משחקי הרעב ה-24

פרק 1

 

"גבירותיי ורבותיי, אני שמח להכריז על משחקי הרעב ה-24"

12 מחוזות עמדו מול המסכים וצפו בקפסולות עולות באיטיות לעבר הזירה החדשה. בקפיטול ההתרגשות הייתה בשיאה. המשחקים האלו הוקדשו לזכרה של מנצחת משחקי הרעב ה-14, נביה, מי שניצחה לפני עשור ונפטרה לפני כשנתיים.

הזירה התחלה להיראות בצורה ברורה יותר. החוף המוכר מהשנתיים האחרונות התחלף לזירה מלאת הרים. קרן השפע הייתה על פסגה של הר גבוה, שלג בפסגה. שאר הזירה הייתה בתחתית ההר, מסביב היו עוד לא מעט הרים גבוהים. קרן השפע הייתה על ההר הגבוה ביותר.

 

24 מיועדים הביטו זה בזה. בדקות הקרובות חלק גדול מהם כבר לא יהיו בחיים.

הפחד, הכאב, התשוקה והרצון לנצח בערו בחלק מהמיועדים בזירה. משחקי הרעב ה-24 עומדים לצאת.

צליל הגונג נשמע.

 

קסיה בת 14, מחוז 4
היא רצה במהירות לעבר קרן השפע. היא הייתה ספורטיבית ומהירה. התשוקה שלה להצלחה במשחקים היה גדול, והכל בזכות חברתה הטובה, שכנה שלה, אמבר.

אמבר נצחה במשחקים לפני שנתיים, הן הכירו כילדות. היא נהגה לעשות עליה בייביסטר כשהוריה של קסיה היו בעבודה. כשהיא עלתה בגורל, קסיה בכתה, לא הצליחה להתגבר על העבודה שהאדם הכי קרוב אליה מתמודד במשחקים.

הניצחון של אמבר החזיר לקסיה את אושר, למרות שאמבר בחיים לא חזרה להיות מי שהיא הייתה לפני במשחקים. הם שינו אותה. היא נאלצה לעבור להתגורר לצידם של פישיק ומאגס, מנצחי עבר במחוז שהתגוררו בשכונה חדשה שנבנתה עבורם.

קסיה הייתה הראשונה להגיע לקרן השפע. היא תפסה חנית אדומה, ומבט עיניה הסתכל לעבר המיועדים האחרים שהתקדמו לעבר קרן השפע.
גופה התגלגלה במורד ההר מטה, היא הביטה לעבר הגופה, מין הגופות הראשונות להיות שם. זה היה המיועד מהמחוז שלה, הוא נרצח ולא על ידי קרייריסט. המיועד של מחוז 9 שבר את צווארו.

קסיה פלטה צעקה, היא רצה לעבר המיועד ממחוז 9 וקפצה עליו. החנית האדומה שלה נפלה מידה, הם החלו להתעמת.

"מחוז 4… מחוז 4… המחוז שאני הכי שונא, יותר מהקרייריסטים עצמם"

"שתוק" צעקה עליו קסיה.

"שונא אותכם, כי אתם זגזגנים טיפשים. מחוז של זגזגנים"

קסיה תפסה את החנית שלה מהאדמה ודחפה לצווארו של המיועד ממחוז 5. הוא מת. דמו היה מסביב.

היא יודעת שעליה לברוח, היא יודעת שעליה לברוח מקרן השפע. יהרגו אותה, הקרייריסטים יבחינו בה ויהרגו אותה. בזמן האחרון לא מחבבים את המחוז שלה.

רגע לפני שהיא ברחה משהו הטריד את מבט עיניה.

 

איה בת 16, מחוז 10
"תגיד משהו… תגיד משהו… " אמרה איה בדמעות כשהיא מביטה באחיה החורג נשכב מת. סכין תקועה בליבו.

"תפסיק לשתוק" אמרה איה ודמעות עליה בעיניה, "אתה לא רוצה לעשות בושות.. תפסיק לשתוק, תתעורר ונלך מכאן"

היא ניגבה את הדמעות שלה שלא הפסיקו לנזול. לא עזבה לרגע את גופו של אחיה החורג.

במשפחה שלה, היא זאת ששונה מכולם. כי אותה אימצו, הוריה החורגים לקחו אותה אחרי שהוריה הביולוגיים שמו קץ לחייהם. הם שמו קץ לחייהם אחרי שלפני כשמונה שנים, ביתם ארי, אחותה של איה, נהרגה במשחקי הרעב ה-16. הם לא הצליחו להתגבר על האובדן.

לאיה אין הרבה זכרונות מארי, היא הייתה אחותה הגדולה. לאיה אין הרבה זיכרונות ממנה, הן לעולם לא היו החברות הכי טובות, וגם לא יצא להן לנסות להיות ככה.

ההורים החורגים שלה קיבלו מכה קשה כשהיא עלתה בגורל. הם ניקשרו אליה מאוד, רעד היה על גופה של אימה החורגת כשהיא נבחרה. אחרי כמה שניות, המכה הייתה קשה יותר. הבן הביולוגי שלהם, בנם היחיד, נבחר גם הוא למשחקי הרעב. מי היה מאמין שסבירות כזאת יכולה לקרות?

מחוז שלה זכה להרבה יחסי ציבור בשנה האחרונה בעקבות ניצחונה של טיבין במשחקים, בזכות כך ששני מיועדים מהמחוז שלה נותרו אחרונים בקרב האחרון. הדבר הזה הפנה הרבה תשומת לב למחוז 10. ותמיד טיבין נראתה כאלילה בעיניה ובעיני התושבים של המחוז. בימים האחרונים יצא לאיה להכיר אותה יותר לעומק, היא חיזקה אותה הרבה לקראת המשחקים, אבל עכשיו איה מרגישה חלשה יותר מתמיד.

היא הביטה באופק וראתה את המיועדת של מחוז 4 מתקדמת עם חנית מלאה בדם לעברה. היא הולכת לחסל אותה. איה עצמה עיניים, חיכתה למוות שיגיע. ואז היא נגעה בה, תפסה את ידה.

"אל תהי טיפשה, אל תבכי, תברחי"

"אני לא יכולה לנטוש אותו כאן…" מלמלה איה בבכי כשהיא הבינה שהיא לא תהרוג אותה.

"הוא מת, את צריכה להתגבר על זה. גם המיועד מהמחוז שלי מת"

"הוא אחי"

"אני יודעת, כולם מכירים את הסיפור שלכם, אבל את צריכה להתגבר על החיים שלך. תביני שאני ואת נהפכנו למטרה עכשיו, מיועדות מהמחוז שלנו ניצחו בשנתיים האחרונות, הקרייריסטים מושפלים מזה. אם הם יראו אותנו אנחנו נהפוך למטרה"

"אני לא רוצה… אני לא רוצה…"

"קומי על הרגליים" אמרה קסיה ומשכה אותה, "ברחי איתי"

 

תדיה בת 15, מחוז 9 || אדאין בת 14, מחוז 11

כוח נשי זה משהו שהיה חשוב לתדיה בחיים. היא סבלה הרבה מגברים, אם זה מאבא מכה או משכן סוטה שהתעלל בה במשך שנתיים, עד שהיא שמה קץ לחייו. עד היום לא יודעם את זה.

לחבור למיועד מהמחוז שלה לא היה אופציה, והיא לא ידעה איך לשדר לו את זה. הוא בעיניה היה דוחה, כי הוא דיבר על מוות ועל כוח. כשהיא ראתה את המיועדת של מחוז 4 הורגת אותו, זה הקל עליה. לרגע מסוים היא רצתה לרוץ אליה ולחבור אליה כחלק מהתוכנית שהיא ניסתה לעשות, אבל העובדה שהמיועד מהמחוז שלה חיסל את המיועד ממחוז 4 גרמה לה לשקול את זה.

היא פנתה לכמה בנות בסביבות גילה לגבי היוזמה של דבר שנקרא "כוח נשי" במשחקי הרעב. היא מאמינה שהיא יכולה לעשות את זה, בשנתיים האחרונות זכו נערות צעירות שהן לא קרייריסטיות. אחת ממחוז 4 ואחת ממחוז 10. הקרייריסטים מרגישים את הכוח של המחוזות האחרים לעומתם, מרגישים שמה שהיה בשנים הראשונות במשחקי הרעב כבר לא תקף יותר. הם לא מעליהם יותר בחוזק או בחוכמה.

היחידה שהסכימה לשיתוף פעולה איתה הייתה אדאין. לתדיה לא היו הרבה דרישות, רק לא להתחבר למיועד הגברי מהמחוז. לנטוש אותו ביום הראשון. אדאין והמיועד מהמחוז שלה היו רבים הרבה, הוא היה קטן ממנה בשנתיים, הכי צעיר מהמיועדים. והם לעולם לא התסדרו. הוא היה ילד חוצפן שרק ירד עליה מהרגע שהם הגיעו למשחקים, ולכן האופציה לחבור אל נערה אחרת שמציעה לה ברית הייתה קלה בשבילה.

תדיה תפסה סכין יפנית חומה. הסכין פשוט נשכבה באמצע הדשא על ההר הגדול, רחוק מקרן השפע.

היא מצאה מהר את אדאין, אחרי שהיא צפתה במיועד מהמחוז שלה נמחץ למוות על ידי על חלק מהמיועדים האחרים.

"בואי נברח מכאן" אמרה לה אדאין.

"אני לא רוצה לברוח עכשיו, אני לא רוצה שנהיה רק שנינו…"

"מה את רוצה לעשות?"

"סתכלי מרחוק, הרבה מיועדים בנים מתים, אני בקושי רואה מיועדות, חפשי מיועדות בגילנו שלבד וקחי אותן איתנו, אנחנו לא יכולות להיות לבד במשחקים. אנחנו צריכות כוח נוסף, אחרת סתם נמות בזירה בצורה שפלה"

שתיהן הביטו מסביב. כל צעד שלהן התרחק מקרן השפע. הן הביטו בקרייריסטים נלחמים במיועדים חזקים שהחזירו נגדם אש, רובם מתו. הקרייריסטים היו מאוד חזקים השנה.

"אני חושבת שכדאי שנברח" מלמלה אדאין, "הקרייריסטים יבחינו בנו, הם יהרגו אותנו"

"הביטי בהן" הצביעה תדיה לעבר שתי מיועדות שנראו אבודות, "ניקח אותן אתנו ואז נברח"

 

פרק 2

 

 

שדי בת 14, מחוז 3 || שזפל בת 13, מחוז 6
הם היו צריכות להיות חלק מברית של רביעייה. החיבור של מחוז 3 עם מחוז 6 היה חיבור כל כך טבעי בימים הראשונים בקפיטול.

שדי עלתה בגורל עם נער בן 15, שזפל גם עלתה בגורל עם נער בן 15. הנערים מהמחוזות שלהם התחברו מאוד בקפיטול, באימונים. היו דומים במראה החיצוני. שדי ושזפל הכירו אחת את השנייה בזכות כך.

ברית הרביעייה. ברית החכמים של מחוז 3 וברית המנווטים של מחוז 6. הרבה רעיונות היו להם על איך לשרוד, מה לעשות. אבל הכל התנפץ ברגע ששדי ושזפל הביטו בגופות של המיועדים.

הם נהרגו. נהרגו בצורה הכי אכזרית שיש. הם היו אחד ליד השני שזה קרה, הם מצאו זה את זה אחרי שצליל הגונג נשמע.

גם שדי וגם שזפל ידעו שהבנים היו המוח. הם היו מי שאיחד אותם, גרם להם סוג של ניצוץ שלא הכל יסתיים במוות אכזרי במשחקים. ועכשיו שהם מתים, שתיהן אבודות במשחקים.

זה עניין של זמן, עניין של זמן עד שהם ימצאו את עצמן כמוהם.

הם היו מאחורי אחת הקפסולות, ישבו, ניסו להסתתר. אבל הן היו בולטות, זה עניין של זמן עד שהקרייריסטים יהרגו את כל המיועדים החזקים ויתקדמו אליהם. הן קפואות במקום. הן לא זזות.

"בואו איתי" נשמע קול של נערה בוגרת יותר מאחוריהן. זאת הייתה תדיה, המיועדת ממחוז 9.

לידה נעמדה המיועדת של מחוז 11, אדאין, שהייתה גם היא נראית בהלם לא פחות מהן.

שדי ושזפל הביטו זו בזו ואז הביטו בעיניה של תדיה שהתקרבה אליהן, תפסה אותן בידיים.

"אתן טיפשות או מה?" התעצבנה עליהן תדיה.

היא תפסה את ידה של שדי, משכה אותה לכיוונה. שזפל קמה ונעמדה ליד שדי.

"תסתכלו עלי טוב מאוד" אמרה תדיה, "אתן כל אחת בהלם כאן, ואנחנו עכשיו ארבעה בנות. שיכולות להמשיך להיות בהלם ולמשוך תשומת לב, כי אנחנו ליד קרן השפע, ליד הקרייריסטים. או שנהיה חכמות ונעוף מכאן"

"בואי נעוף מכאן" פלטה מהר שזפל בפחד, "בואי נתקדם כבר מכאן"

 

קרייס בן 18, מחוז 1 || רור בן 18, מחוז 2
מעמד הקרייריסטים בשלושת השנים האחרונות היה רע. שום מיועד מהקרייריסטים לא הצליח לנצח, והרבה זלזולים וכתבות שליליות התפרסמו בקפיטול על הקרייריסטים.

"הקרייריסטים כבר לא מהווים איום" התפרסם רק בשבוע שעבר, "אחרי ההישג האדיר של מחוז  10 בשנה הקודמת, כל אחד יכול לנצח במשחקים"
"לא משנה מה קרה בין מיועדים מהעבר מהמחוזות שלנו" אמר קרייס בקפיטול לרור, "אנחנו צריכים להתגבר על זה. מספיק עם בריתות קרות, הגיע הזמן לברית חזקה, רק ככה נחזיר את הכבוד"

"הכבוד יוחזר רק ששני המחוזות שלנו יהיו המחוזות האחרונים שנותרו במשחקים" סיכם את זה רור איתו.

כשצליל הגונג נשמע, הם תפסו כלי נשק והחלו להרוג כל מיועד מאיים. השנה הגברים במשחקים נראו חזקים מיותר מאי פעם, והם היו המטרה העיקרית. רוב הבנות היו קטנות, בסביבות גיל ה-14 וה-13. הגברים רובם היו בגילאי 17-18, והם היו מטרה ראשונית להוציא להרוג.
קרייס תפס חרב שחורה וגם רור החזיק חרב דומה. הם החלו להרוג כל אחד שעמד בדרכם.

 

רואי בן 17, מחוז 7 || אוראל בת 18, מחוז 7
"אל תיתני להם לתפוס אותך" זה מה שאמר רואי לאוראל לפני שהתחילו המשחקים, "עדיף שנשרוד לבד, מאשר לקחת סיכון שאחד מאתנו ימות ביום הראשון"

אוראל לא פחדנית. אבל היא גם לא אמיצה. היא לא יודעת כיצד היא עלולה להתנהג בסיטואציות מסוימות. אף פעם היא לא נאלצה להתמודד על חייה, לשרוד עליהם. אף פעם היא לא דמיינה שהיא תאלץ לנסות לרצוח אנשים אחרים, לרצוח ילדים.
המשחקים האלו זה האסון הכי גדול שיכול לקרות למשהו במשחקים האלו.
כשצליל הגונג נשמע, אוראל החלה לרוץ מסביב הקפסולות. חלק מהמיועדים החלו לברוח, חלק נהרגו, חלק נלחמו. רק אוראל חיפשה את עצמה שם.
היא חיפשה את רואי, המיועד מהמחוז שלה. אסור לה לאבד אותו. למרות מה שהוא ביקש ממנה, למרות הבקשה שעליה לברוח ולנטוש אותו מקרן השפע אם היא לא מוצאת אותו ישר, היא לא יכלה לעשות את זה. הוא לא רק מיועד מהמחוז שלה, הוא יותר מזה.
היא ורואי הכירו מאז שהם ילדים קטנים, הם נהגו לשחק יחדיו בגן השעשועים השבור שנמצא בלב מחוז 7. הם היו בונים טירות מחול או סתם משחקים מחבואים עם חברים נוספים. הם הכירו לפני המשחקים והקשר ביניהם חזק יותר.
"אוראל" צעקו של רואי נשמע. הוא רץ מאחוריה כשהוא מתנשף, פרצופו חתוך בצד הימיני.
"מה זה? מה קרה לך?" אוראל נלחצה ותפסה את ראשו.
"סכין שמיועדת ממחוז 2 זרקה עלי, היא פספסה. חשבה שאני מת ועזבה אותי"
"בוא נעוף מכאן"
"בואי קודם נאסוף אתנו משהו" אמר רואי, "המיועדים של מחוז 5 מחכים לנו"

 

דראפ בן 17, מחוז 5 || דשטי בת 17, מחוז 5
"ראבק…." אמר דראפ כשהוא תופס את העין השמאלית שלו. הוא כבר לא יראה בה יותר.
דשטי נעמדה לידו כשהיא בוכה, "תחזיק מעמד"
"אני בסדר, אני בסדר" התעקש דראפ, "איפה הוא? הוא אמר שהוא מגיע שנייה"
דשטי הביטה מסביב. הלחץ מהגופות שהיו בכל עבר הלחיץ אותה, "אני רואה אותו"
רואי רץ לעברם כשהוא תופס את ידה של אוראל, הנערה מהמחוז שלו.
"אתה בסדר?" הוא הביט בדראפ ועזר לו לקום, "בוא אני אעזור לך ונברח מכאן"
"מאיפה אתם מכירים?" הביטה בהם אוראל בחשד.
"גם דראפ וגם המיועד מהמחוז שלך" אמר מהר דשטי שהיא מנגבת את הדמעות, "הותקפו על ידי הקרייריסטים, הם חשבו שהם מתים כשהם זרקו עליהם סכינים…"
"הסכינים אצלך?" אמר דראפ במהירות לדשטי כשהוא קם על הרגליים.
"כן כן, הם אצלי, הכל אצלי, לקחתי אותם הם אצלי!!" אמר דשטי בלחץ, "אתה בסדר? אתה בסדר?"

"תפסיקי לדבר ככה, את סתם מלחיצה אותי" צעק עליה דראפ, "תשתקי כבר"
"אל תצעק עליה" התעצבנה אוראל, "חוצפן"
"אל תתווכחו" התעצבן רואי, "אנחנו חייבים לברוח מכאן, אין לנו זמן לשטויות"

 

ברה בת 18, מחוז 1 || נופר בת 18, מחוז 2
קרן השפע הייתה מלאה בגופות. רק הקרייריסטים נותרו שם.
נופר, הקרייריסטית של מחוז 2, התקדמה מאחורי קרן השפע הכסופה והביטה בהשתקפות שלה, היא בלטה צרחה.
ברה מהר התקדמה אליה והחזיקה את ידה של נופר כשהיא מביטה בה, "את בסדר?"
"האידיוט הזה שרט את הפנים היפות שלי" אמרה נופר ברעד, "הוא פגע ביופי שלי, החוצפן הזה"
"הוא מת" הרגיע אותה ברה, "הוא שילם על זה"
"לא אכפת לי, אני לא יכולה שיראו אותי ככה בטלוויזיה!" אמר נופר כשהיא מתנשפת, "את רוצה שיצחקו עלי? תראי את השריטה הזאת"
ברה הביטה בפרצופה של נופר, "לא רואים את זה כמעט, זה יעלם לך מהר"
"לא אכפת לי!" צעקה נופר, "המיועד המסכן הזה של מחוז 6 עף על עצמו"
"ואת הנחתת אותו, אהובה שלי" לחשה לה ברה.
בקפיטול ברה ונופר התחברו מאוד. חיבור כזה בין קרייריסטיות לא נראה מעל עשור, מאז החיבור בין אלין ואמה, הקריירסטיות שהשתתפו במשחקי הרעב ה-13.
ברה ונופר למדו לקחים מהחברות של הקריירסטיות האלו, והן החליטו שהן לא יפגינו חיבה אחת כלפי השנייה מול הקרייריסטים האחרים.
"שהם לא ישמעו אותך" אמר נופר בעצבים, "זה מה שחסר לי, שרור יתחיל לפתח רעיון להשמיד אותכם כי הוא יחשוש מהקשר שלנו"
"הוא לא יחשוש, אחרי שאמרתי לקרייס שאת בעיני נראית לי ילדה מפונקת ושאני לא מבינה איך נהפכת לקרייריסטית, הוא קנה את זה שאני לא סובלת אותך"
נופר צחקקה וחיבקה את ברה, "החלום שלי שאנחנו נצליח, החלום שלי שכל המיועדים האחרים שעפים על עצמם ינחתו ויראו מי השולטות כאן. אני ואת נחזיר את הכבוד האבוד של הקרייריסטים, אהובה שלי"
חצות. היום הראשון הסתיים.

המנון הקפיטול נשמע ותמונותיהם של עשרת ההרוגים של היום הראשון הופיעו בשמיים: המיועד של מחוז 3, המיועד של מחוז 4, המיועד של מחוז 6, המיועד של מחוז 8, המיועדת של מחוז 8, המיועד של מחוז 9, המיועד של מחוז 10, המיועד של מחוז 11, המיועד של מחוז 12 והמיועדת של מחוז 12.


פרק 3

 

 

בוקר היום השני

 

שדי בת 14, מחוז 3 || שזפל בת 13, מחוז 6 || תדיה בת 15, מחוז 9 || אדאין בת 14, מחוז 11
אחרי שהן ברחו יחדיו מקרן השפע, כולן הלכו אחרי תדיה שהובילה אותן בזירה מלאת ההרים.
לקראת חצות הלילה, אחרי הליכות מרובות הן מצאו בקתה מזהב.
הבקתה הייתה בתוך עמק בין שני גבהות של הרים, הסתירו אותה חמישה עצים שהיו מסביבה ולכל עץ היו ענפים ארוכים ומאות עלים. הבקתה הייתה מכוסה לגמרי ולא היה ניתן לראות אותה מרחוק.
קירות הבקתה היו מזהב אמיתי. לא היה צריך להיות גאון על מנת להבין את זה, בתוך הבקתה היה שולחן ארוך ובתוך השולחן היו חמישה בקבוקי מים גדולים ועשרות פירות. בכניסה לבקתה היה כתוב "בקתת המלכים".
על רצפת הבקתה היו ארבעה שלושה מזרונים. תדיה ישנה על מזרון אחד, אדאין ישנה על מזרון נוסף ושדי ושזפל ישנו יחדיו על מזרון משותף, למרות שמבחינת ממדים שדי הייתה נחשבת לילדה רחבה מאוד.
בבוקר תדיה התעוררה ראשונה והעירה את כולן.
"התמזל מזלנו שמצאנו את המקום הזה, בנות" אמרה תדיה, "אבל אסור להיות שאננים ולהתמקם כאן יותר מדי"
"אני לא רוצה שנצא מכאן, הקרייריסטים יהרגו אותנו" אמרה שזפל במהירות ובפחד.
"אל תהי טיפשה" אמרה לה תדיה, "אנחנו לא נצא מכאן ככה סתם, וגם לא נצא מכאן בימים הקרובים, לפחות, אם לא יקרה משהו שנצטרך ללכת בגללו"
"אז מה את מנסה להגיד לנו?" שאלה אותה שזפל, "מה את רוצה שנעשה כאן?"
"שנהיה חכמות ונחשוב על תוכנית" אמרה תדיה.
"אני חושבת שאת צודקת" אמרה אדאין וחיזקה אותה, "אסור להיות בשאננות כאן"
היה ניתן לראות שבין אדאין ותדיה נהיה חיבור גדול יותר מבין שדי ושזפל. אומנם שדי ושזפל הצטרפו לברית שלהן אחרי שתדיה גררה אותן לשם ביום הראשון, אבל החיבור הישיר בין תדיה ואדאין היה ניתן לראות אותו טוב מאוד.
תדיה הייתה מסתמנת כמנהיגת הברית ואדאין הסגנית שלה, זה היה ברור מאליו ששתיהן קיבלו מזרון בנפרד למרות ששתיהן רזות וקטנות, לעומת שדי ושזפל שהתחלקו במזרון אחד.
"שדי, את באה ממחוז 3, אתם צריכים להיות אנשים חכמים לא?" אמרה תדיה, "אז אני מצפה ממך שתחשבי על תוכנית טובה"
"ידע זה משהו נרכש, ואני רק בת 14, מה הספקתי ללמוד בחיים שלי?" אמרה שדי בעצב.
"אני סומכת עליך שתבריקי על משהו, אני מאמינה שידע גם עובר בגנים" סיכמה את זה תדיה.

 

קרייס בן 18, מחוז 1 || ברה בת 18, מחוז 1 || רור בן 18, מחוז 2 || נופר בת 18, מחוז 2
"אני שמח שהשנה אין משחקי אגו בין המחוז שלנו למחוז 1" זהו היה המשפט הראשון שאמר רור לנופר כשהם קמו בבוקר, "מה את חושבת עליהם?"
"הם נראים לי נחמדים" סיכמה איתם נופר.
"רק נחמדים?" שאל אותה רור, "את סומכת עליהם?"
"אני סומכת" אמרה נופר, "יש לך הרבה שאלות על הבוקר, רק התחלנו את המשחקים בוא נראה מה יקרה פה בעוד יומיים או שלושה"
נופר הבחינה בברה שעולה לכיוון קרן השפע שנמצאת על ספגת ההר, "אני הולכת לעזור לה לסדר את הציוד שם, בינתיים אתה מוזמן ללכת לנוח עם קרייס"

"היא טוענת שהיא לא סובלת את המיועדת מהמחוז שלך" מלמל קרייס לרור כשהתיישב לידו, "רק שהן לא יפרקו את הברית הזאת"
"אני לא אתן להן לעשות טעויות" אמר רור, "סבלנו מספיק בשנים קודמות, ואני חושב שאנחנו קרייריסטים מאוד איכותיים לעומת הסחורה שהמשחקים האלו סיפקו בעבר"
"אח שלי היה איכותי" אמר קרייס על אחיו הגדול קרצי, מי שניצח במשחקי הרעב ה-19.
"אני מדבר על המיועדים שהיו אחרי שאח שלך ניצח ואחרי שליידי ניצחה, היו מאז עוד שלושה משחקים שכשלנו בהם"
"אתה צודק"

ברה הייתה בתוך קרן השפע, היא החלה למיין את הנשקים לפי רמת היכולת שלהם. בין סכינים קטנים שקל לשלוף אותם ולזרוק אותם למרחים ובין רחבות כבדות שבקושי היא הייתה יכולה להחזיק אותם.
נופר נכנסה במהירות לתוך קרן השפע וחיבקה אותה מאחורה.
"אהובתי" היא מלמלה לה וצחקה, "את לא מבינה איך רור התחיל לשאול אותי שאלות על כמה אני מרוצה מהברית שלנו איתכם, אני חושדת שהוא שם לב ליחסים הקרובים שלנו"
"אל תדאגי" צחקה ברה, "את צריכה לראות איך קרייס מודאג מכך שהוא חושב שאני שונאת אותך. הם לא יחשדו"
"זה יהיה מדאיג לחשוב שאחד מהם ינצח במשחקים ואז יראה איך שיחקנו בהם לאורך כל התקופה הזאת" אמרה נופר.
"אהובה שלי, הכי חשוב שנדאג שאחת משתינו תנצח. אנחנו הטובות כאן, לא הם, למרות שאין לי בעיה איתם. אבל הם מתנהגים בצורה מעצבנת לפעמים, כאילו זה ברור שאחד הבנים הקרייריסטים ינצח השנה ואנחנו כאן רק ליופי"
"את יודעת למה הם מתנהגים ככה" מלמלה נופר, "כי קשה להן לראות מיועדת קריירסטית כל כך נשית כמוני" אמרה את זה במהירות נופר כשהיא מביטה בהשתקפות שלה על קרן השפע.
"הפצע שהטיפש הזה עשה לי לא כל כך רואים אותו" אמרה נופר והביטה בפנים שלה.
"נכון יפה שלי, את נראית מושלם" אמרה ברה והחלה לשחק בשיערה הארוך והבלונדיני של נופר, "את הכי יפה כאן"
"תודה מאמי, גם את"
קסיה בת 14, מחוז 4 || איה בת 16, מחוז 10
הן התעוררו בתוך עץ ענקי ועצום, שהיה אליו פתח קטנטן. אומנם החלל בתוך העץ לא היה כל כך גדול, אבל הוא הספיק כדי להכיל את שתיהן ללילה.
בצהריי היום השני קסיה ואיה החלו להסתובב בזירה, באזור של העץ. כל רעש קטן הקפיץ את ליבה של איה.
"את צריכה להיות יותר מפוקסת ופחות לפחד מכל רעש קטן" אמרה לה קסיה, "את פשוט תהרגי את עצמך מדום לב, כבר הייתה מיועדת כזאת לפני שנה או שנתיים שמתה ככה"
"אני בסדר" מלמלה איה. אבל בפנים היא לעולם לא תהיה בסדר, החיים שלה היו כל כך קשים לה והיא נאלצה להתמודד עם כל כך הרבה רע שכבר היה קשה לה להפגין את הרגשות שלה.
הכול התחיל כשאחותה ארי נהרגה במשחקים, הוריה התאבדו, היא אומצה למשפחה אחרת ואז היא נבחרה עם אחיה החורג למשחקים. הוא נהרג ביום הראשון והיא עכשיו שורדת לבד עם מיועדת שקטנה ממנה בשנתיים ומנסה לדרבן אותה לחיות. איך אפשר לחיות בחיים האלו?
"אנחנו צריכות לחשוב מי נאשר במשחקים האלו ומי מהווה איום" אמרה קסיה.
"יש הרבה בנות שרדו: אמרה איה, "לא חושבת שאי פעם היו כמות כזאת של בנות ששרדו"
"לפחות לא בשנים שאני מכירה את משחקי הרעב" אמרה קסיה, "אבל בואי עכשיו נתמקד במיועדים שיש כאן, שרדו כאן המיועדים של מחוז 5 ומחוז 7 בשלמותם, את חושבת שהם מהווים איום?"
"מחוז 5 מפחיד אותי, יש עליו סיפורים מוזרים ועל מיועדות מוזרות"
"כן, על טישה ועל פרד הפלרטטן שהתנדב עם אחותו, כולם מכירים כמה המחוז הזה הזוי" צחקה קסיה, "אבל חוץ מהם לא זכיתי לפגוש עוד אנשים הזויים"
"יש את הקרייריסטים" אמרה איה ואז קסיה צחקה, "מה מצחיק?"
"יום אחד בקפיטול, לא הצלחתי לישון בלילה, זה היה שני לילות לפני הראיונות שלנו. יצאתי לבדי מהמגורים וירדתי לעבר חדר האימונים, ואז ראיתי שם את הקריירסיטיות, איך קוראים להן? נופר וברה?"
"כן"
"אז שתיהן החלו לדבר כמו שתי פאקצות, כל דבר שנופר אמרה ברה חיזקה את זה, אין לה עמוד שדרה. היא התנהגה כמו שפוטה שלה"
"לא נכון, זה לא מתאים לקרייריסטיות"
"אבל זה מה שהיה, אני לא אתפלא אם הקרייריסטים מהמחוז שלהם מרביצים להם עכשיו כדי לחנך אותן" צחקה קסיה וגרמה גם לאיה לצחוק.

 

דראפ בן 17, מחוז 5 || דשטי בת 17, מחוז 5 || רואי בן 17, מחוז 7 || אוראל בת 18, מחוז 7
הם הסתובבו כל היום בין ההרים. מחפשים מקלט מתאים, אבל הם לא מצאו שום דבר. הם רק המשיכו להסתובב במקום הגדול הזה.
"זאת הזירה הגדולה ביותר שראיתי אי פעם" הכריז רואי.
"כל מה שנראה בטלוויזיה נראה קטן" אמרה אוראל, "פעם הראו את המחוז שלנו והוא היה נראה לי קטן יותר ממה שאני מכירה"
בלילה אוראל העבירה את זמנה עם דשטי, והחלה לדבר איתה הרבה. היא לא הייתה מרוצה מהדיבור שדראפ הפגין כלפיה, הוא דיבר אליה בזלזול.
"אל תתני לאף אחד לדבר אליך ככה" היא אמרה לה, "את לא רכוש של אף אחד, את לא פחות ממנו"
"זה הוא" אמרה דשטי בפשטות, "וזאת אני. מאז שעלינו בגורל הוא היה אדם עצבני ואני הייתי אדם שמנסה להתנהג ברגוע. גם ככה בסופו של דבר נמות כולנו"
"תסמכי על עצמך, אולי את תנצחי במשחקים האלו" אמרה לה אוראל בחיוך.
"למחוז שלי יש כבר שני מנצחים, המנצחת האחרונה ניצחה פחות מעשור. אולי את תנצחי" הביטה בה דשטי בחיוך, "אני יודעת שיש לכם מנצחת אחת והיא ניצחה לפני הרבה שנים"
"נכון" אמרה אוראל, "אי אפשר לדעת מי ינצח במשחקים האלו"
לקראת ערב היום השני המשיכו ללכת ארבעתם בזירה. דראפ התקשה ללכת בגלל שהוא התעוור בעין אחת מהיום הראשון במשחקים. דשטי ניסתה לעזור לו כל פעם שהם הלכו.
"די, אי אפשר להתקדם יותר. קשה לי, צריכים להישאר כאן עד הבוקר וזהו" נעצר פתאום דראפ באמצע מקום פתוח.
"זה מסוכן" אמר רואי, "לפחות נמצא מקום בין שיחים מסוימים או עצים, שלא יראו אותנו"
"אני יכולה לעזור לך ללכת עוד טיפה" אמרה לו דשטי והחזיקה את ידו, אבל דראפ מהר דחף אותה והיא נפלה על האדמה, "עזבי אותי כבר, קרציה"
"אל תדחוף אותה" צעקה אוראל ונתנה לו דחיפה קטנה, "תפסיק להתנהג כמו שמוק"
עצביו של דראפ השתלטו עליו, הוא לקח את ידו והחטיף לאוראל, "תפסיקי להתערב כל הזמן"
אוראל לא שתקה, היא לא מסוג הנשים האלו, היא החטיפה ישירות לדראפ, הוא החטיף לה בחזרה ולמורת העיוורון שלו בעין אחת הוא קפץ עליה והחל לחבוט לה בפרצוף. הוא היה חזק ממנה.
"עזוב אותה" צרח רואי וקפץ על דראפ, אבל הוא המשיך להאבק באוראל. דראפ השתגע.
"בבקשה, תשחרר אותה" החלה דשטי להתחנן מאחוריו.
רואי נאבק בדראפ, הוא החל לדפוק את ראשו בעזרת אבן גדולה שהייתה לידו מכיוון שדראפ לא היה מוכן לעזוב לרגע את אוראל, הוא עוד שנייה חנק אותה למוות.
ראשו של דראפ התנפץ מהאבן, דם נזל ואז דראפ התגלגל מגופה של אוראל. קול התותח נשמע, דראפ מת.

 

 

פרק 4

 

 

זריחת בוקר היום השלישי

 

קרייס בן 18, מחוז 1 || ברה בת 18, מחוז 1 || רור בן 18, מחוז 2 || נופר בת 18, מחוז 2
"אני חושד" לחש רור לקרייס, "אתה אומר שברה טוענת שהיא לא סובלת את נופר, אבל בעצם הן כל הזמן מסתתרות בתוך קרן השפע ומסדרות דברים. כמה אפשר לסדר את קרן השפע? עברנו את היום הראשון, אין מה לסדר שם. שיניחו לנשקים בשקט"
"אולי הן סתם מדברות על דברים של בנות" אמר קרייס, "אתה יודע, נשים הן עם צבוע"
"בגלל זה אני חושד" אמר רור, "שבעצם אין פה איזה משחק כלפינו"
"ברה לא תבגוד בי, הא נאמנה אלי ואל המחוז שלה, גם נראה לי הקריירסטית מהמחוז שלך" אמר קרייס, "וגם אם הן סתם התחברו אחת לשנייה והן משחקות אותה שהן לא סובלות זו את זו, אז מה זה צריך להפריע לנו? אין להן סיבה ללכת נגד הקרייריסטים"
"אז אם הן אוהבות זו את זו, למה שהן יגידו משהו אחר?"
"אולי הן חוששות מהתגובה שלנו" אמר קרייס, "אולי הן פוחדות שנראה שהן התחברו זו עם זו"

דמעות ירדו מעיניה של נופר כשהיא הביטה בהשתקפות שלה.
"אני לא מאמינה, הפנים שלי כל כך חיוורות" היא רתחה, "למה בקרן השפע יש רק נשקים ומזון, מה עם קצת דברים שיעזרו לנו להיראות טוב"
"את בסדר" הרגיעה אותה ברה והחזיקה לה את ידה בזמן שנופר הסתכלה בהשתקפות, "את מהממת"
"אני לא" התעצבנה נופר, "תראי את הפרצוף שלי, הוא מקומט, אני לא מאמינה שמדינה שלמה צריכה לראות את זה ככה"
נופר החלה להסתובב בתוך קרן השפע ולדבר לקברניטים, "אתם לא חושבים שאולי כדאי להביא לפה קצת דברים קוסמטיים?"
"אהובה, הן לא יכולים לעזור לך, רק נותני חסות יכולים להביא לך מתנות"
"שיעשו משתה של דברים יפים, לא רק למטרות הריגה" התעצבנה נופר.
"הם לא יעשו משתה בשביל דברים כאלו" צחקה ברה, "את מהממת, תפסיקי לדאוג"
צליל של מצנח נשמע מחוץ לקרן השפע. נופר ובורה רצו לעבר המצנח שירד, קרייס ורור גם קמו והחלו להתקדם למתנת חסות.
"אני מתרגשת" אמרה נופר שראתה את המתנת חסות נופלת לרגליה.
היא פתחה אותה במהירות, קופסה קטנה עם כלי טיפוח היו שם, "זה בשבילי, זה בשבילי" צעקה נופר באושר, "הקשיבו לי, האנשים בקפיטול הקשיבו לי ושלחו לי מתנת חסות"
"אוהבים אותך אז" צחק קרייס.
"את פשוט נהפכת לדמות עם כל האכפתיות שלך לאיך שאת נראית" צחק רור.
"יש שם עוד משהו" הצביעה ברה ותפסה בקבוק, "זה משקה אלכוהולי"
"פעם ראשונה שיש משקה אלכוהולי במשחקים" אמר קרייס ותפס את הבקבוק והביט בו, "כתוב במפרוש שאסור להביא בקרן השפע משקאות משכרים, אני זוכר את בתקנון, יש כאן ילדים קטנים"
"זאת מתנת חסות!" אמרה נופר ותפסה מהר את הבקבוק, "והיא בשבילי, ועם כל הכבוד אנחנו הקריירסטים בני 18, לא ילדים קטנים, אז לנו מותר"
"הם לא סתם שלחו את זה, הם רוצים שנתפרע" צחק רור, "חסר להם אקשן אתנו"
"אני לא יודעת מה איתכם, אבל אני כרגע אשמור את הבקבוק הזה למתי שכן ארצה שנשתמש בו" סיכמה את זה נופר והכניסה את הבקבוק לקרן השפע.

 

קסיה בת 14, מחוז 4 || איה בת 16, מחוז 10
עיניה של קסיה היו על החנית האדומה שלה.
היא ואיה ישבו מחוץ לעץ הענקי בו הם התאכסנו בלילה. הרעב הטריד אותן מאוד, ועל הבוקר שתיהן הסתובבו בזירה. הן מצאו על הר קטן עץ תפוחים והחלו לקטוף אותו, למרות שהתפוחים היו נראים מוזר הם לקחו את הסיכון ואכלו מהם.
"אני מקווה שהם לא יעשו לנו משהו" אמרה איה, "התפוחים האלו מחשידים"
"אפשר לפחות לאכול אותם ולשתות את המיץ המועט מהם" אמרה קסיה, "זה מצרך חשוב בשביל לשרוד"
איה הביטה בשמיים, "בבקשה, שלחו לנו מתנת חסות, משהו טוב אחד שיהיה לנו, מגיע לנו"
"לא ישלחו לנו כלום" אמרה קסיה, "אני בטוחה בזה, חד וחלק"
איה הביטה בה, "למה את חושבת שלא ישלחו לנו שום מתנה?"
"כי לא מצפים ממני או ממך לנצח במשחקים האלו" אמרה קסיה, "איה, מיועדת ממחוז 10 ניצחה שנה קודמת ומיועדת ממחוז 4 ניצחה לפני שנתיים, מה הסיכויים ששוב בפער כזה קטן תנצח עוד פעם מיועדת מהמחוז הזה?"
"תמיד יש סיכוי"
"לקרייריסטים, לא לנו"
"אנחנו לא פחות"
"את צודקת, ואני מסכימה איתך. אנחנו לא שווים פחות מהם, אבל זה לא מה שהם חושבים" הצביעה קסיה לשמיים כשהיא מתכוונת לקפיטול ולכל המחוזות, "הם בטוחים שהסיכויים לא לטובתנו"
"בטח הם חושבים שאיזו מיועדת אחרת תזכה, אולי קרייריסטית"
"אני לא אתפלא אם הם חושבים שבכלל גבר ינצח, מתי פעם אחת שמעת שהיה רצף של יותר משני מיועדות שזכו? זה לא קרה! הבנים ניצחו אפילו בארבע משחקים רצוף, את לא שומעת איך מזלזלים בנו? במין הנשי"
"אני רק מזכירה לך שאנחנו הרוב כאן" אמרה איה, "אנחנו 10 בנות עם 3 בנים כרגע"
"גם במשחקי הרעב ה-22 זה היה ככה, אבל הפוך, הבנות במיעוט, ובכל זאת בחורה ניצחה, אמבר מהמחוז שלי, והתגובות על הזכייה שלה היו נוראיות, כתבו שהיא נהפכה לפסיכית ולא הגיע לה בכלל כי היא לא עשתה כלום כדי לשרוד"
"על טיבין היו תגובות טובות"
"אל תעשי השוואה" התעצבנה קסיה, "החיים שלנו לא נמדדים כאן על פי כמה אנחנו אנושיים, הם נמדדים כאן על פי כמה אכפת לנו לחיות ועל פי כמה אנחנו תוקפנים. טיבין הייתה תוקפנית, אמבר הייתה בכיינית, ואני מצטערת שאני אומרת את זה, ואם אמבר שומעת אותי אני מתנצלת, אבל זו האמת"

 

דשטי בת 17, מחוז 5 || רואי בן 17, מחוז 7 || אוראל בת 18, מחוז 7
ערב היום השלישי. שלושתם התהלכו בזירה, ללא מחבוא או מסתור.
דשטי הייתה בהלם ממה שקרה עם דראפ אתמול בערב, למזלה היה לה את אוראל שהייתה לצידה ותמכה. דראפ לא התנהג כמו שצריך להתנהג והוא שילם על זה בחייו.
"אני מרגישה כל כך מטופשת לפעמים" מלמלה דשטי, "כל כך אכפת לי מהאנשים הלא נכונים"
"אל תרגישי שאת האשמה כאן!" חיזקה אותה אוראל, "את התנהגת בסדר, זה הוא שהיה שמוק"
"את באמת חושבת ככה? שאני התנהגתי בסדר?"
"את התנהגת מצוין" אמרה אוראל וחיבקה את דשטי, "אני לא רוצה שבכלל תחשבי על האופציה הזאת שאת לא בסדר, אני לא אסכים לזה"
"פשוט מחמם לשמוע את השיחה שלכן" אמר רואי, "ממש מחזה מלבב"
"אני שמחה שזה משעשע אותך" עקצה אותו אוראל, "בכל מקרה, צריכים למצוא…."
השיחה שלהם נקטעה, אבן קטנה התעופפה ופגעה בידו של רואי. הוא הבחין בצללית מרחוק, ראה אותה תופסת אבנים וזורקת. מיועדת קטנה הייתה שם.
בלי לחשוב פעמיים רואי רץ לעבר הצללית ותקף אותה.

 

שדי בת 14, מחוז 3 || שזפל בת 13, מחוז 6 || תדיה בת 15, מחוז 9 || אדאין בת 14, מחוז 11
"אז את חושבת על תוכנית ילדונית?" שאלה תדיה את שדי במהלך כל היום.
תדיה תפסה פיקוד על הברית הזאת, ואדאין הייתה הסגנית שלה. מי שהיו העבדים הן שדי ושזפל. שדי הרגישה את זה על בשרה, שזפל גם. אבל לעומת שדי היא פחות הייתה תוקפנית.
"אמרתי לך, אני רק בת 14, אין לי ידע שרכשתי. אני יודעת בדיוק כמוך איך לשרוד"
"זה בגנים שלך, אני אומרת לך, אולי תתחילי להפעיל קצת את הראש"
"להפעיל קצת את הראש אומר אולי שאת ואדאין תוותרו על מזרן אחד לטובתי ולטובת שזפל, כי אנחנו רחבות יותר מכן ואתן דקיקות"
"זה לא קשור…" אמרה מהר תדיה בתוקפנות.
"זה כן, זה לא פייר, אנחנו לא צריכות לישון ככה"
"אל תגידי לי מה פייר או לא!" צעקה תדיה עליה, "אם לא הייתי אני, את ושזפל הייתן מתות בקרן השפע ביום הראשון. אני הצלתי אותכן כשהייתן בשוק ופשוט נשכבתן שם"
"זה לא אומר שיש לך זכות להתנהג אלינו בהתנשאות" צעקה עליה שדי, "אני לא עבד שלך!"
"את חוצפנית!"
"אם את ככה מדברת עלי, אין סיבה שאשאר כאן" צעקה שדי ורצה במהירות מהפתח של "בקתת המלכים".
"שדי עצרי" צעקה שזפל והביטה בתדיה, "את הברחת אותה!"
"אם זה מפריע לך, את מוזמנת להצטרף אליה גם!" צעקה עליה תדיה שהרגישה מושפלת מהיחס של שדי ושזפל אליה.
שזפל לא חשבה פעמיים, היא החלה לרוץ אחרי שדי. מה שתדיה לא ידעה, שזפל הצליחה לגנוב את הסכין היפנית של תדיה, אותה סכין שתדיה לקחה ביום הראשון למשחקים.
"שדי, איפה את?" צעקה שזפל, "אל תברחי לבד, אני כאן איתך"
רעשים של מאבק נשמעו. צרחות של מיועדות אחרות נשמעו, "רואי! רואי!" נשמע צעקה.
שזפל הרגישה שזה קשור לשדי. היא רצה לעבר הצעקות, וראתה את המיועד רואי נאבק בשדי, היא זרקה עליו אבנים, הוא קפץ עליה וחנק אותה, דחף ענף קוצני לתוך הבטן שלה ופצע אותה.
שזפל תפסה את הסכין היפני וזרקה אותו לעבר רואי. הסכין פגע בצווארו, רואי נפל על האדמה וקול התותח נשמע, רואי מת.
למרות שדשטי ואוראל היו לא הרחק משם, רצה שזפל לעבר גופה של שדי הפצוע. היא הייתה גוססת.
שזפל התכופפה והביטה בשדי, היא ראתה את הענף שתקוע לה בבטן, "שדי, איזו טעות עשית, למה ברחת, למה תקפת מיועד שאת לא מכירה?"
אבל שדי לא הספיקה לענות לה. קול התותח נשמע ושדי מתה.

 

פרק 5

 

 

הלילה שבין היום השלישי לרביעי

 

שזפל בת 13, מחוז 6 || דשטי בת 17, מחוז 5 || אוראל בת 18, מחוז 7
קול התותח נשמע. התותח שהכריז על מותה של שדי.
הכול קרה כל כך מהר. דשטי קפאה במקום, אוראל פלטה צעקה, רק ברגעים אלו היא קלטה את גופתו של רואי.
צעקתה של אוראל הייתה איומה. צער יצא ממנה. לא היה אכפת לה מכלום, לא היה אכפת לה מהיושר שהפגינה שזפל לשדי ברגעיה האחרונים.
"את רצחת אותו!" צרחה אוראל, "חתיכת חלאה, רצחת נער שלא עשה לך כלום"
היא רצה לעבר שזפל, רגע לפני שזפל הספיקה לקום על רגליה וקפצה עליה. שתיהן החלו להיאבק.
"הוא היה הבן אדם הכי ערכי, הכי מוסרי, ואת רצחת אותו"
"הוא עמד לרצוח את שדי! חברה שלי"
"חברה שלך? את לא מכירה אותה בכלל, רק שלושה ימים עלובים ביחד במשחק הזה… הוא היה מהמחוז שלי, הוא הגן עלי והציל את החיים שלי ואת רצחת אותו!"
דשטי הביטה בשזפל ואוראל נלחמות. מסביב הייתה גופתה של שדי וגופו של רואי. היא הרגישה חסרת כוח. היא הרגישה שעוד רגע היא בעצמה מתה.
ליבה דפק, היא לא יכולה לקום על רגליה ולהפריד בין קרב החתולות שנהיה בין שזפל ואוראל. אוראל רוצה במותה של שזפל, והיא לא תעזוב אותה עד שהתותח ישמע. ושזפל רוצה להציל את חייה.
"עזבי אותי מטורפת" צרחה שזפל כשידיה של אוראל הגיעו לגרונה והחלו לחנוק אותה, "עזבי אותי" דמעות יצאו מעיניה של שזפל.
היא לא הייתה חזקה כמו אוראל שהייתה גדולה ממנה בחמש שנים. היא הייתה קטנה, חסרת כוחות. היא לא הרגישה את האוויר בעורקים שלה.
"את מטורפת, את מטורפת…" ניסתה שזפל לצרוח בדמעות. אבל אוויר לא היה לה וקול כבר לא נשמע.
"אוראל.. אוראל…" החלה דשטי לדבר, "בבקשה תניחי לה.. תניחי לה, היא ילדה קטנה"
קול התותח נשמע. שזפל מתה.
אוראל קמה מגופתה של שזפל, היא קמה על רגליה והחלה להסתובב מסביב. גופותיהם של רואי, שזפל ושדי היו שם.
אוראל התקדמה מהר לדשטי שהחלה לדמוע מפחד. היא לקחה את הסכין היפני החום ושמה בכיסה ואז תפסה את ידה ושתיהן החלו להתקדם במהירות באמצע הזירה, עד שאוראל נפלה על האדמה והחלה לבכות מייאוש.
"נמאס לי כבר" צרחה אוראל, "אני מנסה להיות כל כך צודקת, מחפשת צדק בעולם שממזמן איבד את הצדק הזה"

"את בן אדם טוב, אוראל" הרגיעה אותה דשטי, "את לא אשמה בסיטואציה שאנחנו נמצאים בה"
"אף אחד לא אשם בזה!" צעקה אוראל, "רק הם אשמים בזה!"
דשטי לא הייתה צריכה לשאול מי זה הם, היא ידעה כמו שכולם צריכים לדעת. מי שאשם בזה הם הקפיטול וחוסר המוסר שלו כלפי תושבי המחוזות.

 

צהריי היום הרביעי
תדיה בת 15, מחוז 9 || אדאין בת 14, מחוז 11
אתמול בחצות הלילה, שתמונותיהן של שדי ושזפל הופיעו בשמיים, הרגישה תדיה רע.
היא נזכרה במילים ששדי אמרה לה לפני שהיא נטשה את קרן השפע. אלו היו מילים פוגעות, ובמקום לנסות להקשיב לה היא החליטה לתקוף אותה. גרמה לה לברוח אל מותה, וגרמה לשזפל לרדוף אחריה גם אל מותה.
"מי הרג אותן?" היא מלמלה תדיה לאדאין, "מי נראה לך פגע בהן?"
"הקרייריסטים"
"את חושבת?"
"מי עוד יכול ככה להרוג אותם?" שאלה אדאין, "מחוז 4 ו 10?"
"אולי מחוזות 5 ו-7"

"הקרייריסטים יתקפו כל אחד במשחקים בשביל לקדם את עצמם" אמרה אדאין, "מחוזות לא קרייריסטים בדרך כלל לא תוקפים ישר"
"אדאין אל תשחקי אותה תמימה, כבר ממזמן המחוזות איבדו את המוסר שלהם במשחקים האלו" אמרה תדיה, "אין פה כבר כבוד לאף אחד"
רעשים נשמעו מחוץ לבתת המלכים שלהם. ליבה של תדיה דפק במהירות.
"איפה הסכין שלי?" היא חיפשה אותו במהרה ואז קלטה שאחת הבנות גנבה אותו לפני שהן ברחו מהבקתה.
דפיקות נשמעו בדלת, ואז הדלת של בקתת המלכים נפתחה באיטיות.
שתי צלליות של בנות נעמדו שם. הן היו גדולות מהן, ואדאין חשבה ישר שמדובר בקרייריסטיות. היא פלטה צרחה, "אל תהרגו אותי, אל תהרגו אותי כמו שהרגתן אותן"
ואז הצלליות התבהרו, ואלו היו דשטי ואוראל, המיועדות של מחוז 5 ו-7.
הן הביטו זה בזה. ולא היה צריך לקחת יותר מדי זמן בשביל להבין שאף אחת לא תפגע זו בזו. תדיה הבינה שהיא יכולה לנצל את העובדה שהן שם על מנת להגות שוב את הרעיון שלה של ברית נשים חזקה.
"כנסו פנימה, אתן נראות רע. יש לנו כאן קצת מים"  אמרה מהר תדיה.
אוראל ודשטי נכנסו והתיישבו על המזרון, אותו מזרון ששימש את שזפל ושדי לשינה. הן קיבלו מים מתדיה. והחלו לשאול זו את זו שאלות על המצב במשחקים.
אוראל החליטה לשקר, היא לא אמרה שהיא קשורה לרצח של שזפל ושדי. היא אמרה שהיא ראתה את הקרייריסטים רוצחים אותם.
"הן הרגו אותן, כמו שהם הרגו את הבנים מהמחוזות שלנו" אמרה אוראל. דשטי הביטה בה כשהיא שיקרה, היא הייתה בהלם מזה.
"אסור לנו לשתוק על זה" אמרה תדיה פתאום. היא הרגישה רע על המוות שלהן, "חייבים לנקום"
"מה את רוצה שנעשה?"
"אני אומרת שעם הזריחה בבוקר, שהקרייריסטים ישנים, נתקוף אותם ונהרוג אותם. אחרת אנחנו נסיים כמוהן, אסור לנו להראות שאנחנו בנות חלשות, אנחנו צריכות להיות בנות לוחמות"

 

קסיה בת 14, מחוז 4 || איה בת 16, מחוז 10
ערב היום הרביעי הגיע.
איה נכנסה לתוך ההעץ והחלה להתכרבל בעצמה. קסיה נכנסה אחריה.
"אני מרגישה שלא מתקדם איתנו כלום במשחקים" אמרה קסיה, "לפעמים אני מתנהגת כמו המיועדים שאמרתי שאני לא אתנהג"
"איך את מתנהגת?"
"מסתתרת מפני הלא נודע, בתוך עץ"
"לפעמים המשחקים האלו הם לא כמו שאנחנו חושבים שהם" אמרה איה, "לתכנן אליהם תוכניות לפני זה לא דבר נכון, צריך לזרום"
"ככה אחותך הייתה, ארי? היא זרמה עם המשחקים?"
"אני לא יודעת, בחיים לא דיברנו מה יקרה אם היא תיבחר, וכשהיא נבחרה לא היה לנו זמן להיפרד כמעט. היא פשוט הלכה לקפיטול ואז נהרגה במשחקים. אבל כמו שאני מכירה אותה, היא זרמה עם המשחקים האלו, וזה הלך לה טוב אם היא הצליחה להגיע כל כך רחוק בהם"
"עד איזה שלב היא הגיעה?" שאלה אותה קסיה.
"היא הצליחה להגיע לשלושת המיועדים האחרונים, אחר כך היא נהרגה" אמרה איה בקול כואב, "אני זוכרת את היום שההורים שלי ראו את המוות שלה בטלוויזיה, זה כאב להם יותר מכל דב אחר בעולם"
"אני לא רוצה לתאר את ההרגשה" אמרה קסיה.
"אני גם לא האמנתי שאני ואת נתחבר, ותראי בכל זאת התחברנו" שינתה מהר איה את הנושא.
"למה חשבת שלא נתחבר?"
"לא האמנתי שמחוז 4 יראה את מחוז 10 כמחוז ששווה לעשות איתו ברית, אני מזכירה לך את ההשפלה שהמיועדת מהמחוז שלי עשתה שנה קודמת למיועד מהמחוז שלכם"
"הוא היה טיפש" אמרה קסיה על המיועד מהמחוז שלה שהשתתף במשחקים בשנה הקודמת, "אם הוא החליט שהוא הולך נגד הקרייריסטים שיעשה את זה עד הסוף, הוא היה פחדן. אני הייתי מעדיפה למות בכבוד"
"אני הייתי מעדיפה לעשות כל דבר על מנת להציל את החיים שלי" אמרה איה, "אם כבר יש טעם להציל אותם. אם בכלל נשאר לי בשביל מה לחיות בעולם הזה"
 

קרייס בן 18, מחוז 1 || ברה בת 18, מחוז 1 || רור בן 18, מחוז 2 || נופר בת 18, מחוז 2
לילה היום הרביעי הגיע.
נופר הלכה לקרן השפע ותפסה את הבקבוק האלכוהולי שקיבלה במתנת חסות, היא אספה את כל הקרייריסטים והם ישבו במעגל לא הרחק מקרן השפע עצמה. הם הביטו בנוסף מההר.
"אני חושבת שהגיע הזמן לחגוג" אמרה נופר.
"לחגוג מה?"
"לחגוג שאנחנו נחים ומתחזקים בקרן השפע, בזמן שהמיועדים הטיפשים האחרים מחסלים אחד את השני במהירות" אמרה נופר.
"אני לא רוצה לשתות" אמר קרייס, "זה לא טוב שנהיה כולנו שתויים, אי אפשר לדעת מי יקרה בעוד כמה דקות"
"לא יקרה כלום!" התעצבנה נופר, "המיועדים פחדנים, הם הורגים אחד את השני שם מרוב פחד, נראה לך שהם יגיעו אלינו?"
"גם אני לא אשתה" אמר רור, "אני לא רוצה להיות בסיטואציה פגיעה"
"אתם עפתם על עצמכם" התעצבנה נופר, "אבל מה אכפת לי, יישאר לי ולברה יותר"
נופר הביטה בעיניה של ברה, "את שותה איתי, נכון? את לא תשתפני"
"אמ.. נראה לי שכן" אמרה ברה בחשש, למרות שבתוכה היא לא רצתה לשתות, אבל היא לא יכלה לאכזב את נופר שרצתה בזה כל כך.
הן החלו לשתות את המשקה לאט. והחלו לגמור במהירות את הבקבוק. לא עבר יותר מדי זמן עד ששתיהן כבר היו שיכורות והחלו לדבר שטויות.
רור וקרייס הבינו שהם יכולים לנצל את העובדה הזאת בשביל לקבל תשובות. לחשדות שלהם בקשר ליחסים ביניהם.
"א איך אתן מסתדרות?" שאל רור, "אני רואה אותכן הרבה בקרן השפע"
"מה אכפת לך" התעצבנה נופר כשהיא שיכורה ומצחקקת, "עניינים של נשים"
"את בטוחה שלא בא לך לשתף?"
"אל תעוף על עצמך"
"אוקי, אולי אפשר לפחות לקבל ממך נשיקה?" קרץ לה רור.
"אל תעוף על עצמך בכלל" צחקה נופר כשהיא מסטולה ואז היא הביטה בעיניו, "אין לי בעיה לנתשק, אבל לא איתך"
"אני לא אנשק אותך שאת ככה" אמר מהר קרייס.
"אני גם לא התכוונתי לנשק אותך" צחקה נופר ואז הביטה בברה שבקושי הצליחה לתפוס את עצמה מרוב שהיא הייתה שיכורה. היא תפסה את פניה באיטיות ואז היא קרבה את שפתיה אל שפתיה של ברה ונישקה אותה, נשיקה ארוכה.
"אני רואה שהבנות מתפרעות" צחק רור ונהנה מהסיטואציה, "אני רואה שיש יתרונות באלכוהול במשחקים האלו"
"אתה מתנהג כמו מסטול גם כשאתה לא שותה" אמר קרייס, "זה כבר מתחת לרמה שלי. אני הולך לישון, ולפני שתעשה שטויות ותנצל את המצב שלהן תישן גם אתה, הן לא מתנהגות בסדר, תן להשפעה של האלכוהול לעבור"
 

פרק 6

 

 

זריחת בוקר היום החמישי

 

דשטי בת 17, מחוז 5 || אוראל בת 18, מחוז 7 || תדיה בת 15, מחוז 9 || אדאין בת 14, מחוז 11
החשכה הייתה בחוץ, וקרני אור ראשונים החלו להעיר את הזירה ההררית.

בין ההרים הגבוהים התהלכו להן ארבעת הבנות, כשמי שהובילה את השיירה הייתה תדיה. היא הייתה נחושה במזימה שלה, נחושה להתגנב לקרן השפע ולחסל את הקרייריסטים בשנתם.
"מה יקרה אם הם יהיו ערים?" שאלה אותה אדאין, "אנחנו הולכים עם אבנים וענפים חדים, זה לא באמת כלי נשק אמיתיים לעומת מה שיש להם שם בקרן השפע"
"הם לא יהיו ערים" אמרה תדיה.
"למה את כל כך בטוחה בזה?" שאלה אדאין.
"הם שאננים" ענתה אוראל במקום תדיה, "לכן הם לא יהיו במשמר או משהו"
"הם בטח עושים שטויות" אמרה תדיה והביטה באוראל. היא אהבה את הגישה שלה.
לרגע אחד הרגישה תדיה צער גדול שהיא התחברה לשדי ושזפל, היא הרגישה צער שהיא לקחה את שתי הילדות הקטנות שיהיו איתה בתקווה שהן באמת יתרמו לברית, במקום זאת היו ריבים שגרמו לשתיהן לחוות את המוות, למרות שלא היא זאת שהרגה אותן היא הרגישה כאילו היא זאת שתלשה את ליבן מהמקום.
"צריכים ללכת מהר יותר" אמרה תדיה, "הם יכולים להתעורר כבר"
הן הגבירו את הקצב שלהן לכיוון קרן השפע, ואז נעצרה במקום דשטי. היא רעדה בגופה.
"בואי כבר!" התעצבנה תדיה, "את מעקבת אותנו"
"אני לא יודעת אם אני יכולה לעשות את זה" מלמלה דשטי, "איבדתי יותר מדי אנשים כאן, אני מרגישה סיכון בלהגיע למקום הזה כשהרוצחים האלו נמצאים שם"
אוראל הביטה בדשטי והתקדמה אליה, היא החזיקה את ידייה, "אנחנו חייבות לעשות את זה, אחרת זה יהיה או אנחנו או הם. הם מסוכנים, ראית מה הם עשו לחברות שלהן"
"אבל הם לא עשו את זה…." פלטה מהר דשטי כשהיא נסערת ואז שתקה במהירות כאוראל נעצה בה את מבטה.
"מה הכוונה שלך שהם לא עשו את זה?" שאלה מהר תדיה והתקדמה אליה, "מה את מסתירה?"
"אני לא מסתירה כלום" אמרה במהירות דשטי, "פשוט אני מתכוונת שהם לא עשו את זה בכוונה, הם שורדים וזאת הדרך שלהם" שיקרה דשטי.
"אוקי" אמרה תדיה במבט חושד, "משהו בך לא מריח לי טוב, אבל אם את חושבת שאת לא מסוגלת לעשות את זה את מוזמנת ללכת לבקתת המלכים ולחכות לנו שם"
"ללכת לבד?"
"אני אלך איתך" התפרצה אדאין.
"את ממש לא הולכת איתה!" אמרה תדיה ותפסה את ידה של אדאין, "את נשארת כאן ונלחמת כמו שצריך, מה נהפכתן לי בנות פחדניות? זה לא מה שאני תכננתי, אסור לנו להשתפן"
"אני לא חושבת שאני אצליח לחסל קרייריסט, אני רק בת 14, אני קטנה"
"אני בת 15, זה לא הבדל גדול!" אמרה תדיה, "ואוראל בת 18, היא איתנו. אל תפחדי"
"אני לא הולכת לבד!" פלטה דשטי.
"אז תבואי איתנו ותעמדי מרחוק לקרן השפע, שלא יראו אותך, זה הדבר היחיד שאני יכולה להציע לך" התעצבנה תדיה, "ועכשיו אנחנו מתקדמות, אנחנו מבזבזות זמן"

הן המשיכו להתקדם והגיעו לכיוון קרן השפע. הם הביטו על ההר הגבוה, ראו את קרן השפע מרחוק נוצצת. השמש החלה לעלות.
הקרייריסטים הבנים ישנו אחד ליד השני בתחתית ההר. הקרייריסטיות הבנות לא היו באופק.
תדיה עשתה סיבוב מסביב להר, לא ראתה שום זכר אליהן.
"מה קרה לקרייריסטיות?" לחשה תדיה, "הן אינם!"
"אולי שוב הקרייריסטים רבו" אמרה אוראל, "אולי הקרייריסטיות במקום אחר"

 

"זה מפחיד לחשוב שהן מסתובבות חופשי בקרן השפע, לכי תדעי מה הן מצאו" אמרה תדיה, "ובכל מקרה, לעניינו, שאני סופרת עד שלוש אנחנו רצות, מפילות את האבנים על הפרצופים שלהם ודוקרות את החזה שלהם. ברור?"
כולן מלבד דשטי שהחליטה להישאר מאחור הנהנו.
"אחת, שתיים…." אמרה תדיה, "שלוש"

 

קרייס בן 18, מחוז 1 || רור בן 18, מחוז 2
הלילה לא היה פשוט להם. ברה ונופר השתכרו ועשו שטויות. הן התגרו בבנים.
רור ניסה לנצל את העובדה שהן לא שולטות בדיבורים שלהם ולראות אם הן מתכננות משהו ביחד, אם הן משחקות בהם. אבל הוא לא הצליח להשיג כלום, עד הנשיקה של שתיהן.
הנשיקה הזאת הייתה צריכה להיות נשיקת התגרות בבנים, אבל היא אמרה יותר מזה. היא גרמה לקרייס ולרור להבין שאם אין להן בעיה להתנשק כשהן שיכורות, אז הן שיקרו להם בקשר לכך שהן לא סובלות אחת את השנייה. קרייס הבין שברה שיקרה לו.
קרייס פרש לישון, הוא נאלץ בשלב מסוים לגרור אחריו את רור, שלא יתפתה לעשות משהו שהוא יתחרט עליו עם הבנות. זה הגיל של ההורמונים, וזה הגיל שעושים בו שטויות.
הבנות המשיכו להשתולל עם האלכוהול עד שהן החלו לטייל מסביב לקרן השפע, זה הזיכרון האחרון שקרייס זכר לפני שהוא ורור נרדמו.
הלילה עבר במהירות. השינה הייתה שינה כבדה. הרבה מחשבות על המשך המשחקים עברו בראשם.
צעדים נשמעו מתוך השינה העמוקה שלהם. אוזניו של קרייס שמעו במהירות צרחה, צרחה גברית. הוא הרגיש אבן נופלת על הרגל שלו, הוא פקח את עיניו במהירות וקול התותח נשמע, דמו של רור היה לידו, ענף מחודד נתקע בליבו. המיועדת של מחוז 7 רצחה אותו, והמיועדת של מחוז 5 הניפה ענף נוסף וניסתה לתקוע אותו בליבו של קרייס.
קרייס מהר התגלגל, תדיה פספסה את ליבו. הוא ניסה לקום ולהילחם מולה, להילחם מול המיועדות הרצחניות שערבו להם. אבל הוא לא הצליח, הרגל שלו כאבה מדי מהאבן שנפלה עליו.
תדיה לא ויתרה לו, היא רצה אחריו עם ענף וניסתה לתקוע אותו, היא הצליחה לתקוע את הענף בידו, הוא צרח. הענף נתקע בידו. היא הייתה חסרת כלים.
היא קפצה עליו והחלה לשרוט אותו בציפורניה. אדאין קפאה במקום מאחוריה ולא עזרה לה.
קרייס נשך את אוזנה של תדיה, היא צרחה.
"אתן שטן" צרח קרייס, "אתן הדבר הכי ערמומי בעולם. לרצוח מתוך השינה, ערמומית" הוא חיזק את הנשיכה שלו בפרצופה של תדיה שצרחה מכאב.
"אתם הייתם עושים אותו דבר אם לא גרוע יותר, קרייריסטים" צעקה תדיה, הוציאה את הענף מידו של קרייס. הוא צרח והיא תקעה את הענף בחזה שלו. קול התותח נשמע, קרייס מת.
תדיה קמה במהירות על רגלה. היא התנשפה ונגעה בפניה שהיו מלאות סימני נשיכה.
"הם מתו, הם מתו" היא מלמלה, "הצלחנו, חיסלנו את הקריירסיטים"
"נותרנו רק בנות במשחקים" אמרה אוראל, "זה אנחנו, המיועדות של מחוז 4 ו-10 והקריירסטיות"
תדיה הביטה בה, "לא ככה דמיינתי את ההישגים של הכוח נשי שתכננתי"
דשטי רצה לעברן כשהיא ראתה שהן הצליחו להתגבר על הקרייריסטים.
"לא משנה לי איפה הקריירסטיות" אמרה מהר תדיה, "אנחנו לוקחות עכשיו נשקים, דברים נוספים שיעזרו לנו וחוזרות במהירות לבקתת המלכים"

 

ברה בת 18, מחוז 1 || נופר בת 18, מחוז 2
הלילה שהן עברו היה לילה בלתי נשכח. הן השתכרו ועשו שטויות, התהלכו כמו מלכות. ברה לא רצתה לעשות את זה בהתחלה, אבל נופר דרשה ממנה והיא לא יכלה לסרב, היא לא הייתה יכולה להרוס את החגיגה.
"אל תדאגי חברה, מי מהמיועדים יבוא אלינו לקרן השפע? הם פחדנים" אמרה נופר כל פעם.
הן התגלגלו בהרים, התרחקו במרחק של כמה דקות מקרן השפע ונשכבו ליד אגם. שם הם העבירו את הלילה בשינה.
את הבוקר קול התותח העיר. צרחות של קרייס נשמעו מקרן השפע. נופר קמה במהירות, היא הייתה מסוחררת. ברה קמה אחריה.
"קרייס" מלמלה ברה, "הוא בצרה"
ברה ניסתה ללכת כמה צעדים אבל היא החליקה, גם היא עדיין הייתה צריכה להתמודד עם ההשפעה של האלכוהול.
נופר החלה להקיא הכול. אחרי כמה שניות קול התותח נשמע שוב, צרחותיו של קרייס הפסיקו. קרה משהו נורא, הן יודעות את זה.
הן נפלו לתוך האגם שהיה לידן, שטפו את עצמן. הן לא היו יכולות לזוז.
אחרי כחצי שעה הגוף שלהם החל לחזור לעצמו. הן החלו להתקדם לכיוון קרן השפע ואז ראו את הזוועה. רור וקרייס נשכבו מתים, נשקים מקרן השפע נגנבנו וגם ציוד נוסף.
"לא! לא! לא!" צרחה ברה והתקדמה לעבר גופו של קרייס, "לא, קרייס, לא, מה עשינו…"
נופר הביטה לעבר הגופות. היא הייתה בהלם.
"מי שלא עשתה את זה" אמרה נופר כשהיא נזכרה שרק נשים מלבדן נותרו במשחק, "היא תשלם על זה, ובגדול"
"זה בגללנו!" צרחה ברה, "זה בגלל ששתינו!"
"לא נכון!" צרחה נופר, "אנחנו לא אשמות"
"אנחנו כאן, אם היינו כאן והיינו במצב טוב, היינו יכולות להילחם בהן"
"הן עדיין היו מפתיעות אותנו" צעקה נופר, "הן עפו על עצמן החוצפניות האלו"
ברה החלה לצרוח ולבכות, "אנחנו השפלנו אותם, השפלנו אותם כל כך. הם דיברו על כבוד שמגיע לנו, ואנחנו עשינו להם ההפך" דמעות עלו בעיניה של ברה, לא רגיל לראות קריירסטית בוכה, "אנחנו בושה למשפחה, בושה למחוזות, אנחנו הבושה הגדולה"
נופר התקדמה לעבר ברה ותפסה אותה במהירות, היא חיבקה אותה חזק, "אהובה שלי, אני לא רוצה שתרגישי ככה"
"אבל זה נכון!" צעקה ברה, "אנחנו עשינו את הפאדיחה הנוראית, עשינו את כל מה שלא עושים, נפלנו במלכודת האלכוהול ששלחו לנו"
"אף אחד לא ציפה את זה" אמרה נופר, "יפה שלי, אני מבטיחה לך שאני אנקום בכל מי שעשתה את זה"
"אנחנו לא יודעות מי עשתה את זה!"

"אז אני נשבעת לך, שלא משנה מי נשארה בזירה הזאת, אני אדאג לזה אישית שהנקמה תהיה מתוקה. וכשאני מתכוונת לכך, אני מתכוונת שהנקמה תהיה כואבת, כל מי שעף על עצמו כאן עומד לנחות בקרוב, והנחיתה שלהם לא תהיה קלה"
קסיה בת 14, מחוז 4 || איה בת 16, מחוז 10
צהריי היום החמישי.
כשצליל התותח שהכריז על מותם של רור וקרייס נשמע, קסיה ואיה רק התעוררו. המשחקים האלו מתקדמים, וזה שוב גורם לקסיה להרגיש רע שהיא מתחבאת.
אחרי כמה שעות מאז שהתעוררו, קיבלה קסיה החלטה שאין טעם להישאר בתוך העץ הגדול, "אני לא באתי להתחבא עד שירצחו אותי" היא אמרה לאיה, "ואני מתכוונת לעזוב את העץ הזה, אני אבין אם לא תרצי לצאת מהמחבוא הזה"
אבל איה הייתה איתה. קסיה כבר הייתה כל עולמה של איה, ולא היה לה שום כוונה להישאר במשחקים האלו לבד.
"אני הרבה זמן לא הרגשתי חיבור כזה לבן אדם" אמרה איה, "החיים האלו לקחו ממני הכול, ואת הבן אדם היחיד שנותר לי"
המילים של איה נכנסו עמוק לליבה של קסיה, גם היא הרגישה חיבור גדול לאיה.
"אני נשבעת לך, אם יגיע היום שאני ואת נשאר אחרונות בזירה, אני אעדיף להרוג את עצמי מאשר אותך"
"אני לא אתן לך לעשות את זה" אמרה איה.
"אני לא אשאל אותך" צחקה קסיה כשהיא תופסת את החנית האדומה שלה.
שתיהן החליטו להסתובב בזירה, להכיר אותה יותר. ללמוד עליה יותר, וכשיגיע הרגע שבו הן יאלצו להתמודד עם מיועדים נוספים בזירה, הן ידעו שהן יעשו הכול על מנת לשרוד.
"שום דבר כאן לא בטוח" אמרה קסיה, "אבל הדבר היחיד שבטוח, שאני לא מתכוונת לאף אחד לפגוע בי או בך, גם אם זה יהיה המיועד הכי ערכי במשחקים האלו"

 

פרק 7

 

 

אחרי צהריי היום החמישי

 

ברה בת 18, מחוז 1 || נופר בת 18, מחוז 2
"אני נראית זוועה" התלוננה נופר כשהיא הביטה בהשתקפות שלה בקרן השפע. היא החלה למרוח משחות וקרמים שקיבלה במתנת חסות ולסדר את שיערה.
ברה עדיין הייתה מול גופתו של קרייס, מתקשה להבין את המצב הנוראי שברית הקרייריסטים הגיעה אליה. התקשתה להבין את ההשפלה הנוראית שהיא עשתה.
הדמעות של ברה כבר יבשו. עורה הרגיש יבש. השמש שהייתה בשמיים רק גרמה לה להבין כמה הזמן במשחקים האלו עובר לאט, כמה כל שנייה היא משמעותית.
ברה קמה על רגליה והתקדמה לעבר קרן השפע, היא הביטה בנופר מטפחת את עצמה.
"איך את מסוגלת לעשות את זה, אחרי שלפני כמה שעות נרצחו בדם קר קרייס ורור?" לא הבינה אותה ברה.
נופר לקחה נשיפה. היא נגעה בליבה בידה המינית והביטה לעבר ברה.
"צריכים ללמוד להתגבר על דברים, בסך הכול אנחנו במשחק" אמרה נופר, "אני גם הייתי נסערת לפני כמה שעות, אבל החשיבה ההגיונית חזרה אלי"
"איך את מסוגלת להתנהג עכשיו בכל כך רוגע, את לא הגיונית" התלוננה ברה, "קרייס נרצח, מול העיניים שלי, אני שיקרתי לו על היחסים בנינו כל הזמן, לפני שהוא מת שיקרתי לו"
"ברה, אל תתחילי להתפזר לי עכשיו!" אמרה נופר בטון גדול וקמה על רגליה, "הוא מת, ואילו המשחקים. את צריכה להבין את זה, שגם אם היינו שורדים איתו עד סוף המשחקים בסוף היינו צריכות להרוג אותו"
"אני יודעת" אמרה ברה כשהיא שמה את ידיה בפיה ומתחילה לרעוד. נופר קמה והתקדמה אליה וחיבקה אותה.
"אהובה שלי, אנחנו עכשיו הקרייריסטיות האחרונות במשחקים, ואנחנו הולכות לעשות מהפך. אני ואת נהיה עד הסוף ביחד, ואנחנו נגרום לכל המיועדות האחרות לשלם על מה שהן עשו לקרייריסטים, אני מבטיחה לך"
"איך בדיוק?" שאלה ברה.
"בתור התחלה, את תגרמי לי להיראות יפה ותעזרי לי בתסרוקת, השיער שלי נראה זוועה" התלוננה נופר, "ואז אחרי שנראה מושלמות ויפות, אנחנו ניקח נשקים ונראה להן טוב מאוד מה אימנו אותנו במחוזות שלנו. אנחנו הולכות לעשות סיור בזירה, ולפי דעתי אפשר לנטוש את קרן השפע הזאת, היא לא מרגישה לי מקום בטוח להיות בו"

 

דשטי בת 17, מחוז 5 || אוראל בת 18, מחוז 7 || תדיה בת 15, מחוז 9 || אדאין בת 14, מחוז 11
הן הגיעו לבקתת המלכים. שם הם החלו לרוקן את הציוד שהן הצליחו להביא.
חרב שחורה, סכיני מטבח גדולים, קילשון. בקתת המלכים נראתה לרגע כמו קרן השפע עם כל הציוד הרב שהיה שם.
אוראל ותדיה החלו לסדר את כל הנשקים מסביב למזרונים, "אני לא מאמינה שיש לנו כל כך הרבה כוח בידיים" אמרה תדיה באושר.
"אחרי היום הזה, אני מרגישה שהסיכויים יהיו לטובתנו" אמרה אוראל, "הרצח הנוראי שעשינו, נותן תקווה שהקרייריסטים באמת הגיעו לאבדון כבר"
דשטי פתחה את השק שלה. השק שלה היה מלא במאכלים שהיא לקחה מקרן השפע, ואז כשהיא מנסה לשלוף מתוכו דברים היא הבחינה שהוא ריק. חור גדול בשק גרם לציוד ליפול.
"האוכל שלנו אבד" אמרה דשטי בפחד, "כל מה שהבאתי במזון אבד לו"
"מה?" התעצבנה תדיה, "איך לא שמת לב שאין אוכל! איך לא שמת לב שהשק נהיה קל"
"לא יודעת!" מלמלה דשטי, "פחדתי כל כך, לא שמתי לב מה אני עושה, אני מצטערת.. אני מצטערת…"
"מה אכפת לי שאת מצטערת, סמכתי על האוכל הזה שיביא לנו אנרגיות, אנחנו סתם נהיה עכשיו חלשות!"
"אנחנו לא" אמרה אוראל והגיעה להגנתה, "בטח האוכל לא נפל רחוק, אני אלך איתך כדי למצוא אותו ונחזור"
"אני צריכה אותך איתי כאן" אמרה תדיה לאוראל, "אני צריכה שתעזרי לי עם הנשקים האלו, אנחנו צריכות לסדר אותן, להחביא אותן גם בתוך הבקתה, אי אפשר לדעת מי יגיע לכאן"
"אני אלך עם דשטי" התנדבה פתאום אדאין, "ניקח איתנו סכין, נעשה סיבוב קטן מסביב"
"אוקי, מקובל עלי" אמרה בקלות תדיה, "אתן יכולות ללכת ולחפש את האוכל".

דשטי ואדאין יצאו בקתת המלכים. הן המשיכו להתקדם באיטיות בזירה, לבחון את הזירה.
"אני מרגישה שתדיה טיפה מוותרת עלי" פתחה אדאין את השיחה, "אני מרגישה, שמאז שאוראל נפגשה איתה היא מחבבת אותה יותר מדי"
"מה הכוונה שלך?" שאלה אותה דשטי.
"כשהיינו עם שדי ושזפל, הן היו מוזרות, תדיה לא חיבבה אותן ולכן היה לה קל להתחבר אלי, ועכשיו כשאתן הגעתן היא מאוד אוהבת את אוראל, היא בעיניה הנערה המושלמת להיות איתו בברית, אמינה, חזקה וגדולה"
"אני חייבת לספר לך משהו" אמרה מהר דשטי, "אבל תבטיחי לי שאת לא תגידי את זה לתדיה ולאוראל, תבטיחי לי שזה נשאר בנינו"
"אני מבטיחה" אמרה אדאין ונעצרה, היא הביטה בעיניה של דשטי, "את מסקרנת אותי"
"לא הקרייריסטים הרגו את שדי ושזפל, אלה היו אוראל ורואי" אמרה דשטי, "אבל זה נעשה בטעות… שדי פשוט התנפלה על רואי והוא הרג אותה, ואז שזפל הרגה את רואי ואז אוראל נקמה בה, למרות ששזפל לא התכוונה לפגוע בה… אוראל קיבלה שיגעון, היא הפחידה אותי"
"למה שיקרתן?"
"אוראל התחילה את השקר ואני פשוט הייתי חייבת להמשיך אותו" מלמלה דשטי, "אני מפחדת לעשות דברים קיצוניים כאן, אין לי כוחות יותר בזירה הזאת, אין לי כוח לכלום"

רעש נשמע מבין השיחים. משהו התקדם אליהם, השיחים לידם זזו. ליבה של דשטי קפא ואדאין זרקה את הסכין לעבר הרעש.

 

קסיה בת 14, מחוז 4 || איה בת 16, מחוז 10
ערב היום החמישי הגיע.
קסיה תפסה את ידה של איה בזמן שהן הלכו בזירה. אחרי שהן נטשו את העץ בו הן התגוררו בימים האחרונים, הן הרגישו סוג של פחד להיות במקומות לא מוכרים.
קסיה החזיקה את החנית שלה קרוב אליה, מוכנה לכל תרחיש. צלילי התותח שנשמעו הבוקר עדיין גרמו לה לחשוש ממה שהולך בזירה. גרמו לה להבין שמיועדים נהרגים פה על ימין ועל שמאל.
הן מצאו אוכל, אותו אוכל שנפל לדשטי בזירה. הדבר הזה גרם להן לאסוף אותו ולהכניס את האוכל לכיסים או לאכול אותו במקום.
"מאיפה האוכל הזה הגיע?" שאלה איה, "מי השאיר אותו כאן?"
"לא יודעת, אולי הקברניטים הפילו את זה בכוונה" אמרה קסיה, "אבל העיקר שיש לנו מה לאכול".
הן המשיכו להתקדם בזירה. עברו בין כמה שיחים. לא היה הרבה מה לדבר.
סכין התעופפה לעברן. היא כמעט ופגעה בפניה של איה שהתכופפה על האדמה בצרחה. קסיה התקדמה במהירות קדמה, השיחים חשפו אותה בפניהן של דשטי ואדאין.
דשטי צרחה כשהיא ראתה את קסיה מחזיקה את החנית ומביטה בהן.
"אתן זרקתן את הסכין הזאת?" צרחה קסיה לעברן, "אתן מטורפות?"
קסיה רצה עם החנית לעברן. דשטי צרחה והחלה לברוח, אדאין קפאה במקום.
לרגע נראה כי אדאין עומדת למות בקלילות, אבל כשקסיה הייתה קרובה אליה היא התכופפה במהירות. ניסתה לדחוף את קסיה ולהפיל אותה, אבל במקום זה אדאין החליקה על האדמה.
קסיה ניסתה לדקור את אדאין, אבל היא התגלגלה. לרגע נראה שמתחיל מרדף ביניהן, של פגע וברח. אבל רגלה של אדאין התעקמה. היא נעצרה, וקסיה לקחה את החנית ותקעה בתוך גרונה של אדאין. אדאין צרחה. קול התותח נשמע, אדאין מתה.

דשטי רצה. היא לא הפסיקה להתנשף. גופה רעד.
קול התותח נשמע, היא יודעת שאחת מהן מתה. היא התפללה בתוכה שאדאין בחיים.
"למה, למה הלכנו ככה לבדנו?" היא שאלה את עצמה, "אני לא רוצה להיות כאן, אני רוצה להגיע הביתה"
"תראו תראו מי רצה לה" נשמע קולה של נופר, הקרייריסטית של מחוז 2. היא תפסה את דשטי בזמן שרצה והפילה אותה על האדמה.
"בורחת לאנשהו?" המשיכה נופר לשאול אותה.
דשטי הביטה בנופר בפחד, "בבקשה, אל תהרגו אותי, אני מתחננת, אני לא רוצה למות"
"את לא במשחק הנכון אז, חמודה" אמרה נופר והניפה את החרב האדומה שהיא החזיקה.
"חכי" צעקה ברה, "אני רוצה לשאול אותה משהו לפני שאת הורגת אותה"
ברה התקדמה לעבר דשטי, "תגידי לי, מי הרג את הקרייריסטים"
"אני לא יודעת…" בכתה דשטי, "אני לא יודעת, בבקשה עזבו אותי…"
"אל תשקרי, אני רואה את השקר שלך בעיניים" צעקה ברה, "תגלי לי, מי הרג אותן, ואולי ארחם על החיים שלך"
"הן היו תדיה ואוראל… הן היו המיועדות של מחוז 7 ו-9" אמרה דשטי, "בבקשה, תרחמו עלי, אל תהרגו אותי, בבקשה"
"אל תעופי על עצמך" צחקה נופר, "את עדיין במשחקי הרעב"
נופר לקחה את החרב ודקרה את ליבה של דשטי. צרחה מקפיאת לב נשמעה מדשטי ואחרי שניות אחדות קול התותח שהכריז על מותה.

 

 

פרק 8

 

 

בוקר היום השישי

 

קסיה בת 14, מחוז 4 || איה בת 16, מחוז 10
הן מצאו את עצמן שוב בתוך העץ.
אתמול בערב זה היה נוראי, הפגישה עם דשטי ואדאין גרמה להן לצמרמורת. הן לא ציפו לקרב כזה, לא ציפו לבריחה של דשטי. לא ציפו שדשטי תירצח על ידי מיועדים אחרים, שככל הנראה היו קרובים אליה.
איה התמוטטה נפשית, קסיה נאלצה לגרור אותה בחזרה לעץ. המקום הבטוח היחיד שהן הכירו.
הבוקר הגיע, קסיה החלה לאכול מהמאכלים שהיא ואיה אספו.
בנוסף לחנית של קסיה עכשיו יש להן סכין שהן לקחו, אותה סכין שאדאין זרקה עליהן.
"אני מרגישה כל כך מותשת" אמרה איה, "נמאס לי, אני מרגישה כבר כמו תקליט שבור"
"אני מבינה אותך" אמרה קסיה והתקדמה אליה, "לא נותרנו עוד הרבה מיועדות בזירה, המשחקים האלו עומדים להגיע לסיומם"
"יהיה משתה?" שאלה אותה איה, "נראה לך שהם יעשו משתה השנה?"
"אין לי מושג, בשנתיים האחרונות לא התקיים משתה במשחקים" אמרה קסיה, "וגם אם כן, אנחנו נשרוד אותו. יש לנו כלי נשק, נוכל להתמודד מולן"
"מישהו הרג את המיועדת של מחוז 5, את דשטי הזאת" אמרה איה, "וזה לא היו אנחנו, מי שהרג אותה היה קרוב אלינו, היינו יכולות להיות מתות"
"או שם היו יכולים להיות מתים" אמרה קסיה, "יותר נכון מתות, עדיין מוזר לי לחשוב שנותרנו רק בנות כאן"
לרגע אחד נראה שקסיה הצליחה להרגיע את החששות של איה, ופתאום זה התפרץ. בגל גדול. איה תפסה את ידיה והחלה לצרוח מבכי.
"אני לא יכולה עם זה יותר, אני רוצה כבר למות ושזה יסתיים" צעקה איה, "אני אפגוש את אחותי, אני אפגוש את ההורים שלי, מה אני צריכה את החיים האלו"
"אל תדברי ככה" אמרה קסיה בלחץ ותפסה את ידיה של איה, "תפסיקי, את רוצה שאני אבכה איתך?"
קסיה חיבקה חזק את איה.
"אם אנצח במשחקים האלו, אין לי כבר לאן לחזור" מלמלה איה שהדמעות לא הפסיקו לנזול, "אחותי נרצחה במשחקים האלו לפני 8 שנים, ההורים שלי התאבדו, אחי החורג מת במשחקים האלו ביום הראשון. כל מי שקרוב אלי מוצא את מותו"
"אני יודעת שהחיים לא חייכו אליך" אמרה קסיה, "אבל החיים ממשיכים, את יכולה לבנות את עצמך מחדש"
"אני לא רוצה" התעקשה איה, "אני לא רוצה להיפגע יותר. המחוז שלי לא צריך עוד מנצחת, יש להן אחת, אני צריכה למות"
"אל תדברי ככה, אני לא אסכים למילים האלו" אמרה קסיה, "החיים שלך שווים פי מאה יותר מהחיים של מיועדים אחרים כאן, אני מבטיחה לך"
"הסיבה היחידה שאני מוצאת לנכון להמשיך לשרוד את המשחקים האלו, זה בגללך" אמרה איה כשהיא מנגבת את הדמעות שרק עכשיו נעצרות, "אני רוצה למות בוודאות, כשאני יודעת שאת זאת שניצחת. אני נשבעת לך, כשנגיע שנינו לסוף, אני אשים סוף לחיים שלי, לך יש סיבה לחיות"
"אני לא אתן לך לעשות דבר כזה, אני מבטיחה לך"
"אנחנו לא נחייה לנצח בזירה הזאת, את יודעת" אמרה איה, "הם יהיו צריכים בסופו של דבר מנצחת"
"אז הם יתמודדו עם משחקים שלא יסתיימו לעולם" אמרה קסיה, "אף אחת מאיתנו לא תהרוג אחת את השנייה"

 

אוראל בת 18, מחוז 7 || תדיה בת 15, מחוז 9
אחרי צהריי היום השישי.
אוראל ותדיה נותרו לבדן בברית. אותה ברית שעברה הרבה שינויים. כל אחת מהן התחילה את המשחקים עם מיועדים אחרים שמצאו את מותם בדרך כזאת או אחרת, ובסופו של דבר הן מצאו אחת את השנייה ונותרו יחדיו.
"מי לדעתך הרג אותן? מי לדעתך הרג את דשטי ואדאין?" שאלה אוראל.
"הקרייריסטיות, אני בטוחה בזה" אמרה תדיה, "בדיוק כמו שהם הרגו את שדי ושזפל"
צמרמורת עברה בגופה של אוראל כשהשמות של שדי ושזפל נשמעו. עד עכשיו היא לא סיפרה לתדיה שהיא בעצם זאת שהרגה אותן.
"איך הן היו, הילדות האלו?" שאלה אוראל.
"לא הסתדרנו" אמרה תדיה, "הן חשבו שאני מתנהגת בחוסר שוויון כלפיהן, הן שכחו שאני זאת שהצלתי את חייהן בקרן השפע"
"אבל מבחינה אישית, איך הן היו?" התענינה אוראל לדעת במדויק את מי היא רצחה.
"הן היו כמו כל ילדות, קטנות ותמימות" אמרה תדיה ואז דמעה עלתה בעיניה.
"את בסדר?" התקדמה אליה אוראל, "לא ידעתי שהיית קשורה אליהן כל כך"
"לא.. זה לא זה" אמרה תדיה, "אני פשוט מרגישה כל כך מטופשת, הייתי צריכה להתנהג איתן אולי בצורה אחרת"
"מה הכוונה?"
"כל פעם דרשתי משדי הקטנה לחשוב על תוכנית איך להתקדם במשחקים, התעקשתי שהיא החכמה כי היא מהמחוז של החכמים האלו, אבל היא רק הייתה ילדה, לא משנה כמה פעמים היא ניסתה להגיד לי את זה, לא הקשבתי לה, הייתי פשוט רעה" אמרה תדיה והדמעה נזלה מעיניה, "אחר כך שהיא דרשה שנהיה שוויונים כלפיה וכלפי שזפל, אז היא ברחה ודירבנתי אותה לעשות את זה, הייתי מפלצת. ואז הקרייריסטים הרעים האלו הרגו אותה"
צמרמורת אוראל הרגישה בליבה.
"אני צריכה לספר לך משהו" אמרה אוראל, "זה יהיה סיפור קשה, ואני מקווה שזה לא ישנה את היחסים שהצלחנו לרקום בנינו"
תדיה הביטה בה, "מה קרה? את מפחידה אותי"
"זה קשור לשדי ושזפל, לגבי המוות שלהן…"
"מה?"

"אז לא מה שאמרתי לך לגבי הקרייריסטים היה כל כך מדויק" אמרה אוראל, "אני לא כל כך ראיתי את הקרייריסטים רוצחים אותן, יותר נכון חוץ מהיום הראשון וחוץ מהיום שפלשנו לקרן השפע, לא יצא לי לראות את הקרייריסטים אי פעם"
"אז מי הרג אותן?"
רגע לפני שאוראל נאלצה להתמודד עם האמת מול תדיה, דלתות בקתת המלכים נפתחו.

 

ברה בת 18, מחוז 1 || נופר בת 18, מחוז 2
ברה ונופר המשיכו את מסען בזירה. כבר ערב היום השישי הגיע, והן היו כמעט יממה מחוץ לקרן השפע.
נופר התעקשה לא לחזור למקום בו נטווחו למוות הקרייריסטים. ברה הסכימה איתה.
"הצלחנו להוציא מהטיפשה הזאת מי הרג את הקרייריסטים שלנו" אמרה נופר, "הן ישלמו על זה, המיועדת של מחוז 7 והמיועדת של מחוז 9 ישלמו על מה שהן עוללו לנו"
"אני עדיין מרגישה את ההשפלה שחווה קרייס" אמרה ברה, "הלב שלי כואב, אני לא יודעת איך אתגבר על זה. גם אם אשאר בחיים מהמשחקים האלו, הדבר הזה לא יעזוב אותי"
נופר נעצרה במקום. היא נגעה בידיה של ברה והביטה בעיניה.
"אהבה שלי, את יודעת כמה את חשובה לי, ואני צריכה אותך חזקה" אמרה נופר, "אנחנו קרייריסטיות, אסור לנו להישבר ככה"
עיניה של ברה החזיקו את הדמעות שנתקעו שם, "אני.. לא סתם קרייריסטית" בלעה ברה רוק, "משהו טראומתי מהחיים שלי, שעברתי בתור ילדה גרם לי לברוח מהם ולהתגייס להיות קרייריסטית, אף פעם לא באמת רציתי את זה, אין לי את זה בגנים"
"אהבה שלי, מה קרה לך?"
"אני לא רוצה לדבר על זה, במיוחד כשאני יודעת שמצלמים אותנו… אלו דברים שההורים שלי לא יודעים, אני לא יכולה לדבר על זה" רעדה ברה בגופה. נופר חיבקה אותה חזק.
"אהובה שלי, אני מצטערת" חיבקה אותה חזק נופר, "כל כך התרכזתי במשחקים האלו ובעצמי, שלא שמתי לב שבאמת יש בך משהו לא פתוח כזה, משהו שגורם לך להיות סגורה"
"לא סתם קל לי להתחבר אליך במשחקים האלו" אמרה ברה, "כמו שברור אמר, את סוג של דמות כאן, יש בך משהו נשי ומשהו קרייריסטי משולב, את תוקפנית אבל עדיין נשית. ובחיים לא הייתה לי חברה כזאת, שהאופי שלה גרם לה לרצות בחברתי… אף פעם לא היו לי חברות"
"למה?" הסתכלה בה נופר, "זה בגלל הדבר הטראומתי שעברת?"
"כן…" אמרה ברה ברעד. ראשה של נופר החל להבין סיטואציות אפשרויות שקרו. האם ברה עברה התעללות מינית בתור נערה? האם זה מה שהוביל אותה לבריחה?
מבטיה של נופר שאלו את השאלה הזאת את ברה. החיבור החברתי שנוצר ביניהן בימים האחרונים גרם לברה להבין מה נופר חושבת.
"מה שאת חושבת נכון" מלמלה ברה והמשיכה לרעוד, "אף אחד לא יודע מזה, הבן אדם שעשה את זה קרוב מאוד למשפחתי, אם המשפחה שלי תדע זה יפרק אותם"
"ואיך זה הרחיק את החברות שלך?"
"פשוט הפיצו שאני זונה" אמרה ברה, "הפיצו עלי שמועות, משהו בדק גיליון רפואי שלי פעם בבית הספר, באחת הבדיקות הצליחו להבחין שאני לא… את יודעת מה, והפיצו את זה"
"אני מצטערת" אמרה נופר וחיבקה אותה, "אני מצטערת לשמוע את זה."
אחרי שהן נרגעו. המשיכו שתיהן במסע שלהן בקרן השפע, עד שהן ראו מרחוק בקתה.
"בקתת המלכים" קראה ברה, "נראה לך שיש שם מיועדות?"
"אנחנו צריכות לבדוק" אמרה נופר והחזיקה חזק את החרב שלה.
ברה החזיקה קילשון  שלקחה גם היא מקרן השפע, ואז הן התפרצו לתוך הבקתה. שם חיכו להן אוראל ותדיה, שפקצו במקומם.
"תראו תראו" מלמלה נופר, "המיועדות שעפות על עצמן"
ליבה של אוראל דפק חזק. תדיה מהר תפסה חנית קטנה שהייתה לידה על הרצפה.
"כל הציוד של קרן השפע, כולו כאן" אמרה ברה, "גנבות, רוצחות"
"אל תדאגי אהובה" אמרה לה נופר, "הן ישלמו על זה"
אוראל רצה לעבר נופר כשהיא צורחת. ליבה דופק. היא שוב נכנסה לשיגעון של אטרף. היא הוציאה מכיסה את הסכין היפני החום, אותו סכין שהיה שייך לתדיה וגנבה אותו שדי.
היא ניסתה לדקור את נופר, אבל נופר הניפה במהירות את החרב לפני שהיא הספיקה להתקרב אליה ודקרה אותו עמוק בתוך בטנה. קול התותח נשמע, אוראל מתה.
תדיה הביטה בסכין היפני. עכשיו היא הבינה שאוראל היא זאת שרצחה או קשורה לרצח שלהן.
תדיה הביטה בשתי הקרייריסטיות הגדולות מולה, היא לא תצליח להתמודד מולן לבד. היא תמות.
היא המשיכה להחזיק את החנית הקטנה שלה, ובאותו זמן תפסה במהירות את רגל של השולחן שהיה בתוך בקתת המלכים, וזרקה אותו לעבר נופר וברה.
השולחן חסם להן את הדרך ליציאה מהבקתה, ובינתיים תדיה ניצלה את זה בשביל לברוח.
"תרוצי אחריה" צעקה נופר לברה, "אסור לתת לה לברוח. היא זאת שרצחה את הקרייריסטים שלנו"

 

פרק 9

 

 

ערב היום השישי

 

תדיה בת 15, מחוז 9
היא רצה בכל כוחה. הקרייריסטיות אחריה, והן לא יוותרו לה. הן לא יוותרו לה, אחרי מה שקרה בקרן השפע בו היא רצחה את הקרייריסטים.

הן יודעות על זה, הן יודעות שהיא זאת שהייתה חלק מההריגות. איך הן גילו את זה? הרבה שאלות הטריפו את ראשה של תדיה שהחלה לרוץ.
היא תפסה את החנית הקטנה שלה, הדבר היחיד שיכול לשמור על חייה. היא יכולה לעצור ולהתעמת איתן, אבל כשהיא לבד מול שתי קרייריסטיות גדולות ממנה הסיכויים שלה נמוכים, נמוכים בהרבה.

האוויר כמעט נגמר אצלה. האם היא הצליחה להתחמק מהן? האם היא הצליחה לרוץ מספיק במעגלים ולגרום לקרייריסטיות ללכת לאיבוד? היא לא יודעת.
לרגע אחד עבר בראשה כל מה שהיא עברה במשחקים האלו. כל האנשים שהיא הכירה, כל הנשים שהיא הייתה איתן בברית.
היה חשוב לה להוכיח שהנשים הן חזקות, היה חשוב לה להסתמך על בנות. היא נזכרה בהתעללות שהיא עברה על ידי אביה והשכן שלה. גברים כוחניים שמנצלים את העובדה שהם חזקים לעומת הנשים ויכולים להכאיב להן.
"אסור לי.. אסור לי למות" אמרה תדיה, "המשחקים האלו הם שלי, אני אנצח בהם, אסור לי למות"
שדי, שזפל, אדאין, דשטי ואוראל – כולן היו בברית שלה, כל אחת בזמן אחר, ומה שמשותף להן עכשיו שהן מתות. כולן מתות, היא האחרונה שנותרה בחיים.
ההרים בזירה לא היו קלים. כל פעם שהיא רצה במורד זה קל, אבל לאחר מכן מגיע העלייה. כשהיא רצה שוב על הר, ועמדה לרוץ הרחק ממנו והגיע למורד, היא החליקה והחלה להתגלגל. החנית הקטנה שלה נפלה מידה והתגלגלה הרחק ממנה.
היא נפלה במורד, קמה על רגליה. לא היה לה זמן לחזור אחורה לקחת את החנית, היא תפסה ענף כבד וגדול והחלה לגרור אותו איתה.
כשהיא מתפללת שהקרייריסטיות מאחוריה, היא נתקלת במיועדות אחרות.

 

קסיה בת 14, מחוז 4 || איה בת 16, מחוז 10
התותח שהכריז על מותה של אוראל הקפיץ את ליבן. במשחקים האלו הן נותרו רק חמש בלבד, חמש מיועדות.
"תפסי את הסכין" אמרה קסיה לאיה כשהיא לוקחת את החנית שלה, "שימי אותו בכיס שלך"
"לאן אנחנו הולכות?" חששה איה, "לא בטוח שם"
"אני מרגישה שיותר לא בטוח לנו כאן" אמרה קסיה, "אנחנו נותרו חמש בלבד, אין משתה במשחקים האלו. המיועדים האחרים הורגים אחד את השני כאן, הקברניטים לא ייתנו לנו להמשיך לשעמם אותם לעוד הרבה זמן"
"מה את רוצה שנעשה?"
"שנצא ונתכונן למה שצפוי לנו" הביטה קסיה באיה, "זאת הדרך היחידה שלנו לשרוד"
קסיה ואיה תפסו ידיים והן יצאו מהעץ הענקי.
למרות שזאת לא הפעם הראשונה שלהם מחוץ למכסה שלהם בשעות לילה מאוחרות, הזירה נראתה להם מפחידה.
ליבה של איה לא הפסיק לדפוק. היא רעדה מפחד, רעדה מהמוות המורגש באוויר.
"מי נראה לך מת היום?"
"לא יודעת, אבל לא נראה לי שהקרייריסטיות מתו" אמרה קסיה.
היד של איה לא הפסיקה לרעוד. היא הזיעה בפנים שלה. ההרים בזירה נראו מפחידים, כל צליל קטן של הרוח או צליל של צרצרים שהיו בזירה הפחידו.
"תנסי להירגע איה" דיברה אליה קסיה, "בסופו של דבר את תהרגי את עצמך מהפחד"
"אני לא גיבורה כמוך"
"אני לא גיבורה" צחקקה קסיה, "אני ההפך מגיבורה"
"אז אני פחדנית" אמרה איה, "את קטנה ממני בשנתיים, ואת זאת שצריכה להרגיע ולנחם אותי. את יכולה להיות אחותי הקטנה"
"כל אחד מתמודד אחרת עם המשחקים האלו"
"אני יודעת, אבל זה לא צריך להיות ככה" אמרה איה, "שום נערה גדולה לא צריכה להתנחם מניחומים של נערה קטנה. העולם לא פועל ככה"
"העולם במשחקי הרעב פועל איך שבא לו, עדיין לא הבנת את זה?"
הן המשיכו להתקדם. רעשים של רדיפות נשמעו לא הרחק מהם, הן ידעו שהקרייריסטיות האחרות שם. הן ידעו שיש מרדף בין אחת לשנייה שם.
"אם ניפגש איתן, אני לא יודעת אם אני אצליח להתמודד מולן בקרב"
"תעשי את מה שאת יכולה, ואני מבטיחה לנסות להגן עליך בכל טיפת האומץ הקטנה שיש בי" אמרה קסיה, "יהיה בסדר, אנחנו נשרוד….."

מולן הופיעה פתאום תדיה, המיועדת של מחוז 9. תדיה התנשפה, פניה היו נראות חרדות. היא תפסה בענף גדול ועיניה הביאו תקיפה.
ליבה של איה התקפץ מפחד מלראות אותה. קסיה הבחינה בזעם שיש לתדיה, זאת לא אחת שצריך לפנות אליה בגישה חיובית.
קסיה רצה לעבר תדיה עם החנית שלה, היא ניסתה לדקור אותה ללא הצלחה. תדיה התחמקה, היא חבטה חזק בקסיה בעזרת הענף. קסיה נפלה על האדמה, החנית של קסיה נפלה מידה ודם מראשה של קסיה זלג לכל עבר.
איה צרחה.
"תרוצי איה" צרחה קסיה, "תרוצי עכשיו"
קסיה קפצה, למרות הכאב מהמכה ולמרות הדם על תדיה. הן נאבקו אחת בשנייה, "רוצי איה, רוצי, אני מחייבת אותך לעשות את זה!"
איה קמה על רגליה הרועדות. היא לא יכולה לעשות כלום. הפחד לא נותן לה.
"רוצי כבר!" צרחה קסיה כשידיה של תדיה תפסו את גרונה. הכאב בראש של קסיה גרם לה לראות מטושטש, היא לא הבינה מה היא עושה.
איה החלה לרוץ. היא החלה לברוח בזירה, התרחקה מהן. היא לא יודעת לאן היא רצה, אבל היא יודעת שהיא עושה מה שקסיה ביקשה ממנה – לשרוד.

תדיה תפסה את גרונה של קסיה חזק. היא לא נתנה לה להוציא אוויר לרגע. קסיה כבר ראתה מטושטש, המכה בראש והדם שהיא איבדה גרמו לה לאיבוד חמצן.

קול התותח נשמע. קסיה מתה.

 

ברה בת 18, מחוז 1 || נופר בת 18, מחוז 2
הן המשיכו לרדוף אחרי תדיה.
"אסור לנו לתת למגעילה הזאת לברוח" אמרה נופר, "היא חייבת למות"
החרב של שנופר החזיקה הייתה חרב כבדה מאוד. ולמרות הכובד המוטיבציה של נופר לנקום על מותם של הקרייריסטים גרמה לה לרוץ במהירות איתו.
ברה הובילה מנופר בריצה. היא לא הייתה צריכה להגיד הרבה מילים כדי להגיד כמה היא מעוניינת בנקמה על מותו של קרייס. ההשפלה עדיין הייתה בתוכה. כמו כל החיים שהיא עברה, חיים מושפלים.
"אני לא אתן לשום דבר לפגוע בי יותר" אמרה ברה, "אני אנקום את מותו של קרייס"
"המשיכי כך, אהובה שלי" אמרה נופר, "אני אוהבת לשמוע אותך מדברת ככה, כשאת חזקה"
הצרחות של העימות בין תדיה לקסיה נשמעו. קול התותח נשמע אחרי כמה שניות. הדבר הזה נתן להם להבין היכן תדיה נמצאת.
הן המשיכו לרוץ לכיוון צליל המאבק. ותוך כפחות מדקה הן מצאו את עצמן מול תדיה המתנשפת ומול גופתה של קסיה.
"תראו מי נלחמת על חייה בגבורה" צחקה נופר, "ועכשיו הגיע הזמן שתמותי"
תדיה מהר קמה על רגליה, היא תפסה את החנית הגדולה של קסיה.
"את לא באמת תצליחי להילחם נגדנו" המשיכה נופר להתגרות בתדיה, "את אבודה כבר"
תדיה רצה עם החנית לעבר נופר בצרחות, היא חייבת לפגוע בה. היא לא יכולה לראות יותר את פרצופה של נופר. הפרצוף של הנערה הבלונדינית שאוהבת להתגרות בה.
כשנופר מוכנה לפגוע בתדיה, וכשתדיה מוכנה לפגוע בנופר. קפצה על תדיה במהירות ברה. היא הפילה את תדיה על האדמה, החנית שהייתה בידה של תדיה נפלה.
"את זאת שחיסלת את הקרייריסטים משנתם" צרחה עליה ברה, "אני רוצה שתגידי את זה, שתגידי שאת אחראית על כך שרצחו את הקרייריסטים בקרן השפע"
ברה עמדה על גופה של תדיה כשהיא דוחפת את קצה הקילשון לגרונה, "תגידי את זה!"
אבל תדיה לא דיברה. היא החלה לצחוק צחוק ממורמר, צחוק של סיום. כי היא ידעה שאין לה כבר תקווה יותר.
"תגידי את זה כבר" צרחה ברה. הצחוק של תדיה גבר, וברה דחפה עמוק אל הקילשון לגרונה של תדיה.
קול התותח נשמע, תדיה מתה.

 

במשחקים נותרו 3 מיועדות אחרונות,

ברה ממחוז 1,

נופר ממחוז 2,

איה ממחוז 10,

 

רק מהן תהיה המנצחת של משחקי הרעב ה-24.


פרק 10 ואחרון

 

"מי ייתן והסיכויים תמיד יהיו לטובתכם"

 

המסכים דולקים. מנחת המשחקים נמצאת באולפן ומסקרת את האירועים האחרונים,
"כשהמתח נמצא  בשיאו, מצאה את מותה קסיה כשתדיה רוצחת אותה. איה בורחת, והקרייריסטיות ממהרות להגיע למקום על מנת לחסל את תדיה. נותרנו רק עם שלוש מיועדות אחרונות בהחלט במשחקים האלו"

משחקי הרעב ה-24 היו משחקים נשיים, משחקים מפתיעים ומשחקים שהביאו את סיפורן העצוב של כמה וכמה מיועדות.
אף אחד לא חשב לעצמו ששמונת המיועדים האחרונים במשחקים יהיו בנויים רק מנשים, מקרייריסטיות רצחניות, ברית נשים בהנהגתה של תדיה וצמד הבנות של מחוז 4 ו-10.

כל אחת במשחקים האלו נלחמה על החיים שלה. בסופו של דבר שרדו שלושת הגדולות של המשחקים:

 

ברה, המיועדת ממחוז 1, במהלך המשחקים התחברה לקרייריסטית של מחוז 2, למרות שנראה כי אין לה עמוד שדרה והיא נגררת אחרי כל מה שנופר אומרת, התגלתה לפנינו נערה בוגרת שעברה התעללות קשה בחיים שלה שגרמו לה להפוך בסופו של דבר לקרייריסטית שהיא היום.
נופר, המיועדת ממחוז 2, אחת המיועדות הצבעוניות שהיו אי פעם במשחקי הרעב, קרייריסטית נשית מאוד, שהתחברה לקרייריסטית של מחוז 1. כוחנית וחוצפנית שתעשה כל דבר כדי להשיג את רצונה.
איה, המיועדת ממחוז 10, את כל המשחקים העבירה עם חברתה הטובה קסיה, נערה שהחיים שלה היו קשים עבורה, אחותה נהרגה במשחקי הרעב, הוריה התאבדו ואחיה החורג נרצח במשחקים האלו ביום הראשון. מסתמכת על המזל שיציל אותה.

 

רק אחת מהן תהיה המנצחת של משחקי הרעב ה-24,

 

בוקר היום השביעי והאחרון

 

איה לא ישנה בלילה. אין לה שום דבר שיעזור לה במשחקים, מלבד הסכין שקסיה הביאה לה.
היא נוראית, והיא יודעת את זה. היא השאירה את קסיה להילחם לבדה מול המיועדת של מחוז 9, בסופו של דבר קסיה נרצחה למענה. נרצחה כדי שאיה תוכל לשרוד.
וקסיה ידעה את זה, היא ידעה שלאיה נמאס מהחיים האלו. ובכל זאת היא בחרה לעשות הכול כדי להציל אותה.
איה ידעה שהיא לא תוכל באמת להילחם מול המיועדת של מחוז 9, היא ידעה שהפחד יהרוג אותה. והיא ידעה שהיא לא תוכל לעשות כלום כדי להציל את קסיה. לכן הדבר היחיד שהיא יכלה לעשות זה להקשיב לקסיה ולבקשה האחרונה שלה, להקשיב לה ולברוח משם.
איה הייתה בתוך העץ. אותו עץ ענקי וחלול שבו היא וקסיה העבירו את מרבית הימים שלהם במשחקים.
איך היא תוכל לצאת מהעץ ולהסתובב בזירה כשהיא יודעת שהיא נותרה עם הקרייריסטיות רק? איך היא תוכל להתמודד מולן?
היא יודעת שהיא לא מסוגלת לכלום. הפחד כבר חונק אותה, ליבה דופק. הדמעות כבר לא יורדות, הן תקועות בעיניים. כאילו הן התייבשו או נגמרו להם.

אין לה טעם בחיים האלו יותר.

 

ברה ונופר היו בקרן השפע. אחרי שהן רצחו את תדיה, הן חיפשו אחרי איה אבל לא מצאו אותה. בסופו של דבר הן העדיפו לחזור לקרן השפע, המקום הכי מוכר להם במשחקים.
הן לא היו יכולות לישון. קרייס ורור מתו כשהם ישנו. והן לא יודעות כיצד איה באופי שלה, האם היא רצחנית או אולי עדינה.
"אם היא הצליחה לשרוד עד עכשיו, סביר להניח שהיא תוקפנית" החליטה נופר, "לא לוקחים סיכונים בדברים כאלו"
את הלילה הם העבירו במשמרות. כל פעם משהיא אחרת ישנה ומשהיא אחרת שמרה.
בבוקר ברה הביטה באופק. קרן השפע נמצאת על ההר הכי גבוה בזירה ההרית הזאת, למרות שאי אפשר לראות כמעט כלום בגלל העצים שמסתירים את הזירה, הנוף הזה היה עוצר נשימה.
"סביר להניח שזהו היום האחרון שלנו" אמרה ברה, "כמובן אם הקרייריסטים לא יחליטו למתוח את המשחקים. בקרוב אנחנו ניפרד מהנוף הזה"
"את חושבת שהמיועדת של מחוז 10 תתגנב אלינו?" שאלה נופר, "או שהיא מסתתרת ומחכה שאנחנו נגיע אליה?"
"אני לא יודעת" אמרה ברה, "מה את רוצה לעשות? רוצה שנזוז בזירה? נחפש אותה?"
"אני חושבת שעדיף שנהיה כאן" אמרה נופר, "קרן השפע נמצאת במקום גבוה, כל מי שיגיע לכאן יהיה קל להבחין בו מרחוק"
"רק שהמשחקים האלו לא יתקעו בסוף"
"הם לא יתקעו" צחקה נופר, "הקרייריסטים לא יתנו לזה להיות. הם לא יתנו לצופים שלהם להשתעמם"
איה צרחה. הייאוש הרג אותה. היא לא שתתה בשעות האחרונות, לא הכניסה כלום לפה. זה לא שהיה חסר אוכל בעץ שלהם, היה להם לא מעט אוכל. אותו אוכל שהם מצאו בזירה אחרי שהוא נפל מידיה של דשטי.
התיאבון של איה פשוט לא תפקד.
היא החלה להזות דברים. החלה לראות אנשים שכבר לא בחיים, היא ראתה את הוריה יושבים לצידה ואת אחותה הגדולה, ארי, שם.
"את כמוני" ארי לחשה לה, "גם אני הצלחתי להגיע עד השלישייה האחרונה"
"את היית נחושה ממני" התעמתה איה עם ארי. עם הדמיון שלה, "אני לא רוצה בזה יותר. אני רוצה להיות איתכם, לידכם. הזמן שלי הגיע"
ברק נשמע בחוץ. גשם החל לרדת מסביב, העץ שאיה הייתה עליו החל להתדנד מהרוחות. הרעש מבחוץ גרם לדמיון של איה להעלים את אחותה והוריה.
איה תפסה את הסכין שלה ויצאה מהעץ. הגשם החל לטפטף עליה. אותו גשם שהקברניטים החליטו להוריד עליהם. זהו לא גשם טבעי.
הגשם עזר לדמעות של איה לרדת. ונתן לה את המוטיבציה לעשות את מה שהיא חשבה ממזמן.
היא תפסה את הסכין בידה, מתחה את ידה וחתכה את ורידה. היא צרחה מכאב, והמשיכה לחתוך. עד שהיא התעלפה על האדמה.
במשך כשעה היא דיממה למוות ליד העץ, אותו עץ שהגן עליה בימים האחרונים ועכשיו סופג את דמה. הגשם יורד עליה וקול התותח נשמע, איה התאבדה. איה מתה.

 

במשחקים נותרו רק שתי מיועדות,

ברה ונופר

 

הן הסתתרו בקרן השפע. לא החזיקו בנשקים. הגשם ירד גם אצלהם.
"הקברניטים מחליטים להציף את הזירה?" שאלה נופר, "הם קצת עפו על עצמם עם הגשם הזה"
"זה מוסיף לאווירה של הצופים בטח" אמרה ברה.
קול התותח נשמע. אותו קול תותח שהכריז על מותה של איה. ברה ונופר הביטו זו בזו, הופתעו. היו בטוחות שהן אלו שיאלצו להתמודד מול המיועדת של מחוז 10.
"היא מתה…" מלמלה ברה, "המשחקים האלו מפתיעים"
נופר החלה לצחוק, צחוק ממורמר. היא הביטה בברה, "אהובה שלי, נותרנו רק שנינו עכשיו, את מבינה את זה?"
ברה הביטה בנופר. היא לא הגיבה לזה, רק עכשיו היא קולטת את הסיטואציה שהיא נותרה.
"עשינו את זה יקירתי, החזרנו את הכבוד לקרייריסטים. אבל את יודעת מה החוקים…" מלמלה נופר והושיטה את ידה מהר לחרב שהייתה לידה, "מנצחת יש רק אחת"
במהירות היא הניפה את החרב ופגעה ברגלה של ברה. ברה נפלה על האדמה, חתך מהחרב גרם לדם לנזול. אבל לא פגע בה נואשות.
היא מהר התגלגלה לעבר חלק אחר של קרן השפע, תפסה את הקילשון שלה. היא קמה על רגליה, למרות הכאב.
נופר התקדמה אליה במהירות, היא ניסתה להכות אותה שוב בחרב. אבל ברה עדפה את המכה. ובמשך כעשר דקות הן החלו להילחם, נופר מכה בחרב וברה מכה בקילשון.
הקרייריסטיות, שהיו החברות הטובות במשחקים – נלחמות זו בזו, רק אחת מהן תנצח.
"אני… באמת… שאוהבת אותך" מלמלה נופר, "אם החוקים היו אחרת, אולי היינו ממשיכות להיות חברות גם אחרי זה…"
"לצערי אילו החוקים" אמרה ברה, "ואני לא מתכוונת לוותר לך, כמו שאת לא"
"בדיוק"

בעזרת עוצמה גדולה, ברה הפילה את החרב של נופר ודקרה את ידה. נופר צרחה, נפלה על האדמה והחלה להתגלגל במורד ההר. ברה רצה אחריה, מנסה לתקוף אותה.
נופר לא הרגישה את ידה כמעט, היא לא יכלה להזיז אותה. כשהיא כבר במורד היא קמה על רגליה, ברה כבר התקדמה אליה במהירות כשהקילשון בידה.
נופר ידה שאין לה ברירה. היא רצה בעיגול מסביב לברה ובלבלה אותה לרגע, ואז קפצה על ברה. ברה נפלה על האדמה, הקילשון הושמט מידה.
נופר לקחה את ראשה והחלה לדפוק אותו בראשה של ברה, ברה צרחה. הראש של נופר חזק יותר משל ברה שעדינה יותר.
שיערות בלונדיניות משיערה של נופר נתלשו. בעזרת ידה הבריאה היא לקחה אותן ודחפה לתוך פיה של בריה. היא לחצה על גרונה, השערות של נופר חדרו לתוך גופה של ברה שהחלה להיחנק.
בזמן שברה מנסה להוציא את שיערות שתקועות. קמה מהר נופר ותפסה את הקילשון של ברה, היא דחפה אותו ישירות לגרונה. דם התפרץ, קול התותח נשמע. ברה מתה.

 

קברניט המשחק הראשי: "גבירותיי ורבותיי, אני שמח להכריז על המנצחת במשחקי הרעב ה-24, אני שמח להכריז על נופר, המיועדת של מחוז 2"