקול.
סטי החל לרוץ, מקסים ויגני היו מאחוריו. הוא ניסה לחפש בעיניו את טרוי, אבל לא מצא אותו. טרוי נעלם לו. הנשימה של סטי התחזקה, הוא לא היה יכול יותר לרוץ. הוא לא היה יכול יותר לנשום. הוא פשוט רצה שזה יפסק.
הוא נעצר במקומו. לא כדי להסדיר את הנשימה – כדי לתת לזה להיפסק. לתת להם לעשות את זה, לתת להם להרוג אותו.
מקסים התקדם לכיוון חזהו של סטי, החדיר את החרב שלו עמוק לליבו – קול התותח נשמע, סטי מת.

 

שברי בן 15, מחוז 4 || אמבר בת 17, מחוז 4 || סאבן בן 18, מחוז 7

הם שמעו את קול התותח שבישר על מותו של סטי. שברי נלחץ, פניו הכחילו מפחד.
אמבר התקדמה אליו והחזיקה את ידו חזק, "אל תחשוש, זה רחוק מאתנו בטוח"

הם לא מצאו מקום משלהם בזירה הזאת. לא היה להם איפה להסתתר. הם פחדו להתקדם לכיוון החוף, והלכו כמה שיותר רחוק ממנו.
סאבן התלונן רוב הזמן על הדרך בה הם התקדמו בזירה, אמבר התעצבנה עליו בסופו של דבר ונתנה לו להוביל. עדיין הם לא הגיעו לשום מקום, והסתתרו בין העצים והשיחים בזירה.
סאבן הסתכל על אמבר כיצד היא מחזיקה את ידו את שברי כשהוא חושש.
"אם אני אגיד שאני גם חושש, את תחזיקי את ידי ג'ינג'ית?" אמר לה סאבן בקריצה.
"ג'ינג'ית?" אמרה בעוקצנות לעברו אמבר, "אני לא ג'נג'ית, השיער שלי חום, אידיוט"
"אבל אני אוהב לקרוא לך ככה"
"אז לא"
"למה לא? את גם יכולה לקרוא לי בכינויים" הביט בה סאבן, "אולי כחולי?"
"בגלל הראש שלך?" צחקה עליו אמבר.
"האמת התכוונתי לעיניים" אמר סאבן, "אבל אם זה מה שאת חושבת לא אפריע למחשבות שלך"
"רק אל תשלה את עצמך" אמרה אמבר בחיוך העוקצני שלה, "זה לא טוב לחיות בלה לה לנד"

 

פרק 5

 

 

בוקר היום הרביעי

 

מקסים בן 18, מחוז 1 || רלין בת 18, מחוז 1 || יגני בן 18, מחוז 2 || אמדי בן 15, מחוז 5

"משהו מטריד אותך" הסתכלה רלין בעיניו של אמדי, "אתה יכול לספר לי"

"זה מוזר לי" אמר אמדי

"מה מוזר לך?"

"השיחה שלנו לדוגמא" אמדי הביט בעיניה של רלין, "לא דמיינתי את זה ככה, אני זוכר איך קרייריסטים מתייחסים למי שנמצא איתם בברית, לפעמים זה נגמר לא טוב"
"אנחנו זה אחרת" אמרה רלין, "אני זה אחרת, אתה יכול לסמוך עלי"
"אתמול מקסים ויגני רצחו את המיועד של מחוז 8" מלמל אמדי, "את ושאר הקרייריסטים הצלחתם להרוג מיועדים ביום הראשון, צירפתם אותי לברית שלכם ולא עשיתי כאן כלום"
"אתה עוזר לנו עם הציוד" אמרה רלין, "זה גם משהו"
"למה את כל כך נחמדה אלי?" התעניין אמדי, "מקסים ויגני פחות נחמדים"
"אני לא יודעת איך להגדיר את זה, אולי בגלל שהם בנים ואני אישה, זה אחרת…"
"זה לא קשור, קרייריסטיות מתנהגות אחרת, את מתנהגת שונה"

רלין ידעה שהיא מתנהגת שונה איתו. זה סך הכול האסטרטגיה שלה, להיות נחמדה אל אמדי ולדאוג שהוא יישאר נאמן לברית. שלא יעשה שטויות. אבל היא לא מרגישה מאולצת, היא מרגישה שההתנהגות שלה כלפי אמדי באה בצורה טבעית, והדבר הזה מפחיד אותה.

"סתכל עליה" אמר יגני, "תביט בקריירסטית מהמחוז שלך"
מקסים הביט לעבר רלין. היא דיברה עם אמדי, חיוך היה על פניה.
"אני לא יודע אם היא משחקת איתנו או משחקת בו" אמר יגני, "אבל הדבר הזה מתחיל להדאיג אותי, החיוכים שלה איתו, היא לא תורמת לברית בדיוק כמו אמדי"
"היא תורמת" הגן עליה מקסים, "אני לא חושב שהיא תבגוד בנו, יש לה ערכים, אני מכיר אותה"
"במשחקים האלו כל אחד דואג לעצמו, אל תשכח את זה מקסים, אל תעשה טעויות"

רלין התקדמה לכיוון קרן השפע. היא תפסה חץ וקשת, לקחה פיגיון ארוך והביאה לאמדי.

"אם אתה רוצה להרגיש תורם, תבוא איתי" אמרה רלין.

"לאן אנחנו הולכים?"

"אתמול מקסים ויגני עשו סיור בזירה, היום אני ואתה"

 

טרוי בן 16, מחוז 9

כשקרני הבוקר האירו אותו, הוא יצא מהבאר.

הוא הרגיש שוב פחדן, הוא נזכר כיצד צחקו עליו שהיה צעיר, שהיה נער. כיצד לא העריכו אותו אף פעם. הוא נזכר מדוע הוא התנדב למשחקים, בשביל להוכיח לכולם שהוא לא פחדן. אבל בשעות האחרונות הוא היה הכי פחדן שיש.

הוא הסתתר בבאר, בזמן שבן הברית שלו נרצח על ידי הקרייריסטים. הוא היה שם כל הלילה, לא יצא משם. החשש שהקרייריסטים באזור גרמה לו לקפוא.

הוא החל להשתעל. הוא התקרר בזירה, והגוף שלו נהיה חלש. הוא לא ישרוד ככה, הוא ימות בסופו של דבר.

הוא הביט בשמיים. התפלל שמתנת חסות תיפול אליו, התפלל שישלחו לו תרופה שתעזור לו בוירוס שהוא מפתח, אבל הוא יודע שרואים אותו כחלש, לא ישלחו לו שום מתנת חסות, אף אחד לא ישקיע בשבילו.

צעדים נשמעו מתקדמים אליו. טרוי התכונן לקפוץ בחזרה לבאר, אבל הוא היה חייב להוכיח לכולם שהוא הולך להילחם. הוא תפס ענף של עץ והמתין לראות מי מתקדם אליו. הוא מוכן לקרב, הוא מוכן לקרב על הכבוד שלו.

 

שגי בן 15, מחוז 6

זהו היום הרביעי במשחקים. שגי לא מאמין שהוא הצליח לשרוד עד היום הזה. הוא יודע שהשעון מתקתק, והמזל לא איתו. הסיכויים לא לטובתו.

שמה של דשיה לא עזב אותו מאז מותה. גם כשהוא הצליח לעצום עיניים לכמה רגעים, הוא חלם עליה. חלם כיצד היא איתו במשחקים, מתחבאת איתו יחד. כיצד הוא מת לפניה. נערה שהוא לא הכיר לפני המשחקים נכנסה לתוך הלב שלו במהירות גדולה.

צמרמורת הוא הרגיש בגוף שלו. צמרמורת שאי אפשר לתאר אותה במילים. המחשבה לשים קץ לחייו עלתה בו, אבל אין לו את האומץ לעשות את זה.

הוא התקדם בין השיחים, ואז ליבו נעצר. המיועד של מחוז 9, טרוי, עמד מולו כשהוא מחזיק ענף גדול. מביט במבט זעם.

שגי מהר נפל על ברכיו. עצם את עיניו. אין לו את היכולת להילחם, אין לו את היכולת להרוג אף אחד. הוא מעדיף לשכב שם, לחכות שטרוי יהרוג אותו.

טרוי התקדם אליו, "קום…"

שגי פקח את עיניו והביט בטרוי, "סיים עם זה"

"אני לא יהרוג אותך, אני לבד כאן וכמו שאני מבחין גם אתה, זאת הזדמנות שלנו להתחיל דרך חדשה במשחקים האלו. אל תשפיל את עצמך, קום ותעמוד על רגליך. תילחם על חייך"

 

שברי בן 15, מחוז 4 || אמבר בת 17, מחוז 4 || סאבן בן 18, מחוז 7

"ג'ינג'ית את נראית חיננית בשעות הצהריים"

"חבל שאני לא יכולה להגיד את זה עליך"

הפלרטוטים בין אמבר וסאבן המשיכו. החיזורים של סאבן והמשחקים של אמבר כלפיו היו משעשעים. ושברי לא הפסיק לשמוח שיש את זה, הדבר הזה גורם לשהות שלו במשחקים לא להיות נוראית כל כך.

הרבה מחשבות עברו לשברי בראש. מה היה קורה אם הוא לא היה עם אמבר במשחקים, אם לא היה איתם את סאבן. המחשבות שלו היו נוטות לחשוב על כיצד לשרוד, על המוות. והוא יודע שהיחסים של אמבר וסאבן גורמים לו לשכוח הכל לרגע.

הם מצחיקים אותו. בלילות האחרונים בזירה, אמבר וסאבן מספרים לו בדיחות לפני שהוא הולך לישון. למרות שהוא בן 15, והוא מרגיש גדול, הוא צריך את זה. הוא צריך את הניחומים האלו.

הוא מביט באמבר וסאבן. אם משחקי הרעב לא היו קיימים, ואם הם היו מאותו מחוז, הם היו יכולים להכיר ואפילו להיות זוג מתאים. שניהם אוהבים לדבר בהומור עוקצני, אבל לשניהם יש נשמה גדולה.

השמש החלה לשקוע. היום הרביעי עומד להסתיים.

"על מה אתה חושב?" הביטה אמבר בשברי.

"על הרבה דברים"

"רק דברים חיוביים" אמרה אמבר, "אני אתעצבן אם אדע שהמחשבות שלך הם לא יהיו על גלידות או המשחקי דייג של המחוז"

שברי צחק, אמבר צחקקה איתו.

 

דביר בן 12, מחוז 10 || ברי בן 13, מחוז 11

הם ישבו ליד החוף. הסתתרו בין הגבעות.

ברי דאג לשמור על עצמו, הוא ידע שהוא הפחדן הראשי של המשחקים. הוא לא מאמין שיש עוד אנשים שמפחדים ברמה שלו.

דביר לעומתו, למרות הגיל שלו הוא גיבור. הוא מראה על נחישות ולא חושש לעשות שום צעדים על מנת להגן עליו. הוא חכם, פיקח ואסטרטג. מי היה מאמין שזהו אופי של ילד בן 12.

דביר לא יכול להיות כל היום באותו מקום. למרות שברי לא מעוניין לצאת איתו לסיבובים מהמסתור שלהם בין הגבעות, הוא יוצא מדי פעם ומקיף את האזור שלהם. הוא מביט בשיחים ובפירות שגדלים, מריח את ריח החוף.

בעיניו הזירה של הים היא הזירה הכי יפה שהייתה אי פעם במשחקים. הוא לא זוכר הרבה במשחקים, בגלל גילו הקטן. אבל המשחקים האחרונים היו מלאים בזירות מגוונות, והזירה שהוא נמצא בה היא הזירה הטובה ביותר לפי דעתו.

הוא היה הרחק מברי. והוא יודע שעליו להתקדם בחזרה למסתור, הוא הבטיח לברי שהוא לא ילך ליותר מכמה דקות.

חץ התעופף לידו. החטיא אותו. הוא ראה מרחוק את רלין, הקרייריסטית של מחוז 1. היא מצאה אותו.

היא מוציאה חץ נוסף, שמה אותו על החץ וקשת שלה ויורה. החץ שוב מפספס את דביר.

ליבו של דביר דפק במהירות, זאת ההזדמנות שלו לעשות משהו, הוא רץ לעברה, היא שוב יורת חץ, היא מפספסת. הוא קפץ עליה, הפיל אותה על האדמה והחל להתעמת איתה. היא הייתה גדולה ממנו פיזית, אבל לא נחושה כמוהו.

הוא החל להכות אותה חזק באגופיו, פניה נהיו מלאות בדם. הוא יכול לעשות את זה, הוא יכול להרוג אותה. היא איבדה שליטה, היא לא יכולה לזוז. היא בשוק.

"אמדי" רלין צרחה, "אמדי עשה משהו"

פיגיון פגע בצווארו של דביר. קול התותח נשמע, דביר מת.

אמדי עמד מאחורי גופו של דביר, הביט בעיניה של רלין, תפס את ידה ועזר לה לקום. פניה היו מלאות דם.

"אני לא מאמין שעשיתי את זה…" הוא מלמל, "אני לא מאמין שרצחתי…"

 

 

פרק 6

 

 

ערב היום הרביעי

 

מקסים בן 18, מחוז 1 || יגני בן 18, מחוז 2

הם שחו לעבר קרן השפע שהייתה על האי מול החוף.
יגני לקח לעצמו סכין קצרה ושם בחגורה, מקסים הביט בו.
"למה אתה שם עליך סכין?"
"הגעתי להחלטה" אמר יגין, "אני רוצה שנמשיך רק הקרייריסטים, בלי אמדי"
"אנחנו עדיין לא בשלב שכדאי שנהרוג אדם משלנו" אמר מקסים, "אני לא רוצה שתעשה טעויות"
"אני לא אעשה שום טעויות" אמר יגני בעצבים, "הוא לא משלנו, הוא סתם נספח לכאן. ורלין עוד יכולה לעשות טעויות. תראה אותם הם עד עכשיו מסתובבים"
"הם בטח הרגו מיועד, שמענו את התותח"
"לך תדע אם זה לא אחד מהם"
"אני מרגיש שהם בסדר" אמר מקסים, "התחושות שלי בדרך כלל לא מאכזבות אותי"
שברי בן 15, מחוז 4 || אמבר בת 17, מחוז 4 || סאבן בן 18, מחוז 7

הכוכבים החלו לעלות בשמיים. אמבר הסתכלה והחלה לספור אותם.
היא שכבה על האדמה, הרבה מחשבות עברו לה בראש. איך המשחקים האלו יסתיימו בסופו של דבר, מה יעלה בגורלה, מה יעלה בגורלו של שברי. גם המחשבה על מה יעלה בגורלו של סאבן עלתה במוחה, הוא כבר נכנס לה ללב, למרות שהיא לא מראה את זה.
אם סאבן לא יהיה איתה, יחסר לה כל הצחקוקים שלהם, העקיצות שלהם, החיזורים שלו כלפיה.
"ג'ינג'ית" התקדם סאבן ושכב ליד אמבר, "על מה את מסתכלת?"
"הכוכבים, תראה איזה יפים הם"
"לא כמוך"
"אוי, עוד פעם הפלירטוטים" אמרה אמבר, "זה כבר לא נמאס לך?"
"את אוהבת את זה, אל תשקרי, אני רואה את זה בעיניים שלך"
אמבר שתקה. סאבן צחק, "זה נכון אם את שותקת"
"פשוט שתוק, ותסתכל על הכוכבים" אמרה אמבר, "תראה אותם נוצצים, תמימים, שום דבר לא מפריע להם לעשות את העבודה שלהם ולהיות כל כך.. כל כך.. מקסימים בשמיים"
"ואנחנו מקסימים באדמה"

"לא באדמה שאנחנו עליה עכשיו, זאת אדמה מקוללת" אמרה אמבר.
"מי את חושבת שינצח?" שאל אותה סאבן, "את חושבת שאחד מאיתנו ינצח?"
"אני מקווה" אמרה אמבר, "הדבר שאני יודעת שאני מתכוונת לעשות הכול על מנת להילחם פה על החיים שלי"
"מה יקרה אם נישאר רק אני ואת בסוף?"

"זה לא יקרה"

"ואם כן?"

"אל תשאל אותי שאלות שאני לא יודעת לענות עליהם" התעצבנה אמבר, "אולי אשאל אותך את השאלה הזאת, מה יקרה אם נישאר רק אנחנו, מה תעשה?"
"אנשק אותך, גם אם זה נגד רצונך" אמר סאבן ופרצופה של אמבר נהיה כחול, "ואז אתן לך להרוג אותי, כפיצוי"
"שקרן"

"אני דובר אמת"

 

רלין בת 18, מחוז 1 || אמדי בן 15, מחוז 5

הלילה כבר ירד. רלין ואמדי היו בדרכם חזרה לקרן השפע.

רלין לא עזבה לרגע אחד את החץ וקשת שלה, הכלי שאכזב אותה היום. אבל למזלה היה לה את אמדי, שהוכיח לה מעל ומעבר כמה הוא תורם לברית הזאת. הוא הציל את חייה, והיא תהיה חייבת לו על זה.

הם לא דיברו הרבה בדרכם לקרן השפע. לא היה להם מה להגיד כבר. היום הזה התיש אותם.
כשהם נכנסו לאזור של קרן השפע, הם הביטו מרחוק על מקסים ויגין שחיכו להם שם.
"אתם לא מבינים איזה יום היה לנו היום…." מלמלה רלין.

אבל לפני שהיא הספיקה לסיים את המשפט שלה. קם יגני על רגליו ורץ לעבר אמדי, הוא הפיל אותו על האדמה. החל להיאבק בו, הפיגיון שהיה בידו של אמדי נפל, ויגני הוציא את הסכין הקטנה שלו ניסה לדחוף לצווארו של אמדי שנאבק בו.
"עזוב אותו!" צרחה רלין ורצה לעבר אמדי, "עזוב אותו!"
מקסים תפס את רלין מאחור, "אל תפריעי לו, אל תעשי שטות, הוא לא סומך עליך"
"הוא יהרוג אותו לחינם" התעצבנה רלין, "עזוב אותי מקסים, עזוב אותי, אמדי הציל את החיים שלי היום, אני לא אתן ליגני להרוג אותו, לא אעשה מעצמי צחוק"
המילים של רלין גרמו למקסים לעזוב אותה. היא רצה לעבר יגני, רגע לפני שהוא הספיק לדחוף את הסכין לצווארו של אמדי. היא הפילה אותו על האדמה, הוא החל לבעוט בה, היא התגלגלה לחוף. הוא חזר להתקיף את אמדי, ניסה להרוג אותו שוב.
רלין, הוציאה מהר חץ, תפסה את הקשת שלה. אסור לה הפעם לפספס. היא ירתה חץ תוך כמה שניות, החץ פגע בצווארו של יגני, שפריץ של דם הועף על אמדי שהיה מתחתיו.
יגני נפל על האדמה, קול התותח נשמע. יגני מת.

רלין רצה לעבר אמדי, הביט לעיניו. היא עזרה לו לקום כשהיא מתנשפת, "עכשיו אנחנו בתיקו"

 

חצות. המנון הקפיטול נשמע, תמונותיהם של יגני ממחוז 2 ודביר ממחוז 10 הופיעו בשמיים.

 

בוקר היום החמישי

 

ברי בן 13, מחוז 11

הלילה היה קשה לו. הוא הביט בשמיים בלילה, ראה את תמונתו של דביר.

הוא ידע שקרה לו משהו כשהוא שמע את התותח אמש, וראה שדביר לא חזר. אבל הוא קיווה שזה רק הפחד אומר לו שהוא לא חי יותר.

הוא היה צמא, הוא היה רעב. בדרך כלל דביר היה בבוקר קם ועושה סיבובים, מביא לו פירות שהוא היה מוצא.

ברי יודע שאם הוא רוצה לחיות, הוא צריך לקבל אומץ. הוא צריך לקום על רגליו, לצאת לזירה הגדולה. למצוא מזון. ואם צריך הוא יהיה חייב להתמודד עם מיועדים אחרים.

הוא לקח סלעים בכיסים שלו, לקח אוויר גדול ויצא לעבר הזירה.

 

שגי בן 15, מחוז 6 || טרוי בן 16, מחוז 9

טרוי ושגי היו ליד הבאר.

הם סיפרו אחד לשני את הסיפורים שלהם מהמשחק. שגי סיפר לטרוי על דשיה, על איך היא מתה מדום לב. וטרוי סיפר לו על סטי, וכיצד הם נרדפו אחרי הקרייריסטים.

"הרגשתי כל כך פחדן" אמר טרוי, "קפצתי ישר לבאר, והוא נטווח על ידם, אני מתבייש בעצמי"

"אתה פעלת נכון" אמר שגי, "אם הם היו רוצחים אותך, מה היה קורה?"

"אולי הוא היה עוד חי"

"ואולי שניכם הייתם מתים" אמר שגי, "אני איבדתי תיקווה במשחקים האלו אחרי שדשיה מתה, ועכשיו אני איתך כאן, אתה צירפת אותי אליך וזה חיזק לי את הביטחון שאני לא לבד"

"אני שמח שזה מה שאתה מרגיש"

"הדבר היחיד שמפחיד אותי באמת, שאני יודע שיש מוטציה בזירה הזאת. אני ודשיה שמענו אותה צורחת את המוטציה, שמענו אותה רצה. היא התקדמה אלינו בצעדים, זה מה שגרם לליבה של דשיה להפסיק לפעום" אמר שגי, "המוטציה הזאת עוד תפתיע אותנו כאן"

"נקווה שלא…" התחיל טרוי להגיד, אבל אבן שנזרקה לעברם ופגעה בבאר גרמה להם לבהלה.

הם קמו על רגליהם, אבן נוספת נזרקה.

"משהו מתקיף אותנו!" אמר טרוי בפחד, תרוץ"

שגי החל לרוץ, טרוי היה מאחוריו, ואז הוא הבחין בין השיחים במיועד ממחוז 11, זורק אבנים לעברם.

הוא רץ לעברו, "תפסיק" הוא צעק לו בתקווה שהילד הקטן ממחוז 11 מפחד מהם והוא מתקיף אותם מפחד, "תפסיק, לא אפגע בך, תפסיק"

אבל ברי לא הפסיק. הוא המשיך לזרוק את האבנים, טרוי קפץ עליו, הוא הפיל את ברי. הוא ניסה לדבר אליו, ואז הוא הבחין בדם. ראשו של ברי פגע בסלע שהיה על האדמה.

קול התותח נשמע, ברי מת.

 

פרק 7

 

בוקר היום השישי

 

שברי בן 15, מחוז 4 || אמבר בת 17, מחוז 4 || סאבן בן 18, מחוז 7

שברי, אמבר וסאבן התעוררו לבוקר נוסף.
התסכול על כך שהם לא הצליחו למצוא מקום בטוח בזירה מדכא אותם, זה גורם להם כל בוקר להתחיל להסתובב בזירה בתקווה למצוא מקום בטוח יותר.
המטרה שלהם היא להתרחק כמה שיותר רחוק מהחוף, שם נמצא קרן השפע איפה שהקרייריסטים.
"מעניין אותי איך הקרייריסט של מחוז 2 מת" החל להגיד סאבן, "נראה לכם שהקרייריסטים התפרקו או שאחד המיועדים האחרים הפתיע אותם?"
"לא משנה לי" מלמלה אמבר כשהתהלכה מלפניו, "העיקר שיש לנו אחד פחות שמאיים עלינו"
"אני חושב שהמצב שלנו דווקא טוב" אמר סאבן, "את לא חושבת ג'ינג'ית?"
"אני לא ג'נג'ית" התעצבנה אמבר, "אוף, למה אני נותנת לזה יחס בכלל?"
"כי את אוהבת אותי"
"הסרט שאתה חי בו עדיין לא נגמר?"
"אני רעב" התפרץ שברי פתאום על מנת לקטוע שוב את שיחת העקצוצים בין אמבר וסאבן, "אני חייב למצוא משהו לאכול…"
אמבר החזיקה את ידו של שברי חזק, "אז בוא נמצא משהו"
הם התהלכו בין שיחים ועצים. מלבד כמה תפוחים שחלקם היו רקובים הם לא מצאו משהו.
"בשלב הזה של המשחק לא מתקיים בדרך כלל משתה רצחני?" אמר סאבן. כשהוא הזכיר את המשתה פניו של שברי הכחילו.
"אל תדבר על המשתה בקול רם" לחשה לו אמבר והצביע לעבר שברי, "אתה לא רואה שהוא מפחד?"
"מה אני אעשה?"
"תהיה עם טאקט!"
"אבל באמת, מה עם המשתה? לפי כמות המיועדים שנותרנו ולפי היום אנחנו מתקרבים אליו"
"אני לא יודעת מה איתו" מלמלה אמבר, "אני רק מקווה שנשרוד בדרך כלשהי"

 

אמדי בן 15, מחוז 5

הוא נשאר לבדו בקרן השפע.

מקסים החליט בבוקר שהוא צריך לשוחח עם רלין לבדו, והוא החליט לקחת אותה לסיבוב בזירה. הם יצאו עם נשקים ואמרו לאמדי להשגיח לבדו על המקום. הדבר זה לא מצא חן בעיניו, אבל אל הייתה לו את הזכות למרוד נגד זה.
למרות שרלין הייתה קרייריסטית, אמדי מאוד אהב אותה והתחבר אליה. הוא לא ישכח כיצד היא הצילה אותו מידיו של יגני, הוא לא ישכח כיצד היא התחברה אליו מההתחלה. למרות אם זה היה למטרות האסטרטגיה שלה, הוא מרגיש שהחיבור מעבר כבר נוצר שם.
לרגע אחד הוא שלם עם ההחלטה שלו להיות בברית הקרייריסטים. הוא נזכר שבתחילת המשחק כשהוא חבר אל ברית הקרייריסטים, הוא חשב על היום שבו הוא יהיה צריך לבגוד בהם. אבל כמו שזה נראה לו, הברית הזאת יכולה להחזיק מעמד זמן רב.

הימים האחרונים בזירה הוכיחו לו שהוא לא חלש כמו שהוא חשב באמת. הוא התגבר על פחדים, נלחם על חייו. הוא מרגיש לרגע אחד גיבור. הוא לא נותן למשחקים האלו להשפיע עליו, הוא לא מוותר בקלות.

הוא מקווה שהוא מצטייר באופן חיובי במחוז שלו. המיועדים מהעבר ממחוז 5 היו מאוד בולטים בגלל ההתנהגות שלהם. והביקורת עליהם לא אחרה לבוא. טישה היא אחת המיועדות הבולטות שהיו מהמחוז שלו שהביקורת כלפיה הייתה אחת הנוראיות בעקבות ההתנהגות שלה במשחקים. למרות שהיום אם מיועד יתנהג כמותה סביר להניח שהוא לא יקבל אותו יחס, כי היום המשחקים הפכו למשהו מובן אליו.

 

שגי בן 15, מחוז 6 || טרוי בן 16, מחוז 9

אחרי צהריי היום השישי הגיעו. השמש החלה להתרחק לכיוון השקיעה.
שגי בחן כל פיסת ענן שראה על השמיים. התחושות שלו היו מאוד רעות בנוגע למה שעומד לקרות בקרוב.
"אני חושב לרגע.. מה יקרה כשנגיע למשתה?"
"אל תחשוב על זה" אמר טרוי
"אבל זה לא מסקרן אותך?"
"כשנגיע למשתה אנחנו נדע כיצד להתמודד מולו" אמר טרוי, "אנחנו נילחם ואם צריך גם נברח משם. העיקר שנשרוד אותו"
"לא זכור לי שהיה משתה שאף פעם לא נהרגו בו"
"אל תחשוב על זה"
"אני מפחד"

"כולם מפחדים איכשהו, השאלה איך אתה מתמודד עם זה" אמר טרוי, "אתה צריך לדעת להדחיק את הפחד הזה" אמר טרוי ומבטיו הועברו לגופתו של ברי, המיועד ממחוז 11 שהוא רצח.

הגופה שלו עדיין שכבה לה על האדמה. אף אחד לא הזיז אותה, לא נגע בה. לא בכל עונות של המשחקים הקפיטול לוקח את הגופות, ולמען האמת ברוב העונות האחרונות הגופות נשארו בזירה. כנראה הקברניטים חושבים שזה מוסיף.

"המחוז שלנו אף פעם לא ניצח" פלט פתאום שגי, "אתה חושב שאחד מאיתנו ינצח השנה?"
"יכול להיות" אמר טרוי, "אם חושבים על כמות המחוזות שניצחו ב-22 השנים האחרונות יש סיכוי שאנחנו יכולים לעשות היסטוריה קטנה"
"אני מאמין שהסיכויים שלך לעשות את ההיסטוריה הזאת גדולים יותר"

 

מקסים בן 18, מחוז 1 || רלין בת 18, מחוז 1

הם התהלכו בזירה. הם תפסו את הנשקים שלהם קרוב אליהם.

מקסים החזיק חרב שחורה ורלין החזיקה חץ וקשת. למרות שמקסים רצה שהיא תחליף נשק, היא אמרה שהיא חייבת לדעת להתמודד איתו. והיא מאמינה שהיא צליח אחרי שהיא הצליחה לפגוע ביגני.

לא סתם רצה מקסים ללכת עם רלין בשלב כזה של המשחקים לסיבוב. הם נותרו רק 8 מיועדים בזירה, והוא ידע שבקרוב מאוד צפוי להם משתה, ולכן היה עדיף להם להתחזק ליד קרן השפע ולא לבזבז אנרגיות בזירה. אבל הוא היה חייב לעשות את השיחה עם רלין.

"אני מתחיל להיעלב" אמר מקסים.
"ממה?"

"ממך, את מראה אמפתיה יותר מדי לאמדי שזה גורם לי לערער ביחסים שלי בך"
"למה אתה חושב ככה?" אמרה רלין, "כל מה שעשיתי היה בשביל הברית הזאת, ואם כבר החבר שלך האידיוט ממחוז 2 עשה טעויות"
"אני לא רוצה להיכנס לסיפור עם יגני" אמר מקסים, "מה שקרה קרה. אבל את מתחברת מאוד למיועד ממחוז 5, את לא חושבת שזה לא צריך לגרום לי לחשוש?"
"אין לך ממה לחשוש" אמרה רלין, "אתה סתם…"
השיחה נקטעה. מקסים ורלין עמדו מול באר שמאחוריו נעמדו טרוי ושגי. ליבם של מקסים ורלין דפק, הם לא באמת ציפו למצוא בקלות מיועדים.
שגי ומקסים קמו על רגליהם. שגי החל לרעוד.
מקסים תפס את החרב שלו והחל להתקדם באיטיות מסביב, הוא יודע שזה יהיה טיפשי להתקיף אותם במהירות. הם יכולים לגרום לו לאבד שיווי משקל ואז הוא יכול לשלם על כך בחייו.
רלין לעומתו לא חיכתה יותר מדי, הכלי נשק שלה אפשר להתקיף בו מרחוק. היא הוציאה חץ והחלה לכוון אותו לעבר טרוי. היא ירתה את החץ, אבל היא פספסה אותו. טרוי החל להתחמק מהחצים וצעק לעבר שגי שינסה לברוח.
אבל הפחד של שגי שיתק אותו בהתחלה. הוא היה צריך לקחת נשימות עמוקות, להתגבר על הרעדים בגופו. זאת ההזדמנות שלו לעשות משהו מועיל. זאת ההזדמנות שלו להוכיח לעצמו.
הוא רץ לעבר רלין כשהיא עמדה לירות חץ נוסף, היא לא הספיקה להוריד את הכלי נשק שלה ושגי כבר קפץ עליה. הוא הפיל אותה על האדמה, תפס חץ שלה שנפל על האדמה ודחף אותו לגרונה.
רלין צרחה. הדם של השפריץ לכל עבר. קול התותח נשמע, רלין מתה.

מקסים רץ לעבר שגי בזמן שהוא רצח את רלין. הוא לא הספיק להגיע לשגי בזמן, והוא הספיק כבר לעמוד על רגליו, לקחת חץ נוסף ולזרוק אותו בכוחות ידיו לעבר מקסים. אבל מקסים העיף את העצים בזכות החרב שלו. והוא היה מספיק קרוב כדי להגיע לשגי ולדקור אותו עמוד בבטנו.
שגי צרח, נפל על האדמה. קול התותח נשמע, שגי מת.
מקסים הוציא את החרב משגי, הביט שוב בחזרה לעבר הבאר. אבל טרוי כבר לא היה שם, טרוי הספיק לברוח.

 

 

פרק 8

 

ערב היום השישי

 

מקסים בן 18, מחוז 1

הוא לא הפסיק לחפש את טרוי, המיועד ממחוז 9. הוא הרגיש צורך להרוג אותו, לחסל אותו.

למרות ששגי, המיועד ממחוז 6, הרג את רלין, הוא הרגיש שטרוי לא אשם פחות.

המוות של רלין לא הרגיש לו פייר. לא הרגיש לו צודק כלל. היא הייתה קרייריסטית שפעלה לפי השכל והלב שלה במשותף. היא חיפשה צדק תמיד. והיא השיגה אותו לא משנה מה המחיר היה. היא לא הייתה עוד אחת שבאה למשחקים לרצוח ולא עוד אחת שהייתה קרייריסטית במשחקים ורק חיפשה להוכיח לכולם שהיא לא רעה כמו שהקרייריסטים מצטיירים.

היא הייתה מיוחדת. והכי הגיע לה להגיע לסוף, יחד עם מקסים. זה היה החלום שלו, ששניהם יזכרו כהקרייריסטים שהצליחו לעמוד לקרב האחרון יחד. מחוז 2 כבר עשה את זה בעבר, והם עדיין לא.

פעם בקפיטול היו צוחקים על כך שמחוז 1 הוא המחוז הקרייריסטי הצולע מבין שני מחוזות הקרייריסטים הבולטים. מחוז 4 בעונות מסוימות היה נוטה להיות מחוז קרייריסטי, אבל כמו תמיד, מתנדבים לא היו לו, היה נדיר לראות מיועדים שהתנדבו ממנו. והמחוז הזה היה משתף איתם פעולה רק במקרים נדירות.

כשהלילה רק התקרב, הבין מקסים שאין טעם להסתובב בזירה ולחפש את טרוי. הוא הצליח לברוח הפעם מידיו של מקסים, אבל מקסים מתכוון לגרום לו לשלם על זה.

הוא החל להתקדם בחזרה לכיוון קרן השפע. להתמודד עם המיועד הנספח שלהם שרלין כל כך הגנה עליו, להודיע לו שהחברה שלו שהוא היה קרוב אליה כל כך נהרגה.

 

היום השישי הסתיים.

המנון הקפיטול נשמע ובשמיים תמונותיהם של רלין ממחוז 1 ושגי ממחוז 6 הופיעו בשמיים.

 

תחילתו של היום השביעי

 

טרוי בן 16, מחוז 9

הוא התעורר בתוך הבאר. אחרי ששגי נרצח על ידי הקרייריסט של מחוז 1 הוא ברח.

למזלו הקרייריסט של מחוז 1 היה באותם רגעים בהלם כשהוא ראה את הקרייריסטית מהמחוז שלו נרצחת, זה מה שגרם לטרוי במהירות לקפוץ לתוך הבאר שהייתה ולהתחבא שם. הוא ידע שבלי נשק עליו הוא לא יצליח לנצח את מקסים.

כשמקסים חיפש את טרוי, הוא חשב שהוא ברח, הוא לא חיפש בתוך הבאר. וזה מה שהציל את חייו של טרוי.

הוא נשאר כל הלילה בתוך הבאר. יכול להיות שהפחד הציף אותו באותם רגעים, אבל ההיגיון אמר לו שעליו להעביר את הלילה שם, שעליו לחשוב בחוכמה. הוא לא רוצה למות.

הוא כבר ראה יותר מדי אנשים מתים בזירה הזאת, הוא לא רוצה להיות כמותם.

כשהזריחה עלתה הוא יצא מהבאר, הסתכל על גופתה של רלין ששכבה על האדמה, גם גופו של שגי היה שם. ליבו צרב שהוא ראה את הגופה מלאת הדם היבש.

מקסים לא לקח את הכלי נשק של רלין. החץ וקשת.

הדבר הזה מרגיש לטרוי כמו יתרון קטן בשבילו, למרות שהוא לא יודע לירות בכלי הזה, הוא יכול להשתמש בו להגנה.

 

אמדי בן 15, מחוז 5

הלילה של אמדי היה לילה מאוד קשה.

מאוחר בלילה הגיע מקסים לבדו אחרי הסיבוב. הוא הודיע לו שרלין מתה. היא נרצחה.

ההתמודדות שלו עם הרצח של רלין הייתה מאוד קשה. הגוף שלו הגיב ברעידות לדבר הזה ועיניו החלו לנצוץ. מקסים לא אהב את התגובה הזאת והחל עימות ביניהם.

הוא החטיף לאמדי סטירה ברגע שעיניו נצצו, "חשבתי שרלין אמרה שאתה גבר, לא נקבה" הוא נזף בו בלילה. אמדי התאפק לא להגיב לו אז, הוא פחד שריב עם מקסים יגרום לו לבעיות.

הרעידות בגופו של אמדי לא הפסיקו במהלך הלילה, ושוב מקסים התעצבן על כך, והוא נזף בו. אמדי שתק שוב, הוא רצה להגיב לו, אבל הפחד השתלט עליו, הוא ידע שעליו לחשוב חכם.

"תפסיק להתנהג כמו בחורה, אני רק מזכיר לך מה קרה לכל הבנות בזירה כאן, אל תצטרף אליהן"

ואמדי שתק. הוא שתק כל הלילה. הוא שחה לקרן השפע עצמה וישן שם רחוק מהחוף.

השינה שלו הייתה מאוד קשה, הוא היה עוצם עיניים ואז פוקח אותם שוב. הוא היה חושב הרבה על כל המיועדים שהיו בזירה הזאת, על המיועדים שמתו.

מעניין אותו איך רלין הייתה מגיבה אם היא הייתה רואה את היחס של מקסים כלפיו. האם היא הייתה שותקת על זה? אולי תומכת במקסים? בכל זאת לעומת יגני, הקרייריסט של מחוז 2, מקסים הוא מהמחוז שלה. ואולי ביניהם יש להם הסכם ברור ומובן, שלא משנה מה האחר עושה השני לא מגיב. ובכל זאת מקסים לא הגיב לטובת יגני כשרלין רצחה אותו.

כשהבוקר של היום השביעי החל. החליט אמדי שזה הזמן שלו באמת להמשיך לבדו בזירה, הוא יודע שלהיות עם מקסים ביחד זה סיכון, הוא יהרוג אותו בסופו של דבר.

הוא לקח חרב אדומה מקרן השפע, וכשקמסים ישן הוא ברח מקרן השפע והמשיך לבדו את מסעו בזירה, המסע לשרוד.

הוא לא מאמין שיהיה כבר משתה במשחקים האלו. הם נשארו 6 מיועדים בלבד והם ביום השביעי של המשחקים. לקברניטים אין טעם בשלב הזה לעשות משתה, אלה אם הם מעוניינים לסיים את המשחקים ביום של המשתה.

 

שברי בן 15, מחוז 4 || אמבר בת 17, מחוז 4 || סאבן בן 18, מחוז 7

צהריי היום השביעי.

שברי הביט באמבר וסאבן שלא הפסיקו לדבר בהומור, הם החלו לדבר על דברים מצחיקים שקרו לכל אחד במחוז שלו. וראו כמה לפעמים מחוז 4 ומחוז 7 דומים יחסית.

זה הטריד את שברי, שהרגיש כי לרגע אחד הם שוכחים שהם במשחקים. מאז תחילת המשחקים הם היו יחד, ואף אחד מהם לא נפגע עד עכשיו. הדבר הזה גרם להם לשאננות מסוימת.

צרחות איומות נשמעו ברקע. אותם צרחות ששגי ודשיה שמעו בתחילת המשחקים.

אמבר, סאבן ושברי קמו על רגליהם. הביטו באופק בחשש. אמבר החזיקה את הסכין הארוכה שלה בידה שהחלה לרעוד.

"מה זה?" היא מלמלה.

"אני לא יודע" אמר סאבן, "אבל זה לא אנושי הצעקה הזאת"

שברי עמד מאחורי אמבר, הם קפאו במקום. לא ברחו. זה לא היה בן אדם, הם ידעו את זה.

ואז בהליכה מהירה, התקרב אליהם שלד מהלך. שעריות של עור היו עליו, הוא היה מת. הוא היה נראה כמו זומבי.

אמבר פלטה צעקה כשראתה את זה. הזומבי-שלד התקדם אליהם במהירות.

"תרוצו" אמר סאבן והחל לרוץ, שברי  ואמבר היו מאחוריו. הזומבי-שלד החל להגביר את הקצב שלו אחריהם.

אמבר החליקה על האדמה כשהיא נתקלה באבן. היא מהר קמה על רגליה ושוב החליקה, בינתיים הזומבי-שלד התקדם מאחוריה ובעזרת ידיו שהיו עשויות מעצמות הוא תפס אותה בצווארה והחל לחנוק אותה. אמבר ניסתה להתנגד אליו.

סאבן עצר במקום, הוא חיפש משהו להאחז בו על מנת להציל את אמבר שהייתה מנוטרלת. כשהוא מחפש משהו במהירות, קרה דבר שהפתיע אותו.

שברי החל לרוץ לכיוון השלד, "עזוב אותה" הוא צרח. הוא קפץ על השלד וגרם לו להתנתק מאמבר, שהנשימה שלה החלה לחזור במהירות ופניה שנהפכו לאדומות החלו להחזיר את צבעם.

שברי החל להתעמת עם השלד. אמבר וסאבן לרגע אחד היו המומים, לא ציפו לילד הזה שהיה איתם, אותו ילד שחשש מכל דבר לעשות צעד כזה.

למרות שהשלד לא היה אמיתי, למרות שהוא היה זומבי, הוא התנגד. ובעזרת העצמות שלו ביד, הוא דחף אותם עמוק לבטנו של שברי. שברי צרח, אמבר צרחה יחד איתו כשראתה מה קרה.

היא מהר רצה לשלד כשהיא לא מפסיקה לצרוח את הכאב שלה, היא קפצה על השלד שהחל להתעמת איתה גם. באותו זמן קול התותח נשמע, קול התותח שהכריז על מותו של שברי.

אמבר לקחה את ידיה והחלה בעזרת עוצמה בלתי מוסברת, עוצמה שפתאום הגיעה לגופה, לרסק את השלד. השלד רוסק ולא היה יכול לזוז עוד.

היא מהר הסתובבה לגופו של שברי. היא ידעה שהוא מת כשהיא שמעה את התותח, אבל היא לא רצתה להאמין לזה.

היא תפסה את גופתו והחלה לצרוח, "שברי לא.. תתעורר.. שברי תתעורר"

סאבן הלך מאחורי אמבר, הוא תפס אותה חזק וניסה לגרור אותה מגופו של שברי, "הוא מת, עזבי אותו, הוא מת"

"לא.. לא…" צרחה אמבר ודמעות יצאו מעיניה, "לא…"

 

פרק 9

 

בוקר היום השמיני

 

טרוי בן 16, מחוז 9

כשעיניו נפקחו לבוקר. הוא הבין שבשלב הזה של המשחקים הכול יכול להיות. הם נותרו רק חמישה מיועדים בלבד, והסיכויים של כל אחד מהם לנצח גבוהים.

מקסים, הקרייריסט היחיד שנותר במשחק נראה כקרייריסט שאפשר להתגבר עליו. וטרוי יודע שאם יתמזל מזלו, הוא יוכל לנצח.

המחשבה להיות המנצח הראשון בתולדות מחוז 9 רק מדרבנת אותו יותר. הזכייה בחיים שהוא חולם עליהם, להגיע למחוז – להוכיח לכולם שהוא לא פחדן, להתחיל חיים חדשים.

החץ וקשת שיש לטרוי בזירה, אותם חץ וקשת שהיו שייכים לקרייריסטית רלין, נתן לו יתרון גדול. הוא החל בלילה להתאמן, והצליח לקלוע לרוב המטרות שהציב לו.

המים בבאר התחילו להתרוקן. הבאר הזאת הייתה מלאת מים כשטרוי מצא אותה, ועכשיו הוא הבין כמה הוא ניצל את המשאבים שלה לאורך כל המשחק.

"המשחקים האלו עומדים להסתיים" הוא מלמל לו, "בקרוב מאוד זה יהיה מאחורי. אני אלחם, אני אעשה הכול כדי לנצח"

הוא לא מוכן להיות כמו כל מי שהיה איתו בברית עד עכשיו. הוא לא מוכן למות.

 

מקסים בן 18, מחוז 1

מקסים לא יודע אם להרגיש כעס או תסכול. לפני יומיים כשהוא חזר לקרן השפע, כשהוא התעמת עם אמדי על הרצח של רלין, אמדי ברח בלילה מקרן השפע והפקיר את מקסים לבדו.

הוא נזכר כמה הוא לא היה בעד הסיפוח של אמדי לברית הקרייריסטים, איך אמדי נשאר כאן ושרד רק בזכות רלין, שנלחמה עליו. ועכשיו מקסים מרגיש, שאמדי נהפך לסיכון בשבילו.

תמיד למקסים היו מטרות בחיים, הוא תמיד רצה לעשות את הדבר הטוב ביותר בשבילו ובשביל המחוז שלו. הוא גדל על ערכים, שרוב המחוזות לא גדלים עליהם. "ערכים לא של יפי נפש" ככה הוא קורא להם.

הערכים שהוא גדל עליהם הם ערכים של הקרבה ושל אומץ. צריך להתמודד עם המציאות ולהילחם בתוכה ולא נגדה. כבר הוכחנו בעבר שאם נלחמים נגדה זה מביא רק להשמדה שלנו.

אם הוא צריך להתאמן בחייו ולהתנדב למשחקים במקום ילדים ונערים אחרים מהמחוז שלו שלא מסוגלים, זה הייעוד שלו. ולכן הוא צריך לנצח. והוא מאמין בניצחון שלו.

אף אחד בזירה הזאת לא מהווה איום פיזי עליו. הוא בטוח בזה. למרות שלא היה משתה במשחקים האלו, והוא מאמין שהמשתה גם לא יתקיים אם הוא לא היה עד עכשיו, למרות שהוא לא פגש את כולם וראה את המצב שלהם, הוא יודע שהוא ינצח בסופו של דבר.

ביום שנשאב מקסים להיות קרייריסט, זה היה היום הקשה להוריו. הם לא תמכו בו שילך לבית ספר של אימונים במחוז 1, אבל הוא עשה את זה למרות התנגדותם. ביום שהוא התנדב, הוריו כבר השלימו עם זה, השלימו עם כך שהבן שלהם בחר את גורלו, ומתפללים שהבחירה הזאת לא בחירה שגויה. מקסים מתכוון לעשות כל דבר על מנת להוכיח להם שהבחירה לא שגויה.

הוא הקרייריסט האחרון במשחקים האלו. במשחקי הרעב ה-21, לא הצליח להגיע קרייריסט לשלב רחוק כל כך. באותם משחקים שניצח מיועד ממחוז 8, ווף. השנה מקסים ידאג שלא רק שיגיע קרייריסט רחוק, הוא ידאג שאותו קרייריסט ייתן כבוד וינצח.

הדרך של מקסים במשחקים האלו לא הייתה דרך רעה, הוא לא בחר לפגוע בכוונה, הוא בחר להגן עליו, בדיוק באותה דרך שהוא הגן על הילדים והנערים מהמחוז שלו כשהוא התנדב.

 

אמבר בת 17, מחוז 4 || סאבן בן 18, מחוז 7

צהריי היום השמיני.

אמבר עברה לילה מאוד קשה. היא העבירה את רוב הזמן בזרועותיו של סאבן, שניחם אותה אחרי ההרג של שברי.

"הוא לא נרצח על ידי מיועדים" היא מלמלה לסאבן בדמעות בלילה, "הוא נרצח על ידי הקברניטים. הם שלחו את השלד המוטציה הזה, הם שלחו את הזומבי הזה שיהרוג אותו"

סאבן שתק רוב הזמן. הוא לא ידע כיצד הוא יכול לנחם את אמבר על המצב שהיא נמצאת בו עכשיו. הכול נראה לה איום ונורא.

הוא לא רגיל לראות אותה נשברת, הוא לא רגיל לראות דמעות בעיניה. הוא רגיל לראות אותה עומדת על רגליה, לראות בחורה חזקה, עוקצנית שאוהבת להגיד את המילה האחרונה. ועכשיו, מצבה הנפשי ומה שהיא עברה גורמים לה להיות אחרת.

"אמבר…" מלמל סאבן כשהוא דואג לא להשתמש בכינוי חיבה שהוא נתן לה, "לא משנה איך המצב נראה כרגע. את עדיין חיה, ואת צריכה להילחם"

"אתה באמת חושב שמגיע לי דווקא להישאר בחיים במשחקים האלו?" אמרה אמבר, "אני לא עשיתי כלום כאן"

"את כן עשית" אמר סאבן, "את היית איתי ועם שברי, דאגת לנו, שרדת איתנו, היית לצד שברי בכל הרגעים שלו, זה לעשות"

"על זה לא מגיע לי לנצח"

"מגיע לך לנצח" אמר סאבן, "את תעשי היסטוריה, במשחקים שכל הבנות מתו בהתחלה, תנצח בהם הבחורה היחידה ששרדה"

"אם כבר בחורה הייתה צריכה לנצח, זאת הקרייריסטית של מחוז 1, אני ראיתי איך היא נלחמה ביום הראשון, היה לה מטרה…"

"והיא מתה, ואת לא" אמר סאבן, "זה אומר משהו"

הם הביטו זה בזה. סאבן משך את אמבר וחיבק אותה חיבוק חזק, חיבוק של עידוד. "עכשיו הגיע הזמן שנעשה סיבוב קטן בזירה, נחפש לנו משהו לאכול, או שבאמת נרגיש את משמעותם של משחקי הרעב"

 

אמדי בן 15, מחוז 5

הוא החזיק את החרב חזק. במהלך היום וחצי האחרונים הוא היה לבדו בזירה, הוא הפקיר את קרן השפע והחליט ללכת קדימה בזירה, בלי מקסים.

הוא לא יכול לסמוך על הקרייריסט ממחוז 1 שישאיר אותו בחיים. הוא לא חיבב אותו אף פעם, ואמדי יודע את זה. לא צריך להיות חכם בשביל להבין את זה.

החרב שאמדי לקח הייתה צמודה אליו. כל רעש קטן בזירה הקפיצה אותו, הוא יודע שלא משנה מי יהיה מולו, הוא ילחם בו. הוא רוצה לחיות, מגיע לו לחיות.

המשחקים האלו עומדים להסתיים. והדבר היחיד שמדאיג אותו עכשיו, שהקברניטים יחליטו לעשות עכשיו משתה, שיחליטו להפגיש בין כל המיועדים האחרונים שנותרו ולגמור את המשחקים האלו במרחץ דמים במשתה. זה רעיון גאוני וחולני, ואם הוא היה קרייריסט הוא היה בטוח חושב על כך. "המשתה האחרון"

אבל כרגע הוא יודע שהוא רק מיועד עלוב ממחוז 5, שנגד כל הסיכויים שורד. הוא לא יודע אם אוהבים אותו או שונאים אותו בחוץ. הוא לא יודע כלום.

רעש נשמע. ליבו של אמדי דפק במהירות, הוא הביט מבין השיחים. הפחד שהוא רחוק מהחוף, המקום היחיד שהוא הכיר בזירה גרם לו לחשוש.

הוא הבחין במיועד ממחוז 7, סאבן, מתהלך שם. הוא לא הבחין בעוד מיועד לידו. הוא החל להסתכל על השיחים, לבחון את הפירות והירקות שיש שם.
"רק שלא יבחין בי… רק שלא יבחין בי…" מלמל אמדי.

דריכה על ענף עשתה מספיק רעש, על מנת להקפיץ את סאבן ולהבחין באמדי. השניות האלו, השניות הבאות היו השניות הגורליות בחייו של אמדי.

הוא מהר קפץ מהמסתור שלו, תקע את החרב עמוד בבטנו על סאבן שצרח. החרב נשארה תקועה בתוך סאבן שנפל על האדמה.

סכין ארוכה התעופפה באוויר, פגעה בגרונו של אמדי. דף הושפרץ, אמדי נפל על האדמה. קול התותח נשמע, אמדי מת.

אמבר שזרקה את הסכין לעבר אמדי, רצה לעבר סאבן ששכה על האדמה. עיניו עדיין היו פקוחות, נשימתו הייתה כבדה. המכה הייתה מכה קשה, אמבר ידעה, למרות שהיא התכחשה לזה, היא ידעה שהוא לא ישרוד את זה.

"סאבן.. סאבן…" היא מלמלה בעיניים דומעות, "תנשום, תנשום"

היא נגעה בחרב, ניסתה להוציא אותה מבטנו, אבל הוא צרח מכאבים.

"ג'נג'ית… עזבי… אני גמור" הוא אמר והביט בה בחצי חיוך, "לא נותר לך עוד כלום כאן…" הוא אמר למרות שהתקשה להגיד בגלל הכאב, "את תשרדי"

"אני לא אשרוד" היא צעקה בבכי, "אני לא אשרוד לבד. אל תעזוב אותי גם אתה, אני צריכה אותך כאן"

סאבן ניסה להגיד משהו, אבל כבר הוא לא היה יכול לפתוח את פיו. הנשימה שלו עמדה להיעלם מאפיו.

"אתה הבטחת לי…" מלמלה אמבר, "הבטחת לי שנישאר רק שנינו בסוף המשחקים יחד, ואז אתה תחייב אותי לנשק אותך לפני שתמות. אז אסור לך למות עכשיו. אם תמות אתה שקרן"

אבל סאבן לא הגיב. עיניו נתקעו ולא זזו. אמבר צעקה, היא קירבה את פיה מהר לפיו. נישקה אותו. קול התותח נשמע, סאבן מת.

 

בזירה נותרו 3 מיועדים בלבד:

מקסים ממחוז 1

אמבר ממחוז 5

טרוי ממחוז 9

 

רק אחד מהם יהיה המנצח הגדול של משחקי הרעב ה-22.

בפרק הבא נדע מי הוא המנצח!


פרק 10 ואחרון

 

"מי ייתן והסיכויים תמיד יהיו לטובתכם"

 

המסכים דולקים ברחבי פאנם. זהו הרגעים האחרונים של העונה ה-22 של משחקי הרעב.

הרבה נאמר עליה, הרבה דובר עליה. היא סוקרה יותר מכל עונה אחרת, בעקבות המיועדים והשילובים שהיו שם, כל אחד הביא לתוך העונה את העולם שלו.

היחסים בין מחוזות 1ו-2 שוב נבחנו, עניין הנספחים היה בולט בעונה הזאת בגלל המיועד אמדי, והדיבור על המחוזות שעדיין לא נולד להם מנצח היה בולט.

 

כשצליל הגונג נשמע, אף אחד לא חשב שהמיועדים של המשחקים האלו יעברו כל כך הרבה.

ההימורים בקפיטול לא הפסיקו להכניס כסף לקופה, והמחוזות לא הפסיקו להביט בעיניהם של הילדים שלהם נמרסים למוות.

השנה זאת הפעם הראשונה גם שמיועד נהרג מפחד, שליבו קפא.

 

בסוף המשחקים נותרו רק 3 מיועדים אחרונים,

מקסים, המיועד ממחוז 1, הקרייריסט, שהצליח להיות הקרייריסט האחרון של העונה. הוא מאמין שהדרך שהוא בחר היא הדרך הנכונה, והוא יעשה הכול על מנת לתת למחוז שלו את הכבוד שמגיע להם ולהפוך את מחוז 1 כהמחוז הקרייריסטי הבולט של המשחקים.

אמבר, המיועדת ממחוז 4, אחת מבין שלושת המיועדות היחידות ששרדו את היום הראשון של המשחקים. כונתה ג'נג'ית וחוזרה על ידי המיועד ממחוז 7, עוקצנית אבל רגישה שקשה לה להתמודד עם אבדות של אנשים שקרובים אליה.

טרוי, המיועד ממחוז 9, מאמין בלב שלם שהוא יכול לעשות את זה, ולהפוך למנצח הראשון של המחוז שלו. הוא רוצה להוכיח לכולם שלמרות החיים הלא פשוטים שהוא עבר לפני שהגיע למשחקים, הוא יכול להפתיע.

 

רק אחד מהם יהיה המנצח של משחקי הרעב ה-22

 

לילה היום השמיני

 

אמבר לא עזבה את גופתו של סאבן. הדמעות כבר התייבשו בעיניה, והמחשבות בראשה שהלכו לאיבוד החלו לחזור.

היא נותרה במשחקים עם הקרייריסט של מחוז 1 והמיועד של מחוז 9. הם שלושת המיועדים האחרונים, ולפי ההיגיון הקברניטים עכשיו יעשו הכול כדי לסיים עם המשחקים כמה שיותר מהר.

אמבר תפסה את שיער החום שנדבק על פניה בגלל הדמעות, כשהיא נוגעת בשיערה היא נזכרת כיצד סאבן היה מכנה אותו כשיער ג'נג'ית למרות שהיא לא הייתה כזאת. הוא היה בעיני טיפש, אבל טיפש שהיא אהבה. ועכשיו הוא איננו.

היא יודעת שאם המשחקים האלו לא היו קיימים הוא עדיין היה חי. אבל היא כנראה גם לעולם לא הייתה מכירה את המחזר הקטן הזה, המחזר הזה שגרם לה להרגיש עדיין אהובה כשהיא נמצאת בעולם כל כך אפל ורע. בעולם משחקי הרעב.

היא שלפה את החרב שהייתה בגופו של סאבן, התקדמה לגופו של אמדי ולקחה את הסכין שלה. היא החלה להתרחק באיטיות מהגופות והמשיכה את דרכה בזירה, בלי לדעת לאן רגליה יובילו אותה ובלי לדעת מה יעלה בגורלה.

 

טרוי נשכב ליד הפתח של הבאר. המחשבות מי מבין המיועדים שנשארו שרדו איתו הציפו אותו. הוא שמע את התותח פעמיים, הוא יודע שהם נותרו רק 3 מיועדים אחרונים בזירה.

בתוכו הוא התפלל שמקסים לא שרד. הוא יודע שהקרב עם מקסים יהיה קרב קשה, מלא דם וסבל. הוא מיועד חזק, קרייריסט שהתאמן כל חייו לרגעים האלו. ומקסים לא יוותר בקלות לשום מיועד שיעמוד מולו ברגעים האחרונים.

רעשים נשמעו מבין השיחים הקרובים לבאר. טרוי מהר נעמד על רגליו, תפס את החץ וקשת שהיו ברשותו. הוא הביט לעבר השיחים, אלו היו צעדים. משהו מתקרב אליו, אחד מהמיועדים שם.

טרוי לקח כמה צעדים אחורה, הוא שלף חץ ושם אותו בקשת. הוא מתח את החץ וכיוון קדימה.

ליבו דפק. אסור לו לפספס, אסור לו להחטיא. הוא חייב להוכיח לכולם, להוכיח לעצמו שהוא מסוגל. הוא מסוגל לנצח את המשחקים האלו, הוא מסוגל להיות המנצח הראשון של מחוז 9.

מבין השיחים יצאה אמבר, המיועדת של מחוז 4. היא בהתחלה לא הבחינה בטרוי, אבל כשהיא התקדמה לבאר ושמעה את דפיקות ליבו של טרוי, היא מהר הרימה את מבטה והביטה בו. ליבה נעצר כשהיא הבחינה אותו מחזיק בחץ וקשת.

הם הביטו זה בזה. טרוי מכוון חץ וקשת לעבר אמבר, היא מחזיקה את החרב של אמדי ובכיסה נמצא הסכין שלה, אותו סכין שיש לה מהיום הראשון.

היא ניסתה למלמל משהו. אבל לא הצליחה.

טרוי רעד בידיו. הוא צריך לחסל אותה, הוא יודע שזה הדבר הנכון לעשות. הוא צריך לירות את החץ, הוא מסוגל לזה. היא לא תספיק להגיב לעשות כלום, הוא חייב לחסל אותה. זה או היא או הוא. זה לא שלב של בריתות. אסור לו לעשות טעויות.

כשידיו רועדות, הוא שחרר את החץ. החץ פגע בחרב אבל גרם לאמבר ליפול על האדמה. טרוי שלף עוד חץ, הוא כיוון לעבר אמבר וירה. היא הצליחה להתגלגל על האדמה, החץ לא פגע בה. החרב שלה אבל נותרה מאחור.

טרוי לא ויתר, הוא שלף עוד חץ בזמן שאמבר שוב עמדה על רגליה, הוא ניסה לירות אותו שוב אבל היא הצליחה להתחמק. היא החלה לרוץ במעגלים סביב פתח הבאר.

טרוי החל להתבלבל, הוא ידע שהוא יחטיא עוד חץ אם הוא ינסה לירות בה מרחוק, ולא נותרו לו עוד חצים. עליו לחשוב קדימה, לחשוב על הקרב האחרון שיחכה לו אחרי שהוא יחסל את אמבר.

הוא החל לרוץ אחרי אמבר. היא נראית חלשה ממנו, היא לא חזקה כמותו. היא בחורה חסרת כוחות, ועל פניה היה ניתן לראות שהיא עברה משברים.

הוא החל לרוץ אחריה, הוא השיג אותה, קפץ עליה והפיל אותה. הם החלו להתעמת זה עם זו, היא תפסה את פניו והחלה לשרוד אותם. הוא החל לחנוק אותה. בדיוק כמו שהזומבי-שלד חנק אותה. היא הרגישה שהאוויר מתרוקן מגופה, ואז היא נזכרה בסכין שיש לה בכיסה. טרוי לא יודע עליו.

היא הושיטה את הסכין במהירות לכיס שלה, רגע לפני שנגמר לה האוויר ודקרה את טרוי בבטנו. הוא צרח מכאבים, הוא עזב אותה במהירות.

לפני שהיא החזירה לעצמה את האוויר, היא קפצה על טרוי שנשכב על האדמה מכאבים והחלה לדקור אותו בחזהו. דקירה אחר דקירה, קול התותח נשמע, אבל אמבר המשיכה לדקור אותו. הפחד השתלט עליה וחירפן אותה.

היא החלה לצחוק צחוק ממורמר כשהוא מלווה בדמעות. היא לא מבינה מה היא עושה, היא התחרפנה.

אחרי כמה דקות, היא עזבה את גופו של טרוי. היא התקדמה לעבר הבאר, הסתכלה במים המועטים שנשארו שם, ונפלה תוך הבאר. מתכסה במים ומתחבאת מהחשכה.

 

היום השמיני הסתיים. המנון הקפיטול התנגן ותמונותיהם של אמדי, סאבן וטרוי הופיעו בשמיים.

 

בזירה נותרו 2 מיועדים אחרונים,

מקסים ואמבר.

 

תחילתו של היום התשיעי והאחרון.

 

מקסים לא הצליח לישון כל הלילה. העובדה שהוא נותר בזירה עם המיועדת ממחוז 4 רק הפחידה אותו.

"איך היא שרדה?" הוא מלמל לעצמו, "זה לא הגיוני שהיא התגברה על כך הגברים החזקים שהופיעו בשמיים  אמש"

הוא נזכר איך היא הייתה נראית לפני שהמשחקים יצאו. איך הוא הביט בה ברחבת האימונים, צפה בראיון שלה. היא לא נראתה כמו אחת שתשרוד את היום הראשון, וגם אם כן היא לא נראתה כמו אחת שתגיע לשניים האחרונים.

במהלך הלילה, למרות חוסר שעות השינה של מקסים, הוא החל להתאמן ללא הספקה. הוא חייב לחזק את גופו. הוא החל לשתות את כל המים האחרונים שנותרו לו בקרן השפע.

כשהשמש הייתה כבר בשמיים, ושעות הבוקר עמדו להסתיים. הוא תפס את החרב שלו, אותה חרב שהייתה איתו מתחילת המשחקים. והחל לעזוב את קרן השפע. הוא לא מתכוון לחכות שם שהיא תבוא, הוא לא מתכוון לא לעשות כלום.

הוא החל להתקדם בזירה. חשב על כל הסיטואציות האפשרויות היכולות לקרות לו. הוא החל לתאר לעצמו כיצד הוא יגיב בכל אחת מהם, כיצד הוא יתמודד עם זה.

"לא לעשות שטויות" הוא מלמל לו, "אסור לך לעשות פאדיחות. אסור לך לאבד את הכבוד למחוז שלך, אתה הגעת עד עכשיו, אתה לא תיתן לשום בחורה לנצח אותך"

הוא עבר דרך הזירה, הביט מכל עבר. עד שהוא מצא את הגופות של אמדי וסאבן, נשכבות מלאות דם על האדמה. התנהל כאן קרב.

ואז הוא הביט בעקבות קטנות, עקבות של אישה. הוא הבחין לאן אמבר התקדמה.

הוא החל לעקוב אחרי העקבות, יודע שזה יוביל אותו אליה. יודע שזה יוביל אותו לסיום המשחקים האכזריים האלו, לסיום שבו הוא ינצח.

הוא הגיע לבאר. שם הוא ראה את גופתו של טרוי, שוכב על האדמה. מלא דקירות על חזהו. התמונה הזאת צמרמרה אותו, הוא לא האמין שהנערה הזאת הצליחה לעשות דבר כזה.

העקבות הסתיימו. והוא לא הבחין באמבר.

 

אמבר לא יצאה מהבאר כל הלילה. היא הרגישה חסרת כוחות, היא ידעה שהיא נותרה לבדה עם מקסים. היא נותרה לבדה עם קרייריסט.

העובדה שהיא תאלץ להילחם איתו, לשרוד על חייה גרמו לנפש שלה להרגיש שהכול אבוד לרגע. ואז היא העבירה את כל מה שהיא עברה בזירה בימים האחרונים, היא הצליחה לשרוד מעל ומעבר. התמודדה עם מיועדים, רצחה, היא כבר לא אותה נערה שהיא הייתה לפני שהתחילו המשחקים האלו.

קולות נשמעו מחוץ לבאר. ליבה של אמבר קפא. זה היה מקסים, זה יכול להיות רק הוא.

הוא התהלך מסביב, חיפש משהו. הוא מחפש אותה.

אמבר החזיקה את הסכין שהיה עדיין עם דמו של טרוי. אם מקסים יבחין בה שהיא בתוך הבאר, היתרון יהיה שלו. כי אין לה כאן מרחב להילחם נגדו. הוא יכול לזרוק עליה אבנים מלמעלה, וזה יהיה סופה.

אסור לה לוותר. אם היא תמות היא תמות בקרב.

היא קפצה מהר מהבאר, מקסים הופתע. היא זרקה עליו את הסכין שהיה לה בידה כשהיא לא מפסיקה לצרוח, הסכין פגעה בידו של מקסים. הוא צרח, החרב שלו נפלה. היא רצה עליו כשהיא מלאה בכל הסירחון והדם שהיו עליה, מהמים המעטים שהיו בבאר שהרטיבו אותה. היא קפצה על מקסים, הפילה אותו. נשכה לו את ידו הפצועה מהסכין שלה. הוא צרח, סטר לה עם ידו השנייה על פרצופה.

היא לא תוותר, היא לא תיתן לו להרוג אותה. היא נשכה את צווארו חזק, השייניים שלה חדרו את עורו של מקסים. היא הרגישה את הדם שלו נכנס לפניה. הוא צרח, הוא התחרפן. אבל היא לא עזבה.

קול התותח נשמע, מקסים לא זז. מקסים מת.

 

קברניט המשחק הראשי: "גבירותיי ורבותיי, אני שמח להכריז על המנצחת במשחקי הרעב ה-22, אני שמח להכריז על אמבר, המיועדת ממחוז 4"