משחקי הרעב ה-23

פרק 1

 

הקפסולות התרוממו. רעש של גלים נשמע ברקע. 24 מיועדים החזיקו את עצמם חזק, מתוכננים לתחילתם של העונה ה-23 של משחקי הרעב.

זה כבר להיט. כולם צופים בזה, כולם צופים בזה בקפיטול ובמחוזות. אין יום בשנה שלא מדברים על זה, גם שהמשחקים האלו לא משודרים.

השמש הייתה חזקה. ריח החוף הורגש, המיועים עלו והביטו לעבר קרן השפע שנמצאת על אי קצת הרחק מהחוף שעליהם הם נמצאים. הזירה השנה בדיוק כמו הזירה בשנה הקודמת.

הם מכירים את הזירה הזאת, לפחות ככה המיועדים חושבים.

 

צליל הגונג נשמע. משחקי הרעב ה-23 יוצאים לדרך.

 

יון בן 18, מחוז 2 || להלה בת 18, מחוז 2

יון רץ לעבר החוף. הוא החל לשחות לעבר קרן השפע, למרות שלא היו חסרים נשקים על החוף. הוא החל לשמוע את הצרחות ברקע, מיועדים החלו להירצח. מיועדים החלו לנוס על חייהם.

השחייה לקרן השפע הייתה קצרה. הוא הגיע מהר לחוף, רטוב כולו. מוריד את חולצתו ללא בושה, הוא לא מתבייש בגוף שלו, למרות היותו "שחיף", הוא יודע שהוא נראה טוב. והוא יודע שלהיראות טוב זה מה שהרס את חייו.

בתור ילד קטן, שמע יון סיפורים על אהבה אמיתית. אהבה שבה יש תשוקה בין גבר לאישה שלו ובין האישה לגבר שלה. הוא תמיד חלם למצוא את האהבה הזאת. כשהוא גדל יון, החלו הבנות במחוז שלו להביט בו. לפלרטט איתו. המושג אהבה אצלו נהפך למשהו קל כל כך, וכשהוא התפקח הוא באמת הבין שאהבה זה לא מה שהוא חשב.

הסיבה היחידה שהתחילו איתו לא מעט בנות, זה בגלל יופי התואר שלו. הוא נפגע לא מעט מנשים שכבר נמאס עליהן האופי שלו, הוא הרגיש מנוצל מכל בחינה בעניין הזה. הוא לעולם לא הרגיש מה זה אהבה.

בחיים שלו הוא לא חשב להיות קרייריסט, זה משהו שלוקחים אותך כשאתה נער צעיר. מאמנים אותך, המשפחה שלך מאשרת לך את זה. למרות שיש משפחות שלא תומכות, בסופו של דבר זה נבחן על פי הרצון של הנער שרוצה את זה.

הקרייריסט שהיה צריך להיות במשחקים האלו נהרג לפני 4 שנים בתאונה במחוז. ואז יון ידע שזאת ההזדמנות שלו להוכיח את עצמו מעל ומעבר. והוא החליט לשלוח בקשה להתמודד כקרייריסט. וב-4 השנים האחרונות הכשירו אותו לזה.

להלה ראתה את יון שוחה לקרן השפע. היא תפסה סכין והחלה להרוג כל מיועד שניסה לתקוף אותה. והיו לא מעט כאלו. כל תחילת משחקים מנסים המיועדים האחרים לתקוף את הקרייריסטים במפתיע, בתקווה שהם ימותו ביום הראשון. מפחדים מהם, ובצדק.

 

ארוטו בן 16, מחוז 3 || קאריה בת 17, מחוז 3

קאריה ביקשה את ספר ההישרדות שעל השידה שלה בבית, אחרי ששמה עלה בגורל. למרות שהם מיהרו לקחת אותה לתחנת הרכבת, הצליחה המארגנת של המשחקים מטעם הקפיטול להביא לה את הספר. משהו בעיניה של קאריה כבש אותה בבקשתה.

במהלך האימונים שלה בקפיטול ובתקופה שהם התכוננו לראיונות בטלוויזיה, לא הפסיקה קאריה לקרוא את ספר ההישרדות. בראיון שלה מול פאנם, נשאלה על הספר הזה. שם היא אמרה שהספר מספר את סיפורה של גיבורה שנכלאת באי בודד, ושם היא לומדת כיצד לשרוד מול חיות הפרא שהיו איתה על האי.

הספר הזה צריך להכין אותה למשחקים האלו.

"קאריה, קאריה" נשמע צרחתו של ארוטו. ידו הייתה מלאת דם, סכין היה תקוע בפנים. קאריה קפאה לרגע, היא רצה לעברו ושלפה את הסכין. גופות היו מסביב.  ארוטו צרח בזמן שקאריה שלפה את הסכין.

"אתה.. אתה.. בסדר?" היא מלמלה במהירות.

הוא התנשף, "שורף לי.. שורף לי… אני חייב משכה נגד זה, אחרת זה יזדהם"

קאריה שמה את הסכין שהיה בידו של ארוטו בכיסה, היא תפסה אותו בידו השנייה והחלה לגרור אותו ממרחץ הדמים בקרן השפע.

הם שמעו צרחות בזמן שהם מתחמקים מקרן השפע, אנשים מתים. נערים מתים. ילדים מתים.

"אני לא יכול לשמוע את זה" רטן ארוטו, "אי אפשר לשמוע את הדברים האלו, זה נוגד את הטבע, זה נוגד כל היגיון אנושי, איך המשחקים האלו עדיין קיימים?"

 

אווהב בן 13, מחוז 8

הוא הכיר לא מעט מיועדים במהלך האימונים למשחקים. כולם אהבו את אווהב, לא בגלל שמו. בגלל האישיות שלו, בגלל היותו הילד הקטן ממחוז 8 התמים והמצחיק.

הוריו ביקשו ממנו בקשה אחרונה, "אל תפסיק לחייך, גם כשאתה רואה את הסוף. החיוך זה מה שיציל אותך"

והוא מתכוון לעמוד בבקשה הזאת. הוא לא יבכה, הוא לא יתמודד בקשיים. והקשיים החלו, כאשר אווהב ראה את גופתה של המיועדת מהמחוז שלו נשכבת על האדמה כשחף תקוע בגרונה.

היא מתה. הוא חי. ושום דבר לא ישנה את זה.

המיועדים ממחוז 9 היו המיועדים שאווהב הכי אהב, והוא ידע שעליו למצוא אותם. הוא צריך להמשיך במשחקים האלו, להמשיך עם חיוך. לא לתת לשום דבר להרוס אותו. החיוך יגרו םלו לנצח בסופו של דבר.

ואז הקושי השני התגלה מולו. שני המיועדים של מחוז 9 נשכבו זה לצד זה. לא הגיע להם למות, הגיע להם לשרוד. לנצח. מגיע למחוז 9 כבר מנצח.

הפחד הציף אותו, זה יפגע בו. זה יפגע בחיוך שהוא הבטיח לא להסיר. הוא לא יכול להישבר, אסור לו. הוא לא ייתן לאף אחד לשבור אותו.

ואז הגיע הישועה מאחורה.

 

זימן בן 18, מחוז 4 || זנטה בת 12, מחוז 4

"תהיה קרייריסט" זה הטיפ שנתן לו ווף, המנטור של מחוז 8, לפני המשחקים, "אל תקשיב לאמבר, היא ניצחה בפוקס, אם אתה רוצה סיכויים טובים לנצח תקשיב לי".

ווף מאוד התחבר למיועדים ממחוז 8 שפגש אותם בקפיטול.

זימן לא יכול באמת להקשיב לטיפ הזה. הוא לא יכול להיות כמו מיועדים אחרים מהמחוז שלו, שהחליטו במשחקים מסוימים להתאחד עם הקרייריסטים ולפעמים אפילו להיות גרועים מהם. הניצחון לא שווה את זה.

"הסיכויים השנה לא יהיו לטובתכם אם לא תתחברו עם הקרייריסטים" אמר ווף, "במשחקים הקודמים ניצחה מיועדת מהמחוז, זה אומר שהמחוז שלנו נהפך למטרה בהתחלה"

אמבר לא הכי עזרה להם, היא רק הביטה בווף ובטיפים שהוא נתן להם, "אני מקווה שתשרדו" היא הייתה ממלמלת להם. עדיין מה שהיא עברה בשנה האחרונה במשחקים היקשו עליה.

זנטה, הילדה הקטנה שעלתה בגורל עם זימן לקחה קשה את מצבי הרוח של אמבר, היא לא הייתה יכולה להסתכל על התסכול שלה.

"היא עברה דברים קשים במשחקים שלה" היה צריך זימן להסביר כל פעם לזנטה, "לא היה לה קל, אל תחשבי שאת תעברי את מה שעברת. הסיכויים שלך יכולים להיות טובים יותר"

כשנשמע צליל הגונג. זימן הבחין בזנטה מרחוק, הוא רץ לעברה ותפס את ידה. הרים אותה, היא הייתה קטנה מאוד לגילה, נראתה כמו ילדה בת 8.

"זנטה, הנה אנחנו כאן, מאוחדים" אמר לה זימן, "עכשיו אנחנו נברח מכאן, ותראי שהימים הקשים שיהיו מולנו יעברו לנו מהר"

זנטה לא דיברה. ליבה קפץ, והיד שלה שלטה בה, היא הצביעה לעבר אחד הקפסולות, שם הסתתר נער קטן, שם הסתתר אווהב, המיועד ממחוז 8.

"אתה.. אתה.. צריך לקחת אותו איתנו" מלמלה זנטה פתאום, "הוא ימות אחר כך, הוא יכול להיות איתנו"

זימן הביט בעיניה של זנטה. בעיניו זה רע לקחת איתם עוד מיועדים, במיוחד מיועדים קטנים מהם שיכולים להכשיל אותם. אבל הוא לא היה יכול לסרב לעיניה.

הוא רץ לעבר אווהב שהביט בהם. אווהב הכיר את זנטה טוב באימונים, הם התחברו ודיברו הרבה. שניהם הילדים הקטנים של המשחקים האלו.

"אווהב" מלמלה זנטה שהייתה דבוקה לזימן, "בוא איתנו, אנחנו נברח, אנחנו נצליח לשרוד"

האופטימיות של הילדה הקטנה ממחוז 4 החזירה לאווהב את החיוך שהוא הבטיח להוריו לא להוריד מהפנים.

 

פרק 2

 

ויקי בת 16, מחוז 11

צליל הגונג נשמע. ליבה של ויקי דפק, המיועדים רצו. נרצחו, צעקו וברחו.

היא המשיכה לעמוד על הקפסולה, ליבה דפק, הנשימות שלה היו חזקות.

"לא.. זה לא קורה באמת.. זה לא…" היא מלמלה לה, "אני.. אני.. חייבת לשרוד"

ברגליים רועדות היא ירדה על האדמה, הביטה לעבר החוף. כמה מיועדים שחו לאי שבו היה קרן השפע עם רוב הנשקים. חלק מהנשקים היו על האדמה.

היא הביטה וראתה מסור קטן, באורך של כמה סנטימטרים. היא תפסה אותו בידה מהר. כל מי שיעז להתקרב אליה היא לא תחשוש ותפגע בו.

היא חיפשה מהר את המיועד מהמחוז שלה, והיא ראתה אותו. הוא נע קדימה, החל לשחות לעבר קרן השפע. הוא תמיד היה כזה, תמיד אמר שהוא צריך להילחם על חייו למרות הקשיים.

היא המשיכה להביט בו. מבטה היה קפוא, שיצליח להגיע לשם, שיצליח לקחת משהו טוב, שיצליח לחזור בחיים אלי. ונברח.

הוא הגיע, ועל השנייה הראשונה שהוא היה שם ראשו נערף במקום על ידי הקרייריסט של מחוז 1. ויקי פלטה צרחה, מיועדת ממחוז 7, שהייתה מאוד תוקפנית הבחינה בצרחה שלה.

המיועדת הייתה מלאה חתכים בפנים. היא התקדמה לעבר ויקי במהירות, אחזה בסכין.

ויקי צעקה, ואז הצעקה פתאום נעלמה. בשניות האחדות האלו שהפרידו בינה לבין המיועדת, היא הבינה ויקי, שעליה לעשות צעד משמעותי. צעד שהיא לא האמינה. היא הבינה שהיא צריכה להיות רוצחת.

היא הרימה מהר את המסור שהיה בידה, אותו מסור שהמיועדת ממחוז 7 לא הבחינה בו. וברגע שהמיועדת ממחוז 7 התקרבה אליה, ויקי חתכה את גרונה.

המיועדת של מחוז 7 נפלה על האדמה. היא מתה. ויקי רוצחת.

"תתאפסי על עצמך… תתאפסי על עצמך" מלמלה לעצמה ויקי, "תתאפסי"

היא החלה לזוז במהירות בקרן השפע. כל מיועד שראה אותה נבהל וברח. היא הבחינה במיועדים ממחוז 3 נמלטים מקרן השפע, הם חכמים. גם ויקי צריכה לעשות את זה, אבל משהו מונע ממנה. היא לא יכולה לברוח לבד. היא לא תשרוד לבד.

 

ממיר בן 17, מחוז 12 || רווי בת 16, מחוז 12

"עזוב אותי" צרחה רווי, "עזוב אותי, חלאה"

המיועד ממחוז 5 לא עזב אותה לרגע. הוא המשיך לגרור את שערה הבלונדיני, "עזוב אותי"

"שתקי" הוא צעק עליה וחבט בה חזק. היא צעקה, אבל אל בכתה. היא לא תבכה בגלל מיועד כזה.

הוא גרר אותה קצת הרחק מקרן השפע. בין השיחים, החל לגעת בה. החל לממש אותה.
"תעזוב אותי" צעקה עליו וניסתה לסטור לו ולקום, אבל הוא החטיף לה חזק בראשה.

הוא החל לקרוע את בגדיה, "אני לא אמות בלי לגעת באישה" הוא צעק עליה.

"עזוב אותי, חלאה, עזוב אותי" המשיכה רווי לצעוק עליו.

חבטה חזקה הייתה בראשו של המיועד ממחוז 5 שנפל על האדמה. ליבה של רווי דפק במהירות, היא הביטה וראתה את ממיר. המיועד מהמחוז שלה. הוא מהר תפס את ידה והרים אותה על רגליה.

"את בסדר?"

"כן.. תודה לאל שאתה כאן, כבר חשבתי שהרגו אותך"

"הם לא יהרגו אותי במהרה" הוא אמר והביט בדם שנזל מראשו של המיועד ממחוז 5, "נראה לי שהוא מת"

"שימות. מגיע לו"

ממיר היה אדם נפוח משרירים. הוא ידע טוב מאוד מה הוא שווה, וכמה הוא חזק. וכמה הוא נחוש במטרה שלו. הוא יכול להשיג כל בחורה, והוא יעשה את זה.

חברים שלו אומרים לו שאין לו ערכים בנוגע לנשים, אבל יש לו ערכים בנוגע לאנושיות. הוא יודע מה נכון ומה לא נכון, הוא יודע מתי חבר צריך עזרה. והוא תמיד יעזור למי שבעיניו צודק. צדק זה הדבר שמוביל אותו בחיים.

"אתם…" מלמלה פתאום ויקי ממחוז 11, היה לה מסור ביד, הם חששו לרגע, ממיר הכין את אגרופיו.

"אל.. אני לא אפגע בכם" צעקה עליהם ויקי, "אני עכשיו נלחמתי נגד מיועדת פסיכופטית ממחוז 7"

"ואני כמעט נאנסתי על ידי פסיכופט ממחוז 5"

צחוק מלא מרמור יצא מפיה של ויקי.

"אני לא מתכוונת להיות לבד במשחקים האלו" היא אמרה להם ישירות, "ברית?"

ממיר הביט בה. משהו בו אמר לו לסמוך עליה.

"בואי איתנו"

שלושתם החלו לברוח מקרן השפע.

 

נבין בן 15, מחוז 10 || טיבין בת 15, מחוז 10

הוא רץ על החוף. הסתכל על גופות המיועדים שנשכבו מסביב. הרבה מתו, והוא עדיין חי.

"נבין" צעקה מוכרת נשמעה מאחוריו. זאת הייתה טיבין, המיועדת מהמחוז שלו.

טיבין רצה אליו מהר. היא החזיקה בידה חנית.

"מאיפה זה?"

"אתה לא רואה שאני רטובה?" מלמלה טיבין במהירות, "אז מאיפה זה נראה לך"

"אל תדברי אלי כאילו אני אידיוט" התעצבן נבין, "אז שחית לקרן השפע?"

"כן" היא אמרה בקול רותח, "בוא נעוף מכאן"

הם החלו לברוח מקרן השפע. טיבין הובילה ונבין היה מאחוריה.

שניהם מאוד דומים אחד לשני, הפיוז שלהם קצר. והם יגידו כל דבר שעולה על דעתם, הרבה ויכוחים היה להם בקפיטול מאז שהם עלו בגורל והכירו זה את זה לעומק. לפני זה הם רק הכירו אחד את השני ברחוב, אבל לעולם לא דיברו.

באחד מימי האימונים, החלה טיבין לצרוח על נבין בגלל שהוא החליק. "עשית פאדיחות למחוז" היא צעקה עליו, "מול כולם. הקרייריסטים חושבים שאנחנו אפסים"

אבל נבין לא שתק לה, "אם כבר הם חושבים שאנחנו אפסים בגלל חוסר הטאקט שלך"

למרות המריבות שלהם. הם ידעו שהם צריכים זה את זה בשביל לשרוד. אף אחד לא האמין מהם שלהיות לבד במשחקים זה יתרון.

 

פאק בן 18, מחוז 1 || שאעה בת 18, מחוז 1

ערב היום הראשון הגיע. רק הקרייריסטים נותרו בקרן השפע.

שאעה ופאק הביטו זה בזה. שניהם קרייריסטים ממחוז 1, ושניהם בני דודים.

ששאעה החליטה להפוך לקרייריסטית שהייתה בת 12, והחלה להתאמן, הצטרף אליה שאעשה שנה לאחר מכן.

המשפחות שלהם לא הסכימו לזה. לא הסכימו ששניהם ישתתפו במשחקים, אבל כל אחד מהם האמין בדרכו.

בהתחלה שאעשה התעצבנה על פאק, היא לא אהבה את העובדה שבן דוד שלה מצטרף למשחקים. והוא הולך להתאמן לאותם משחקים שהיא מתכוונת להתנדב אליהם. אבל עם השנים, היא הבינה כמה זה יתרון.

החיבור ביניהם נהיה חזק. והתפילה של שניהם היא רק לא להישאר שניהם אחרונים יחדיו במשחק. כי אם זה יקרה, הם לא ידעו כיצד להתמודד עם זה.

 

המנון הקפיטול נשמע. היום הראשון הסתיים.

בשמיים הופיעו עשרת  המיועדים  שנהרגו ביום הראשון:

המיועד ממחוז 5, המיועדת ממחוז 5, המיועד ממחוז 6, המיועדת ממחוז 6, המיועד ממחוז 7, המיועדת ממחוז 7, המיועדת ממחוז 8, המיועד ממחוז 9, המיועדת ממחוז 9 והמיועד ממחוז 11.

 

 

פרק 3

 

בוקר היום השני

 

ארוטו בן 16, מחוז 3 || קאריה בת 17, מחוז 3

ארוטו העיר את קאריה. היא ישנה חזק, וכשהוא הביט בה הוא הרגיש רע להעיר אותה למציאות שהם חיים בה.

היא פקחה את עיניה לאט, התעוררה מאדמת החול שישנה עליה. הם נרדמו קרוב לחוף, אבל היו בחלק האחר של קרן השפע.

"איך הפצע שלך ביד?" הסתכלה קאריה לידו של ארוטו, "זה עבר לך?"

הוא הביט על ידו הפצועה, "כבר לא שורף לי. אבל אם אני נוגע בזה זה כואב"

"רק שזה לא יזדהם" היא מלמלה ואז התחרטה שמלמלה בקול. היא לא רוצה להלחיץ אותו.

"זה רע שאנחנו ככה בזירה, בלי מכסה ובלי כלי נשק" הוא אמר.

"יש לנו כלי נשק" היא אמרה והוציאה מכיסה את הסכין, אותה סכין שהייתה בידו של ארוטו אתמול ופצעה אותו, "אנחנו נסתדר עם זה"

"אני לא חושב שסכין זה מה שיגרום לנו לשרוד"

"זה עדיף מכלום" אמרה קאריה, "ועכשיו קום, אנחנו לא נשארים כאן ליד החוף. צריך למצוא מכסה"

ארוטו קם, קאריה קמה לידו. היא תפסה את ידו השנייה, היד הלא פצועה. ושניהם המשיכו ללכת בזהירות בזירה המפחידה.

 

נבין בן 15, מחוז 10 || טיבין בת 15, מחוז 10

אתמול לפני השקיעה הם מצאו חור באדמה. הם זחלו בתוך החור, עד שהם מצאו סוג של מקלט רחב שהיה בנוי מעץ.

"מה זה המקום המפחיד הזה?" מלמל נבין.

"מקום מפחיד שהקברניטים החליטו לבנות"

בבוקר הם התעוררו. הם לא הרגישו אוויר כלל, הם זחלו מהר מהחור ויצאו לעבר האדמה. הם לקחו אוויר גדול.

"אי אפשר לנשום שם" אמרה טיבין, "אני בשוק שלא מתנו בלילה"

"לפחות זה מכסה"

"מתחת לאדמה" אמרה טיבין, "זה כל כך נורא, אנחנו צריכים למצוא מקום אחר"

"לא" אמר ניבין בתקיפות, "אנחנו נמצא את המוות שלנו אם נסתובב בזירה, המכסה הזה לא מובן מאליו, אסור לזלזל בו"

"אין – במקום – הזה – אוויר – !" צעקה עליו טיבין, "אתה רוצה שניחנק למוות שם?"

"שרדנו לילה אחד שם, נשרוד עוד לילות"

"אתה דפוק, אה?"

"אל תדברי אלי ככה" התעצבן עליה נבין, "זה לא שאת הגאון כאן, אם נקשיב לך אנחנו נסתובב בזירה עד שאחד הקרייריסטים יהרוג אותנו"

"אתה אידיוט" התעצבנה עליו טיבין. אבל לא היה לה כוח עוד להתווכח איתו בנוגע למצוא מקום אחר. והמחשבה להתקדם לבד בזירה בלעדיו גרמה לה לחשש גדול.

"בוא לפחות נחפש משהו לאכול או לשתות" אמרה טיבין, "אני מרגישה יבשה מבפנים"

 

זימן בן 18, מחוז 4 || זנטה בת 12, מחוז 4 || אווהב בן 13, מחוז 8

"המנטור שלך הציע לנו לחבור לקרייריסטים" אמר זימן לאווהב, "מה הוא אמר לך?"

"אתה מתכוון לווף, נכון?" אמר אווהב, "אני לא הכי דיברתי איתו. האמת שלא התחברתי אליו בכלל"

"באמת?" התפלא זימן, "הוא מאוד נקשר אלינו"

"הוא צבוע" התעצבן אווהב, "אני לא מבין איך שמוק כמוהו ניצח במשחקים"

"נראה שיש לך משהו אישי נגדו" אמר זימן.

"בטח שיש לי" אמר אווהב, "הוא לא היה מנטור אמיתי. הוא הביט בי ברחמים, בטוח שאני הולך למות במשחקים האלו. רק דראפי חיזק אותי ונתן לי טיפים"

"דראפי חמוד" אמרה מהר זנטה.

"הוא בן אדם טוב" אמר אווהב, "לא כמו ווף, אם אני אנצח במשחקים אני לא רוצה להצטייר כמוהו"

"זה מצחיק שהמחוזות של שנינו הם המחוזות האחרונים שניצחו, ואנחנו בברית" אמרה פתאום זנטה על מנת לשנות את נושא הכעס של אווהב כלפי ווף, "יהיה מצחיק אם נשאר גם אחרונים בזירה"

"אל תדברי הרבה דיבורים כאלו" אמר זימן, "אי אפשר לדעת מה יעלה בגורלנו בעוד שעה אפילו, אסור לפתוח פה על דברים כאלו"

"זה אמונות תפולות" אמרה זנטה, "אני לא מאמינה בזה"

"את ילדה קטנה, במה את בכלל מאמינה?" אמר זימן. הוא נשמע קצת תוקפני, והוא הביט בפניה של זנטה. היא נעלבה ממנו.

"לא התכוונתי לזלזל בך" אמר זימן, "אני יודע שיש בך מעבר לגיל שלך"

 

ויקי בת 16, מחוז 11 || ממיר בן 17, מחוז 12 || רווי בת 16, מחוז 12

אחר הצהריים הגיע.

הבוקר הם הסתובבו בזירה, הם הגיעו לצד האחר של החוף, שם הם הבחינו בבקתה מעץ על אחד העצים. הם טיפסו על שם והפכו את זה למחנה שלהם.

"אני כל כך מאושר שמצאנו את המקום הזה" לא הפסיק להגיד ממיר, "זה מרגיש לי כל כך יתרון"

"העיקר שנשרוד" אמרה ויקי במרמור שלא עזב אותה.

רווי לא דיברה הרבה. מאז המקרה שהיה לה עם המיועד ממחוז 5 בתחילת המשחקים, היא הרגישה כי היא מופקרת. היא הרגישה כי אין לה כוחות עוד.

"רווי?" הסתכל ממיר עליה, "על מה את חושבת?"

"אני חושבת על איך הצלחתי לשרוד את היום הראשון הזה" היא אמרה בקול נואש, "אתה קולט מה זה אומר. זה אומר שאם שרדנו את היום הזה, אנחנו צפויים לכל כך הרבה סבל בהמשך"

"אין מה לעשות" אמרה ויקי, "אנחנו חייבים להיות פייטרים ולהילחם. אסור לשקוע באבל של עצמנו, אם זה מה שיהיה אנחנו באמת נמות בצורה הכי אכזרית שיש"

 

פאק בן 18, מחוז 1 || שאעה בת 18, מחוז 1 || יון בן 18, מחוז 2 || להלה בת 18, מחוז 2

פאק ויון ישבו על החוף. הם התחילו לדבר יותר לעומק ולהכיר אחד את השני.

בקפיטול אין זמן לדיבורים אישיים, בקפיטול כולם מדברים על אסטרטגיות ומתאמנים. לאף אחד אין זמן באמת להכיר אחד את השני טוב יותר.

"אתה מאמין בעצמך במשחקים האלו?" שאל פאק את יון, "אתה רואה את עצמך מנצח?"

"אני בטוח שאחד הקרייריסטים ינצח במשחקים האלו" אמר יון, "אם לא אני, אז אחד מכם. בשנתיים האחרונות שום קרייריסט לא ניצח"

"כבר היו שנים שהיה אפילו יותר משנתיים בלי קרייריסט" פאק אמר, "זה כבר נהפך לעניין של מזל"

"אני לא חושב שזה עניין של מזל" אמר יון, "בכל זאת כמות הזכויות שיש למחוז שלי וגם למחוז שלך הם בהרבה יותר מהמחוזות האחרים"

"אני מקווה שזה לא באמת עניין של מזל. כי אם כן אז כל האימונים שלנו שווים לפח"

"מה יקרה אם תישאר עם שאעה, בת הדודה שלך, אחרונים בזירה?" אמר יון, "אתה תצליח להילחם נגדה?"

"אני לא יודע" אמר פאק, "בחיים לא דיברנו על מה שיקרה אם רק שנינו נישאר בזירה. אני לא חושב שזה יקרה גם"

פיצוץ ענקי נשמע מקרן השפע. להלה הקרייריסטית של מחוז 2 עפה למים, דם יצא מראשה בעקבות חתך בראשה. חצי מקרן השפע התפוצצה מול עיניהם.

יון ופאק קמו מהר על רגליהם רצו לעבר המים ושחו לעבר קרן השפע. כלי הנשק היו מסביב. גופה של שאעה היה בחתיכות. היא מתה. שאעה מתה.

יון תפס את להלה, הוא גרר אותה לחוף.

"תתעוררי" הוא הביט בה. הצמיד את אוזנו לחזה שלה. הוא לא הרגיש דופק. הוא פתח את פיה והחל להנשים אותה, "אל תמותי.. אל תמותי.. זה לא הזמן שלך למות"

אחרי דקה של הנשמה. עיניה של להלה נפקחו. היא לקחה אוויר גדול. תפסה את ראשה, הרגישה את הדם נוזל.

"מה קרה?" אמר מהר יון כשהוא מביט לצדדים ורואה את פאק מתאבל על שאעה, בת דודתו.

"סידרנו את הנשקים…" מלמלה להלה כשהיא מתנשפת, "פתאום שאעה ראתה כפתור. היא לחצה עליו, ואז שמענו פיצוץ. אני חושבת שהיו שם מוקשים"

"למה עשיתן את זה? איפה החוכמה?" התעצבן פתאום יון, "אתן לא חושבות פעמיים?"

"מאיפה לי לדעת מה יכול להיות שם" התעצבנה להלה ודמעות עלו בעיניה, "אני מרגישה כל כך אידיוטית. איפה היא, איפה שאעה?"

"היא מתה" אמר יון, "כמו חצי מהציוד שהיה לנו בקרן השפע"

 

פרק 4

 

זריחת בוקר היום השלישי

 

פאק בן 18, מחוז 1 || יון בן 18, מחוז 2 || להלה בת 18, מחוז 2

אתמול היה יום מאוד סוער אצל הקרייריסטים. פיצוץ של מוקש בקרן השפע הרסה חצי מהציוד והחריבה חצי ממבנה קרן השפע. פאק נאלץ להתמודד עם העובדה שבת דודתו האהובה, שאיתה יחדיו הוא התאמן למשחקים נהרגה מזה. מצבו הפשי מאוד התערער, הוא לא דיבר עם אף אחד מהקרייריסטים של מחוז 2 מאז.

גם מצבה הנפשי של להלה, הקרייריסטית של מחוז 2 לא היה מושלם. היא הרגישה טיפשה על המהלך של לחיצת הכפתור בקרן השפע. היא הרגישה אשמה לא פחות ממותה של שאעה.

"בטח יצאנו הקרייריסטים המפגרים בתולדות משחקי הרעב" היא אמרה אתמול בלילה ליון.

"מטעויות לומדים" אמר לה יון, "צריך לדעת איך להרים את עצמנו ישר ולדעת להילחם על החיים שלנו"

"אני מרגישה כל כך מטופשת לפעמים"

"זה היה צעד טיפשי, אבל לומדים ממנו" נחם אותה אתמול יון, "כולם עושים מהלכים טיפשיים בחיים שלהם"

"כולם עושים מהלכים טיפשיים בחיים שלהם. אסור לעשות אותם במשחקים, אסור לעשות אותם במשחקי הרעב"

בבוקר להלה התעוררה מוקדם. יון ופאק עדיין ישנו. הלילה היה קשה לפאק והוא בקושי נרדם בגלל מחשבות מוטרדות.

להלה שחתה לקרן השפע. היא הביטה מסביב, דמה של שאעה עדיין היה על החלקים השבורים של קרן השפע.

היא הביטה בציוד ששרד, לא הרבה. קצת מאכלים ובקבוקי מים נותרו. כלי הנשק רובם הוכחדו. לפתע היא הבחינה במזוודה ששתה לה במים, היא משכה אותה ופתחה אותה. מוקשים נוספים היו שם. ליבה קפץ כשהיא ראתה אותם. אלו לא מוקשים שמופעלים על ידי כפתור, אלו מוקשים שמספיק לדרוך עליהם חזק הם מתפוצצים.

רעשים נשמעו בכניסה לקרן השפע. פאק עמד מולה והביט בה מחזיקה את חבילת המוקשים.

"אז עכשיו את מנסה לתכנן איך לחסל אותי?"

"מה?"

"מה המוקשים האלו עושים אצלך?" הוא התקדם אלי בצעדים גדולים, "איך זה שאת ניצלת ושאעה מתה? האם זאת מזימה שלכם? של הקרייריסטים של מחוז 2? אף פעם לא באמת הבטתם בנו כמו שאתם מביטים בנו תמיד"

"מה עובר עליך" צעקה עליו להלה, "אתה מפחיד אותי. אתה חושב שניסיתי לחסל אותה בכוונה? ואני לא מבינה על אלו יחסים אתה מדבר, כמו שזכור לי אני ויון התנהגנו אליכם כמו אל משפחה בקפיטול, אז תיתן כבוד"

פאק קפץ על להלה. תפס אותה מגרונה והצמיד אותה לחלק השרוף של קרן השפע. פניה נהיו אדומים.

"למה לי לסמוך עליכם?"

"אתה חונק לי את האוויר…" מלמלה להלה, "עזוב אותי… עזוב אותי…"

"אולי האוויר שלך צריך להיגמר, בדיוק כמו שהאוויר של שאעה נגמר לה, בגללך"

סכין דקר את גרונו של פאק. הוא נפל על האדמה, שפריץ דמו הטרי התערבב עם דמה היבש של שאעה. קול  התותח נשמע.

להלה נפלה על האדמה, היא תפסה את גרונה והתחלה להתנשף. היא הביטה בעיניו של יון, שעמד מאחורי גופו של פאק. הוא הציל אותה.

 

ויקי בת 16, מחוז 11 || ממיר בן 17, מחוז 12 || רווי בת 16, מחוז 12

הם שמעו את קול התותח שהכריז על מותו של פאק.

"מי נראה לכם הפעם מת?" שאלה רווי, "שוב קרייריסט?"

"אני לא חושב שקרייריסט ימות עוד פעם"

"מה קרה נראה לך שגרם למותה של הקרייריסטית של מחוז 1 אתמול?" שאלה רווי, "איך זה שהיא מתה על ההתחלה?"

"אולי פילוג יש בין הקרייריסטים, או שהיא עשתה מהלך טיפשי" אמר ממיר, "קרייריסטים טיפשים, הם פועלים לפי כוח לא לפי מוח"

השמש הייתה באוויר. צהריי היום השלישי היו בשיאם.

רווי ירדה מבית העץ שעליו הם היו, היא החלה לאסוף פירות משיח שהיה לא הרחק משם. בינתיים ניצל ממיר את ההזדמנות שהייתה לו עם ויקי.

הוא התיישב לידה, רגליהם היו באוויר כשהם ישבו על בית העץ.

"אני חייב להגיד לך שהכניסה שלך לברית שלנו הייתה מאוד מרשימה"

ויקי צחקה.

"באמת, הופעת מולנו עם המסור שלך, זה היה נראה כאילו את הולכת לרצוח אותנו, ואז פתאום ציוות עלינו שאת בברית איתנו. דבר כזה עדיין לא ראיתי במשחקי הרעב"

"אתה נשמע לי ממש סובל" צחקקה ויקי.

ממיר הביט בעיניה. הוא הרגיש את הנשימות של ויקי קרובות אליו, ולאט הוא התקדם עם שפתיו אליה. מהר ויקי עצרה את זה.

"מה אתה עושה?"

"לא יודע, תגידי לי את" הוא ניסה שוב לנשק אותה.

"זה לא ילך לך אדוני השרירן ממחוז 12" אמרה לו ויקי וחייכה אליו חיוך, "אני לא מתכוונת לנשק שום שפתיים של אף אחד במשחקים האלו. בסוף כולנו נהיה מתים"

"או שאולי אחד מאתנו יחיה ויוכל לספר את הסיפור הזה לילדים שלו"

"אתה מצחיק אותי" אמרה ויקי וירדה מהעץ, "אני חושב שאני אתרום יותר בלעזור לרווי עם הפירות, תהנה לך בינתיים"

 

זימן בן 18, מחוז 4 || זנטה בת 12, מחוז 4 || אווהב בן 13, מחוז 8

הם היו בין שיחים בזירה.

"כמה שהזירה הזאת דומה לזירה בשנה הקודמת, היא כמובן שונה בתוכן שלה" הדגיש זימן, "אני בטוח שיש באזור שלנו מסתור חדש שהקברניטים הוסיפו, זה עניין של זמן למצוא אותו"

אווהב וזנטה נראו עייפים מללכת כל כך הרבה.

"אנחנו חייבים להמשיך לחפש" אמר זימן, "אבל אם אתם עייפים, אתם יכולים להישאר בין השיחים כאן, אני אלך עוד כמה צעדים לחפש מקום, אם אמצא משהו בקרבת דרך אחזור מיד ואגיד לכם. רק תזכרו להיות בשקט ולהסתתר. קשה לי להאמין שאחרי שהקרייריסטית מתה אתמול הקרייריסטים ילכו לסיבוב היום בשביל למצוא קורבנות"

זימן התקדם ישר לחפש מסתור. זנטה ואווהב נותרו מאחור.

"זה מרגיש לי רע שהוא מחפש לבד" אמרה זנטה כשזימן כבר לא היה באופק, "אני לא רוצה שהוא ירגיש ששני הילדים של המשחק מנצלים אותו"

"אני לא חושב שהוא מרגיש ככה" אמר לה אווהב, "הוא דואג לך מאוד, הוא היה יכול בקלות להתחבר לקרייריסטים והוא לא עשה את זה"

"אתה צודק, אבל עדיין זה לא מרגיש לי פייר"

"רוצה שנעשה מאמץ ונלך איתו?"

"הוא התרחק כבר" אמרה זנטה בייאוש.

"אז בואי נוכיח לעצמנו שאנחנו יכולים למצוא אותו" אמר אווהב.

שניהם קמו על רגליהם והתקדמו בעקבותיו של זימן.

 

ארוטו בן 16, מחוז 3 || קאריה בת 17, מחוז 3

אחרי לילה נוסף שהם ישנו על האדמה. התעוררו קאריה וארוטו ליום נוסף.

קאריה תפסה את ידו השנייה של ארוטו, והביטה בידו הפצועה. הפצע התחיל להחלים בצורה קיצונית.

"הספר שקראתי על ההישרדות בטבע, לא סיפר לי על פצעים שמחלימים מהר. הוא סיפר לי שאפשר למות מפצעים כאלו, איך היד שלך מחלימה ככה?"

"אני לא יודע" מלמל ארוטו, "יש לי הרגשה שזה משהו בזירה. אולי איזה חומר מיוחד שהקברניטים פתחו שמשפיע על פצעים"

"זה מוזר. זה לא הגיוני"

"בקפיטול המדע מאוד מתקדם, קאריה" אמר ארוטו, "יותר ממחוז 3"

"אין משהו שמתקדם יותר ממחוז 3"

"את ראית איך הקפיטול נראה, לא?" צחק עליה ארוטו. ואז נעצר במקום, הביט ישר, "תראי" הוא הצביע לה באופק, "יש שם פירמידה"

הם התקדמו מהר לכיוון הפירמידה.

"מאיפה זה הגיע, זה גם לא הגיוני לי, אנחנו ליד חוף ים, הכל פה שיחים ופורח, זה לא הגיוני פירמידה כזאת כאן, זה לא הגיוני!"

"תפסיקי לחפש היגיון במשחקי הרעב" אמר ארוטו, "את לא תמצאי כאן היגיון"

שניהם נכנסו דרך פתח לתוך הפירמידה. ראו באר שנמצאת שם.

"אני חושב שמצאנו את המקום שלנו"

 

נבין בן 15, מחוז 10 || טיבין בת 15, מחוז 10

אתמול טיבין הייתה מאוד עצבנית על היחסים של נבין אליה.

היא הרגישה זלזול על חוסר ההסכמה שלו להתקדם איתה בזירה למקום אחר, והם מצאו את עצמם שוב בלילה בבור מתחת לאדמה, מסתתרים במקלט העץ שנמצא בתוך האדמה. חנוק שם, וכל כשעה וחצי נאלצה טיבין לצאת החוצה על מנת להתאוורר שוב.

לקראת הערב של היום השלישי, יצאו נבין וטיבין לסיבוב נוסף בחוץ על מנת למצוא שוב פירות. לרוב הם השתמשו בפירות כדי לשתות את המיץ שלהם ופחות לאכול אותם. הדבר הזה מחזק אותם. טיבין החזיקה את החנית שלה קרוב אליה, אותה חנית שהיא הספיקה לפלח מקרן השפע ביום הראשון.

"את הולכת לי מהר בזירה" מלמל נבין, "ותמחקי את העקבות שלך שאת הולכת, יכולים למצוא אותנו"

"אתה רק מתלונן כל הזמן" התעצבנה עליו טיבין, "אתה לא באמת תורם כלום"

"את שוב מדברת אלי בזלזול"

"אני אדבר אליך איך שבא לי!" התעצבנה טיבין, "אתה מעדיף להישאר במערה חנוקה כי אתה פחדן, אין לך את האומץ למצוא מקום אחר בזירה. אתה רק חושב איך לברוח ולהתחבא כדי לשרוד עוד יום. אני לא כזאת, אני חייבת להילחם על החיים שלי, אני לא רוצה למות כשאני מסתתרת בתוך חור מסריח באדמה!"

"את חושבת שהסיכויים שלנו לנצח באמת גדולים? את משלה את עצמך, מתי פעם אחרונה היה למחוז שלנו מנצח? מתי פעם אחרונה היה למחוז 10 מנצח? אף פעם!"

"אז מה? גם למחוז 6 ומחוז 9 אין מנצחים. ותראה איפה הם ואיפה אנחנו!" התעצבנה עליו נבין, "תמיד יש פעם ראשונה, ואם יהיה לך טיפה של מוטיבציה לעשות את זה במשחקים אולי המחוז שלנו יזכה למיועד שינצח או אולי לפחות שיגיע טיפה רחוק יותר מלמות ביום הראשון או השני!"

"אני מציאותי"

"אתה פחדן!" התעצבנה עליו טיבין, "אתה פחדן שמוריד לי את המוטיבציה להילחם על החיים שלי!"

"את חושבת שאת תוכלי בכלל לנצח?"

"אם יש לי מספיק מוטיבציה אני יכולה!" אמרה טיבין, "אל תגיד לי מה אני לא יכולה, ברור לך?"

לפני שהם המשיכו את הויכוח שהתפתח ביניהם. רעשים נשמעו מהשיחים. לחשושים ודיבורים.

ליבה של טיבין דפק בחוזקה, גם ליבו של נבין.

היא לא חשה יותר מדי. וכשהיא הרגישה את הדיבורים מתקרבים אליה, היא זרקה את החנית שלה למקור הרעש. החנית פגעה במשהו, קול התותח נשמע. צרחות של נערה קטנה נשמעו, הילדה בורחת.

"במה פגעת?" מלמל נבין בפחד.

"לא יודעת" היא אמרה והתקדמה לעבר הגופה. לעבר גופתו של אווהב, המיועד ממחוז 8, ששכב מת כשחנית חדרה לו לראשו.

 

פרק 5

 

לילה היום השלישי

 

זימן בן 18, מחוז 4 || זנטה בת 12, מחוז 4

ליבה של זנטה דפק. היא רצה כל עוד היא הצליחה לנשום.

זה היה טיפשי, היא יודעת. זה היה טיפשי לנסות לעקוב אחרי צעדי ושל זימן, זה היה טיפשי לא לחכות במקום שהוא אמר להם. עכשיו אווהב מת, הוא מת בגללה.

אסור לה לבכות. אסור לה להזיל דמעות, להראות כמה היא חלשה מבפנים. אבל הדמעות לא מקשיבות לי, והן זולגות. היא רק בת 12. היא עדיין ילדה.

ואז כשהיא רצה היא נתקלה במישהו, היא נפלה על האדמה. צעקה לרגע, פקחה את עיניה וראתה את זימן מולה.

"מה קרה לך?" הוא בהה בה, "שמעתי את התותח, דאגתי לכם"

הוא הביט בעיניה של זנטה, הביט ימינה ושמאלה, "איפה אווהב?"

"הוא… הוא… "מלמלה זנטה כשהיא לא מצליחה להוציא את המילים מפיה, "הוא מת, חנית דקרה אותו, הוא נשכב על האדמה. הוא מת"

זימן הביט בה במבט קפוא, "מה עשיתם?"

"ניסינו ללכת אחריך, לא רציתי שתלך לבד בזירה, לא רציתי שתרגיש שאנחנו הילדים הקטנים מנצלים אותך, זה היה רעיון שלי, זה היה רעיון מטופש שלי" היא מלמלה במהירות כשהיא מנגבת את הדמעות.

"העיקר שאת בסדר" אמר זימן והתכופף אליה, "ושלא תחשבי לרגע שאני חושב שניצלתם אותי, מאיפה השטויות האלו עולות לך בראש?"

זנטה שתקה.

"הכי חשוב שנחזור למקום בין השיחים, איפה שהיינו. נמשיך להתחבא שם עד הזריחה מחר, ונראה מה נעשה"

 

בוקר היום הרביעי

 

נבין בן 15, מחוז 10 || טיבין בת 15, מחוז 10

טיבין התעוררה בבוקר בתוך בקתת העץ באדמה. נבין עדיין ישן.

היא זחלה בחור באדמה החוצה, הביטה בעננים.

היא לקחה אוויר גדול לתוך הריאות שלה. הסיטואציה שהייתה אתמול לא הייתה לה פשוטה, שום דבר לא נהיה לה פשוט. אתמול היא רצחה בפעם הראשונה שלה, וזה לא היה רצח מכוון.

אם המיועד הקטן הזה היה נגלה אליה מול פניה, והיא הייתה יודעת שהיא עומדת מול מיועד שהוא בן 13 ולא קרייריסט, האם היא הייתה עדיין תוקפת אותו? השאלה הזאת אל עוזבת אותה. היא רוצה לחיות, והיא לא מתכוונת לרחם על אף אחד בדרך למטרה שלה, היא רוצה לנצח. היא רוצה את החיים שלה, היא רוצה להוכיח שהמחוז שלה זכאי למנצחים, לא רק להרוגים.

הדבר השני שהטריד את טיבין זה העניין של נבין, הם לא מפסיקים להתווכח. היא יודעת שלשניהם יש אופי כזה, כל אחד עומד על שלו. אבל הדרך שנבין בוחר לשחק את המשחקים זאת דרך שגויה בעיניה.

היא בוחרת להילחם, להאמין שאם יש לה מספיק מוטיבציה היא תוכל לנצח את המשחקים האלו. אבל נבין מאבד תקווה, הוא רק חושב איך לשרוד עוד יום לפני שיהרגו אותו. אין לו שום מוטיבציה של לחימה, הוא כמו הסטיגמות שאומרים על המחוזות הלא קרייריסטים.

לרגע אחד היא מרגישה שנבין נגרר אחריה, אבל היא בעצמה מרגישה שהיא תלויה בו. אחרת היא ממזמן הייתה נוטשת אותו, אבל המחשבה להמשיך את המשחקים האלו לבד עוצר אותה.

אחרי כשעה שהיא ישבה מחוץ לפתח החור, יצא משם נבין.

הוא התיישב לידה, הם לא החליפו מילים בדקות הראשונות שהם היו שם. אבל טיבין הייתה צריכה לשבור את השתיקה.

"אם אתה רוצה שנמשיך להתקדם ביחד במשחקים, להתקדם כמחוז אחד במשחקים האלו, אתה צריך פחות להתווכח איתי"

"את גם צריכה ללמוד לשלוט בפה שלך" אמר לה נבין, "לפעמים זה לא נעים להיות לידך"

"לפעמים זה לא נעים להתווכח איתך על כל דבר"

"מה את רוצה שנעשה?" שאל אותה נבין.

"ראשית, אני רוצה שננטוש את בקתת העץ מתחת לאדמה הזאת. חנוק שם, אני מרגישה שהחמצן בראש שלי מתפוגג כשאני שם"

"אין מקום אחר שנוכל באמת לשרוד שם…."

"אתה רואה!" התעצבנה טיבין, "אתה שוב מתווכח. אתה רק מחפש מקלט, אתה לא מחפש איך להתגבר על המשחקים האלו. תפסיק כבר להיות ככה"

"אוקי" אמר בפתאומיות נבין, "בואי ננסה להתנהל ביום וחצי הבאים כמו שאת רוצה. אבל אם אנחנו נשרוד אותם ואנחנו נלך במעגלים ושום דבר באמת לא יתקדם אתנו, אנחנו נחזור לכאן"

"מוסכם"

 

יון בן 18, מחוז 2 || להלה בת 18, מחוז 2

צהריי היום הרביעי.

השעות האחרונות על הקרייריסטים של מחוז 2 היו שעות של שתיקה. שעות שבו הם לא דיברו על אסטרטגיה, לא סידרו את החפצים בקרן השפע החצי מפוצצת. הם פשוט שתקו. להלה החליטה לשבור את השתיקה הזאת.

היא התקדמה לעבר יון, שישב קרוב לחוף. הוא הביט במבטו השקוע על הים והגלים.

"אני חושבת שאנחנו צריכים להתאושש עם כל מה שקרה עם מחוז 1" אמרה לו להלה, "המצב שלנו במשחקים כרגע צריך להיות המצב הכי טוב, אין שום מחוז באמת חזק שנשאר אתנו, אנחנו הקרייריסטים האחרונים"

"אנחנו הלכנו לאיבוד" אמר יון, "ברית הקרייריסטים השנה הלכה לאיבוד"

"אל תגיד ככה" אמרה להלה בקול רגוע ונגעה ברגלו של יון, היא הביטה בעיניו והחלה להתקרב אליו לאט, "אתה הצלת את החיים שלי יון, אני לא יודעת כיצד להודות לך על הדבר הזה. הייתי בטוחה שפאק עומד לחסל אותי ברגל רגע"

"מה את עושה?" עצר אותה יון את ההתקרבות שלה, "אל תעשי שטויות. אולי אני נראה לך עכשיו כגיבור שלך, אבל את לא רוצה להתחיל לנסות להתקרב אלי בצורה כזאת"

יון קם על רגליו. הוא החל להתקדם לאורך החוף. להלה קמה אחריו והחלה לצעוק אליו.

"אתה צריך להפסיק לשחק אותה הקרייריסט המופנם והרגיש" היא התעצבנה, "זה כבר נהיה מאוס. כל השנים האחרונות התבכיינת לי כמה אתה רוצה שיעריכו אותך בתור מי שאתה, ולא בתור הבחור היפה ממחוז 2 שמתאמן להיות קרייריסט. כל הזמן בכית כמה אתה רוצה אהבה אמיתית"

"מה את בכלל מנסה להגיד?"

"שאתה מרגיש לי כמו שחקן שרוצה שיאהבו אותך ויתנו לו יחס" התעצבנה עליו להלה, "מה אתה חושב, שאם תנצח במשחקים האלו מה יקרה? תמצא לך אהבה אמיתית? ממש לא! כל מי שירצה אותך ירצה אותך בגלל שאתה המנצח של המשחקים האלו, הבן אדם שגר בבית יוקרתי בשכונת המנצחים של מחוז 2, הבן אדם שיוצא כל שנה לקפיטול עם האנשים החשובים כמו רייצ'ל, שבי, בלאקי וליידי. אתה אף פעם לא תהיה מי שאתה, ואתה יודע את זה"

 

ויקי בת 16, מחוז 11 || ממיר בן 17, מחוז 12 || רווי בת 16, מחוז 12

השמש החלה לשקוע לאט.

שלושתם היו בבית העץ שלא היה הרחק מהחוף, היו משקיפים על חלקת האדמה שהייתה קרובה אליהם. שום מיועד לא התקרב לשם בימים האחרונים.

רווי הביטה באופק. המחשבה על ההטרדה המינית שעברה ביום הראשון של המשחק גרמו לה לבחילה. המחשבה על המיועד ממחוז 5 תוקף אותה לא עזב אותה לרגע.

ויקי התקדמה ליד רווי, היא ראתה אותה שוקעת במחשבות שלה.

"על מה את חושבת?" שאלה אותה ויקי.

"על עולם של אהבה ותשוקה, כמו כל ילדה בת 16" היא אמרה, "למרות שזה כבר מאוחר לי לדמיין את עצמי ככה, לא? זה מאוחר בגלל שאני במשחקים האלו"

"ואם תנצחי, את יכולה עדיין לממש אהבה"

"אם אגיע למצב של ניצחון, סביר להניח שאעבור דברים קשים בשביל זה. והמצב הנפשי שלי לא יאפשר לי חיים אמיתיים. הייתי מביטה כל פעם בנביה, המנצחת שלנו שנפטרה לפני כשנה, היא הייתה נראית רע, לא בגלל המחלה הסופנית שלה שתקפה אותה. היא הייתה נראית רגע בגלל דברים נפשיים שהיא עברה. אני הייתי קטנה בתקופה של המשחקים שלה, אבל כולם במחוז שלי מדברים על המשחקים שהביאו את המנצחת הראשונה של מחוז 12. כולם מדברים על איך היא הייתה צריכה להתמודד מול המיועד ממחוז 4, אחרי שהוא הציל את חייה בזירה ואיך היא הייתה צריכה להרוג אותו אחר כך. זה היה פשוט זוועה לשמוע את הסיפורים האלו. אני בספק שהיא לא התאבדה אחר כך"

"אני מבינה אותך" אמרה ויקי, "אבל תביני, שאת לא צריכה למנוע ממך תשוקות כאלו. אל תהי כמוני"

"כמוך?" צחקה רווי, "מה כבר קרה לך במחוז?"

"לא רק במחוז" צחקה ויקי, "גם כאן" היא החלה להגיד לה והיא לוחשת, "ממיר ניסה לפלרטט איתי"

רווי קפאה במקום. כשהיא הבינה מה ממיר עשה זה גרם לה לתחושה של בלבול. היא נזכרה כי כששניהם נבחרו למשחקים, לא הפסיק ממיר לפלרטט איתה מהרגע הראשון. לרגע אחד היא נגעלה ממנו, אבל בסופו של דבר בקפיטול, יומיים לפני תחילת המשחקים היא נשברה בקסמיו ונגנבה אל זרועותו. הם החליטו שהדבר הזה היה חד פעמי ובמשחקים הם לא ידברו על זה ואפילו לא יחשבו.

"הוא חתיכת אידיוט" פלטה רווי.

"הוא מה?" התפלאה ויקי, "אני לא זרמתי איתו אם את חושבת דבר כזה.. מה קרה את נראית כזאת מופתעת?"

רווי קמה על רגליה, ראתה את ממיר יושב בקצה השני של בית העץ, "אתה אידיוט. לא מפסיק לפלרטט איתי לתת לי הרגשה של מיוחדת, ואז ברגע שאני אומרת לך שלא נעשה כלום במשחקים, אתה מחפש משהי אחרת? אין לך בושה?"

ממיר שתק.

"רווי, אל תתעצבני" ניסתה להרגיע אותה ויקי, "לא קרה כלום, באמת שלא. את סתם לוקחת את זה למקומות כאלו. את סתם מתעצבנת בגלל המצב רוח שלך"

"אל תטיפי לי מוסר!"

רווי קפצה מבית העץ והחלה לרוץ. ממיר וויקי הסתכלו זה על זה, קפצו אחריה והחלו לרדוף אחריה שהם לא מפסיקים לצעוק לה לחזור.

 

ארוטו בן 16, מחוז 3 || קאריה בת 17, מחוז 3

ערב היום הרביעי הגיע. הלילות בפירמידה שהם הסתתרו היו לילות מאוד קרירים.

הפירמידה עצמה הייתה כמו מקפיא, אבל זה היה עדיף להם להסתתר שם מאשר להיות בחוץ ולהיות חשופים. העובדה שהקרייריסטים של מחוז 1 מתו בשלב מוקדם הפחידה אותה שהולך תוהו ובוהו בחוץ.

"בספר ההישרדות שלי לא היה מדובר על פירמידות עם קור" הייתה מתלוננת קאריה, "זה גם לא הגיוני. פירמידה לא יכולה להיות בתנאים קרירים. הם נמצאות במצרים ושם חם"

"תפסיקי לחפש היגיון בעולם שבו ההיגיון כבר לא קיים" היה מעיר לה ארוטו, "הספר הזה שלך, לא באמת יגיד לך כיצד לשרוד או כיצד לנצח"

"זה לא יזיק"

"זה מזיק לדרך החשיבה שלך"

לחשושים נשמעו לא הרחק מהפירמידה. וצעקות. ארוטו וקאריה יצאו בשקט מהפירמידה. קאריה תפסה את הסכין שלה, אותה סכין שהוציאה מידו של ארוטו ביום הראשון של המשחקים. הפצע שלו ביד כבר עבר לחלוטין.

"מה זה הצעקות האלו?" הוא מלמל לה.

"אני חושבת שאלו מיועדים אחרים" מלמלה קאריה, "אבל לא נראה לי שאלו קרייריסטים"

היא התקדמו לאט, שמעו ריצות של מיועדים לכיוונים שונים. זה נראה שיש ביניהם ויכוח, נראה שמשהו לא טוב קורה כאן.

ואז, מבין העצים רצה אליהם המיועדת של מחוז 12, רווי. היא לא הבחינה בהם בהתחלה, וקאריה נבהלה. היא קפצה עליה מהר, רווי ניסתה לפלוט צעקה, קאריה פחדה שתמשוך אליה מיועדים אחרים. היא תפסה את פיה. לקחה את הסכין בידה והחלה לתקוע אותו עמוק בחזה שלה. עד שקול התותח נשמע והכריז על מותה של רווי.

 

פרק 6

 

ערב היום הרביעי

 

ויקי בת 16, מחוז 11 || ממיר בן 17, מחוז 12

הם המשיכו לצעוק את שמה של רווי, עד שקול התותח נשמע.

לרגע הם נעצרו. הביטו זה בזה.

"אתה לא חושב ש…" מלמלה ויקי בחשש.

"אני לא יודע" אמר מהר ממיר והביט בעיניה של ויקי, "תחזרי מהר לבקתת העץ, אני אמשיך לרוץ. אם התותח נשמע אי אפשר לדעת מי מסתובב כאן"

"לא, אני לא משאירה אותך לבד" אמרה מהר ויקי.

"בבקשה, אל תתווכחי איתי. תחזרי לבקתת העץ, אני אחזור מהר, אני אמשיך לחפש את רווי" הוא הביט בה, "אל תעשי צרות"

ויקי לקחה כמה שניות של מחשבה. היא הבינה שזה כרגע הדרך הטובה ביותר.

"קח" היא הושיטה לו את המסור שלה, "זה ישמור עליך בחיפושים"

"לא" אמר ממיר, "אם אקלע לסיטואציה אני אדע איך להתמודד איתה. עדיף שהמסור יהיה עליך. לי יש את הכוח הפיזי שלי" הוא אמר והראה לה את ידו השרירית. היא חייכה אליו חצי חיוך, לא היה ניתן לחייך חיוך אמיתי בסיטואציה הזאת.

ויקי התקדמה בחזרה לעבר בקתת העץ שלה וממיר המשיך לחפש בזירה.

במשך דקות בודדות, הוא הספיק להקיף את כל המתחם מסביבו. עבר ליד כל שיח, כל סלע וכל עץ. הוא לא מצא את רווי. הוא לא התכוון לצעוק לה. קול התותח התריע אותו שיש כאן מיועדים.

לחשושים נשמעו באוזנו. מלמולים של חשש.

הוא התקדם לעבר השיחים והציץ. ראה את גופתה של רווי נשכבת על האדמה כשסכין נעוצה בתוכה. וראה את המיועדת של מחוז 3 עומדת ליד הגופה כשלא הרחק ממנה עומד המיועד מהמחוז שלו חושש.

 

ארוטו בן 16, מחוז 3 || קאריה בת 17, מחוז 3

זה קרה כל כך מהר. לרגע אחד קפצה לעברם המיועדת ממחוז 12, וקאריה לא חשבה פעמיים והרגה אותה עם הסכין. הרצח המושלם למשחקים האלו. היא לא רוצחת, אבל היא שורדת.

ארוטו הביט בה בחשש. בעיניו להגיע למצב שלקחת חיים של מיועד זה חציית גבול, אבל הוא יודע שהוא נמצא במשחקים האלו, והוא יודע שהחשש הזה יעבור לו בכל כמה רגעים.

"קאריה…" הוא מלמל לעברה, "מה עשית?"

"מה שצריך…" החזירה לו קאריה כשידיה עדיין רעדו. לרגע הם קפאו.

"בואי נלך מכאן" התחנן לעברה ארוטו, "בואי נחזור לפירמידה, אני לא רוצה להיות כאן עוד, במיוחד לא בחושך"

ממיר, המיועד ממחוז 12, רץ לעברם. הוא צרח, הוא קפץ על קאריה, הפיל אותה על הרצפה. הרביץ לה בפניה, העין שלה התנפחה. דם יצא משפתיה. ידיו הגיעו לגרונה של קאריה, הוא חנק אותה. וקאריה לא הייתה יכולה להתנגד לכוחו העצום של ממיר.

ארוטו התמוטט לרגע על האדמה. הוא ראה מול עיניו את המיועדת מהמחוז שלו נחנקת, עומדת לאבד את הנשימות האחרונות שלה. ואז הוא הביט לגופה של רווי, ראה את הסכין שעדיין הייתה בתוכה.

הוא התקדם במהירות לעבר הגופה שלה, תפס את הסכין ורץ מאחורי ממיר, דקר את צווארו. ממיר צרח, התגלגל מקאריה, האוויר של קאריה החל לחזור אליה.

היא מהר קמה, ראתה את ממיר מנסה להוציא את הסכין שדקרה את צווארו אבל לא עשתה נזק. היא מהר בעטה בו ברגלה, הפילה את ממיר כשהסכין עדיין בתוך צווארו מאחוריו. הוא נפל על הגב, והסכין חדרה יותר עמוק לתוכו. קול התותח נשמע, ממיר מת.

 

בוקר היום החמישי

 

יון בן 18, מחוז 2 || להלה בת 18, מחוז 2

יון נכנס לתוך הים. הוא החל לשטוף את גופו במים המלוחים.

להלה הייתה מאחוריו. למרות הויכוח שהיה להם אתמול, הם לא חזרו לדבר על הנושא הזה שוב. להלה הרגישה טיפה מופקרת בגלל ההתנהגות שלה כלפי יון.

להלה הביטה ביון. וכשהוא כל פעם הביט בה בחזרה היא מהר סובבה את ראשה. היא לא רצתה שהוא יבחין שהיא בוחנת אותו.

היא חשבה על הדברים שיון אמר לה. שהיא ניסתה להתקרב אליו רק כי היא ראתה אותו כגיבור, מי שהציל אותה מידיו של פאק. כשהיא חשבה על זה יותר היא הבינה שזה נכון, אין לה רגשות אליו. היא לא רוצה אותו. היא לא מעוניינת בו.

ואז המחשבה על איך שיון רואה את המין הנשי עלתה בה. הוא אחד שמחפש משהו אמיתי, אהבה אמיתית. ובחיים שלו הוא לא השיג את זה, בגלל איך שהוא נראה, בגלל שהוא קרייריסט. תמיד חשקו בו בגלל מראה או הגדרה מסוימת. לרגע כאב לה על רגשותיו.

יון יצא מהמים. הוא הביט בלהלה.

"אתמול נהרגו המיועדים של מחוז 12" הוא אמר, "המיועדים האחרים במשחקים האלו מתחילים לעשות צעדים. ואנחנו עדיין נשארים תקועים פה, בקרן השפע, חסרי דבר. לא עושים כלום מלבד לבכות על איך ברית הקרייריסטים התפרקה בגלל האסון של המוקשים"

"מה אתה מציע?" שאלה אותו להלה.

"שניקח נשקים ונעשה סיור בזירה הזאת, גם אם זה אומר להפקיר את קרן השפע לכמה שעות. גם ככה חצי מהציוד כאן הושמד"

 

נבין בן 15, מחוז 10 || טיבין בת 15, מחוז 10

הם התעוררו בבוקר היום החמישי בין השיחים. הרחק מהחור באדמה שמוביל למחסן העץ בו הם שהו.

"עדיין לא מצאנו מקום" אמר נבין כשהוא התעורר, "היה עדיף להישאר איפה שהיינו"

"אני עוד אמצא מקום" אמרה לו טיבין, "פשוט אל תבזבז יותר מדי אנרגיה בתלונות"

טיבין תפסה את החנית שלה והחלה להתקדם בזירה. נבין התהלך לידה.

כשטיבין מביטה ישר, נבין מביט לצדדים בחשש. כל צליל של ציפור או רוח שמעיפה ענפים מפחיד אותו. הדבר הזה היה מעצבן את טיבין לפעמים, והיא התאפקה לא להעיר לו. היא יודעת שברגע שהיא תעיר לו על זה יתפתח שוב ויכוח ביניהם.

היא חושבת לעצמה לפעמים, איך ייתכן שהיא הגיעה למשחקים עם אדם כמו נבין. היא הייתה צריכה להגיע עם גבר, שלא אוהב להתווכח אבל עם מוטיבציה של לשרוד על החיים שלו. ולא אחד שמתווכח ורק מחפש להתחבא. זה לא הטיפוס שלה.

צעקה נשמעה מפיו של נבין. הוא נפל מולה לתוך עמק שהוסתר בענפים. הוא נתפס על קיר האבנים שהיה שם. טיבין התכופפה, ראתה איך הוא מחזיק לא להיגרר וליפול לתהום שהיה שם.

הוא החל להתנשף, "תעזרי לי.. תעזרי לי… תעזרי לי" הוא חזר כל רגע, "בבקשה.. תעזרי לי, אני לא רוצה למות ככה"

טיבין התקדמה לעבר הבור. רגע לפני שהיא הושיטה את ידה עברו בראשה הרבה מחשבות. מצד אחד היא לא רוצה להיות לבד, והיא מרגישה לפעמים שנבין נגרר אחריה, שנבין חסר המוטיבציה להילחם על חייו רק נגרר מאחורי גבה.

אבל המצפון להפקיר חבר מהמחוז שלה למות גובר על זה. והיא מושיטה את ידה לנבין ועוזרת לו לצאת מהתהום.

 

זימן בן 18, מחוז 4 || זנטה בת 12, מחוז 4

אחר הצהריים.

זימן וזנטה העבירו לילה שוב בין השיחים. מקווים שהיא מספיקים להסתיר אותם. בבוקר הם התעוררו והחליטו להתקדם שוב יחד, לחפש מקום מחבוא. הפעם לא משנה מה, הם לא עוזבים אחד את השני לרגע אחד.

המוות של אווהב עדיין לא עזב את זנטה הקטנה, היא הרגישה כי היא אשמה בכך. המצפון שלה לא היה נקי לרגע.

במהלך כל שעות הצהריים הם הסתובבו בזירה, עד שהם מצאו את הבור באדמה שהוביל לבקתה מתחת לאדמה, אותו מקום ששהו שם המיועדים ממחוז 10.

"נראה לי זה מקום טוב להתחבא בו" אמר זימן.

"הוא נראה לי חנוק" מלמלה זנטה, "ולפי הצעדים, מיועדים אחרים כבר היו שם והחליטו לברוח ממנו"

"או שנהרגו"

"אני לא רואה פה דם"

"תפסיקי להיות שלילית" העיר לה זימן, "את צריכה להתגבר על מה שקרה עם אווהב, זה המשחק."

הרבה חרטות לרגע עברו בראשו של זימן על כך שלא התחבר באמת לברית הקרייריסטים. הוא היה יכול אולי להישאר בחיים אבל להרגיש בטוח יותר ממה שהוא מרגיש עכשיו.

צעדים נשמעו לפניהם, ולפני שהם הבינו מה עומד להתחש הופיעו מולם הקרייריסטים של מחוז 2.

להלה הקרייריסטית החזיקה חרב אדומה, יון הקרייריסט החזיק קילשון כסוף.

זנטה החלה לצרוח מפחד, ולפני שהצעקות שלה נשמעו קפצה עליה להלה, היא תקעה את החרב עמוק בבטנה. קול התותח נשמע, זנטה מתה.

יון קפץ על זימן חסר הכלי נשק, הפיל אותה על האדמה והצמיד לעבר צווארו את קצה הקילשון.

"עצור.. עצור…" מלמל לו זימן, "אל תהרוג אותי, אל תהרוג אותי, יש לי הצעה בשבילך"

יון נעצר לפני שהוא דחף את הקילשון, "מה אתה רוצה להציע?"

"אני לא יודע אם אתם יודעים, אבל המנטורים היו תמיד מדברים על החיבור שלי אליכם לקרייריסטים. אני רוצה להמשיך לשרוד, אני רוצה הזדמנות. ואחרי מה שראיתי בשמיים לפני כמה ימים, אין לכם עוד בני ברית. אני מציד לכם אותי"

"לא נראה לי…" מלמל יון לעברו.

רגע לפני שעמד לקחת את חייו של זימן, עצרה אותו להלה.

"דווקא אני חושבת שיש לי תפקיד נהדר בשבילך" היא אמרה, "אל תהרוג אותו יון, קח אותו איתנו".

 

פרק 7

 

ערב היום החמישי

 

ויקי בת 16, מחוז 11

היום הראשון שבו היא לבדה במשחקים עומד להסתיים.

היא יושבת לה על בית העץ למעלה, מביטה בשמיים. מקווה לא לשמוע יותר את התותח.

המחשבות על ממיר ורווי, המיועדים ממחוז 12 לא עוזבים אותה לרגע. הם היו בברית, והיא ניסתה לשחק אותה כ"הקשוחה" בברית הזאת. אבל בפנים היא לא הייתה כזאת.

אם היא באמת הייתה קשוחה לא היה אכפת לה שרווי ברחה. אם היא באמת הייתה קשוחה היא לא הייתה מגנה על ממיר אחרי שהתגלו הפילרטוטים שלו שפגעו ברווי. אם היא הייתה באמת קשוחה לא היה כואב לה על המוות שלהם.

הכוכבים החלו לצוץ בשמיים. האוויר של הזירה החל להרגיש לה חנוק. משהו מטריד אותה, הרגשה של סיום.

"דילן…" היא ממלמלת את שמו של המנצח היחיד מהמחוז שלהם, "איך ניצחת את המשחקים האלו? תגיד לי, איך עושים את הבלתי אפשרי הזה?"

"דילן לא יענה לך" נשמע קולה של הקרייריסטית ממחוז 2, להלה.

ליבה של ויקי דפק. היא הביטה מהר למטה וראתה את הקרייריסטים של מחוז 2, לידם עמד המיועד של מחוז 4, הוא היה נראה מזועזע. הוא עקב אחריהם.

ויקי מהר תפסה את המסור שלה, הסתכלה אליהם במבט אימה.

"שלא תנסו לחשוב להתקרב אלי, יש לי מסור"

"ולנו יש כלים חזקים יותר" צחקקה עליה להלה, "תרדי למטה ותלחמי כמו גיבורה"

"עופו מכאן!"

"למה שנעשה את זה?" אמרה להלה, "אילו משחקי הרעב, בסופו של דבר את תהי צריכה להתמודד עם הקרב הזה"

גופה של ויקי רעד.

"אוקי, אז בואי נדבר על זה" החלה להגיד להלה, "תני לי סיבות שנוותר לך ונמשיך להתקדם לזירה?"

בינתיים שלהלה החלה לפתח דיון עם ויקי, החל לטפס יון, הקרייריסט של מחוז 2, מהצד האחר של העץ. הוא החזיק בידו את הקילשון שלו, ולמרות הכובד של הקילשון הוא הצליח לטפס לאט ובשקט, בלי שויקי תשים לב.

"מה את מנסה לעשות?" החלה לפחד ויקי, "מה זה הדיון הטיפשי הזה"

"הדיון על החיים שלך"

"עופו מפה, לכו מכאן, עזבו אותי!" מבטה של ויקי פגשו את מבטו של זימן, "אני לא מתפלאת שמחוז 4 שוב מוצא את עצמו בזרועותיהם של הקרייריסטים, מעניין אותי מתי תמות!"

זימן שתק.

יון היה מאחורי ויקי. הוא לקח את הקילשון שלו, בלי שהיא תשים לב ודחף אותו לתוך גבה. הקילשון יצא מהבטן של ויקי, וכשיון שלף בחזרה את הקילשון גופה של ויקי התרסק על האדמה. קול התותח נשמע, ויקי מתה.

 

היום השישי

 

ביום השישי לא היו הריגות.

טיבין ונבין ממחוז 10 המשיכו להסתובב בזירה. למרות הבטחתה של טיבין כלפי נבין על כך שאם לא ימצאו מקום הם יחזרו לבור, הם לא עשו זאת. נבין לא העז להתווכח עם טיבין אחרי שהיא הצילה את חייו.

המיועדים של מחוז 3 המשיכו להתחבא בפירמידה. בערב הם היו יוצאים לסיבוב קרוב בשיחים הקרובים לפירמידה וקוטפים פירות.

הקרייריסטים, יון ולהלה החלו להכיר לעומק את זימן. הם הבינו את הרצון שלו לשרוד, ומדוע הוא בכל זאת בחיר להתחבר לקרייריסטים אחרי שהם רצחו מול עיניו את המיועדת מהמחוז שלו. הם הבינו שבסופו של דבר, הוא חושב על עצמו. ולהלה חשבה על תוכנית כיצד לנצל את זימן לטובת המטרות שלהם.

 

תחילתו של היום השביעי

 

יון בן 18, מחוז 2 || להלה בת 18, מחוז 2 || זימן בן 18, מחוז 4

"אז כמו שאמרתי לך אתמול" אמרה להלה לזימן כשהיא מביאה לו את תיק המוקשים, "חוץ מאיתנו, נותרו בזירה הזאת עוד שני צוותים של מיועדים, המיועדים של מחוז 3 והמיועדים של מחוז 10. המטרה שלך היא ברורה, לעשות סיור בזירה, לחפש לפחות צמד של מיועדים אחד ולגרום לכך שהמוקשים שיש לך בתיק יפוצצו אותם לאלף חתיכות"

"אני אומר לך שוב, זה נשמע לי מסובך" אמר זימן, "איך את מצפה שאעשה את הדבר הזה?"

"אני מאמינה שאתה חכם" אמרה להלה, "אם היית מספיק חכם להצטרף אלינו, אחרי הקרב שהיה לנו, אתה תהיה מספיק חכם לעשות את זה"

הוא הביט בעיניו של יון. זימן הרגיש שיון הוא השפוי מבין זוג הקרייריסטים המוזר שהוא התחבר אליהם.

"אני תומך ברעיון שלה" אמר יון, "הדבר הזה יגרום לנו לסמוך עליך, וככה נוכל להתקדם שלושתנו אל השלישייה האחרונה של המשחקים, אני מאמין שהצעד שלך יעשה טוב גם למחוז 4 בעתיד במשחקים האלו, הקרייריסטים הבאים במחוז שלנו יראו את הצעד שלך כצעד טוב, ותהיה בטוח שהיחסים עם מחוז 1 מספיק מעורערים בשביל שנחפש בני ברית חדשים"

"היחסים שלכם עם מחוז 1 תמיד היו תעלומה" אמר זימן בציניות חסרת חיוך. הוא התפלל בתוכו שהוא לא עושה טעות, אבל הוא החליט לסמוך עליהם. הוא החליט לסמוך על המנטור של מחוז 8, ווף, שהמליץ לו מההתחלה לחבור לקרייריסטים.

זימן לקח את התיק והחל להתקדם ביער. בחיפוש אחר מיועדים אחרים.

כזימן התרחק, הביט יון בעיניה של להלה, "אני מקווה שזה לא טעות להביא לו נשק"

"זה לא נשק" צחקה להלה, "זה מוקשים, במקרה הטוב הוא יפוצץ את עצמו כמו שאעה עשתה, במקרה הטוב יותר הוא יפוצץ את עצמו ומיועדים אחרים"

"ואם הוא ישרוד ויחזור לכאן, אני לא מתכוון לסמוך עליו. מרגיש לי רע להתקדם עם מחוז 4, במיוחד כשהם ניצחו במשחקים הקודמים. מאז המשחקים הראשונים לא היה מחוז שניצח ברצף, אני מפחד שהמזל הזה יקרה להם עכשיו"

"אנחנו נחסל אותו" אמרה להלה, "מיועדים חכמים, בחיים לא יסמכו על מילה של קרייריסטים לקראת סוף המשחקים"

 

נבין בן 15, מחוז 10 || טיבין בת 15, מחוז 10

הם המשיכו להסתובב בזירה.

"אני מרגיש אנחנו הולכים במעגלים" התלונן נבין.

"אנחנו מצאנו מקומות נחמדים בזירה הזאת" החלה טיבין לנחם אותו, "מצאו כמה מסתורים בין שיחים גדולים, אפילו ראינו אתמול בקתה על עץ שלא הסכמת לעלות עליה"

"כי גופה של מיועדת ממחוז 11 הייתה מתחת" מלמל נבין, "וגם כי יש לי פחד גבהים"

"זה שהגופה של המיועדת ממחוז 11 הייתה שם, זה דבר מצוין. זה אומר שמי שרצח אותה שם לא יחזור לחפש במקום הזה שוב, ויש לי הרגשה שהקרייריסטים עשו את זה"

רעשים נשמעו הרחק מהם. השיחים זזו. טיבין נעצרה, היא הביטה בנבין וסימנה לו שיהיה בשקט. היא החזיקה את החנית שלה חזק, וזרקה אותה לעבר מקור הרעש שהיה הרחק מהם. החנית פגעה במיועד שצרח, משהו נפל על האדמה.

היא מהר רצה לעבר הצעקה של המיועד, ראתה את החנית שלה עמוק בתוך רגלו של זימן, המיועד ממחוז 4. מה שנפל הייתה מזוודה סגורה לידו.

טיבין תפסה את זימן, גררה אותו הרחק מהמזוודה שהייתה שם. הוא צרח, לא היה יכול לזוז בגלל שהחנית עדיין הייתה תקועה בתוך רגלו.

היא השאירה אותו זרוק על האדמה והביטה בו במבט זעם, החנית הייתה ברגל שלו. נבין עמד מאחורי טיבין, לא הבין מה היא עומדת לעשות.

"מה אתה מסתתר מאחורנו" צעקה עליו טיבין, "מה יש לך במזוודה הזאת?"

אבל זימן רק צרח מכאב.

"ענה לי!" התעצבנה עליו טיבין, "אתה מיועד ממחוז 4, אני לא סומכת עליכם בדיוק כמו שאני לא סומכת על הקרייריסטים. אתה חושב שאני לא יודעת שהיה דיבור שתתחברו אליהם בקפיטול? אני לא טיפשה, מה יש לך במזוודה הזאת?"

"מוקשים" צעק זימן בדמעות כאב, "תוציאי את החנית שלך מהרגל שלי"

ליבה של טיבין קפא לרגע. נבין החל לרעוד מאחוריה.

"טיבין, בואי נברח מכאן.. המוקשים לידנו.. בואי נברח"

"תהיה בשקט לרגע!" אמרה טיבין וחשבה.

היא מהר התקדמה לרגלו של זימן, הוציאה את החנית ותקעה את החנית בחלק העליון של הרגל שלו שוב. הוא צרח, ואז היא הוציאה את החנית שוב.

"עכשיו תעמוד על הרגליים שלך ותצלע בחזרה לחברים הקרייריסטים שלך, כי אני בטוחה שאתה נמצא איתם, גם אם תנסה לשקר לי. נשק טרי כמו מוקשים אפשר לקחת רק מקרן השפע"

זימן הביט בה במבט זועם, אבל הפצע ברגל שהיא עשתה לו לא נתנה לו אפשרות להגיב. והעובדה שהיא הרחיקה את המוקשים ממנו לא נתנה לו אפשרות אפילו לנסות להתאבד ולגרום למיועדים של מחוז 10 למות איתו.

"אבל לפני שתחזור אליהם, אני רוצה שתמסור להם משהו ממני" החלה טיבין להגיד, "תגיד לקרייריסטים הפחדנים האלו, שהם יכולים להמשיך לשלוח שליחים שיעשו את העבודה שלהם. אבל שהם ידעו טוב מאוד, שהם לא יחשבו שהמשחקים כבר בכיס שלהם כי הם נותרו עם מחוז 10 ומחוז 3 במשחקים האלו. שידעו טוב מאוד, שאם הם חושבים שהם יפגעו בנו, אני אדאג לפגוע בהם לפני"

זעם זרם בטיבין כשהיא המשיכה להגיד את דבריה, "תמסור להם, שהמיועדת טיבין ממחוז 10 היא לא כמו המיועדים האחרים שהם הכירו מהמחוז שלה, ואם הם חושבים שהם יכולים לזלזל בי בכך שהם שולחים שליחים שיחסלו אותי שיתחילו לדאוג טוב מאוד, כי בקרוב הם ישמעו ממני!"

המילים האחרונות שטיבין אמרה היא צרחה אותם, "אני לא מתכוונת להיות להם טרף קל, אז שיתכוננו לזה! ועכשיו תצלע אליהם ותמסור להם את זה!"

ליבו של זימן קפץ במקום. המיועדת שעמדה מולו לא הצטיירה כמו מי שהוא חשב שהיא. אותה מיועדת שהוא דמיין ממחוז 10, בת ה-15, לא הייתה כמו שהוא חשב. הלב שלו המשיך לדפוק, וברגע הראשון שהיה לו אפשרות להתרחק ממנה הוא החל לצלוע בחזרה לכיוון קרן השפע.

נבין הביט בהלם בטיבין אחרי שזימן עזב.

"מה זה הנאום הזה?" הוא מלמל לה, "את השתגעת? עכשיו את תדליקי אותם כלפינו"

"לא אכפת לי" אמרה טיבין, "שיעשו מה שהם חושבים, אני כבר מוכנה נפשית לזה"

"המיועד ממחוז 4 יכול להחלים, את לא יודעת אילו תרופות יש להם בקרן השפע, הוא יתנקם בך"

"הוא ימות" אמרה טיבין, "הקרייריסטים לא יסלחו לו על כך שהוא כשל, אם הם מספיק קרייריסטים כמו שאני חושבת, הם יחסלו אותו ברגע הראשון שהוא יספר להם מה קרה פה. ואם המיועד הזה חכם, הוא לא יחזור אליהם"

טיבין התקדמה לעבר התיק של המוקשים. נבין רעד שהוא ראה אותה לידו.

"תתרחקי מזה"

"המוקשים האלו דפוקים, הם היו צריכים להתפוצץ ברגע הראשון שהם נפלו באדמה. יש בהם פגם"

"עדיין.. תתרחקי מזה" מלמל נבין.

"אני רוצה לפוצץ אותם, זה מסוכן אם מיועד אחר ימצא אותם, הם ישתמשו בזה נגדנו" אמרה טיבין, "ומחוז 3 עדיין קיים, והקרייריסטים של מחוז 2 גם.. זה מסוכן!"

היא הרימה את תיק המוקשים, ובמהירות זרקה אותו הרחק ממנה. עד שהיא שמעה אותם מתפוצצים כשהם נוחתים הרחק ממנה ואת קול התותח נשמע איתם.

 

ארוטו בן 16, מחוז 3 || קאריה בת 17, מחוז 3

ערב היום השביעי.

ארוטו וקאריה יצאו מהפירמידה שוב לקטוף פירות וירקות.

מצבה הנפשי של קאריה היה מעורער. פתאום כל הידע שהיא רכשה מקריאת ספרי הישרדות במחוז שלה היה נראה לה כל כך שטותי. המשחקים האלו לא משתווים למה שהיא קראה, הם לא משתווים לאיך צריך לשרוד.

ההיגיון שלה היה מאוד מעורפל. והתקווה שלה החלה להתפוגג. אם גורלה נחרץ למות אז היא מעדיפה שזה יהיה מהר, היא מעדיפה שזה יקרה במהירות.

ארוטו הבחין בדיכאון שלה.

"את עשית את המעשה הנכון" הוא אמר לה, "את הרגת בשביל לשרוד, אל תרגישי רע עם זה"

"בשביל מה נבחרתי?" מלמלה קאריה, "אני לא מתאימה למשחקים האלו, אני חושבת שאני יכולה לעשות כאן משהו שאחרים מהמחוז שלי לא הצליחו"

"יאן ג'אן הצליח"

"לפני 11 שנה" אמרה קאריה, "בשנים האלו אף אחד מהמחוז שלנו לא באמת הצליח"

"אולי את תצליחי" אמרה ארוטו, "יש לך ידע מהספרים שלך"

"הספרים האלו זה חרטה" אמרה קאריה, "כל יום שעובר אני מבינה את זה יותר ויותר"

ארוטו וקאריה החלו לקטוף פירות. הם הגיעו לשיח גדול שהיה לא הרחק מהפירמידה שהם התגוררו שם, והחלו לקטוף. ארוטו קטף בחלק הימני של השיח וקאריה קטפה בחלק השמאלי.

רעש של משהו שנפל על האדמה הקפיץ את ליבם. לא הרחק מארוטו הייתה שם מזוודה.

"מה זה?" הוא מלמל, "זאת אולי מתנת חסות?"

קאריה הביטה לעבר המזוודה, "לא.. זה לא נראה לי מתנת חסות… תתרחק מזה"

אבל זה היה מאוחר מדי. ארוטו כבר רץ למזוודה, פתח אותה ואז היא התפוצצה. קול התותח נשמע, ארוטו מת וקאריה נפצעה מהפיצוץ.

פרק 8

 

לילה היום השביעי

 

יון בן 18, מחוז 2 || להלה בת 18, מחוז 2 || זימן בן 18, מחוז 4

"וזה כל מה שהיא אמרה לי למסור לכם" אמר זימן לקרייריסטים, אחרי שהוא הצליח לגרור את עצמו בחזרה לקרן השפע, "היא פסיכופטית, והמיועד מהמחוז שלה נראה ההפך ממנה, הוא עומד מאחוריה" המשיך זימן לספר את סיפור המפגש שלו עם המיועדים של מחוז 10.

"וזהו?" שאלה אותו להלה.

"כן" אמר זימן.

"ומה קרה למוקשים שהבאתי לך?" שאלה אותו להלה, "איפה הם?"

"זה נשאר אצלם, אבל נראה לי הם פוצצו אותם. כמה שניות אחרי שברחתי משם שמעתי פיצוץ גדול ואת התותח, אבל אני לא חושב שאחד מהם הוא זה שנפגע מהם, זה היה נראה כאילו הם זרקו את המזוודה הרחק מהם"

"ויש לך עוד משהו להוסיף?"

"לא"

להלה שלפה מכיסה סכין, התקדמה לעבר זימן ששכב צולע על החוף אחרי שטיבין דקרה את רגליו בעזרת החנית שלה. לפני שזימן הספיק להוציא צליל להגנתו, להלה חתכה את גרונו. קול התותח נשמע, זימן מת.

"זה היה מיותר להביא אותו איתנו מההתחלה" אמר יון, "את עשית טעות עם זה"

"לא עשיתי טעות" התעקשה להלה, "החמור הזה גרם לי להבין משהו על המיועדים האחרים בזירה הזאת"

"מה הוא גרם לך להבין?" שאל אותה יון.

"שפאקינג ילדה בת 15 מאחד המחוזות הנידחים בעולם מאיימת עלינו" אמרה להלה בעצבים, "אני רוצה אותה מתה, אני רוצה להרוג אותה. אף אחד לא יאיים עלי, במיוחד לא ילדים פחדנים מהמחוזות האלו!"

"היא לא נשמעת לי כל כך פחדנית…"

"זה לא מצחיק!" התעצבנה להלה, "מי היא חושבת את עצמה שהיא תמסור לנו מסרים דרך משהו שנמצא איתנו בברית? מה היא חושבת לעצמה? לקרוא לנו פחדנים שאנחנו שולחים שליחים? אני רוצה את המיועדת ממחוז 10 מתה"

"להלה" התקדם אליה יון, "תנשמי, תירגעי. אנחנו לקראת סוף המשחקים, נותרנו רק חמישה בלבד. אולי יתקיים משתה מחר"

"לא יהיה שום משתה" אמרה להלה, "הקברניטים התייאשו מהמשתה הזה גם במשחקים הקודמים, כנראה אנחנו מבדרים אותם יותר מדי כבר"

"מה את רוצה לעשות אז?"

"אם היא חושבת שאנחנו שולחים שליחים אני אראה לה מזה…" אמרה להלה, "אם היא רוצה קרב פנים מול פנים היא תקבל את זה"

"להלה! תתעוררי! את במשחקי הרעב, אל תיקחי דברים באופן אישי כל כך. את צריכה פשוט לדעת לשרוד, לחשוב כיצד את תנצחי את המשחקים בצורה הטובה ביותר בשבילך"

"תפסיק להיות כזה, תפסיק לנסות לשחק אותה קרייריסט מתון, בכולנו יש את הצד התוקפני הזה, האדישות שלך מעצבנת אותי."

"אני לא אדיש"

"אל תשקר" התעצבנה להלה, "מחר עם הזריחה אני ואתה תופסים נשקים והולכים לחפש את שלושת המיועדים הנותרים שנותרו כאן"

 

בוקר היום השמיני

 

נבין בן 15, מחוז 10 || טיבין בת 15, מחוז 10

הרבה מחשבות עברו בראשו של נבין. לרגע מסוים הוא מתגעגע לויכוחים הטיפשים שהיו לו עם טיבין בתחילת המשחקים, זה עדיף להתווכח איתה ככה מאשר לראות אותה נואמת מול מיועד שהיא פצעה אנושות.

"הוא מת" אמר נבין כשהם התעוררו באמצע הזירה, אחרי שהעבירו שוב לילה ללא מכסה בטוח, "הם באמת הרגו אותו הקרייריסטים, כמו שאמרת"

"או שהוא פשוט מת מהפצעים שלו" אמרה טיבין, "אם זה ינחם אותך לחשוב ככה"

"מה עובר עליך, טיבין? למה את תוקפנית כל כך?"

"אני לא תוקפנית, אני רוצה לשרוד על החיים שלי. וכדאי לך להתעורר קצת על החיים שלך, אני לא יודעת איך היית שורד בלעדי במשחקים האלו"

"אל תיקחי לעצמך קרדיט על החיים שלי"

"אני לא לוקחת קרדיט על החיים שלך" אמרה טיבין בעצבים, "אני פשוט לא אוהבת את הגישה הפחדנית שלך. אם זה היה תלוי בך, היינו מסתתרים בתוך הבור המסריח הזה כל המשחקים עד שאיזה מיועד אחר היה מוצא אותנו ומחסל אותנו שם"

"ואם זה תלוי בך, אנחנו נגרור את הקרייריסטים אחרינו בזירה כשאין לנו שום מכסה כאן, עד שהם יחסלו אותנו. כי את אוהבת לעקוץ אנשים"

"אני לא אוהבת לעקוץ אנשים" התרגזה טיבין, "אם כבר המילים שלך הם אלו שעוקצות אותי"

"אז חזרנו להתווכח שוב, אני מבין" אני נבין.

"אתה חי מויכוחים, לא?"

"ואת קוראת לעצמך אחת שלא עוקצת?"

"תשתוק פשוט" אמרה טיבין ונופפה בחנית שהייתה בידה.

"הדם שלו עדיין על החנית שלך" אמר נבין, "עכשיו כשיש אור אני מבחין בזה. זה מבחיל"

"תמודד. ועכשיו תמשיך לעקוב אחרי, אני רוצה שנתקדם לכיוון החוף, אין לי טעם להמשיך להסתובב במעגלים באמצע הזירה הזאת"

"אבל הקרייריסטים שם…"

"אם לא שמת לב אנחנו עומדים לקראת סוף המשחקים, אם נמשיך להסתובב באמצע הזירה בלי שום דבר והם ימשיכו להסתתר בקרן השפע, הקברניטים יארגנו לנו משתה שבסופו של דבר אנחנו נמצא את עצמנו שם. אז עדיף שזה יהיה מיוזמתנו, הם אולי לא יצפו לנו"

"אחרי הנאום שמסרת להם דרך זימן אני מאוד מקווה שהם לא יצפו לנו"

 

קאריה בת 17, מחוז 3

בלילה קאריה גררה את גופו של ארוטו לתוך הפירמידה.

היא רעדה ליד הגופה שלו. גם אחרי שרצחה את המיועדים ממחוז 12 היא לא הרגישה כזה פחד. היא לא הרגישה פחד שמלווה בתחושת בדידות.

"ארוטו.. ארוטו…" היא לא הפסיקה למלמל לו בלילה, "תגיד משהו"

התקווה שלה שהוא עדיין חי היו חסרות ערך. היא שמעה את התותח שהכריז על מותו, והיא יודעת שהוא מת.

"אני לא אצליח לנצח את המשחקים האלו לבד.. אתה היגיון שלי כאן" היא אמרה לגופה, "אני לא יכולה להמשיך את המשחקים האלו ככה… אנחנו רוצים לנצח, נכון? אז תתעוור, תעזור לי, גם אם אתה רוצה למות, לפחות תקום תעזור לי"

הדמעות לא הפסיקו לעזוב אותה כשהיא דיברה אל הגופה. השפיות שלה כבר הלכה לאיבוד ממזמן.

צעדים נשמעו ליד הפירמידה. ליבה של קאריה דפק. היא תפסה את הסכין שלה חזק, התקדמה לעבר פתח הפירמידה והביטה מסביב.

הקרייריסטים של מחוז 2 היו שם, הם הבחינו בה יוצאת.

"תראה, הנה המיועדת של מחוז 3" הצביעה הקרייריסטית, להלה, לעברה.

יון ולהלה החלו לרוץ אחריה, קאריה החלה לברוח. היא החלה לרוץ בזירה, מתפללת שהם לא יצליחו לתפוס אותה. היא לא רוצה למות, לא מגיע לה למות.

הם המשיכו לרוץ אחריה במרדף, להלה לא הפסיקה לצרוח שאין לה סיכוי.

ואז היא הבחינה במשהו, היא הבחינה בעקבות של שני מיועדים, עקבות שהתקדמו לכיוון קרן השפע.

"זה הם.. אני בטוחה, זה המיועדים של מחוז 10" מלמלה להלה, "הם הולכים לכיוון קרן השפע, תראה את זה, הם הטיפשים חושבים לתקוף אותנו.. אני .. אני.. חייבת לרוץ אליהם, לתפוס אותם"

"אני ממשיך אחרי המיועדת ממחוז 3" אמר יון, "זה יהיה פספוס לתת לה להתחמק"

"בהצלחה לך, נתראה בקרן השפע"

להלה עזבה את יון והחלה לרוץ לכיוון קרן השפע. יון המשיך לעקוב אחרי קאריה שלא הפסיקה להתנשף. היא הייתה עייפה, הרגליים כאבו לה. ואז היא החליטה לעצור, לקחת את הסכין שלה ולזרוק אותו לעבר יון. הסכין פספסה את יון שהחזיק בידו את הקילשון שלו, אותו קילשון שבעזרתו הרג את המיועדת ממחוז 11.

"לא.. אל תהרוג אותי…" מלמלה קאריה כשהיא מנגבת את הדמעות שלה.

"אני מצטער…" אמר לה יון, "זה הישרדות של החיים שלנו כאן, אין לי משהו אישי כלפיך"

"אתה לא חייב להרוג אותי" אמרה קאריה.

"את יודעת שבסופו של דבר אם נישאר בחיים, זה יהיה אני או את, ואני לא מוכן לוותר על החיים שלי. מצטער"

יון דחף את הקילשון שלו לתוך ליבה של קאריה, שצעקה למוות. קול התותח נשמע, קאריה מתה.

 

פרק 9

 

אחרי צהריי היום השמיני

 

נבין בן 15, מחוז 10 || טיבין בת 15, מחוז 10

שניהם רצו לכיוון קרן השפע. הלב שלהם דפק במהירות, האנרגיות שהיו בזירה הודיעו על אנרגיות סיום המשחקים.

"הם לא עשו שום משתה" התלונן נבין מאחור.

"זה לא צריך להדאיג אותך" אמרה לו טיבין שהיא הובילה את הריצה לכיוון קרן השפע, היא החזיקה חזק בידה את החנית שלה.

שני המיועדים של מחוז 10 היו עם קו מחשבה אחר לגמרי. הדבר היחיד שהיה משותף להם זה המשיכה לוויכוחים ולהוכיח את הדרך של עצמם. האופי של טיבין התגבר על האופי של נבין במשחקים, ולקראת הסוף, כשנבין היה צריך את עזרתה של טיבין, היא הצליחה לנצל את זה כדי שהוא יקשיב לה.

במשחקי הרעב נותרו רק 3 מחוזות שאין להם מנצח עדיין. מחוז 10 הוא מבין המחוזות האלו, והתקווה שלהם שאחד מהם יצליח לעשות את זה ולחזור עם הכבוד למחוז.

כולם בקפיטול אהבו לשבח את מחוז 9, המחוז שגם לו אין מנצח אבל המיועדים שלו ללא ספק חזקים. מחוז שמגיע הרבה לשלבי הסיום אבל מזלו נוראי. מחוז 6 גם הוא מחוז שמפתיע הרבה, וכולם אומרים שאם לא מחוז 9 מנצח בקרוב זה יהיה המחוז הזה. אף אחד לא באמת חושב שלמחוז 10 יש סיכוי.

אפשר לספור על יד אחת את המיועדים מהמחוז שאנשים זוכרים בעבר. אפשר לספור על יד אחת את המיועדים מהמחוז שהצליחו להגיע לרביעייה האחרונה או לשלישייה האחרונה במשחקים. הם נדירים, ועכשיו נבין וטיבין גם יהיו מבין הסטטיסטיקות האלו.

רק בתקווה שהם ינצחו.

"תראי את זה" נעצר פתאום נבין והצביע קדימה. טיבין נעצרה ועקבה אחרי האצבע שלו, מרחוק היה ניתן לראות משהו שנראה כמו קרן השפע, אבל זה היה שחור ולא כסוף.

הם התקדמו בצעדים קטנים לכיוון קרן השפע, הם נעצרו כמה מטרים מרחוק והביטו. חצי מקרן השפע הייתה שרופה, משהו פוצץ אותה.

"מה זה נראה לך?" מלמל נבין.

"אני חושבת שזה ההסבר למה מחוז 1 לא שרד את המשחקים, הטיפשים האלו בטח פוצצו את עצמם אכשהו"

"מה איך זה הגיוני?"

"אני לא יודעת… אולי מוקשים גם? כמה מוקשים כבר היו להם במשחקים האלו?" הרבה שאלות עברו בראשה של טיבין.

"אני לא רואה את הקרייריסטים" אמר נבין, "אולי הם מסתתרים פה? מחכים לנו?"

"אני מרגישה שהם הלכו לחפש אותי" אמרה טיבין, "יש לי הרגשה חזקה שהמסר שרציתי להעביר להם דרך המיועד ממחוז 4, עבר"

"למה את מרגישה ככה?"

"סתכל ימינה"

נבין הסתכל ימינה וראה את גופתו של המיועד ממחוז 4, "הם… הם… הרגו אותו…. הם.. פסיכופטים"

"הם קרייריסטים" אמרה טיבין, "הם חכמים, הם יודעים שהם צריכים לשרוד את המשחקים האלו. ותתחיל גם לחשוב ככה"

טיבין הסתובבה לעבר נבין והביטה בו, "אני כל הזמן רוצה להגיד לך את זה מתחילת המשחקים. אבל אני מפחדת ששוב תתחיל להתווכח איתי על שטויות, אבל תשבע לי שלא תתווכח"

"אני מבטיח"

"נותרנו חמישה…." אמרה טיבין, ואז קול התותח נשמע ברקע, קול התותח שהכריז על מותה של קאריה, "בעצם, אפשר להגיד שנותרנו ארבעה, ואם ההרגשה שלי נכונה נותרנו רק עם מחוז 2 במשחקים, אני לא מאמינה שהמיועדת של מחוז 3 שרדה"

"מה את מנסה להגיד לי?"

"שזה הסוף עכשיו, וזה או אנחנו או הקרייריסטים של מחוז 2, תפסיק לתת לי תחושות שאתה מפחד, אני לא אצליח להתמודד עם שניהם ביחד, ויותר מזה אני לא מצליחה להתמודד איתך, עם הפחדים שלך והניסיונות רק להסתתר. לא אכפת לך מהחיים שלך? אתה לא רוצה לחיות? אני לא מבינה אותך"

"אני רוצה לחיות" אמר נבין, "החיים שלי זה הדבר הכי חשוב לי, אבל הדרך.. הדרך…"

"צריך לפעמים לדעת לעשות צעדים קיצוניים" אמרה טיבין, "אם לא תעשה צעד קיצוני, שגם הוא נגד הערכים שלך אתה תמות"

טיבין הביטה לעבר קרן השפע החצי הרוסה.

"עכשיו הגיע הזמן שננצל את העובדה ונתחיל לקחת מפה נשקים נוספים, לפני שהם יחזרו לכאן"

 

יון בן 18, מחוז 2 

הוא הוציא את הקילשון שלו מליבה של קאריה. קול התותח הדהד ברקע.

הוא יודע שעליו לחזור עכשיו בריצה לכיוון קרן השפע, לעזור ללהלה להתמודד מול המיועדים של מחוז 10 שהתקדמו לשם. אבל משהו עוצר את יון, משהו עוצר אותו מלזוז ולא להביט בגופתה של קאריה.

היא ביקשה ממנו שירחם על החיים שלה, היא הביטה בו במבט מסכן. והוא הרג אותה. הוא ידע שהוא יעשה את זה, לא משנה מה היה קורה. אבל המוות שלה היה אחר, לא מוות רגיל.

זה היה מוות של אישה שהביטה בו במבט אחר, במבט שאולי הוא לא כמו מי שכולם מביטים בו, שאולי הוא אנושי. היא הסתכלה אליו כמו שהוא תמיד היה רוצה שבנות יסתכלו אליו, והוא הרג אותה.

צעקה מלאה ברחמים עצמיים יצאה מפיו של יון. נמאס לו מהחיים שלו עד עכשיו, נמאס לו מבנות שמתנהגות אליו כמו שלהלה התנהגה אליו, נמאס לו מנשים שמביטות בו במבט של הקרייריסט החתיך. הוא רוצה שאנשים יביטו בו במבט כמו שקאריה הביטה בו, במבט אנושי, במבט שהוא בן אדם ולא עוד איזה גימיק שהתפתח באולמות האימונים במחוז 2.

הוא יודע שהמפגש של להלה עם המיועדים של מחוז 2 יכיל קורבנות. והאם הוא ממהר ללכת לשם לעזור להלה?

אם הוא הבין נכון כיצד המיועדים של מחוז 10 פועלים, במיוחד כיצד המיועדת של מחוז 10 פועלת, אז הסיכויים בקרב של להלה מולה יהיו שווים לכולם.

ויון יודע שאיפשהו בתוכו הוא לא רוצה להתמודד מול להלה בישרות האחרונה של המשחקים. ככה שהוא מעדיף לתת למזל שלה לשחק לטובתה. הוא לא ממהר לחזור לקרן השפע.

 

להלה בת 18, מחוז 2

היא תפסה את החרב שלקחה איתה מקרן השפע. ולמרות שהיה כבד לה, היא לא הפסיקה לרוץ לקרן השפע.

בדרכה לקרן השפע היא שמעה את קול התותח שהכריז על מותה של קאריה. אין פה שום של ספק, קאריה מתה. יון חי. והוא יצטרף אליה במהירות ויעזור לה לחסל את המיועדים של מחוז 10.

האם זה היום האחרון של המשחקים בעצם? יכול להיות, יכולים להיות אלו השעות האחרונות של המשחקים או אולי אפילו ייתכן עוד יום. זה תלוי כיצד הקרב הבא יתנהל, אם יברחו ממנו. אם יהיו בו הרבה קורבנות.

להלה התקדמה לכיוון קרן השפע, כשהיא הייתה במרחק מסוים ממנו היא נעצרה והביטה בו מרחוק. היא הביטה במיועדים ממחוז 10 מטיילים שם.

נבין, המיועד של מחוז 10 שחה לכיוון האי שעליו היה קרן השפע עצמו, וטיבין המיועדת ממחוז 10, נותרה על החוף והחלה להרוס את המכסה שהם בנו שם. היא החזיקה בידה חנית.

זעם התמלא בלהלה כשהיא הביטה בטיבין. היא נראתה לה כילד קטנה ורזה, נמוכה ממנה. ילדה בת 15, לא נראית שונה משום מיועדת ממחוז 10 שאי פעם באה למשחקים האלו. איך יש לה אם האומץ לדבר ככה?

להלה החלה לרוץ לכיוון טיבין. הצעדים של להלה נשמעו מרחוק, טיבין הסתובבה וראתה אותה רצה עם החרב ביד. מהר טיבין הרימה את החנית שלה להתגונן מול העוצמה של להלה, אבל להלה הניפה את החרב ושברה את החנית תוך שניות.

להלה ניסתה לדקור את טיבין בחרב, אבל טיבין התחמקה, תפסה את הקצה של החרב במהירות, זה טיפה שרט אותה אבל היא הצליחה לייצב את האחיזה שלה בקצה השני של החרב, והחלה לנסות להסיט אותה ימינה ושמאלה, שלהלה תאבד את האחיזה. ובאמת היא איבדה את האחיזה. החרב נפלה, טיבין קפצה על להלה, שתיהן נפלו על החוף והחלו להתעמת בעזרת הידיים.

"חתיכת מיועדת קטנה ומסריחה" צעקה לה להלה, "ילדה בת 15 מהמחוז העלוב, איך יש לך את האומץ למסור לי מסרים ככה?"

טיבין שתקה, היא החלה רק לצרוח ממאמץ. להלה הייתה חזקה, היו לה שרירים. מבטה היה נראה מאיים. היא הייתה ההפך הפיזי הגמור מטיבין.

"נבין.. נבין…" ניסתה טיבין לצעוק. היא שמעה את טיבין מנסה לשחות לכיוונה, אבל הוא היה גרוע בשחייה. ולוקח לו הרבה זמן להגיע ממקום למקום אם זה תלוי ביכולות השחייה שלו. עד שהוא יגיע להלה תפסיק להרוג אותה ואז היא תהרוג אותו.

"אז גם לי יש מסר להגיד לך" אמרה להלה בחיוך ממזרי, "תמסרי למיועדים האחרים שמתו בזירה, שאת ילדה בלי ערכים, ילדה שלא יודעת לכבד קרייריסטים שהתנדבו להחליף פחדנים כמוך בזירה. אם את חושבת שיש לך אומץ, למה לא התנדבת למשחקים וחסכת מהמיועדים האחרים את הפחד? למה לא עשית כמוני?"

"כי יש לי ערך לחיים שלי!" צעקה לה טיבין.

שתיהן המשיכו להתגלגל על החוף. בשלב מסוים הם הגיעו להריסות של המכסה של הקרייריסטים. להלה התגברה על טיבין, היא הצליחה להיות מעליה, לתפוס את גרונה חזק וללחוץ. לחכות שהאוויר של טיבין יגמר.

טיבין ניסתה לתפוס משהו בידיה. היתרון שלה היה שהם היו על ההריסות של המכסה של הקרייריסטים. והיא הרגישה משהו מברזל. זה היה בורג שתפס את הקרשים ששימשו למכסה שלהם. היא תפסה את הבורג ודקרה במהירות את רגלה של להלה. להלה החלה לצרוח, היא נפלה מטיבין והחלה להתגלגל על החוף. טיבין קמה על רגליה, תפסה את הבורג ורצה לעבר להלה שהמשיכה להתגלגל מכאבים. היא קפצה עליה, סובבה את ראשה של להלה ודקרה את העין שלה. להלה צרחה, דם יצא מכל כיוון.

היא לקחה מסמר אחר שהיה לידה, ארוך מאוד. והחלה לדקור את החזה שלה עשרות פעמים. להלה צעקה, עד שקול התותח נשמע והכריז על מותה.

 

במשחקים נותרו 3 מיועדים אחרונים,

יון ממחוז 2,

נבין ממחוז 10,

טיבין ממחוז 10

 

רק אחד מהם יהיה המנצח הגדול של משחקי הרעב ה-23.


פרק 10 ואחרון

 

"מי ייתן והסיכויים תמיד יהיו לטובתכם"

 

"מי ינצח במשחקים?" השאלה שנשאלת בשעות האחרונות ברחבי פאנם.
המחוזות והקפיטול נמצאים בדריכות שיא מול המסכים הדולקים, בקפיטול לא מפסיקים לסקר. מנצחי העבר מתראיינים בכל מקום תיקשורותי בקפיטול, ההימורים בשיא. השנה הם שברו את כמות ההימורים.

השנה הדיבור על המשחקים היה בעיקר על המיועדים מהמחוזות המרוחקים, המיועדים של מחוז 10 בלטו מאוד, יחד איתם גם בלט מערכת היחסים בין המיועדים של מחוז 11 ו-12, על היחסים של ויקי, ממיר ורווי.

הקרייריסטים, כהרגלם, היו נושאי שיחה חם. וכל דבר קטן שהיה מעורער בברית הזאת עשה רעש גדול.

הרבה מיועדים אהבו מצאו את מותם בשלב מוקדם במשחקים, הרבה מיועדים שנראו חלשים הגיעו הרחק במשחקים.

בסופו של דבר נותרו רק 3 מיועדים אחרונים,

 

יון, המיועד ממחוז 2, הקרייריסט האחרון של המשחקים. במהלך כל המשחקים היה חשוב לו להוכיח שהוא יותר מפרצוף יפה, שהוא מחפש זוגיות אמתית שתראה אותו בתור האדם שהוא ולא בתור הדמות הקרייריסטית שהוא מוצג. נחשב לאחד הקרייריסטים הערכים ביותר שנראו במשחקי הרעב.

נבין, המיועד ממחוז 10, שרד את כל המשחקים יחד עם המיועדת מהמחוז שלו, הסתמן כאחד שמחפש יותר מסתור וכיצד לשרוד מאשר כאחד שילחם על חייו וילך למאבק. התווכח מרבית המשחקים מול המיועדת מהמחוז שלו.

טבין, המיועדת ממחוז 10, את כל המשחקים העבירה יחד עם המיועד מהמחוז שלה, אין סוף ויכוחים היו ביניהם על דרך המשחק. היא מאמינה שעל מנת לשרוד את המשחקים צריך להילחם ולא להסתתר. צריך להפגין כוח ולא לפחד.

 

רק אחד מהם יהיה המנצח של משחקי הרעב ה-23.

 

בוקר היום התשיעי והאחרון

 

נבין וטיבין התעוררו בתוך מבנה העץ שאליו מוביל החור באדמה. אותו מקום שבו הם הסתתרו בתחילת המשחקים.

לא הפריע לטיבין להעביר את הלילה האחרון של המשחקים שם, היא ידעה שזה יהיה הלילה האחרון. הדבר הזה שימח מאוד את נבין, שהם חוזרים למקום הבטוח שלהם.

הקרב שהיה לטיבין מול להלה היה קרב קשה. לרגע מסוים חשבה טיבין שחייה הסתיימו. המזל היה לטובתה כאשר הקרב מול להלה היו על הריסות המכסה שלהם, שם היא נעזרה בציוד שבנה את המכסה כדי להרוג אותה.

"מה יהיה אתנו היום?" שאל נבין, "איך נתמודד מול הקרייריסט?"

"אני לא יודעת" אמרה טיבין בשקט, "אבל נאלץ לעשות את זה"

היא קמה על רגליה ותפסה סכין ארוך שלקחה מקרן השפע. גם נבין החזיק סכין שלקח משם. היא החלה לזחול מחוץ לחור באדמה ונבין עקב אחריה.

כשהם יצאו מהמערה וטיבין החלה לנשום את האוויר, הביט בה נבין בתדהמה.

"אני חושב שכדאי שנמשיך להיות שם"

"ומה יצא לנו מזה?" הביטה בו טיבין, "המשחקים האלו יסתיימו, זה לא משנה אם נתחבא או לא. הקברניטים יסיימו אותם, ואתה לא רוצה שזה יבוא מיוזמתם. עדיף שהיתרון יהיה אצלנו, ושאנחנו נעשה סיבובים ונחפש את יון"

"אני לא חושב…"

"נבין, תפסיק" אמרה טיבין אבל הפעם היא לא התעצבנה, הטון שלה היה רגוע, "זה הסוף של המשחקים, ואני אומרת לך, לטובתך, אל תעשה שטויות. תקשיב לי, אחרת באמת תמצא את מותך רגע לפני הסוף. כמו שאמרתי לך, אתה צריך לתפוס אומץ ולעשות דברים שאתה לא חושב שאתה מסוגל, כי זאת הדרך היחידה שלך לשרוד"

נבין שתק והנהן.

שניהם החלו להתקדם בזירה.

 

יון לא ישן בלילה. אחרי שהוא שמע את התותח שהכריז על מוות של אחד מהמיועדים, הוא התקדם לכיוון קרן השפע. שם חיכתה לו גופתה של להלה.

הוא לא האמין בהתחלה שהיא אכן מתה, הוא חשב שהיא הצליחה להילחם נגד אחד מהמיועדים של מחוז עשר ולחסל אותם, והשני הצליח לברוח.

הייתה לו תקווה בתוכו לא להילחם נגדה בסוף המשחקים, והתקווה הזאת מומשה. למרות הכאב שלו על המיועדת מהמחוז שלו. הם הכירו שנים, התאמנו יחדיו.

הקילשון שהוא החזיק, זה אותו קילשון שעזר לו להתגבר על הרבה מיועדים בזירה. השאיר אותו בחיים. הוא לא מתכוון להחליף אותו לשום כלי נשק אחר שיש בזירה.

הרבה מחשבות על ההתנהלות של הקרב האחרון עברה בתוכו, האם שווה לו להמתין בקרן השפע? או שאולי עדיף לו להתחיל להתקדם בזירה?

מצד אחד המיועדים של מחוז 10 יכולים להפתיע אותו כאן, הם היו פה כבר, הם הרגו כאן את להלה. המחשבה על המוות החלה לגרום לו רעדים בגוף, הוא לא מוכן שמיועד ממחוז 10 יהרוג אותו.

הוא תפס את הקילשון שלו והחל להתקדם בזירה.

 

"לאן אנחנו הולכים?" שאל נבין את טיבין שהובילה.

"לא יודעת" אמרה טיבין, "לכל מקום שהוא לא קרן השפע"

"למה לא קרן השפע?"

"כי המיועדים ממחוז 2 הם מיועדים חכמים, הוא לא באמת יישאר שם אחרי שרצחנו את המיועדת מהמחוז שלו שם"

"את פשוט מחכה שהוא יתקוף אותנו?" נבהל נבין.

"לא" אמרה טיבין, "אני פשוט מחכה להבחין בו ושאנחנו נתקוף אותו"

הם הגיעו מתחת לבית העץ, אותו בית עץ שהסתתרו שם בתחילת המשחקים המיועדים של מחוז 11 ו-12. הם בחנו את בית העץ הזה, ונדהמו מהמראה המדהים של המקום. הכול פרח כאן, הכול היה יפה.

ריח של גופה היה באזור. נבין הבחין בגופה ופלט צעקה שהבילה את טיבין. הצעקה שלו משכה אליהם מיועד נוסף.

 

יון שמע צעקה קרובה אליו. הוא התקדם לכיוון הצעקה במהירות, ותוך שניות אחדות הוא מצא את עצמו עומד מול טיבין ונבין.

"שלום" אמר להם יון בחצי חיוך, "אני באמת רוצה להגיד לכם, כל הכבוד. לא הערכתי את המחוז שלכם כמו שצריך עד עכשיו"

טון הדיבור של יון לא נשמע עוקצני. הוא באמת התכוון לכל מילה שלהם.

"תודה לך" פלטה טיבין כשהיא תפסה את הסכין שלה חזק בידה. נבין עמד מאחוריה.

"אני לא רוצה שהקרב הבא יהיה קרב של אגו, חשוב לי מאוד הכבוד של כל אחד מהאנשים כאן במשחקים האלו. לכל אחד מאיתנו החיים שלו חשובים לו, ואני מאמין שאף אחד מאיתנו לא מתכוון לוותר. לכן פשוט נלחם בכבוד, עד שאחד מאיתנו ישאר אחרון ונגמור עם המשחקים האלו"

"אני שמחה לשמוע ממך מילים כאלו" אמרה טיבין, "שהסיכויים יהיו לטובתנו, לא כך?"

"בדיוק כך" אמר יון ורץ עם הקילשון שלו לעבר טיבין שהתחמקה. נבין רץ אחריה. הסכין של נבין נפלה על האדמה מפחד. הוא החל לצעוק.

טיבין החזיקה את הסכין, היא יכולה לזרוק אותו לכיוון יון, אבל אם היא תפספס אותו היא תישאר בלי כלי נשק.

יון רץ במהירות לכיוון נבין, הוא תפס אותו חזק וזרק אותו על האדמה, נבין החל להתגלגל אבל לא נפצע. הוא התגלגל כמה מטרים הרחק מטיבין ויון.

"אני יודע שאת זאת החזקה כאן, הספקתי להבין את זה מהנאום היפה שלך" אמר יון ורץ לעבר טיבין. הוא ניסה לפגוע בה בעזרת הקילשון, אבל טיבין שהייתה קטנה ממנו פיזית הצליחה להתחמק בקלות. היא נופפה בסכין שלה וחתכה חלק מזרועו. יון צעק מכאב, הדם נטף ממנו. הוא הצליח להתרחק בכמה צעדים ממנה.

"יש בך באמת משהו מיוחד" הוא התנשף. ואז בלי לחשוב פעמיים, הוא זרק את הקילשון שלו לעבר טיבין. הקילשון חתך את צד גופה הימיני של טיבין, היא נפלה על האדמה כשהיא תופסת בסכין שלה עדיין בידה. אבל לא מצליחה להזיז אותו כמעט. הכל התנהל כל כך מהר וגופה של טיבין נכנס בשניות האלו לשוק.

"אני מצטער שזה ככה מסתיים לך" אמר יון ותפס את הקילשון שלו שוב, עומד לתקוע אותו עמוק בליבה של טיבין.

קול התותח נשמע, גופו של יון נפל על האדמה. סכין הייתה תקועה בתוך צווארו. יון מת.

 

במשחקים נותרו 2 מיועדים אחרונים,
נבין וטיבין.

 

טיבין קמה על רגליה. היא תפסה בסכין, היא נגעה בצד הגוף שלה וניקתה את הדם. החתך לא היה עמוק והוא לא פוגע בתפקוד שלה.

נבין עמד מולה מתנשף, הוא הביט בגופו של יון ולא הצליח לזוז.

טיבין הביטה לעבר נבין בעיניו. עכשיו זה רק שניהם נותרו, ואף אחד מהם לא חשב או דמיין את הסיטואציה הזאת. אף אחד מהם לא האמין שהסיטואציה הזאת יכולה להתממש, ששני המיועדים ממחוז 10 יישארו האחרונים.

נבין לא החזיק שום כלי נשק, טיבין החזיקה את הסכין. המרחק ביניהם היה מרחק של כמה סנטימטרים אחד מהשני.

"אוקי.. אני מבין שזה כבר הסוף" מלמל נבין, "אני מבין שזה כבר הסוף שלי" הוא הביט בסכין של טיבין, "תעשי את זה, תעשי את זה מהר ותסיימי עם זה" דמעות החלו לעלות בעיניו.

טיבין החזיקה את הסכין שלה, הביטה בעיניו של נבין.

"לא.. אני לא יכולה לעשות לך את זה" היא מלמלה, "אתה מהמחוז שלי, אתה מהבית שלי, איך אני יכולה להרוג אותך? מי בכלל חשב שאני אשאר איתך, זה פסיכי"

היא זרקה את הסכין בצד.

"אני לא יכולה לעשות את זה"

היא נעמדה מול טיבין והביטה בעיניו. למרות שהם לא הסתתרו מרבית המשחקים והתווכחו, המחשבה לרצוח אותו הייתה נראית בעיניה לא הגיונית.

"את תמיד אמרת לי שצריך לעשות מעשים קיצוניים בשביל לשרוד" הוא אמר לה, "אני מצטער טיבין".

לפני שהיא הספיקה להבין מה קורה, נבין קפץ עליה. הפיל אותה על האדמה והחל לחנוק אותה.

טיבין החלה להילחם בו, אבל זה הפתיע אותה. היא לא ציפתה שהוא ינסה להרוג אותה, במיוחד לא אחרי שהיא סירבה לעשות את זה לפני כמה שניות.

"מצטער.. מצטער…" מלמל נבין, "החיים שלי חשובים לי"

רגע לפני שטיבין הרגישה שהאוויר עומד להיגמר בגופה, היא בעטה באשכיו של נבין. הוא קפץ ממנה והתפתל מכאבים. היא קמה על רגליה, הוציאה את הסכין מצווארו של יון וזרקה אותו לכיוון נבין.

הסכין פגעה עמוק בליבו של נבין. הוא צעק אבל עדיין לא מת. הסכין עדיין הייתה תקועה בתוכו.

טיבין התקדמה לעברו, שלפה את הסכין מחזהו.

"עשית טעות" היא לחשה לו. היא התקרבה לאוזנו, רצה ללחוש לו משהו נוסף, משהו שאף אחד לא ישמע. רצתה להגיד לו שהטעות שהוא עשה הייתה טעות נוראית, שאולי היו מרחמים עליהם ונותנים להם לחיות. אבל היא לא הספיקה להגיד לו את המילים האלו וקול התותח נשמע, נבין מת.

 

קברניט המשחק הראשי: "גבירותיי ורבותיי, אני שמח להכריז על המנצחת במשחקי הרעב ה-23, אני שמח להכריז על טיבין, המיועדת ממחוז 10"