משחקי הרעב ה-25

פרק 1

 

"בעוד מספר רגעים, יעלו 24 מיועדים חדשים לזירה" אמרה קלייר, מנחת המשחקים, כשהיא משדרת מהאולפן החדש שהוקם לכבוד משחקי הרעב ה-25, הגמול הרבעוני הראשון.
"אתם כרגע צופים בזירה" אמרה קלייר כשהיא מצביעה למסך השחור, "בטח אתם לא מבינים מדוע לא מוקרן כאן כלום, ובכן אכן מוקרנת שם הזירה, הבעיה שהיא חשוכה"
קלייר צחקה.
"אל תדאגו, אנחנו לא עושים עוד פעם משחקי הרעב בחושך כמו שהיה לנו לפני מספר שנים" אמרה, "כמו שאמרנו לכם לפני אספת האסיף שהתקיימו במחוזות, השנה אתם תקבעו הכל, תושבי הקפיטול אתם כרגע מוזמנים להיכנס לאתר קפיטול-נט, ולהצביע כיצד המיועדים יתחילו את המשחקים. האופציות להצבעה שלכם הם: התחלה של משחקים חמים ורותחים או התחלה של סופה חזקה. ההצבעה יוצאת לדרך עכשיו והיא תיסגר בעוד 5 דקות"
קלייר חייכה למצלמה והמשיכה לדבר.
"בנוסף להצבעה הזאת, אתם עומדים לעשות משהו היסטורי בתולדות משחקי הרעב. כמו בכל יום ראשון של המשחקים, אנחנו נאלצים להיפרד מכמות גדולה של מיועדים שנרצחים בטווח של היום הראשון. כשנדע מי יהיו המיועדים שימותו ביום הראשון, תיפתח הצבעה חדשה בקפיטול שתימשך במשך יומיים. בהצבעה אתם תקבעו אילו 5 מיועדים, מאותם מיועדים שמתו ביום הראשון, יוגרלו מחדש במחוזות"
קלייר שיחקה בפוני של שיערה, "אתם בטח מבולבלים מאוד, גם אני הייתי ככה בהתחלה ששמעתי את הטוויסט הגדול, לכן אסביר את זה במדויק יותר"
מבטה של קלייר נהפך לרציני: "אתם תצביעו באתר ותחליטו מי אותם 5 מיועדים שחסרים לכם בנוף של משחקי הרעב ה-25. נגיד במחוז אחד שני המיועדים שלו ימותו ביום הראשון, אתם תהיו צריכים להצביע האם חסר לכם המיועד או המיועדת שלו. כמובן מחוז מסוים יכול לחזור בשלומו למשחקים במידה וגם המיועד והמיועדת שלו יהיו מבין חמשת המובילים בהצבעה. וזה לא הכל, אני רוצה עכשיו לפנות לתושבי המחוזות. לא רק הקפיטול ייקחו בהחלטה הזאת חלק, גם אתם. פרטים בקרוב"

"המיועדים החדשים יחשפו במשתה חגיגי שיתקיים בזירה" המשיכה קלייר, "אבל בנוסף לחשיפה, אתם תשפיעו רבות על המשחקים. סקרים נוספים יפתחו באתר וההצבעות שלכם ישפיעו על גורל המיועדים. אני רק יכולה לרמוז לכם, שלא רק המיועדים הם יהיו אלו שיקבעו גורלות של חיים ומוות בזירה, גם אתם תהיו"

ידה של קלייר החזיקה את האוזנייה שבאוזנה, "מוסרים לי בקונטול, שההצבעה נסגרה וההחלטה התקבלה. המיועדים יתחילו את המשחקים בסופה סוערת. מי ייתן והסיכויים תמיד יהיו לטובתם"

 

 

24 מיועדים עלו בקפסולות. רעמים נשמעו ברקע. אילו לא משחקים רגילים, אילו משחקים מיוחדים. הגמול רבעוני הראשון.
הדבר היחיד שהמיועדים החדשים יודעים על המשחקים האלו, ששום דבר לא עומד להיות צפוי. שהשנה תושבי הקפיטול יהיו חלק מהעלילה וישפיעו על המתרחש כאן. הם יודעים שעליהם במשחקים האלו להתחבב מאוד על הקפיטול.
הברקים נשמעו ברקע, רוחות חזקות, ברד ירד. הדשא היה בצבע ירוק ככה. קרן השפע שהייתה באמצע יער  נצצה. צליל הגונג נשמע – הגמול הרבעוני הראשון יצא לדרך.

 

דניאל בן 16, מחוז 9 || אשלי בת 13, מחוז 9
צליל הגונג נשמע. אין זמן לחשוב יותר מדי. דניאל ירד מהקפסולה והיה מבין הראשון שרצו לכיוון קרן השפע. מיועדים קטנים וחלשים נאבקו בעוצת הרוח החזקה.
שיערו השחור והמבריק של דניאל החל להירטב מהגשם. הוא רגיש למים ומתקרר בקלות, הזירה הזאת לא תהיה לטובתו אם הגשמים ימשיכו לרדת בה.
הוא לא טיפש, והוא משאר שהבחירה בגשם לא נעשתה על ידי הקברניטים. הם הבטיחו משחקים מיוחדים, הם הבטיחו להביא שליטה לצופים שלהם בקפיטול – וזה בטח ההחלטה שלהם.
דניאל הגיע לקרן השפע, תפס קילשון בצבע ירוק והכניס לכיסו סכין כסופה.
מיועד ממחוז 11 שהסתמן לחזק קפץ מאחוריו, דניאל לקח את הקילשון ודחף לתוך בטנו. המיועד נפל על האדמה גוסס.
אין לו זמן לחכות שהקרייריסטים ירוצו לקרן השפע. הוא חייב לברוח ולמצוא את המיועדת מהמחוז שלו.
"רחוב חסר המזל" ככה קלייר החליטה לקרוא לרחוב בו הוא גר. הרחוב שגם אשלי, המיועדת שנבחרה איתו גרה. שניהם שכנים, שניהם הגיעו מהמחוז שבו תדיה, מיועדת מהמחוז שלהם שהשתתפה במשחקים הקודמים גרה. המחוז הזה בשנתיים האחרונות הוליד 3 מיועדים ברצף.
דניאל רץ לכיוון הקפסולה שעליה הוא זכר את  אשלי. הוא קרא בשמה, צרח את שמה. גופות נערמו בצדדים.
"אשלי, איפה את? אשלי?"
"אני כאן" קולה הצפצפני של אשלי הקטנה נשמע. היא התחבאה מאחורי הקפסולה שעליה היא נעמדה.
דניאל תפס אותה. למרות שאשלי הייתה קטנה בגיל, היא כמעט והייתה בגובה שלו. לא שדניאל היה נמוך, אשלי הייתה גדולה.
"עכשיו רק נותר להתפלל שהחברים שלנו בחיים" אמר דניאל, "אסרוק במהירות את האזור, תהי לידי. אם לא נמצא אותם נסתלק מכאן ישר"
"הם עומדים למות" אמרה אשלי בקול רועד והצביעה לעברם.

 

טאי בן 14, מחוז 12 || טואיל בת 14, מחוז 12
הפחד הציף אותם. כשצליל הגונג נשמע הם לא חשבו יותר מדי ורצו אחד לשני. הקפסולות של שניהם היו צמודות, ככה שהם לא נאלצו לחפש אחד את השני יותר מדי.

ברק נשמע בשמיים, טואיל צעקה בפחד.
"אל תמשכי לכאן מיועדים" אמר טאי, "חייבים לברוח מכאן מהר"
המיועדת של מחוז 4, שהתחברה לקרייריסטים התקדמה אליהם כשהיא תפסה בחנית, "אתם לא בורחים לשום מקום" היא אמרה.
טואיל צעקה. טאי תפס אותה בידה וניסה לגרור אותה ולרוץ, אבל טואיל קפאה במקום ונהייתה כמו אבן. כשטאי ניסה למשוך אותה הוא נפל על האדמה. המיועדת של מחוז 4, שנהפכה לקרייריסטית במשחקים האלו עמדה לרצוח אותם.
סכין התעופפה ופגעה בצווארה של המיועדת של מחוז 4. דניאל, אותו מיועד שהם התחברו אליו בקפיטול הציל אותם. הוא רץ לעברם כשאשלי, המיועדת מהמחוז שלו נצמדת אליהם. טואיל עדיין קפאה במקום.
"אין לנו זמן" מלמל דניאל, "קחו עכשיו את עצמכם ובואו אחרי בריצה"

 

סדי בן 18, מחוז 1 || בראצה בת 18, מחוז 1 || דורי בן 18, מחוז 4
"ברית קרייריסטים גדולה אחת מול כל המיועדים האחרים" זאת הסיסמא שליוותה את הקרייריסטים במשחקים האלו.
אומנם במשחקים הקודמים ניצחה קרייריסטית, אבל הבושה כיצד נהרגו הקרייריסטים הבנים לא עזבה לרגע את מחוז 1 ו-2.
מי שהצטרף לברית הקרייריסטים היו מחוז 4. שני נערים בני 18 שהיו חלק מקבוצת נערים גדולה שקמה במחוז 4 והחליטה להתחיל להכשיר נערים למשחקי הרעב.
"מחוז 4 היה הכי קרוב אי פעם להיות קרייריסט, והגיע הזמן שהוא יראה על הנכונות שלו להתנהג ככה" אמרה בראצה, "אחרי שנולדו להם מנצחים לא ראויים, הגיע הזמן שיבוא מהם מנצח ראוי"
דורי רץ לעבר קרן השפע. סדי היה לצידו, הוא חייך אליו חיוך של גאווה. הם תפסו נשקים והחלו לטווח בכל המיועדים. השנה ישנם מיועדים חזקים וכישרוניים. כבר לא מעט הצליחו לברוח מקרן השפע.
הרוח והברקים לא היו לטובתם.
"איפה היא?" שאל דורי, "איפה היא?"
הוא חיפש בין הגשמים והגופות את המיועדת מהמחוז שלו, אבל הוא לא מצא אותה.
"אני מקווה שהיא לא עשתה תרגיל מסריח וברחה" אמרה בראצה.
"היא לא תברח" התעקש דורי, "אל תפחדי"
"לא פוחדת"

"היא נרצחה" נשמע קול מוכר מאחוריהם.

 

שנר בן 18, מחוז 2 || שירלה בת 18, מחוז 2
"היא נרצחה" צעקה שירלה לעבר דורי ובראצה כשהיא שמעה אותם מחפשים את המיועדת של מחוז 4, "המיועד של מחוז 9 רצח אותה. הייתי הורגת אותו, אבל התאבקתי במיועדים אחרים והוא הספיק לברוח"
דורי נראה קפוא במקום. לרגע הוא לא זז והרבה מחשבות עברו בעיניו. הוא התאמן למשחקים האלו יחד איתה, זה לא הגיוני שהיא תמות ביום הראשון. הם הראשונים מהקבוצה של המיועדים שמוכשרת למשחקים האלו במחוז שלהם, הם לא יכולים לעשות פאדיחה כזאת.
"אל תקפא לי, אחי" אמר שנר, "תתמודד עם זה, צריך להמשיך להילחם"
"אני בסדר" שיקר דורי, "רק תבטיחו לי, כשתראו שוב את המיועד של מחוז 9, תשאירו לי אותו בחיים. אני זה שצריך לטפל בו"
"אחי, נקמות אישיות בהתחלה של המשחקים זה רע" אמר שנר, "אל תעשה שטויות, נכנסתם עכשיו לשורת הקרייריסטים, תוכיחו את עצמכם כמו שצריך. לא סתם התנדבתם"

"אל תדאג" אמר דורי, "אני יודע כיצד לפעול"

 

פאפי בת 17, מחוז 5 || סאסי בן 17, מחוז 6 || אביה בת 14, מחוז 6
פאפי נשכבה על גופתו של המיועד מהמחוז שלה וצרחה. זה לא סתם מיועד, זה החבר שלה. החבר שלה שהתנדב למשחקים בשביל להיות איתה, להיות לצידה.
אחרי ששמה עלה בהגרלת האסיף הוא לא חשב פעמיים והתנדב. האהבה שלהם הייתה גדולה שהוא היה מוכן להקריב את עצמו.
הוא נשכב מת על האדמה, פאפי הייתה מעל גופתו. לא עזבה אותה. היא צרחה בבכי.
כשהקרייריסטים עברו לידה היא העמידה בפני מתה. וכשהם התרחקו היא המשיכה לילל בבכי. היא אשמה במותו, אף אחד אחר לא.
היא נזכרה במבטה של אימו, כשהוא התנדב למשחקים. היא הייתה מאוכזבת, הוא לא היה צריך להקריב את חייו למשחקים. זאת הייתה השנה האחרונה שלו שהוא היה יכול לעלות בגורל, כל הזמן מזלו היה לטובתו ושמו לא נבחר, אבל הפעם הוא נאלץ להקריב אותו בשביל האהבה. בשבילה.

סאסי ואביה מצאו אחד את השני במהירות.
סאסי לקח מגופתה של המיועדת של מחוז 4 את החנית שהיא החזיקה. הוא לא נאלץ להתמודד עם אף אחד, כי אף אחד לא התקיף אותו.

הקריירסיטים היו עסוקים בזמן הזה לנחם את השחקן החדש שלהם בברית, המיועד של מחוז 4. הרבה מיועדים החלו לנוס על נפשם, מי שלא כבר היה מת.
הדבר היחיד שהיה אכפת לסאסי זה למצוא את אביה הקטנה. היא הייתה גאונה. הוא לא הכיר אותה לפני, הם היו רחוקים במחוז זה מזה. אבל כשהם נבחרו למשחקים הם החלו לדבר ולהכיר אחד את השני.
הוא לא מוכן לוותר עליה, הוא לא יפקיר אותה לבדה בקרן השפע.
הוא מצא אותה במהירות, כמה שניות אחרי שלקח את החנית מהגופה של המיועדת של מחוז 4. כשהוא מצא אותה הוא חיבק אותה חיבוק ארוך.
"בואי נברח" הוא מהר אמר לה.
"לא כל כך מהר" אמרה אביה, "היא אפשר להפקיר אותה" היא הצביעה לעבר פאפי, שבכתה מעל גופתו של המיועד מהמחוז שלה, "הוא היה חבר שלה, הוא מת, היא לבד"
"אני לא בעד לקחת מיועדים שהם לא אנחנו איתנו" אמר סאסי, "זה יכול לפגוע"
"זה לא מוסרי לעשות את זה, היא צריכה עזרה ויש לנו הזדמנות לעשות את זה. אחרת הם יהרגו אותה" התעקשה אביה.
לא היה זמן לסאסי להתווכח עם אביה על זה. והוא רץ לעבר פאפי, שראתה אותו מרחוק ונבהלה כי חשבה שהוא בא להרוג אותה עם החנית שהייתה בידו.
הוא תפס בידה.
"אני מציל אותך עכשיו" אמר לה סאסי, "או שאת באה איתי ועם המיועדת שלי מהמחוז עכשיו, או שתמשיכי לבכות כאן עד שיהרגו אותך"
פאפי הביטה בו. היא לא זזה, היא קפאה במקום והלב שלה המשיך לדפוק במהירות.
"אוקי, אני מבין אותך, להתראות" אמר סאסי.
אביה רצה לעברו. היא תפסה את ידה של פאפי, "בואי איתנו, הוא באמת ישאיר אותך כאן והם יהרגו אותך" אמרה אביה.
עיניה של אביה גרמו לפאפי להרגיש טוב. להרגיש ביטחון. אומנם היא הייתה רק בת 14, אבל פאפי הקשיבה לה. היא קמה על רגליה ושלושתם רצו.

 

ברבי בת 15, מחוז 3 ||  בוגי בן 16, מחוז 7 || רוניה בת 18, מחוז 8
שלושתם רצו ברוחות ובסערה. הם התרחקו כמה שיותר מהר מקרן השפע.
רוניה תפסה חץ וקשת. זה הכלי נשק היחיד שהיה לברית שלהם, אותה ברית ספונטנית.
הם שמעו צרחות ברקע.
"תמשיכו לרוץ" דרבן אותם בוגי.
"זה מה שאנחנו עושים" אמרה רוניה, "אתה לא רואה?"
ברבי רצה אחריהם. היא לא הבינה איך היא הגיעה למצב שהיא נמצאת עם המיועד של מחוז 7 והמיועדת של מחוז 8 בברית. לרגע אחד היא הייתה בקרן השפע, ראתה את המיועד מהמחוז שלה, אותו מיועד שברבי נהרגה להתווכח איתו הרבה בקפיטול נרצח מול עיניה. ואז באה רוניה, הצילה אותה. לקחה אותה איתה. כמה שניות לאחר מכן גם בוגי הצטרף אליהם והם ברחו.
הדבר היחיד שהיה משותף לכל אחד מהם, שלא היה לאף אחד מהם מיועד ששרד את היום הראשון של המשחקים. הם נותרו לבד.
רוניה הייתה נחושה מאוד. דודה שלה הייתה מיועדת שהשתתפה במשחקי הרעב, קראו לה רוני והיא השתתפה לפני 9 שנים במשחקים. למרות שרוניה הייתה רק ילדה שהיא מתה, היא זוכרת ממנה הרבה.
הם היו קרובות מאוד. וכשרוני מתה, החליטה רוניה לשנות את שמה לשם הנוכחי שלה. היא לא מוכנה לספר לאף אחד איך נקראה פעם לפני שקראה לעצמה רוניה.
רוניה לא היה סתם שם. זה היה שמה של רוני עם האות של האלוהים בשמה. זה צריך להגן עליה. אומנם היא נבחרה למשחקי הרעב, והשם לא באמת עזר לה. אבל היא יודעת שכל דבר שקורה זה לטובה.

 

היום הראשון הסתיים.

המנון הקפיטול נשמע ותמונותיהם של 7 המיועדים שמתו ביום הראשון הופיעו:
המיועד של מחוז 3, המיועדת של מחוז 4, המיועד של מחוז 5, המיועדת של מחוז 7, המיועד של מחוז 8, המיועד של מחוז 10, המיועדת של מחוז 10, המיועד של מחוז 11, המיועדת של מחוז 11.

 

הצבעת הקפיטול יצא לדרך – עכשיו תושבי הקפיטול יחליטו איזה מיועד או מיועדת שנהרגו ביום הראשון חסרים להם. הם יצביעו, וחמשת האופציות שיקבלו את מספר הקולות ביותר יעברו להחלטת המחוזות שיחליטו, לא דרך הגרלת אסיף – את מי לצרף למשחקים הרצחניים.

 

פרק 2

 

בוקר היום השני

 

בראצה בת 18, מחוז 1 || דורי בן 18, מחוז 4
הבוקר עלה. והקרייריסטים החליטו שאין טעם לבזבז זמן.
הם חמישה קרייריסיטים בקרן השפע,  ולכן הם החליטו שהם יתחלקו בתורות לזוגות שהם הגרילו, כל פעם יהיו קרייריסטים אחרים שיסרקו את הזירה על מנת למצוא מיועדים.
"שרדנו 15 מיועדים" אמר דורי, "הרבה זמן לא שרדו כמות כזאת את היום הראשון"
"אל דאגה, הם ימותו הקוקסינלים האלו" אמרה בראצה, "אנחנו נדע להרוג ולנקום במי שצריך"
"אני מזכיר לך" התעקש דורי, "המיועד של מחוז 9 אני מחסל אותו"
בראצה עצרה והביטה בעיניו של דורי, "הבטחנו לך שזה מה שיהיה, לא צריך להגיד את זה יותר מפעם אחת"
"אני יודע, אבל אני פשוט מוודא" אמר דורי.
"תדע לפעמים מה צריך להגיד ומה לא, יש דברים שיכולים לעצבן" אמרה בראצה, "תסמוך עלינו באותה מידה שאנחנו סומכים עליך"
"אל תדאגי, בראצה" אמר דורי, "בשנים הבאות יהיה אתכם שחקן נוסף בקריירסיטים, זה אנחנו, לא יהיו פה מהפכים"
"אני מקווה"

 

ברבי בת 15, מחוז 3 || בוגי בן 16, מחוז 7 || רוניה בת 18, מחוז 8
שלושתם לא מצאו מקום מסתור ביום הראשון. העייפות הרגה אותם, וקצת אחרי חצות הלילה הם נרדמו בין העצים.
בבוקר שלושתם התעוררו. ברבי נראתה מוטרדת, המשחקים האלו לא יהיו פשוטים היא מודעת לזה.
"תסמכי עלי" אמרה רוניה לברבי כשהיא ראתה את מבטה, "אני כאן, ואם תקשיבי לי אז את תשרדי"
"אני לא אומרת שאני לא סומכת עליך" אמרה ברבי, "זה העניין שאני חלק מהמשחקים האלו, והדבר שאי אפשר לדעת מה עומד לצפות לנו, בגלל הגמול הרבעוני הזה גורם לי לפחד"
"אין ממה לפחד" התפרץ בוגי, "אנחנו נצליח לשרוד, אין שום סיכוי שיגיעו אלנו בשלב הזה"
רעשים נשמעו לא הרחק מהם. רוניה סימנה להם להיות בשקט.
רוניה התקדמה איטיות כשהיא תופסת חזק את החץ וקשת שלה, היא הציצה מהשיחים וראתה לא הרחק מהם את הקריירסטית של מחוז 1 עם הקרייריסט של מחוז 4.
"הקרייריסטים כאן" לחשה רוניה לעבר ברבי ובוגי, "בספירה שלי, אנחנו דופקים ריצה מכאן, הם לא יצליחו למצוא אותנו אם נרוץ טוב. הזירה הזאת היא פתוחה"
"אולי תירי בהם עם החץ שלך?" אמר בוגי, "זה עדיף במקום לברוח"
"אולי חברים שלהם איתם, לא חשבת על זה?" אמרה רוניה, "זה שלב מוקדם מדי בשביל לפתוח באש, אם יש אפשרות לברוח צריכים לברוח"
ברבי נראתה רועדת.
"למה את זאת שמחליטה?" התעצבן עליה בוגי.
"אני אמרתי את המילה שלי, בוגי" אמרה רוניה, "רוצה תברח איתי, רוצה תקפוץ עליהם אתה ותמות על ההתחלה, כמו אפס"
"אני לא אוהב את הנחישות שלך" אמר בוגי, "את מצליחה לגרום לי להשתכנע שהרעיונות שלי גרועים, יש לך את זה בדיבור"
"אני שמחה לשמוע את זה, ועכשיו… אחת.. שתיים.. שלוש" אמרה רוניה והם התחילו לרוץ.

בראצה ודורי שמעו אותם. שמעו אותם נוסגים. בראצה תפסה קילשון ודורי החזיק פיגיון.
"אנחנו לא נצליח לתפוס אותם" אמר דורי בריצה, "הם רחוקים"
צעקה של נערה נשמעה. אחת מהם נפלה. דורי ובראצה רצו לעבר הצעקה, הם ראו את ברבי, המיועדת ממחוז 3 קמה על רגליה אחרי שהחליקה, לפני שהיא הספיקה לקום זרק דורי את הפיגיון שלו. הפיגיון פגע בגרונה של ברבי, קול התותח נשמע – ברבי מתה.

 

פאפי בת 17, מחוז 5 || סאסי בן 17, מחוז 6 || אביה בת 14, מחוז 6
הם מצאו מערה שבתוכה היה שיח של פירות. הם לא היו צריכים לחשוב פעמים בשביל להפוך את זה למקום מסתור שלהם.
פאפי החלה להתאושש מהמוות של חבר שלה. היא יודעת שהמיועדים של מחוז 6 הצילו את חייה, היא יודעת שבזכות אביה היא חיה. לסאסי היה קל לנטוש אותה, לאביה לא.
סאסי ישן כל שעות הצהריים במערה. לא היה אכפת לו הרבה. העיקר שהם מצאו מסתור, והכי חשוב בעיניו זה לתת למיועדים האחרים לחסל אחד את השני. כשהם ישארו טיפה, הוא יודע שהוא יצא מהמסתור וילחם כמו שצריך.
גם אביה ופאפי, שאיתו, הוא לא יודע כמה הוא יכול להישאר נאמן אליהם. הוא מאוד נקשר לאביה, אבל הוא יודע שאם זה יהיה הוא או היא, לא יהיה לו בעיה לחסל אותה.
פאפי ראתה את אביה יושבת בכניסה למערה. פניה נראו עצובות, היא התיישבה לידה ונתנה לה חיבוק גדול.
"את נערה בת 14, עם לב ענקי" אמרה פאפי, "אני מודה לך על אתמול"
"אני שמחה שהתאוששת" אמרה אביה.
"מה מטריד אותך?" שאלה פאפי, "אני רואה את הפנים שלך כל כך עצובות"
"זה המשפחה שלי, ההורים שלי, הייתי הכל בשבילם, אם אמות הם ישארו לבד" אמרה אביה, "אבא שלי צולע ברגלו, ואמא שלי חולה במחלת הסכרת, אין לנו כסף לתרופות, הם לא יכולים לפרנס את עצמם. הייתי עובדת בעבודות קטנות במחוז כדי לנסות להביא אוכל הביתה"
"את דואגת להם?"
"כמובן!" אמרה אביה, "איך הם יסתדרו בלעדי? מי ידאג להביא אוכל הביתה?"

 

דניאל בן 16, מחוז 9 || אשלי בת 13, מחוז 9 || טאי בן 14, מחוז 12 || טואיל בת 14, מחוז 12
ערב היום השני של המשחקים.
הם מצאו הבוקר נהר ארוך ולא עמוק. ליד הנהר היו לא מעט שיחים ענקים, שהיה אפשר להסתתר בהם בקלות כדי לא להיחשף.
דניאל החליט שהם יהיו צריכים להישאר שם, קרוב למקור מים. אף אחד לא התנגד, להפך, הם רק ציפו שדניאל יגיד מה הם צריכים לעשות.
דניאל יודע שהרבה ייפול על כפתיו, הברית הזאת לא שוויונית. הוא נמצא עם אשלי הקטנה מהמחוז שלו, ויחד איתם נגררים אחריו המיועדים של מחוז 12, גם הם ילדים בני 14 רק.
אין הבדל גדול בינו לבינם, רק שנתיים. אבל אלו שנתיים משמעותיות, שנתיים של התפתחות בגיל הנעורים. הראייה שלו לעומת הראייה שלהם שונה.
"אתה חושב על ג'ניפר?" שאלה אשלי, "אתה מתגעגע אליה?"
"כמובן" אמר דניאל.
ג'ניפר היא החברה של דניאל. הם לא חברים תקופה ארוכה, רק כמה חודשים בודדים. אבל הם הספיקו להכיר אחד את השני לעומק. אשלי מכירה את ג'ניפר כי הוריה השכירו את השירותים של ג'ניפר על מנת שהיא תעזור לאשלי בשיעורים.
"עולם קטן" צחק דניאל, "ששנינו מכירים אותה נערה, אבל לעולם אל הכרנו זה את זה"
"היא לא דיברה עלי אף פעם?" אמרה אשלי, "זה מעליב"
"אל תעלבי" אמר דניאל, "היא עוזרת להרבה נערים בלימודים, היא מאוד חכמה. היא אף פעם לא דיברה איתי על התלמידים שהיא מלמדת"


טאי התקדם לעבר דניאל ואשלי כשטואיל מחזיקה בידו.
"אתם בסדר?" שאל דניאל, "אתם נראים מוטרדים"
"אני וטואיל מאוד רעבים" אמר טאי, "לא אכלנו כלום מאז שהגענו לכאן, מלבד המים שיש פה"
"הייתי מנסה לדוג דגים, אבל הנהר הזה ריק" אמר דניאל.
"אולי ניקח את הסיכון ונחפש אוכל?"
"זה מאוחר מאוד עכשיו, נחכה לבוקר ונעשה סיור, אני בטוח שנמצא משהו"

 

חצות הלילה.
המנון הקפיטול נשמע, תמונתה של ברבי הופיעה בשמיים.

הלילה שבין היום השני לשלישי

 

סדי בן 18, מחוז 1 || שנר בן 18, מחוז 2 || שירלה בת 18 מחוז 2
"למה הם עדיין לא חזרו לקרן השפע?" התעצבן סדי, "איפה הם?"
"אולי הם הלכו לאיבוד" אמרה שירלה, "אל תדאג, הם לא מתו, התותח לא נשמע עוד היום"
"אני מאוד מקווה בשבילם" אמר סדי, "שלא יעשו שטויות"
"אנחנו חייבים להפסיק עם החשיבה הזאת" התעצבן שנר, "אנחנו כל פעם חושבים שמשהו יבגוד כאן, וזה מתחיל לעצבן אותי. אנחנו צריכים לסמוך יותר אחד על השני, זה הדרך היחידה שלנו להוביל ולנצח"
"אתה צודק" חזקה אותה שירלה, "אין טעם להתחיל לחשוד שכל אחד פה בוגד, אני סומכת עליכם במאה אחוזים"
"גם אני עליכם" אמר סדי, "אין לי כוונה שתרגישו שאני חושד כאן"
"אנחנו מתחילים עידן חדש" אמר שנר, "מחוז 4 מתחיל להיות באמת קריירסיטי, התנדבו מהם שני מיועדים בני 18 שהתאמנו למשחקים האלו, זה לא מובן מאליו"
"במשחקים הקודמים גם ניצחנו, למרות הפאדיחה הגדולה שהייתה עם הקריירסיטים והשתייה
"גם נכון" אמר שנר, "אנחנו על הגל הנכון…."
לפני ששנר הספיק לסיים את המשפט. חץ התעופף והרג אחד מהם.

 

בוגי בן 16, מחוז 7 || רוניה בת 18, מחוז 8
רוניה מאוד נחושה. אבל יותר מהכול היא נקמנית.
אחרי שברבי נרצחה על ידי הקרייריסטים, היא נשבעה שהיא תנקום כמה שיותר מהר. בוגי לא הבין את המשמעות של הנקמה, עד שרוניה העירה אותו לקראת חצות הלילה ואמרה לו שהם הולכים לקרן השפע.
"את השתגעת?" התחרפן עליה בוגי, "את הולכת לקרייריסטים? בשביל מה?"
"כדי שהם ישלמו על מה שהם עשו לברבי" אמרה רוניה, "בלי יותר מדי שאלות, אתה בא?"
"אני לא!"
"אז תישאר לבדך כאן, אני הולכת" אמרה רוניה ותפסה את החץ וקשת שלה. אחרי כמה צעדים בוגי רץ אחריה, הוא לא ישאר לבדו בזירה.
הם התקדמו לכיוון קרן השפע והשקיפו עליה מרחוק. הם ראו את סדי, שנר ושירלה. הם היו אחד ליד השני ודיברו.
"על מה הם נראים לך מדברים?" שאל בוגי.

"לא יודעת, לא אכפת" אמרה רוניה, "אני רוצה לנקום בבראצה ובדורי, איפה הם?"
"הם אל חזרו מהסיבוב שלהם בזירה" אמר בוגי, "אולי נלך?"
"לא הולכת בקלות כזה" אמרה רוניה ושלפה חץ, היא כיוונה אותו לעבר הקרייריסט של מחוז 2. ללא ספק הבנים של מחוז 2 הם הכי מאיימים מכל הקרייריסטים שיש.
"את מחורפנת? הם ירוצו אלינו מהר" אמר בוגי.

"לא אם נברח ברגע שאני יורה את החץ" אמרה רוניה, "הם יהיו בשוק בהתחלה הם לא יבינו מאיפה זה בא להם, הם לא ימצאו אותנו אם נרוץ טוב"
"אבל…"
רוניה ירתה את החץ. החץ פספס את שנר, הקרייריסט של מחוז 2, אבל פגע בגרונה של שירלה, הקרייריסטית של מחוז 2.
שירלה נפלה על האדמה, קול התותח נשמע.
רוניה ובוגי החלו לרוץ. הקרייריסיטים היו בהלם, הם לא ציפו לזה, הם לא הבינו מה קרה.

 

זריחת בוקר היום השלישי

 

בראצה בת 18, מחוז 1 || דורי בן 18, מחוז 4
הם חזרו לקרן השפע בבוקר. גופתה של שירלה נשכבה בכניסה, סדי ושנר לא פינו אותה. חץ היה תקוע עמוק בגרונה.
"מי עשה את זה?" צעקה בראיצה והעירה את שנר וסדי.
"מי הקוקסינל שעשה את זה?" צרחה בראצה, "מי רצח אותה?"
"אנחנו לא יודעים" מלמל סדי.
בראצה הביטה בו במבט אימה, ליבו של דורי קפא מלראות את מבטה של בראצה.
"מה זה לא יודעים, מה קרה לכם?" צעקה בראצה, "רצחו את שירלה, אתם קולטים מה קרה? ואתם לא מודעים לזה?"
"ירו עלינו באמצע הלילה חץ ואז החלו לרוץ כמו מטורפים" אמר שנר, "מאיפה לנו לדעת מי הם?"
בראצה הביטה בעיניו של דורי, "זה החברים של המיועדת ממחוז 3" היא אמרה, "הם רצו גם כשהם ראו אותנו, והם רצו גם כשהם תקפו אותה.. הם הגיעו לכאן כדי לנקום…"
"את בטוחה?" אמר דורי, "לא נראה לי…"
"אני לא יודעת מי היה איתה בברית" אמרה בראצה, "אבל אני אגלה והם ישלמו על זה"

 

טאי בן 14, מחוז 12 || טואיל בת 14, מחוז 12
הם התעוררו מוקדם כשדניאל ואשלי עדיין ישנו. הרעב הטריד אותם כל כך, שהם לא יכלו לחכות שהם יקומו והם החליטו ללכת בעצמם.
"לא נלך כל כך רחוק" אמר טאי לטואיל, "נלך קצת מסביב לנהר, נמצא משהו לאכול בטוח, תמיד יש פירות בזירה"
הם החלו להסתובב בין השיחים הקרובים לנהר. אבל בקושי מצאו משהו לאכול, לרוב הם ראו חרקים, ואפילו טאי הציע את האפשרות לאכול אותם, אבל טואיל סירבה במהירות.
"תראה מה יש כאן" אמרה טואיל כשהיא מביטה לעבר גרגירים לא מוכרים.
"מה זה?" שאל טאי כשהוא מביט בגרגירים שטואיל קוטפת.
"לא יודעת, אבל זה נראה לי אכיל?" אמרה טואיל, "רוצה לטעום?"
"אני לא חושב שכדאי לקחת אותם.. לכי תדעי אולי הם…" התחיל להגיד טאי, אבל טואיל כבר דחפה לפה שלה גרגירים ובלעה אותם.
"תראה, זה לא עושה שום דבר, והאמת שהם  טעימים" אמרה טואיל, "קח גם"
היא הושיטה לידו של טאי גרגירים, אבל ברגע שהגרירים הגיעו לידו פניה נהפכו לאדומות והיא החלה ליפול על האדמה ולרעוד.
"טואיל?" נלחץ טאי והחל לדמוע, "טואיל, את בסדר?"
החמצן בראשה של טואיל נגמר. הגרגירים היו רעילים. קול התותח נשמע, טואיל מתה.

 

 

 

פרק 3

 

אחרי צהריי היום השלישי

 

פאפי בת 17, מחוז 5 || סאסי בן 17, מחוז 6 || אביה בת 14, מחוז 6
הם לא עזבו לרגע את המערה שבה הם היו.

סאסי הבחין בחיבור בין פאפי לאביה. לא צריך להיות עיוור בשביל לראות את זה.
הרבה מחשבות עברו בראשו. הם כבר עברו 3 ימים בזירה, חלק מהמיועדים כבר מתו אחרי היום הראשון, והוא מרגיש דחוי בברית שלו.
הוא הציל את אביה, ורק בזכותו גם פאפי חיה. הוא לוקח קרדיט על החיים שלהם.
אביה מאוד חשובה לו, היא רגישה וביתית. נערה עם לב טוב, אבל הוא לעולם לא שוכח שהמשחקים האל וזה משחקים על החיים ועל המוות.
כשפאפי נחה לה בשעות אחרי הצהריים, החליט סאסי לקחת את אביה לשיחה.
"זה לא מקובל עלי" הוא הכריז לה.
"עשיתי משהו לא בסדר?" התפלאה אביה לתגובה שלו, "הכול טוב?"
"אני הצלתי את חייה של פאפי ושלך, אני מצפה ממך לשמור לי אמונים במשחקים האלו" אמר סאסי, "אביה, אני לא רוצה להתחיל לחשוב שאני בעדיפות נמוכה אצלך בברית הזאת, אם צריך לפרק אותה אני אפרק"
"סאסי, אתה לא בעדיפות נמוכה אצלי בברית הזאת" הכריזה אביה, "ואל תאיים"
"תפסת פה" התעצבן סאסי, "אני כל כך מתחשב בך, את הדבר הכי חשוב שהיה לי ביום הראשון של המשחקים, להציל אותך. הקשבתי לך והצלתי את פאפי"
"אתה רצית לתת לה למות!" התעצבנה אביה, "אני זה שלקחתי אותה בידי"
"אני זה שעזרתי לך" התעצבן סאסי.
"אני לא רוצה שתרגיש שאתה מקופח" סכמה את זה אביה, "אתה מהמחוז שלי, ומאוד חשוב לי שנחיה, שאולי נצליח להביא ניצחון למחוז הזה, שאולי יהיה לאחד משנינו את הזכות לפגוש שוב את המשפחה שלו"
דניאל בן 16, מחוז 9 || אשלי בת 13, מחוז 9 || טאי בן 14, מחוז 12
אשלי שכבה ליד השיחים הקרובים לנהר. עיניה נראו עייפות.
דניאל הביט בטאי. הרבה עבר על טאי מתחילת הבוקר, הוא איבד את טאולי, הם עשו מעשה טיפשי. אחרי שטאולי מתה טאי רץ בחזרה אל דניאל ואשלי, הם רק התעוררו מקול התותח שהכריז על מותה. הוא היה נראה בשוק.
דניאל התקדם ליד טאי. הוא הביט על זרם המים בנהר.
"אל תרגיש מושפל" אמר דניאל, "אתה לא אשם בכך שהיא מתה, אתה לא אשם שהייתם רעבים"
"אני לקחתי אותה איתי, היא קטפה פירות, קטפה את הגרגירים האלו, הייתי יכול מנוע ממנה. חשדתי שזה רעיל, אבל פשוט נתתי לה לאכול את זה"
"טאי, אתה לא אשם!" אמר דניאל בקול רם שהעיר את אשלי.
"אני כן אשם" התעקש טאי, "היא מתה, אני חי"
"אתה חי, כי זה המזל רצה את זה" אמר דניאל, "טאי תקשיב לי, אני בן אדם שמאמין במזל. אני חושב שלא משנה מה היית מתכנן, לא משנה מה היית עושה. אם המזל החליט להיות נאחס לטואיל, היא הייתה מתה בדרך כזאת או אחרת"
"בדרך כלל אומרים דברים כאלו על גורל" אמר טאי.
"אז אוהב לנסח דברים בסגנון שלי" הדגיש דניאל, "ואני לא רוצה לראות את המבט הדכאוני הזה על הפנים שלך. אתה צריך להמשיך לשרוד, יש לנו משחקים לעבור"

 

בוקר היום הרביעי

 

סדי בן 18, מחוז 1 || בראצה בת 18, מחוז 1 || שנר בן 18, מחוז 2 || דורי בן 18, מחוז 4
"אנחנו כבר לא מספר זוגי" אמר שנר, "הייתי צריך ללכת היום עם שירלה לעשות סיבוב בזירה, כמו שתכננו, עכשיו אני לבד"
"אתה נשאר כאן" קמה בראצה, "אני הולכת, דורי בא איתי"
דורי הביט בבראצה במבט מופתע, "אנחנו אבל היינו אתמול"
"הסיבוב שלי ושלך לא נגמר" אמר בראצה, "אתמול איבדנו מיועדת, קרייריסטית, כמו שאמרתי לך, זה בגללנו, זה אותם אנשים שהתקפנו אותם באו לנקום בנו והם רצחו אותה, זה העסק שלנו ואנחנו נסיים את זה"
"אתם בטוחים?" אמר סדי בחשד, "אתם לא חייבים ללכת שניכם, אולי אני אצטרף אליכם?"
"להשאיר את קרן השפע רק עם מיועד אחד, זה מסוכן מדי" אמר בראצה, "הקוקסינלים שיש בזירה הזאת, גורמים לי לדאוג. השנים האחרונות הראו לנו למה מיועדים ממחוזות רחוקים יכולים לעשות"

 

בוגי בן 16, מחוז 7 || רוניה בת 18, מחוז 8
צהריי היום הרביעי.
החום שהיה בזירה הטריף את רוניה ובוגי. הם לא הסתובבו הרבה, הם מצאו מקום בין ענפים גדולים של עצים נמוכים ונשענו על זה.
תפוחים בודדים שגדלו על העץ סיפקו להם את המזון שהם היו צריכים כדי לשרוד.
"רציתי להגיד לך משהו, רוניה" אמר בוגי.
"תגיד"
"את מטריפה אותי" אמר בוגי בקול נואש, "בחיים לא הרגשתי מה זה בחורה שמטריפה גבר, וכשאני איתך אני מרגיש שאני מטורף"
רוניה צחקה, "מטורף בקטע טוב, אני מקווה"
"רק בקטע טוב"
"אני מתחילה לחבב אותך, בוגי" אמרה רוניה, "כל עוד אתה מקשיב לי, אתה לא מזיק. וכמובן בלי לקבל יותר מדי הורמונים של גיל ההתבגרות, שום דבר לא יצא לך מזה"
בוגי צחק.

"בכל זאת, אני יכולה להיות אחותך הגדולה"
"מזל שאין לי אחיות, אחרת הייתה עולה לי בחילה עכשיו" אמר בוגי.
"ואחים, יש לך?" שאלה רוניה.
"אני בן יחיד, האמת אין לי כל כך משפחה" אמר בוגי, "הוריה מתו ממזמן שהייתי קטן, רוב המשפחה שלי נספתה גם לפני שנים רבות במרד שהיה נגד הקפיטול, רובם הסתתרו במחוז 13 שהופצץ"
"אני מצטערת לשמוע" אמרה רוניה.
"הוריה גדלו יתומים, זה גם מה שאיחד אותם וגרם להם להיות יחד, הבדידות" אמר בוגי, "אבל זה שייך להיסטוריה, ואני עכשיו כאן… ואני לא מתכוון להרים ידיים בקלות"
"הקו מחשבה שלך מתחיל להשתנות לטובה, אני עוד אחשוב שאני משפיעה עליך"
"אולי את באמת משפיעה עלי"

 

דניאל בן 16, מחוז 9 || אשלי בת 13, מחוז 9 || טאי בן 14, מחוז 12
השמש החלה להעלם.
צליל המים בנהר נשמע חזק, ולידו נשמע צליל של לחשושים. צליל של צעדים.
דניאל קם במהירות וסימן לטאי להתקרב אליו, הוא הביט מסביב וחיפש את אשלי, אבל לפתע היא נעלמה. הוא לא השגיח עליה מספיק, והיא אולי התקדמה מסביב לנהר.
"תתחבא מאחורי השיחים שם" הצביע דניאל לעבר השיחים, "משהו מתקרב"
"מה איתך?" שאל טאי.
"אני לא מתכוון להסתתר עד שאני לא מוצא את אשלי" אמר דניאל ותפס את הקילשון שלו, "אל תדאג אני יהיה בסדר.. ואם יקרה משהו ואני נעלם לך, אתה תמשיך להתחבא בין השיחים, אני אדאג לחזור אליך"
טאי הלך מאחורי השיחים. הצעדים התקדמו לכיוון של דניאל. ליבו החל לדפוק, ואז צליל התותח נשמע לא לפני שצרחתה של אשלי נשמעה.
זה קרוב אליו. ודניאל הבין מה קורה, הוא צרח את שמה של אשלי ורץ לעבר מקור הרעש, הוא ראה את הקרייריסטית של מחוז 1, בראצה, דקרה בעזרת חרב כסופה את ליבה של אשלי שמתה.
דורי היה לידה, בשניות שהוא הבחין שדניאל מאחוריו הוא קיבל את הקילשון של דניאל לתוך צווארו במהירות. דמו של דורי השפריץ לכל עבר, הוא נפל על האדמה. קול התותח נשמע, דורי מת.
בראצה צעקה כשראתה את גופו של דורי על האדמה. היא הוציאה את במהירות את החרב מליבה של אשלי והתקדמה לעבר דניאל. הם החלו להילחם זה בזה בקרב. הקילשון של דניאל מול החרב של בראצה.

מכה יבשה שדניאל קיבל מהחרב של בראצה הפילה את הקילשון שלו וגרמה לו להתגלגל לתוך הנהר. בשניות האלו הבין דניאל שהסיכויים לא לטובתו, הוא מהר דחף את בראצה שנפלה על האדמה והתגלגלה.
הוא לא יכול להילחם מולה כשהוא חסר כל דבר. דניאל יודע שהוא חייב לברוח, הוא החל לרוץ בתקווה שבראצה תאבד את עקבותיו.

 

בוקר היום החמישי

 

פאפי בת 17, מחוז 5 || סאסי בן 17, מחוז 6 || אביה בת 14, מחוז 6
סאסי ביקש מאביה בבוקר, כשפאפי עוד ישנה, ללכת לעשות סיבוב עם הזריחה סביב המערה על מנת למצוא משהו שיכול לעזור להם מבחינת תזונה.
אביה לא חשדה, בכל זאת האזור שקרוב למערה הוא אזור יחסית מאוד מוגן. סלעים גדולים יש מסביב, שום דבר לא יכול לפגוע בה בקלות. היתרון אצלה, היא זאת שיכולה להשקיף למי שמתקרב לאזור שלה.

האזור היה יבש. שום דבר לא היה אפשר להביא, מלבד גרגירים מוזרים שהיו. היא העדיפה לא לגעת בגרגירים, היא שמעה על כך שהקפיטול לפעמים מרעיל פירות לא מוכרים כדי לפתות מיועדים שיאכלו מהם.

כשהיא חזרה לכיוון פתח המערה, היא שמעה את פאפי צורחת. היא מהר נכנסה בפנים וראתה את סאסי חונק את פאפי.
"עזוב אותה" נלחמה אביה והתחננה לסאסי שיניח לה, "אתה הורג אותה"

"זה לטובתנו" התנשף סאסי שהוא ממשיך לחנוק את פאפי, "אסור שיהיו איתנו עוד מיועדים בברית, זה יפגע בנו, זה יפגע במחוז 6, זה יפגע בכוח שאנחנו יכולים לייצר"
"עזוב אותה" צעקה אביה, "אתה הרוג אותה"
"עזרי… לי…" מלמלה פאפי חסרת הכוחות, פניה האדימו. עוד שנייה והנשימה שלה עוצרת.
אביה הרימה אבן, "עזוב אותה או שאני זורקת עליך"

"את לא באמת תזרקי עלי" מלמל סאסי כשהוא ממשיך לחנוק את אביה, "את לא יכולה לעשות את זה למיועד מהמחוז שלך.. את יודעת מה יגידו עליך אם תהרגי אותי.. את יודעת…"
האבן נזרקה לראשו של סאסי. הוא נפל על האדמה, פתח בראשו נפתח ודם נזל. אביה לקחה אבן נוספת וזרקה לעבר הגולגולת שלו. אבן גדולה. ראשו התנפץ.

קול התותח נשמע, סאסי מת.

 

פרק 4

 

צהריי היום החמישי

 

דניאל בן 16, מחוז 9 || טאי בן 14, מחוז 12
הוא הצליח לברוח מבראצה. איבד את הקילשון שלו, ונמצא באמצע הזירה לבדו.
אין לו זמן להתמקד במחשבות על אשלי, שנרצחה על ידה. זה יזעזע אותו כל כך שהוא לא יצליח להתמודד, הוא לא יצליח לשרוד.
שתי הנערות הקטנות שהיו אתו נהרגו, זה דבר רע. אחת נהרגה מטיפשות שבלעה גרגירים ואחת נרצחה על ידי קרייריסטית. דניאל הרגיש זוועה.
הוא התיישב על גזע בול עץ והסדיר את נשימתו. ליבו דפק מהר מהריצה, מהחשש על גורלו ועל גורלו של טאי, שמסתתר, ששומע את הצעקות. האם טאי חושב שהוא נהרג?
דניאל הביט למעלה. הוא הרגיש צורך לצעוק צעקה, צעקה שתפתח את השמיים ותיקח אותו מכאן, מהמקום הזוועתי הזה.
אחרי שהוא התאושש הוא הלך למקום שבו טאי התחבא. למזלו טאי היה שם, רועד ומפוחד. כשהוא ראה בהתחלה את דניאל הוא היה בשוק, היה בטוח כי הוא נהרג.
"אתה בחיים" אמר טאי, "חשבתי שאתה מת"
"אתה הקשבת לי ולא זזת מכאן" אמר דניאל, "אני גאה בך"
טאי יצא ממחבואו והביט בעיניו של דניאל, "אל תחשוב שאני טיפש, מה שקרה עם הגרגירים זאת הייתה טעות איומה…"
"אני לא חושב שאתה טיפש" התעקש דניאל, "תפסיק כל פעם לנסות להוריד ממך, טאי אתה צריך את האומץ והגבורה בשביל המשחקים האלו. לא כל טעות שתקרה כאן זה יהיה באשמתך"
"אתה כנראה צודק, ואני אצטרך ללמוד את זה"
"אני שמח שאתה מבין"
"איפה אשלי, דרך אגב?" שאל טאי.
ליבו של דניאל נסדק כשהוא שמע את שמה של אשלי. לרגע אחד הוא הרגיש שדמעה עומדת ליפול מעיניו, המראה של גופתה של אשלי לא עזב אותו לרגע. אבל אסור לו להוריד דמעה מול טאי, הוא חייב להיות חזק בשבילו, הוא לא יכול לחנך את טאי להיות אמיץ כשהוא בעצמו יראה על חולשה.
"אני מבין" אמר טאי, "היא מתה.. אני מצטער"
"אל תצטער, אתה לא זה שהרגת אותה"
"אבל עדיין, אני מבין את הכאב שלך, משהיא מהמחוז.. משהיא שבאה איתך לדבר האיום הזה, אני יודע מה זה לאבד את זה"

 

פאפי בת 17, מחוז 5 || אביה בת 14, מחוז 6
לילה היום החמישי.
אביה לא התאוששה מהעובדה שהיא רצחה את סאסי. היא רצחה אותו בשביל להציל מיועדת אחרת, משהיא שהיא לא מהמחוז שלה. לא באה איתה למשחקים.

פאפי התיישבה ליד אביה.

"את הצלת את החיים שלי" היא תפסה בידיה של אביה, "אל תרגישי כל כך רע עם זה"
אביה החלה לבכות.
"תפסיקי לבכות" התעקשה פאפי, "את ילדה גדולה, ואת לא עשית שום דבר רע. זה הוא עשה דבר רע"
"אני פשוט רוצה להגיע הביתה, לאמא שלי, לאבא שלי" בכתה אביה, "אני לא מתאימה למקום הזה, אני לא יכולה יותר. אין לי כוחות להמשיך"
"אני מבטיחה לך, את תראי את ההורים שלך ברגע שתנצחי את המשחקים האלו"
"אני לא אנצח" אמרה אביה, "אני אמות, כמו כל המיועדים מהמחוז שלי. כולם מתים כל שנה, לא מצליחים אפילו להגיע למקום גבוה"
"אל תשללי את עצמך" התעצבנה פאפי, "את יכולה להיות הפתעה גדולה של המשחקים האלו"
פאפי הדליקה מדורה. היא הביטה בגופו של סאסי שנשכב ליד. היא יודעת שהגופה תירקב בסופו של דבר, והרעב הטריף אותה.
היא החלה לשבור את גופו לחלקים, היא נעזרה בענפים חדים כדי לתוך אותו.
"מה את עושה?" שאלה אותה אביה.
"שורדת" אמרה פאפי והחלה לשרוף חלקים מהגופה שלו, "אנחנו נמות אם לא נכניס משהו לבטן שלנו, ולא משהו מסריח שגדל על עצים או עלים חסרי משמעות"
"אסור לאכול בני אדם"

"הוא גם ככה מת" אמרה פאפי, "מה את חושבת שהקפיטול יעשו עם הגופה שלו? הם יזרקו אותה או ישימו אותה באיזה חור מסריח עם כל הגופות של מיועדים מהעבר"

 

בוקר היום השישי
סדי בן 18, מחוז 1 || בראצה בת 18, מחוז 1 || שנר בן 18, מחוז 2
בראצה התעוררה בבוקר. היא תפסה מהר חרב והחלה להתארגן ליציאה לכיוון הזירה.
סדי ושנר התעוררו כשהם שמעו אותה מתארגנת.

"לאן זה?" שאל אותה סדי, "לאן את חושבת שאת הולכת לבדך?"
"לנקום" אמרה בראצה בעצבים, "לנקום בקוקסינלים האלו, לנקום במיועד של מחוז 9"
"את לא הולכת" אמר סדי, "את עשית מספיק"
"אתה לא תקבע לי מה עשיתי או לא!" התעצבנה בראצה, "אני אעשה מה שצריך לעשות, דורי אמר בעצמו שהוא רצה לנקום במיועד של מחוז 9 על כך שהרג את הקרייריסטית של מחוז 4 בהתחלה, ואני אעשה את מה שדורי לא הספיק לעשות!"

"אני מתחיל לחשוד שנדלקת על הדורי הזה" אמר סדי, "הוא מת, ואנחנו בחיים. ואנחנו צריכים להפסיק לעשות טעויות"

"נקמה היא לא טעות"

"בראצה" התערב שנר, "את קיבלת את הכבוד שלך ללכת לזירה ולהכיר אותה, עכשיו זה התור שלי ושל סדי"

"הוא צודק" אמר סדי, "אני ושנר נעשה סיבוב, את תשארי כאן, אנחנו לא נלך להרבה זמן, אל דאגה"

"ממה אתה פוחד?" הביטה בראצה בסדי, "אתה פוחד שאביא כבוד יותר ממך? רק בגלל שכולם אמרו שקרייריסטית פלפלית כמוני ממחוז 1 עדיין לא נראתה, אתה פוחד שאנצח?"

סדי הביט בעיניה של בראצה במבט כועס, "בואי נשכח ממה שאמרת, לטובתנו"

בראצה שתקה. היא יודעת טוב מאוד שלא כדאי לה להתחיל להתווכח עם סדי, הוא טיפוס נקמן, כמותה. וזה רע.

 

בוגי בן 16, מחוז 7 || רוניה בת 18, מחוז 8
החצים היו על גבה של רוניה, הקשת בידה. היא הובילה את הדרך בזירה ובוגי היה אחריה.

הם לא הלכו רחוק, הם בדרך כלל הלכו במעגלים. כל כמה שעות הם הלכו למקום שהם היו בו, מקום שהכירו. התחבאו בין עצים גדולים.

הם ידעו איך להגיע לקרן השפע, והם ידעו שבטח המיועדים האחרים מסתתרים בקצוות השונות של הזירה, במקומות שבטח הקברניטים עשו אותם כמקומות מסתור.

"השעמום בסוף יהרוג אותנו" אמר בוגי, "הרעב גם"

"אל תדאג" אמרה רוניה, "המשחקים האלו לא יכולים להמשך לנצח, נותרנו רק 9 מיועדים, ולפי איך שהם הורגים אחד את השני אני לא אתפלא שבסופו של דבר יהיה פה גל הריגות גדול שיסיים את המשחקים האלו ביומיים הקרובים"

"את חושבת?" שאל בוגי, "אולי הם יעשו גם משתה, לפני כמה שנים הם היו עורכים משתה כל שנה"

"ואז הם ביטלו אותו" אמרה רוניה, "כנראה הם הבינו שזה משעמם"

"אולי עכשיו הם יחזירו?"

"אי אפשר לדעת"

"באמת אי אפשר לדעת" נשמע קולו של שנר, הקרייריסט של מחוז 2. באותו זמן סדי, הקרייריסט של מחוז 1 תפס פיגיון קטן וזרק לעבר רוניה.

רוניה לא הבחינה בהם, עד שהיא הבינה שהקרייריסטים הבנים לידה הפיגיון כבר היה בדרך אליה.

"תזהרי" צעק בוגי לעבר רוניה ודחף אותה, הפיגיון פגע בצווארו בזמן שהוא דחף אותה. הוא צעק מכאבים, הוא התרסק על האדמה שהפיגיון בצווארו.

דם יצא מפיו. רוני צעקה, הקרייריסטים התקדמו אליה בצעדים גדולים.

"תברחי…" אמר בכוחותיו האחרונים בוגי, "הם יהרגו אותך, תברחי"

קול התותח נשמע, בוגי מת.

רוניה החלה לרוץ.

"אסור לפספס אותה" צעק שנר, "תרוץ"

הם החלו לרוץ אחרי רוניה. הם ידעו שבסופו של דבר הם יתעייפו, ורוניה תתעייף לפניהם.

המזל לא היה לטובתם כאשר בזמן הריצה השביל שלהם התפצל לשני שבילים. הם הבינו שאם הם יתחילו לחשב לאן היא ברחה הם יפספסו אותה, ולכן הם התפצלו.

שנר, הקרייריסט של מחוז 2 בחר את השביל הנכון. הוא הבחין ברוניה מהר והחל לצחוק כשהוא ראה אותה, "הטרף שלי בורח, אה?"

הוא הרים אבן וזרק לעבר רוניה, האבן פגע ברגלה והיא נפלה. הוא קפץ עליה ושלף את הסכין הגדולה שהייתה שלו.

"אז לאן את חושבת שאת בורחת?" הוא לחש לה.

"רד ממני, או שאהרוג אותך כמו שרצחתי את המיועדת מהמחוז שלך"

"אז את זאת שרצחת אותה?" אמר שנר, "ידעתי, חתיכת זונה"

רוניה לקחה את ראשה ודפקה בראשו של שנר. הוא צעק מכאב וגופו נפל מגופה. היא קמה במהירות על הרגלים שלה, ולפני שנר הבין מה קורה היא הוציאה חץ וירתה אותו לעבר ליבו ממרחק אפס.

קול התותח נשמע, שנר מת.

 

היום השישי הסתיים.

 

קברניט המשחק הראשי: "בריכותיי לשבעת המיועדים האחרונים של הגמול הרבעוני הראשון. לכבוד הגעתם לשלב הזה, מחר ביום השביעי שלכם יתקיים משתה חגיגי לכבודם. המשתה הזה יהיה באופן מיוחד. במהלך הימים האחרונים תושבי הקפיטול הצביעו והשפיעו במספר קטגוריות באתר הקפיטול, והם העניקו לכם פרסים מיוחדים. מחר במשתה, קלייר – מנחת המשחקים, תגיע אליכם ותעניק לכם את הפרסים המדוברים. זהו משתה חגיגי שאליו יגיעו אנשים נוספים, ולכן ההריגה במהלך המשתה אסורה, עד שלא תקבלו הוראה אחרת. המשתה התקיים במקום מסוים בזירה, שאותו אנחנו נכין בלילה. בבוקר השמיים יזהרו מעל המקום ועליכם להגיע אליו, להתיישב במקומות המסומנים לכם ולחכות לתחילת האירוע שישנה את פני המשחקים. מי ייתן והסיכויים יהיו תמיד לטובתכם"

 

 

פרק 5

 

בוקר היום השביעי

המשתה החגיגי – שיא הגמול הרבעוני הראשון

 

בדיוק כמו שהקברניטים הבטיחו. עם הזריחה חלק בשמיים של הזירה הואר. שם מתקיים המשתה החגיגי, רגע השיא של הגמול הרבעוני.
המיועדים החדשים יודעים שאסור להם לגעת זה בזה, הוראה של הקברניטים של המשחק. עד שלא ייתן הוראה אחרת כולם מוגנים שם. הם יודעים שאם אחד המיועדים ינסה לעשות צעד קטן, הקברניטים יענישו אותו במידית.

אף אחד לא לוקח סיכונים בזה, במיוחד מאז המקרה עם ספיטה, מיועדת ממחוז 7 במשחקי הרעב ה-12, שסירבה ללכת למשתה שהקברניטים הכינו למרות הדרישה שלהם שהוא משתה חובה. היא נשרפה על המקום.

 

גם סדי וגם בראצה הגיעו עם חרב כל אחד מהם, רוניה החזיקה את החץ וקשת שלה קרוב אליה. ודניאל חיפש כל הלילה את הקילשון שלו בנהר עד שהוא לא מצא אותו. כל אחד מתכונן לאפשרות שעומד להיות קרב של חיים ומוות.

 

5 עיגולים על האדמה בשורה היו מול רמפה קטנה שעליה היו 7 כסאות. המיועדים שהגיעו נדרשו לשבת זה ליד זה לפי מספר המחוז שלהם. ככה שסדר הישיבה היה: סדי, בראצה, פאפי, אביה, רוניה, דניאל וטאי.

רוניה הייתה המיועדת היחידה ללא בני ברית. היא הביטה במבט מלא שנאה בעיניו של סדי, כמו הקרייריסטים, היא נקמנית. והיא תחכה לרגע הראשון שיהיה לה על מנת לנקום את מותו של בוגי.

המיועדים שתקו זה ליד זה. אף אחד מהם לא דיבר. ליבם דפק במהירות.

 

רעש נשמע מעיגול האמצעי שהיה על האדמה, ואז לפתע העיגול נפתח וקפסולה עלתה. בתוך הקפסולה הייתה קלייר, מנחת משחקי הרעב.

 

קלייר חייכה אליהם ונופפה. המיועדים היו בהלם לראות אותה שם, לראות אותה במשחק.
אף פעם בתולדות משחקי הרעב לא הגיע אדם אנושי למשחקים באמצע, וזה היה הפתעה.
"שלום לכם מיועדים יקרים" אמרה קלייר, "אני נרגשת להיות אתכם כאן בזירה"

"מה זה לעזאזאל?" אמר סדי, "את הולכת לעשות לנו מופע?"

"אל תדאג סדי, לא יהיה כאן שום דבר שיבייש אותך" הבטיחה קלייר והחלה להסביר על המתרחש, "כמו שאתם יודעים, המשחקים שלכם הם מיוחדים, זהו הגמול הרבעוני הראשון שלנו. וכמו שאמרנו בתחילת המשחקים, בגמול הרבעוני נבחן את כוחו של תושבי הקפיטול, מי שמעריצים אתכם ונמצאים כאן לצדכם"

כולם הביטו בחשש בעיניה של קלייר. שום דבר טוב לא יכול לצאת מזה.

"מאז תחילת המשחקים, תושבי הקפיטול הצביעו עבורכם במספר קטגוריות, והעניקו לחלק מכם פרסים. כמובן שמיועדים שהיו בקטגוריה מסוימת ומתו במהלך המשחקים נפסלו ישירות, רק אחד מכם, מי שנותר בחיים נחשב"

קלייר לקחה אוויר, "לכל מי שינצח בקטגוריה יהיה לזה משמעות, פרס מסוים, שתקבלו. אז מוכנים להתחיל?"

המיועדים שתקו.

"אני אקבל את השתיקה הזאת כהסכמה" אמרה קלייר.

"אז החוקים הם כאלו, אני אציג לכם כל פעם שאלה, אזמין חבר יקר שלי שיעלה מאחת הקפסולות כאן ויקרא את התוצאות. רק שלושת המיועדים שקיבלו הכי הרבה קולות בסקר יחשבו ונחלק את התוצאות שלהם לפי מספר אחוזים מסוימים, הוא יקריא את המקום השלישי, השני ואז את המנצח של אותה קטגוריה"

 

המיועד שהכי הפתיע
"השאלה שנשאלה בסקר היא מי המיועד שהכי הפתיע" אמרה קלייר, "אני חייבת להגיד, שהתוצאות במהלך כל ההצבעה הזאת השתנו בצורה דרמטית, אבל בכל זאת התקבלה תוצאה".

"אני מתכבדת להזמין את מנצחת משחקי הרעב ה-17, אנאל, אחת המיועדות המפתיעות שלנו, להכריז על התוצאה"
אחד מחמשת החורים באדמה הרעיש ונפתח, קפסולה עלתה ואנאל, המיועדת ממחוז 5, מנצחת משחקי הרעב ה-17 הייתה שם. היא החזיקה מעטפה שעליה סמל הקפיטול היה.
"יקירתי" אמרה קלייר, "הכריזי לנו את התוצאות"

"אוקי" אמרה אנאל, "אני רוצה להגיד לכם קודם כל הרבה בהצלחה במשחקים, מי ייתן והטוב מבינכם ינצח. ועכשיו לתוצאות"

"המיועד שהגיע שלישי בסקר של 'המיועד שהכי הפתיע' קיבל 5% מהוקלות, וזאת מיועדת, רוניה"
מבטה של רוניה היה עדיין קפוא מהמתרחש והיא לא הגיבה למה שהולך.
"המיועד שהגיע שני בהצבעה, היא גם מיועדת, פאפי עם 25% מהקולות" אמרה אנאל, "והמנצח או המנצחת בקטגוריה של המיועד שהכי הפתיע, הוא טאי, עם 70% מהקולות"
טאי קפץ במקומו שהוא שמע את שמו. האם הוא באמת הפתיע? סביר להניח שכן, אף אחד לא יצפה ממנו, ממיועד עלוב ממחוז 12 שמתנהג בצורה לא מקובלת להגיע עד שלב כזה.
"תודה לך אנאל" אמרה קלייר ואנאל נפרדה מהם ונכנסה לקפסולה שהורידה אותה בחזרה למטה.
"טאי, הפרס שלך בתור המיועד שהכי הפתיע הוא זה שאם במידה ותהיה המנצח של המשחקים, ותפתיע את כולנו כל הדרך לניצחון, אתה יחד איתי תהיה המנחה של משחקי הרעב ה-26. הפתעה, לא כך?" חייכה קלייר.
מי המיועד הבא שייהרג על ידי אחד המיועדים?
"אני מתכבדת להזמין, לקטגוריה הזאת את מנצח משחקי הרעב ה-18, דילן ממחוז 11".
קפסולה עלתה מהאדמה ודילן הופיע שם. כמו אנאל, הוא החזיק מעטפה עם סמל הקפיטול והביט במיועדים.
"אני יודע איך אתם מרגישים עכשיו, מה אתם חווים, ואני מצטער על זה וגאה בכם באותה הזדמנות על הדרך שעברתם"
"ועכשיו דילן, ספר לנו מי המנצח בקטגוריה הזאת. מי תושבי הקפיטול חושבים שיהיה המיועד הבא שייהרג?"
"אוקי,  על פי התוצאות, מי שנמצא במקום השלישי בסקר עם 25% מהקולות, הוא דניאל. מי שנמצא שני בסקר עם 35% מהקולות היא אביה"
אביה הרגישה בחילה ששמה עלה בקטגוריה הזאת. היא כמעט ונבחרה להיות המיועדת שאנשים חושבים שתהרג על ידי מיועד אחר בקרוב, האם היא באמת מסתמנת כחלשה?

"והמנצח בקטגוריה הזאת, מי שתושבי הקפיטול חושבים שיהיה ההרוג הבא, עם 40% מהקולות, הוא טאי"

דמעות עלו בעיניו של טאי. הוא נבחר פעמיים, פעם אחת להיות המיועד המפתיע ופעם אחת להיות המיועד שימות הבא. אף אחד לא מאמין בו, אף אחד לא חושב שמגיע לו להיות כאן. הוא הפתעה, הוא צריך למות.
"טאי, יקירי, זאת הקטגוריה השנייה שאתה זוכה בה ברציפות" אמרה קלייר, "ואני רואה כמה קשה לך, רוצה לשתף אותי בזה?"
"אין לי מה להגיד…" מלמל טאי, "גם אני הייתי בוחר בי בקטגוריות האלו"

"טאי, אני רוצה להגיד לך שהפרס שלך הוא מאוד מיוחד. ב-24 השעות הקרובות, אף אחד לא יוכל לפגוע בך. שום מיועד, אתה קיבלת חסינות עד מחר בבוקר, הקברניטים ישמרו עליך, אבל החסינות תקפה אליך, זאת אומרת שאם תנסה להגן בעזרת החסינות הזאת על מיועדים אחרים, כמו להגן עליהם בגופך כי אתה יודע שלא אפשר לפגוע בך, החסינות לא תהיה תקפה יותר ותיפגע"

 

מי המיועד שהכי חסרה לו משפחתו?
"אני מתכבדת להזמין, את מנצח משחקי הרעב ה-12, יאן ג'אן ממחוז 3"
יאן ג'אן יצא מהקפסולה, הוא הביט במיועדים והשפיל את מבטו. הוא התבייש לראות אותם, לראות את העצב והקושי בפנים שלהם. הוא לא רצה להיות כאן, אם הקפיטול לא היה מתעקש שהוא יהיה אחד מנותני הפרסים. הוא לא היה יכול לסרב לזה.
"אני אעבור לתוצאות במהירות" אמר יאן ג'אן, "במקום השני והשלישי יש תיקו, דניאל וטאי עם 10% מהקולות"
יאן ג'אן הביט לאמצע השורה של המיועדים, שם ישבו כל הבנות אחת ליד השנייה.
"והמנצחת, עם 80% מהקולות, מי שתושבי הקפיטול חושבים שהכי חסרה לה המשפחה שלה, היא אביה"

"זה נכון אביה?" אמרה מהר קלייר, "באמת המשפחה שלך חסרה לך?"
אביה הנהנה את ראשה, "אני לא יכולה לעבור יום בלי לחשוב על ההורים שלי"
"אני רוצה שתביטי ישר" אמרה קלייר.
שתי רעשים נשמעו משני עיגולים באדמה, וקפסולות עלו מהם. אישה ואיש מבוגרים היו שם, ברגע שאביה ראתה אותם היא פרצה בבכי. קמה ממקומה ורצה אליהם.
"אמא, אמא" היא צעקה לעבר האישה וקפצה עליה. רועדת, "אמא, את כאן, אמא, את פה"
האיש שהיה ליד האישה התקדם אל אביה וחיבק אותה, "בת שלי, אנחנו כל כך אוהבים אותך, תהי חזקה, תשרדי את המשחקים האלו, אנחנו כאן איתך, לאורך הדרך"
פאפי שראתה את ההתרגשות של אביה החלה לבכות.
"אני רוצה הביתה, בבקשה תקחו אותי איתכם" היא הביטה בעיניה של הוריה.
"אנחנו כל כך רוצים" בכתה אמא של אביה, "אבל אנחנו לא יכולים. את צריכה להיות חזקה בשבילך ובשבילנו, את צריכה להיות המנצחת של המשחקים האלו ולחזור אלנו"
"הזמן שלכם הסתיים" אמרה קלייר, "תיפרדו"
"לא.. לא…" צעקה אביה והוריה היו צריכים להרגיע אותה. הם ידעו שהם מחויבים להקשיב לחוקים של הקפיטול, אם לא הם יהרגו אותה, הם יהרגו את הבת שלהם.
מי יהיה המנצח של המשחקים?
"אני מתכבדת להזמין את מנצחת משחקי הרעב ה-3 להענקת הפרס, קבלו את רייצ'ל ממחוז 2"
רייצ'ל יצאה מהקפסולה ונעמדה ליד קלייר שחיבקה אותה, "אני מתה עליך"
"גם אני, קלייר" אמרה רייצ'ל והסמיקה, "ועכשיו אכריז על המקום השלישי, בקטגוריה של מי לפי דעתם של תושבי הקפיטול יהיה המנצח. אז מי שהגיע שלישי קיבל 5% מהקולות, וזאת רוניה"
רוניה קפצה בהפתעה. האדם באמת חושבים שיש לה סיכוי לנצח שהיא הגיע שלישית בהצבעה.

"הקרב על המקום הראשון היה בין הקרייריסטים שלנו, בין סדי ובראצה, אחד מכם קיבל 50% מהקולות והשני קיבל 45% מהקולות. ומי שניצח בקטגוריה הזאת הוא סדי"

רגע של אושר היה בסדי. אחרי מה שבראצה אמרה לו, על כך שהוא מתנהג אליה כי הוא חושש מהאהבה שהיא קיבלה בקפיטול, הוא הוכיח לה הרגע שהוא הקרייריסט האהוב.
"סדי, המנצחים בתחרות הזאת זוכים להרבה פרסים, חלק מהם זה הרבה כסף שעוזרים להם לחיים אחרים" אמרה קלייר, "הפרס שלך, הוא שהמשפחה שלך, גם במידה ולא תנצח, יקבלו סכום נאה של כסף שיעזור  להם בחיים שלהם"

 

מי המיועד הכי אהוב במשחקים?
"אני רוצה להזמין, את אחת המנצחות האהובות בתולדות המשחקים. קבלו את מנצחת משחקי הרעב ה-24, קבלו את טיבין ממחוז 10"
טיבין הביטה במיועדים. ההלם ההתחלתי שהיה להם בתחילת המשתה עבר והם נראו כבר רציניים ומתוחים לדעת, מי הוא המיועד הכי אהוב.
"לא אמתח אתכם יותר מדי" אמרה טיבין, "מי שהגיע שלישי בסקר של המיועד הכי אהוב, קיבל 20% מהקולות, והוא דניאל"

חיוך קטן עלה על פניו של דניאל. אנשים מעריכים את הדרך שהוא מתנהל במשחקים האלו.

"מי שהגיע שני בסקר, קיבל 35% מהקולות, והוא סדי"
רגע של הלם היה לסדי. הוא קיווה שלא תהיה הפתעה ולרגע בראצה תהיה המיועדת הכי אהובה, כי אם זה מה שיקרה אז כל ההתלהבות שלו מהניצחון בפרס הקודם לא שווה.
"והמנצח במיועד הכי אהוב של המשחקים, עם 45% מהקולות, זאת מיועדת והיא רוניה"
"מה?" צעקה רוניה בהפתעה, "אני נבחרתי?"
"אכן רוניה" אמרה קלייר ונפרדה מטיבין לשלום.
"יקירתי, אני חושבת שאת לא מבינה כמה את הפתעת את כולנו, והפרס שלך יהיה מתנת חסות מיוחדת שתשלח לך אחרי המשתה"
מי המיועד הכי שנוא במשחקים?
"זהו הפרס האחרון. ומי שיעניק אותו, יהיה אחד מהמיועדים שקיבלו הרבה ביקורת על הדרך שלהם במשחקים, קבלו את מנצח משחקי הרעב ה-13, קבלו את שבי ממחוז 2"

שבי עלה על פני האדמה והביט במיועדים.
"גם אני לא אמתח אתכם יותר מדי, ואכריז במהירות על התוצאות" הוא אמר, "המיועד שהגיע שלישי בסקר, הוא סדי עם 15% מהקולות"
סדי צחק, "להיות שני בהכי אהוב ושלישי בהכי שנוא, עולם אירוני"

"השני שהגיע בסקר, זאת מיועדת, פאפי עם 20% מהקולות"

"ומי שניצח בקטגוריה של הכי שנוא…" שבי קטע את דבריו. בכי נשמע, פאפי החלה לבכות.
"פאפי, את בסדר?" שאלה קלייר.
"אני.. אני.. כל כך.. סובלת במשחקים האלו… בן ברית שלי ניסה לרצוח אותי.. ואנשים מצביעים לי בכך שאני הכי שנואה?"
"את לא הכי שנואה" אמרה קלייר.

"אני שנייה בסקר, זה אומר משהו" אמרה פאפי וניגבה את הדמעות שלה.

"אני אמשיך…" אמר מהר שבי שהרגיש צורך לעוף מהזירה הזאת כמה שיותר מהר, "המנצחת בקטגוריה, היא בראצה עם 65%"

"מה?" צעקה בראצה, "מה זה השטויות האלו"
קלייר נפרדה משבי. באותו רגע בראצה החלה לצעוק ולעשות מהומה.
"שמעי יקירתי" אמרה קלייר ופנתה לבראצה, "היה עליך הרבה ביקורת מתחילת המשחקים, הסגנון דיבור שלך, כיצד תיארת את המיועדים האחרים בזירה. הרבה בקפיטול מאוד נעלבו מהכינויים שהענקת להם…"

"אני אומרת את מה שאני חושבת, את האמת שלי" צעקה בראצה.
"בראצה, גם לקטגוריה הזאת יש פרס, אם אפשר לקרוא לזה פרס…" אמרה קלייר.
צליל נשמע מהשמיים, חץ טס לכיוון ליבה של בראצה במהירות, חדר את ליבה, דף השפריץ לכל עבר. קול התותח נשמע.
"הפרס בקטגוריה הזאת, הוא מוות. תושבי הקפיטול קבעו מי המיועד שהם לא רוצים לראות עוד בתחרות"

סדי קם ממקומו והביט על גופה של בראצה. פאפי שישבה ליד בראצה החלה לצעוק בהיסטריה.
"תירגעו" אמרה קלייר, "המשתה הזה עדיין לא הסתיים"

"היה עוד סקר, שנסקר אחרי כמה שעות. הוא נפתח אחרי שהרגתם את כל המיועדים של היום הראשון" אמרה קלייר, "שאלנו את תושבי הקפיטול מי הם 5 המיועדים שיהיו חסרים להם בנוף, אילו מיועדים מאיזה מחוזות שהגיעו שהם התאכזבו שנהרגו כל כך מוקדם. הם הצביעו וקבעו…"

"קבעו מה?" התפרצה רוניה פתאום, "אי אפשר להחזיר את המתים, לא?"

"את צודקת, אי אפשר להחזיר את המתים" אמרה קלייר, "אבל תמיד אפשר להוליד מיועדים חדשים"

לפני שהם הספיקו להגיב לדבריה של קלייר. כל חמשת העיגולים על האדמה החלו לרעוד ונפתחו. חמישה קפסולות יצאו משם באופן שווה ועליהם נעמדו 5 מיועדים חדשים, 3 בנים ו-2 בנות.

"אני רוצה להגיד בפניכם, את המיועדים החדשים של המשחקים, הם לא נבחרו באופן רגיל, המחוזות שלהם קבעו איך הם רוצים לבחור אותם בדרך שלהם, בדרך הדמוקרטית שהם החליטו"

"לא.. לא…" החלה למלמל אביה, "אני לא יכולה יותר, עד שעברנו כל כך הרבה מיועדים, להילחם בעוד מיועדים?"

"אביה, אלו החוקים של הגמול הזה" אמרה קלייר והמשיכה בדבריה, "שימו לב, לכל אחד מהמיועדים החדשים יש סכין שהם קיבלו מאתנו, ועל מנת להשתלב טוב בזירה הם יבחרו עם איזה מיועד הם ירצו להצטרף אליו לברית, ברגע שהם בוחרים את הברית, כל אחד מכם הולך עם המיועד החדש לאזור בו הם התחבא בזירה, אחרי שתגיעו כולם לאזורים שלכם, האור מעל המשתה בשמיים יכבה ותוכלו לחזור להמשיך במשחקים ולרצוח אחד את השני. עד שהאור לא נכבה בשמיים, אסור לכם לתקוף אחד את השני"

כל שבעת המיועדים הוותיקים נעמדו על הרגליים שלהם ובחנו את חמשת המיועדים החדשים. כולם היו בהלם, הרבה מידע הם קיבלו, הרבה שינויים שזעזעו את המשחקים. אף אחד לא ציפה לזה.

 

הוד בן 17, מחוז 3
הרבה רע הוא עבר בימים האחרונים. השאלה איזה מיועד זכר צריך לשלוח למשחקים העסיקה את המחוז שלו, היה להם פחות מ-24 שעות להחליט. בסופו של דבר החליטו שרק ההורים יבחרו מיועדים באופן אקראי. כל אחד שם פתק.
יצא כמעט שכל הילדים הבולטים בשכונה קיבלו פתקים עם השמות שלהם, רוב ההורים לא הכירו את הילדים. והוד היה בולט, יותר מדי בולט. הוא הילד הגאון שהתעסק עם החשמל של המחוז כשהיה הפסקת חשמל והצליח להאיר את כל המחוז שלו בעזרת טכנולוגיה יחידות שהוא פיתח, הוא מי שעזר בבניית מבנה טכנולוגי במחוז. הוא שם מוכר, שם שהיה קל לכתוב במהירות על פתק ולהכניס.
"הוד" פנתה קלייר, "אתה מכיר את המיועדים האלו, ראית אותם בטלוויזיה. עם מי תרצה להצטרף להמשך המשחק?"
"עם רוניה" אמר הוד. הוא לא יודע למה הוא בחר בה, פשוט הוא הרגיש שזה הצעד הנכון לעשות.

 

חמי בן 18, מחוז 5
הבחירה של המחוז שלו בנוגע איך לשלוח את המיועד הזכר מהמחוז שלהם לגמול, נעשתה בדיוק כמו במחוז 3. אבל הוא לא נבחר, מי שנבחר במקומו היה אחיו הקטן, בן ה-12 בלבד.
אחיו הקטן היה ילד מאוד מופרע, היה קל להורים במחוז להקריב אותו. הוא שרף את בניין בית הספר כשהיה רק בן 10 כמחאה על הציונים הגרועים שלו. ההורים שלהם  נענשו על ידי אוכפי השקט על הנזק הזה.
כמה שאחיו היה בעייתי, הוא היה עדיין אחיו. הוא לא היה יכול להפקיר אותו, לראות את שמחת ההורים שהילד הבעייתי בורח. ולכן הוא התנדב, הוא התנדב למשחקים האלו.

"חמי, עם מי אתה רוצה להמשיך את הדרך שלך במשחקים?"
"אני אבחר בסדי" אמר חמי, "חשוב לי שהוא ידע, שגם אני התנדבתי למשחקים האלו. אין לי מטרה לא להילחם כאן, אין לי מטרה לא לנצח ולחזור הביתה. וסדי הוא האופציה הטובה ביותר בשביל לשרוד כאן"

 

דידה בת 16, מחוז 7
זה היה זוועה. ברגע שתושבי הקפיטול החליטו שהמיועדת של מחוז 7 היא אחת מהמיועדות שחסרים בנוף במשחקים, היא ידעה שהיא זאת שתיבחר  להיות.
היה קל לעירייה להחליט שהמיועד שילך למשחקים יהיה מיועד שעבר את גיל 15, והבחירה תהיה בידיים של אותם בני גיל שמיועדים ללכת למשחקים.
דידה היא נערה מאוד מפותחת ונחשקת, והיא קורבן להסתה של בנות אחרות שמקנאות בה. לפני כשנה, התאהבה דידה באחד הנערים הגבריים של המחוז, ששיחק בה וברגשות שלה. הוא לא סיפר על החברה שלו, וכשחברתו גילתה עליהם, היא פתחה בחרם על דידה. היא הייתה מלכת המחוז, כולם אהבו אותה, כולם הלכו אחריה. ככה כשהיא החליטה לשלוח את דידה כנקמה למשחקים, כל הנערים הצביעו בעד דידה שנבחרה ברוב עצום להיות המיועדת שתשתתף במשחקים האלו.

"דידה, עם מי את רוצה להמשיך את המשחקים?"
נקמה בער בליבה, היא תעשה הכול כדי לשרוד את המשחקים האלו, תעשה כל דבר על מנת לחזור למחוז ולהביט בהם. להביט בכל בני הנוער שהחליטו שהיא זאת שצריכה למות.
"אני רוצה ללכת גם עם סדי, עכשיו אחרי שאני רואה שהמיועדת מהמחוז שלו מתה, הוא יצטרך כוח נשי חזק לצידו"

 

עדן בת 13, מחוז 10
בשנתיים האחרונות, הם היו השנתיים של הנערה של מחוז 10. זה התחיל עם ניצחונה של טיבין לפני שנתיים ואז עם הגעתה של איה לשלבים הרחוקים. כולם דיברו על הנערות של מחוז 10 שנהפכות לבולטות. אז זה היה צפוי שהקפיטול ידרוש לראות מיועדת ממחוז 10 במשחקים, במיוחד אחרי שבמשחקים האלו כל מחוז 10 הושמד על היום הראשון.

ההחלטה של העירייה הייתה לשלוח את אחד מהנערות היתומות שנמצאות בבית היתומים של המחוז. לצערה מלבדה ומלבד עוד נערה, שאר הבנות היו קטנות מדי בבית היתומים על מנת להיבחר למשחקים האלו.
"עדן, עם מי את רוצה להיות במשחקים האלו?" שאלה קלייר.

"אני.. אני…" מלמלה עדן בקולה העדין, "אני רוצה להיות עם אביה ופאפי"

היה קל לעדן להתחבר לנערות התמימות. היא הזדהה איתן, היא ידעה שהן לא יפגעו בה לעולם.

 

ארגי בן 17, מחוז 11
"אוקי ארגי, נותרת אתה" אמרה קלייר, "אתה צריך להחליט עכשיו עם מי אתה רוצה להצטרף להמשך המשחק"
הבחירה של ארגי הייתה פשוטה, בדיוק כמו הפשטות להתנדב למשחקים. אחיו הגדול, נרצח במשחקים האלו על ידי המיועד של מחוז 9. הוא נרצח ביום הראשון.
ברגע שאמרו שמחוז 11 הוא אחד מהמחוזות שצריך לשלוח מיועד, ועוד מיועד זכר, אז ארגי לא חשב פעמיים. הוא התנדב.
הוא ביקש בראיון שלו לקראת המשחקים לא לספר על כך שהוא אחיו של המיועד של מחוז 11 שהיה בתחילת המשחקים, הוא רוצה להפתיע.
"אני בוחר להיות בברית עם דניאל וטאי" אמר ארגי, "אני חושב שיש לנו הרבה במשותף"
ארגי יודע טוב מאוד. הוא התחבר אל דניאל, ידאג שהוא יסמוך עליו, וברגע האמת הוא ינקום על מות אחיו בצורה האכזרית ביותר. הוא יחזיר את כבוד משפחתו.

 

"אוקי מיועדים, הגיע הזמן שתחזרו עם בני הברית החדשים שלכם לאזור שבו הייתם לפני המשתה הזה, כשהאור יתכבה בשמיים, אתם תוכלו לחזור להילחם במשחקים האלו. מי ייתן והסיכויים תמיד יהיו לטובתכם"

 

פרק 6

 

ערב היום השביעי

 

סדי בן 18, מחוז 1 || חמי בן 18, מחוז 5 || דידה בת 16, מחוז 7
הם הגיעו לקרן השפע.
"איזה מוזר להיות במקום הזה, אחרי שראיתי אותו בטלוויזיה" אמר חמי.
"אני עדיין לא מבין מדוע בחרת בי?" שאל אותו סדי, "מיועדת מהמחוז שלך עדיין חיה במשחקים האלו"

"היא עלובה" אמר חמי, "פאפי פסיכופטית, היא אכלה גופה של המיועד של מחוז 6, היא לא שפויה, אני לא מתכוון להיות איתה"

"ספר לי, איך הבריתות מתנהלות במשחק הזה? מי הרג את מי?" שאל סדי.
"פאפי נמצאת עם אביה, המיועדת של מחוז 6" אמר חמי, "רוניה, המיועדת ממחוז 8 מאוד אהובה בחוץ, היא שרדה עם המיועד של מחוז 7 אבל הוא מת"
"אם המיועד של מחוז 7 היה חי, היית בוחרת להמשיך איתו?" שאל סדי את דידה ששתקה כל הזמן הזה.
"לא יודעת" אמרה דידה, "יכול להיות שכן, הברית שלהם נראתה לי חזקה, אני רוצה להמשיך לחיות ואעשה כל דבר שצריך"

"אני שמח שבחרתם בי" אמר סדי, "בהתחלה חששתי, אבל אני מבין שמדובר פה בשני מיועדים שיש להם באבק בעיניים לחזור למחוזות שלהם, ולהראות להם שהם בחיים למרות הבחירה שלהם"
"אני לא באמת נבחרתי למשחקים, התנדבתי במקום אחי" אמר חמי, "הם בחרו אותו, ילד קטן, רק בגלל שהוא ילד עם בעיות התנהגות, הם חשבו שככה הם יפתרו ממנו"

"העיקר שאתם כאן איתי" אמר סדי, "אתם בטח יודעים איפה המיועדים האחרים נמצאים בזירה, איזה מקומות יש, אפשר להפתיע אותם"

"המיועדים חכמים" אמרה דידה, "רוניה ודניאל מאוד חכמים במשחקים האלו, הם לא יהיו טיפשים, הם לא יחזרו למקומות שהם שרדו עד עכשיו בהם"

הלילה הגיע. סדי וחמי ישנו תחת החממה של קרן השפע. דידה נשארה ערה.
הרבה מחשבות עברו בראשה של דידה, היא יודעת שהיא רוצה לשרוד, לעשות הכל כדי לשרוד. היא בחרה את סדי בגלל שהוא קרוב לקרן השפע, קרוב לציוד ולנשק הגדול במשחק. אבל אין לה מטרה לשרוד איתו יחד, אין לה מטרה לחבור לקרייריסט.
היא תפסה את הסכין שקיבלה בקרן השפע, התקדמה לעבר סדי. הוא ישן חזק, הוא סומך עליה. ועכשיו היא תגרום לו להבין שזאת הייתה טעות.
היא לקחה את הסכין ובמהירות דחפה לליבו של סדי. הוא פתח את עיניו בצעקה, הביט בעיניה של דידה.
"למה…." הוא פלט בנשימתו האחרונה.
"כי אני לא סומכת על קרייריסטים" אמרה דידה, "תודה על קרן השפע, בכל זאת"

קול התותח נשמע, סדי מת.

חמי התעורר מהר בגלל המתרחש לצידו, "מה עשית?"
"מה שצריך לעשות" אמרה דידה, "אני לא סומכת עליו, ובמקומך הייתי מודה לי על זה"
"את פסיכופטית"
"תשמור על הפה שלך" אמרה דידה, "אני שורדת, ואם אתה רוצה לשרוד תשרוד איתי, כי זאת תהיה הבחירה הנכונה שלך. עכשיו קרן השפע בידנו, ואין פה קרייריסטים שאני אצטרך לחשוש מהם"

 

היום השמיני

פאפי בת 17, מחוז 5 || אביה בת 14, מחוז 6 || עדן בת 13, מחוז 10
כל הלילה פאפי בכתה.
התחושה שהיא הייתה שנייה במיועד שהכי שנאו אותו גרם לה לתחושה זוועתית. העובדה שמיועד שהגיע מהמחוז שלה בחר ללכת עם קרייריסט ולא איתה גרם לה לחשוב שאולי היא באמת מצטיירת בתור אחת נוראית.
"תפסיקי לבכות" אמרה אביה, "את גורמת לעדן לפחד"
"רע לי" אמרה פאפי, "שונאים אותי בחוץ, ואני לא יודעת למה"
"בגלל שאכלת מיועד" פלטה קולה של עדן מאחורה שהציצה עליהן. היא עדיין חששה להתקרב אליהן, למרות שהיא בחרה להיות איתן.
"אנשים לא אהבו את זה" המשיכה להגיד עדן, "במחוז שלנו, שעוסק בבשר, היו בהלם, בחיים לא דמיינו שנראה משהו אוכל בן אדם"
פאפי המשיכה לבכות ולצעוק, "שלא ישפטו אותי, אנשים זוועתיים, רואים את המשחקים האלו בטלוויזיה חושבים שזה קל"
עדן החלה לרעוד מההתנהגות של פאפי. אביה התקדמה לעדן וחיבקה אותה.
"אל תרעדי.. זה בסדר… יש ימים קשים כאן, אבל אנחנו נתגבגר" אמרה אביה, "יהיה טוב, בסופו של דבר"
"אנחנו נמות בסופו של דבר!" צעקה פאפי, "כולנו נמות, ואף אחד מאיתנו לא ישרוד, משהו אחר ינצח ולא אחת מאתנו, אתן מבינות את זה?"

"תפסיקי כבר" אמרה אביה, "תפסיקי לדבר ככה"

"אבל זאת האמת!" אמרה פאפי, "כולנו נמות.. כולנו בסופו של דבר נמו…."
סכין התעופפה באוויר ופגעה בצווארה של פאפי. קול התותח נשמע, פאפי מתה.
עדן ואביה קפצו מהר על רגליהן, הביטו מסביב וראו מיועדים מביטים בהן.

 

דניאל בן 16, מחוז 9 || ארגי בן 17, מחוז 11 || טאי בן 14, מחוז 12
אחרי צהריי היום השמיני.
הם לא חזרו לנהר, דניאל וארגי החלו לחשוש מהעובדה שמיועדים אחרים, במיוחד אלו שהלכו עם הקרייריסט, יספרו איפה הם מסתתרים. זה החיסרון בלהביא מיועדים שצפו במשחקים האלו.
דניאל תפס את הקילשון שלו, ארגי תפס את הסכין שקיבל עם כניסת המשחקים.
הרבה פעמים ארגי רצה לתקוע את הסכין בצווארו של דניאל, להשלים את הנקמה. אבל החשש שהוא יפספס או יעשה טעות גרמה לו לא לעשות את זה.
הוא חייב לנקום בסופו של דבר, הוא חייב לנקום על מות אחיו האהוב. לא סתם הוא התנדב למשחקים האלו, למנוע מהמחוז שלהם את ההחלטה המכוערת לשלוח נער למשחקים.
דניאל הרגיש חשד מארגי. ההתנהגות שלו נראתה חשודה, הוא הביט באיך שהוא מסתכל עליו. והיה לו חשדות לגבי מבטיו.
כשהשמש החלה להיות כתומה בשמיים, ועוד יום עמד להסתיים. הביט דניאל בארגי כשהוא הבחין ששוב ארגי בוחן אותו.
"הכל בסדר איתך, ארגי?" שאל דניאל, "אתה גורם לי לפחד"
"למה לפחד?" שאל ארגי, "יש לך קילשון, אתה אדם שהצליח לשרוד הרבה זמן, ממה יש לך לפחד ממני פתאום"
"במבטים שלך" אמר דניאל, "אתה מסתכל עלי במבטים מוזרים, תשמע, אין לי בעיה אם אתה…"
"אם אני מה?" קפץ ארגי על רגליו, "מה אתה חושב שאני? הומו?"
"אתה לא, נכון?"
"לא!" צעק ארגי, "אני בסדר, פשוט אני רוצה לבחון את האנשים שאני איתם בברית, אתה יודע…"
"למה באמת בחרת בנו?" שאל דניאל, "טאי היה ראשון במיועד שימות הבא ואני שלישי, בסקר של תושבי הקפיטול, לא מאמינים בנו. אנחנו נראים חלשים, ואתה בכל זאת בחרת בנו"
"אני בחרתי בכם… כי יש לי סיבה" אמר ארגי.
"מהי הסיבה?"
לחשושים נשמעו מאחוריהם. צעקות של אחת המיועדות. ארגי נשם לרווחה, זאת ההזדמנות שלו להתחמק מהשיחה הזאת עם דניאל.
ארגי החל לרוץ לעבר הצעקות, דניאל וטאי היו מאחוריו.
"לאן אתה רץ? זה אולי הקרייריסט והחברים החדשים שלו" אמר לו דניאל.
אבל זה היה מאוחר מדי. הם הגיעו וראו מרחוק את שלושת הבנות: עדן, אביה ופאפי.
הבנות לא הבחינו בהם.
"אם אתה שואל, בעיני הבנות האלו נראות הכי חלשות במשחקים" אמר ארגי וזרק את הסכין שלו בידו. הסכין פגעה בגרונה של פאפי, קול התותח נשמע ופאפי מתה.
עדן ואביה הביטו בהם בפחד, הן החלו לרעוד ואז התחילו לרוץ.
"קח את הקילשון שלך ותרוץ אחריהן, צריך להרוג אותן" אמר ארגי, "פחות מיועדים בזירה, יותר טוב לנו"
"אני לא רודף אחריהן" אמר דניאל, "הן פוחדות, לא אני זה שיהרוג אותם"
"אתה בסדר אתה?" הביט בו ארגי, "ביום הראשון של המשחקים לא היה לך בעיה להרוג אף אחד, נכון?"
"ביום הראשון של המשחקים היו מיועדים שרצו להרוג אותי, לגרום לי להיות חלק מהמיועדים שמתים על ההתחלה כי זה נוח להם" אמר דניאל, "ברגע שאף אחד לא מנסה לתקוף אותי, אני לא תוקף אותו, אם זה לא מתאים לך ארגי, אתה יכול באמת לפרוש מהברית שלי ושל טאי"

 

בוקר היום התשיעי
הוד בן 17, מחוז 3 || רוניה בת 18, מחוז 8

לא היה הרבה דו שיח בין הוד לרוניה.
הוד ניסה מאוד להתקרב אל רוניה, להכיר אותה יותר. היא הייתה פייבוריטית חזקה שלו כשהוא ראה את המשחקים, מיועדת ממחוז 8 שמדברת בנחישות ובמנהיגות. הוא אהב מיועדים ממחוזות שהם לא קרייריסטים שמדברים ככה.
"אני מרגיש" אמר הוד, "שאני מנסה להתקרב אליך, ואת לוקחת צעד אחורה כל פעם"
"למה אתה חושב ככה?"
"כי את שותקת" אמר הוד, "רוב הפעמים שאני שואל אותך שאלות את לא עונה, ואת פשוט מתקדמת בזירה, מוצאת מקום מסתור יושבת שם ומצפה שאני אשב לידך ואשתוק"
"אל תרגיש רע עם זה" אמרה רוניה, "זה האופי שלי"
"זה לא האופי שלך" התעצבן הוד, "ראיתי איך התנהגת עם בוגי ועם המיועדת מהמחוז שלי, ברבי, הייתם מחוברים אחד עם השני. את נקמת את המוות שלה"
רוניה עצרה והביטה בהוד, "שמע הוד, אני לא רוצה לפגוע בך, אבל אני לא יודעת אם אני מתאימה לבן ברית במשחקים האלו"
"מה הכוונה שלך?" הופתע הוד לשמוע את זה.
"הכוונה שלי, שאני רוצה לשרוד לבד. הייתי פה עם בוגי וברבי בהתחלה, אבל הם מתו, כל המיועדים שהתחברו אלי מתים, אין לי טעם להמשיך לגרום למיועדים נוספים למות בגללי"
"לא.. לא.." אמר הוד, "אני לא אמות בגללך, אל תדאגי"
"עדיין, אני רוצה להמשיך לבד את המשחקים האלו" אמרה רוניה, "אני לא מעוניינת בבני ברית"
היא הביטה בעיניו של הוד שקפא לרגע. הוא קיבל אכזבה ממנה.
"אני מצטערת" אמרה רוניה, "שיהיה לך הצלחה בהמשך הדרך"
רוניה הפנתה את גבה מהוד והחלה ללכת. ואז, הסכין שהייתה בידו של הוד, אותה סכין שקיבלו המיועדים החדשים, התעופפה לכיוון ראה של רוניה. הסכין פספסה את רוניה ורק שרטה את פניה, דם נזל.
רוניה מהר הוציאה חץ וכיוונה אותו בקשת שלה. האי הסתובבה והביטה בהוד.
"אתה מטורף?" צעקה עליו רוניה, "מה אתה זורק עלי סכין?"
"את נטשת אותי.. זה היה הדרך שלי לקחת את תשומת ליבך בחזרה" התקרב אליה הוד בצעדים קטנים, "לא.. לא הייתה לי כוונה להרוג אותך"
"אתה פסיכופט" צעקה עליו רוניה, "אתה זרקת עלי סכין לראש, ולא היה לך כוונה להרוג אותי?"
"לא" אמר הוד והחל לרעוד. הוא התקרב אליה באיטיות.
"תתרחק ממני, תתרחק ותלך ממני כמה שיותר רחוק או שאני יורה את החץ הזה"
"את לא תירי בי, את לא רוצחת ככה סתם" אמר הוד והתקרב אליה.
"תרחק ממני עכשיו" צעקה רוניה, "תתרחק!"
אבל הוד לא הקריב לה. ורוניה ירתה את החץ שפגע בליבו. הוד נפל, קול התותח נשמע. הוד מת.

 

פרק 7

 

צהריי היום התשיעי

 

אביה בת 14, מחוז 6 || עדן בת 13, מחוז 10
אחרי שפאפי נרצחה, הן ברחו למערה. אותה מערה ששם אביה התחילה את המשחקים.
עדן נראתה מפוחדת. המשחקים האלו לא בשבילה, היא יודעת את זה.
אביה גם פחדה לא פחות מעדן, אבל היא כבר הייתה רגילה למשחקים. היא כבר הייתה רגילה לראות אנשים מתים, הייתה רגילה להישאר לבד מכל חבריה במשחקים.
"אני מקווה, שאת זאת שתצטרכי לראות את המוות שלי ולא אני את שלך" אמרה אביה לעדן, "אני כבר ראיתי מספיק אנשים מתים"
"אני מקווה שלא נראה את המוות של אף אחת כאן" אמרה עדן.
"אל תקווי דברים לא הגיוניים" אמרה אביה, "גם לי היה קשה לקבל את ההיגיון של משחקי הרעב, אבל מתרגלים אליו"
"אני לא רוצה להתרגל אליו" אמרה עדן, "אני לא מוכנה לזה"
לאביה לא היה מה להגיד עוד. שתיקה פרצה בין שתיהן, הן ישבו על פתח המערה, הסכין שעדן קיבלה ביום הראשון שלה במשחקים הייתה בידה של אביה. היא יודעת שהיא לא תוכל באמת להשתמש בסכין הזאת אם יתקיפו אותה, הפחד משתיק אותה.
"רציתי להגיד לך" אמרה עדן, "מה שעשית למען פאפי, כשהרגת את המיועד מהמחוז שלך בשבילה, זה היה דבר מדהים"
אביה הביטה בשמיים וגיחוך עלה מפיה, "בטח שונאים אותי כל כך במחוז שלי על זה"
"ממש לא" אמרה עדן, "עשו ביום של ההרגישה שלך יום שידורים מיוחד, צילמו אנשים במחוז שלך ושאלו אותם מה הם חושבים על סאסי ועליך, אמרו שאת היית אמיצה בשביל לעשות את הדבר הזה"
"זה משמח אותי לדעת" אמרה אביה וניצוץ נדלק בעיניה, "התחושה הזאת גורמת לי עכשיו לרצות יותר מתמיד לחזור הביתה"
"אולי באמת תצליחי לחזור הביתה" אמרה עדן, "אין עוד מנצח למחוז שלך, אולי את תהי הראשונה?"
"אין לי את הדם שצריך להיות למנצחים" אמרה אביה, "לא עשיתי כלום כאן"
"את לא המיועדת היחידה שהתנהלה בצורה כזאת במשחקים וניצחה"
"זה נדיר מאוד שיש מיועדים כמוני שמנצחים" אמרה אביה, "מאוד נדיר"
"אז אולי את תהי המקרה הנדיר הזה"
אביה חיבקה חזק את עדן על המילות עידוד שלה. לרגע אחד הן חשבו ששום דבר לא יכול להרוס את הרגע המרגש הזה שנוצר ביניהן, החיבור החזק. התמיכה. עד שחץ נורה לעברן והרג את אחת מהן.

רוניה בת 18, מחוז 8

היה קשה לרוניה לשכוח את מה שהתרחש הבוקר עם הוד. הבן אדם הזה היה פסיכופט, התנהג אליה בצורה מוזרה.
משהו בתוכה הרגיש רע לירות חץ לעברו. הוא בחר בה, הוא בחר להיות במשחקים איתה כי הוא סמך עליה שהיא תגן עליו, אבל היא רצתה לנטוש אותו, וכשהוא פחד להישאר לבד בזירה היא רצחה אתו.
רוניה ידעה שהיא נוראית.
משהו בתוכה אומר לה, שלא משנה אם היא הייתה משאירה אותו בחיים לבד בזירה, הוא היה מוצא את מותו מהר. הוא לא מסוג האנשים שהיו מסוגלים להיות לבד בזירה.
הרבה שאלות עברו בראשה, האם היא באמת מסומנת למשהי חזקה בחוץ שהוד בחר בה בגלל זה? או שאולי סתם אוהבים את הגישה שלה?
דראפי וווף תמיד אמרו לה שיש לה את זה. שהיא יודעת לדבר כמו שצריך, שיש לה את המבטים. שהם לא יתפלאו אם היא תצטרף אליהם לשכונת המנצחים במחוז.
ווף תמיד אמר לה, "את תהי היורשת שלי"
האם היא באמת יכולה לעשות את זה? היא לא יודעת.

ערב היום התשיעי מגיע. רוניה שכבה בין שיחים, לבדה. כמו שהיא בחרה.
היא הביטה בשמיים. קיוותה שהמשחקים האלו יסתיימו כבר, אבל הם ארוכים מאוד. כבר היום התשיעי של המשחקים והם עדיין 8 מיועדים במשחק.
"הצילו" נשמע צרחה באופק. אחת המיועדות החלה לצרוח בהיסטריה.
רוניה קמה מהר על רגליה, הקול הזה היה מוכר לה. אבל הוא לא היה מוכר לה מהמשחקים האלו, זהו לא קול של מיועדת.
"הצילו, בבקשה, הצילו" התחננה המיועדת שצרחה בהיסטריה בזירה, "דרשה, עזרי לי"
זאת רוני. דודה שלה, הבן אדם שהיה הכי קרוב אליה והמשחקים לקחו לה אותו. היא צורחת לה, היא קוראת לה לעזרה. היא קוראת לרוניה בשמה הקודם.
"דרשה, עזרי לי, אני מתחננת"
"רוני!" צרחה רוניה והחלה לרוץ לעבר הקול, "רוני, אני כאן"
רוניה רצה במהירות. ואז מראה מזעזע התגלה מולה, היא ראתה את הסיטואציה של המוות של רוני במשחקים מולה.
בדיוכ כמו במחשקי הרעב ה-16, היה בור באדמה, ורוני הייתה בתוכו. מנסה לצאת ממנו, צועקת לעזרה לחברתה שקד, המיועדת ממחוז 6 שהייתה איתה בברית. כל שנייה תגיע לכאן הקרייריסטית ממחוז 2, שהייתה גם היא עם חץ וקשת בדיוק כמו רוניה. היא כיוונה את החץ שלה לעבר רוני, שנעזרת לא ליפול מהבור. בכל רגע היא תירה את החץ ורוני תמות.
"לא, רוני!" צעקה רוניה כשהיא ראתה את המתרחש, "רוני, לא"
רוניה הוציאה חץ, כיוונה אותו לעבר נעה. רגע לפני שנעה עמדה לירות את החץ לעבר רוני, שלפה רוניה את החץ שלה וירתה בגבה של נעה.
הסיטואציה האיומה של המוות של רוני נעלמה. הדמויות של רוני, שקד ונעה נהפכו לאוויר ועלו לשמיים. הבור באדמה נעלם, ומול רוניה היו שתי מיועדות, מיועדות אמיתיות.
אביה ועדן, כשהחץ שירתה רוניה פגע בגבה של עדן, שנשכבה על האדמה בבכי. קול התותח נשמע, עדן מתה.
רוניה התנשפה במהירות. הפנים שלה היו נראות חיוורות, דמעות יבשות היו לה. הסיטאויצה הזאת לקחה לה את האנרגיות. אביה קפאה במקום ליד גופתה של עדן, הביטה מרחוק בעיניה של רוניה. בטוחה שהיא עומדת למות, אבל רוניה לא התכוונה לירות בה חץ. היא כבר לא בהזיה. היא לקחה את רגליה וברחה מהמקום.
רוניה רצה רחוק מאביה, היא לא הבינה מה קרה לה. זה לא הגיוני שהקברניטים יתערבו בצורה כזאתי במשחקים. שהם ישפיעו עליה. ואז היא נזכרה, היא בגמול רבעוני. זה לא הקברניטים שהחליטו לעשות לה את ההזיה הזאת, הם היו תושבי הקפיטול שהחליטו.

 

היום העשירי

 

חמי בן 18, מחוז 5 || דידה בת 16, מחוז 7
"אנחנו ביחד כבר יחסית זמן ארוך" אמר חמי לדידה, "הדבר היחיד שהיה מזעזע במה שהיה בנינו זה שהחלטת לרצוח את הקרייריסט שהיה יכול להישאר עלינו ולהגן עלינו במשחקים"
"אני לא צריכה שום גבר שיגן עלי במשחקים" אמרה דידה, "והקרייריסט הזה היה רוצח אותנו בסופו של דבר, הוא מיומן למשחקים האלו, מה שאנחנו לא"
"אני גם יודע להילחם" אמר חמי.
"לא התכוונתי לפגוע בגבריות שלך" אמרה דידה, "בכל מקרה, עשיתי מהלך נכון שאני לא מתחרטת עליו"
"הגופה של סדי מתרקבת לידנו, אני ואת מאז שרצחת אותו בערב היום השביעי לא עושים כלום, חוץ מלשבת בקרן השפע, להביט בשמיים ולהתפלל ששום מיועד לא יתקיף אותנו בהפתעה כאן"
"הם לא יתקיפו אותנו בהפתעה" אמרה דידה, "אני יודעת את זה"
"איך את בטוחה כל כך? הם רוצחים אחד את השני שם בזירה בזמן שאנחנו לא עושים כלום"
"אני פשוט יודעת את זה" אמרה דידה.
היא התיישבה על אחד השולחנות בקרן השפע, תפסה כריך לחם שהיה שם. הוא כבר היה נראה רקוב, הוא 10 ימים שם. אבל לא היה אכפת לה, היא הייתה רעבה.
חמי התקרב אליה והביט בעיניה.
"מה קרה שבחרו דווקא אותך במחוז להגיע לכאן?" שאל חמי, "זה באמת מעניין אותי"
"אתה לא רוצה באמת לדעת" אמרה דידה.
"אני מאוד רוצה לדעת"
"בנות זה עם חרא" אמרה דידה, "ברגע שאת לא מוצאת חן באחת הבנות הפופולריות, את נדפקת"
"ומה גרם לכך שלא תמצאי חן באחת הבנות הפופולריות במחוז?"
"גברים" אמרה דידה וצחקה, "אתם הגורם לכך שהעולם של הנשים נראה זוועתי כך"
"אני מבין שנפלת קורבן לסיפור אהבת נעורים במחוז" אמר חמי, "מצטער לשמוע"
"ההצטערות שלך לא נשמעת לי כל כך אמיתית" אמרה דידה, "אבל אעשה פנים שאני חושבת שהיא כן"
"לפעמים להיות כנה כל כך, זה יכול לפגוע בך" אמר חמי.
"הכנות זה מה שיוביל אותי לניצחון במשחקים האלו" אמרה דידה.
"את חושבת שתנצחי?" אמר חמי, "למה את כל כך בטוחה בזה?"
"כי אני יודעת שאני אנצח" אמרה דידה, "מאז משחקי הרעב החמישי לא היה מנצח למחוז שלי, עשרים שנה בלי מנצח, ואני יהיה המנצחת הבאה. אני אחזור למחוז ואסתכל בכל הבנות האלו שצחקו כשהודיעו בפומבי שאני נבחרת ברוב קולות ללכת למשחקים האלו. אני אסתכל בעיניים שלהן ואצחק להם כשאני אשב לי בבית מפואר בשכונת המנצחים, אחיה חיים של עושר, הם ימותו מקנאה. אף אחד לא ירצה אותן, ירצו אותי"
"האנשים במשחקים האלו מאוד נקמניים" אמר חמי, "את מתחילה להפחיד אותי"
"אל תדאג, תישאר נאמן אלי ואני נשארת נאמן אליך" אמרה דידה, "כרגע אין לי פחד מסוים מהמחוז שלך, למרות שיש לא מעט אנשים מטורפים שהגיעו ממנו"

 

דניאל בן 16, מחוז 9 || ארגי בן 17, מחוז 11 || טאי בן 14, מחוז 12
הם חזרו לנהר. הם האמינו שאם הגיעו מיועדים לחפש אותם בנהר הם כבר הגיעו בימים הראשונים מאז שהמיועדים החדשים כאן.
"הנהר הזה הוא מקום מאוד חשוב" אמר דניאל, "זהו מקום עם מים, ומים זה מצרך חשוב בשביל לשרוד"
"ממש גאון הדור" אמר ארגי.
"אני שמח שזה משעשע אותך הדיבורים שלי" אמר דניאל.
ארגי היה מוכן כבר לעשות את הצעד שהוא חיכה לו. הנקמה על מות אחיו. הסכין הייתה בידו כבר, והוא ידע שברגע שהוא קופץ על דניאל בהפתעה ותוקע את הסכין בגרונו הנקמה מושלמת. זה רק עניין של תעוזה, של לעשות את זה.
לדניאל היה את הקילשון בידו, והוא לא עזב את הקילשון לרגע. טאי, המיועד שאיתו מתחילת המשחקים הוא ילד פחדן, וארגי לא מפחד ממנו.
טאי היה במרחק מדניאל וארגי. וארגי הרגיש את ההזדמנות של הנקמה.
הוא התקדם לכיוון של דניאל עם הסכין, הביט בגרונו. דניאל היה מאחוריו, וארגי ידע – זאת ההזדמנות לעשות את זה.

טאי היה ליד המי נהר. שטף את פניו.

המשחקים האלו הרגישו כמו אבן, הרגישו שהם לא רוצים להסתיים.

טאי הפנה את מבטו לעבר ארגי ודניאל, הוא ראה את ארגי מתקדם מאחורי דניאל בצעדים קטנים. שולף את הסכין שלו ומביט על צווארו של דניאל.
טאי קם על רגליו. אין לו אומץ, והוא יודע שהוא צריך לרכוש אותו עכשיו.
"דניאל תיזהר" צעק טאי ורץ לעבר ארגי. הוא קפץ על ארגי שניות לפני שהוא עמד לחסל את דניאל. הסכין של ארגי פגעה בחזהו של טאי, שהתגלגל על האדמה שדמו בכל מקום. קול התותח נשמע, טאי מת.
דניאל הביט בארגי, "מה עשית?" הוא צרח והניף את הקילשון שלו לעבר ארגי.
ארגי בעט במפשעה של דניאל, שנפל על האדמה והתגלגל עם הקילשון שלו הרחק מארגי. זאת ההזדמנות של ארגי לרוץ לעבר דניאל, לחסל אותו בכוחו. אבל הוא יודע, דניאל יכול לקום במהירות על רגליו, ולדניאל יש כלי נשק עכשיו.
ארגי החליט לא לקחת סיכונים. הוא רץ לגופו של טאי שהיה קרוב אליו, שלף את הסכין שלו וברח מאזור הנהר.

 

פרק 8

 

ליל היום העשירי

 

חמי בן 18, מחוז 5 || דידה בת 16, מחוז 7
דידה נרדמה בקרן השפע.
במשחקים האלו הם נותרו שישה בלבד. והיום העשירי הסתיים.
חמי החזיק חנית שלקח מקרן השפע, הוא הביט בה טוב. החנית נצצה, היא הייתה נקייה. זאת חנית שלא השתמשו בה אף פעם, חנית שאין לה מצפון עדיין – עדיין לא הרגה אף אחד.
דבריה של דידה היו  כל כך נכונים, הוא ידע את זה. במשחקים האלו צריך לעשות הכול כדי לשרוד.
חמי יעשה הכול כדי להיות שכן של אלנטו ואנאל. הוא לא סתם התנדב במקום אחיו, כמו שדידה רוצה לנצח כדי להוכיח לכולם שהם עשו טעות שהם שלחו אותה, ככה חמי רוצה לעשות. הוא ינצח כדי להוכיח לכולם שהם עשו טעות שהם בחרו לנסות להיפטר מאחיו הקטן במשחקים האלו.
חמי הבטיח לאחיו, שהוא מתכוון לעשות הכל כדי לחזור הביתה בחיים. כדי להמשיך להיות לצידו ולתמוך בו. כמו שהוא עשה עד היום. למרות ההתנהגות הבעייתית שלו, הוא עדיין אחיו וחמי אוהב אותו.

מבטו של חמי נע לכיוון דידה שישנה בקרן השפע. יש לה את הרצון, יש לה את המוטיבציה לנצח את המשחקים האלו. לחזור הביתה, להביט בעיניהם של כל מי ששלח אותה לזירה הזאת ולהגיד להם שהיא חיה, והיא חזרה עכשיו למחוז והיא תזכה בחיים חלומיים.

דידה מסוכנת. ועכשיו חמי מבין זאת. בחורה עם רצון כמו שלה לנצח את המשחקים זה הדבר הכי מסוכן שיש, יותר מקרייריסט.

חמי קם על רגליו, הוא תפס את החנית והתקדם לעבר דידה. הוא הביט מעליה, היא ישנה עמוק. וזאת אולי תהיה אחת מההזדמנויות היחידות של חמי להיפטר ממנה. להוריד סיכון נוסף במשחקים.

המשחקים האלו לא ימשכו לנצח, והם נותרו רק שישה. אם הוא יהרוג אותה הם יהיו חמישה, והוא מאמין שאם לא יהיו הפתעות נוספות מצד הקברניטים של המשחק, תוך יומיים המשחקים האלו יסתיימו כבר.

חמי לקח אוויר. הוא הביט לעבר ליבה של דידה, לשם הוא צריך לדחוף את החנית.

דידה פתחה את עיניה, היא הרגישה שיש משהו שמביט בה. היא ראתה את עיניו של חמי, הוא עמד בה. בהה בה. הוא החזיק חנית, הוא עמד לחסל אותה.

"למה אתה עושה את זה?"

"אני מצטער" אמר חמי בקול נואש, "אני מצטער, דידה, אבל אני חייב לחיות"

שנייה לפני שהוא דחף את החנית לליבה, דידה בעטה בין רגליו של חמי. הוא השמיט את החנית מידו, נפל על הרצפה והתפתל מכאבים.

דידה קמה על רגליה, תפסה את החנית שנפלה ודחפה לצווארו של חמי. קול התותח נשמע, חמי מת.

דידה יצאה מתוך קרן השפע, היא הביטה בכוכבים. היא נפלה על ברכיה. התחשק לה לרגע לבכות, אבל היא לא מוכנה להראות על חולשה, היא לא מוכנה שיראו אותה בבית בוכה.

היא הביטה במצלמה שהייתה ליד קרן השפע והסתכלה אליה, זאת ההזדמנות שלה לשאת דברים: "לכל מי ששלח אותי למשחקים האלו, אז אתם יכולים לראות אותי, אני כאן שורדת. ואני לא מתכוונת להרים ידיים עד שאני לא חוזרת הביתה, חוזרת להביט לכם בעיניים לכל אותן הבנות הטיפשות שנגררו אחרי אותה נערה מסכנה ועלובה ושלחו אותי לכאן. קנאה אכלה אתכם לגבי ורציתם להשמיד אותי, אז יש לי הודעה מצטערת להגיד לכם, אני עומדת לחזור ולחיות חיים טובים, חיים של מנצחת, והקנאה יכולה לשרוף אתכם"

 

בוקר היום האחד-עשר

 

דניאל בן 16, מחוז 9
התותח בלילה הכריז על כך שהם נותרו חמישה בלבד. דניאל יודע שיש לו אויב במשחקים האלו, וקוראים לאויב הזה ארגי.

הוא לא מבין מה ארגי רוצה ממנו. לא מבין מדוע הוא רוצה לחסל אותו, הוא לא נראה כמו אחד שיחסל מיועדים ככה סתם, בשביל להתקדם. במיוחד לא אחד כמו דניאל שהוא מבין האיומים הכי פחות חזקים שנותרו במשחקים האלו.

למחוז של דניאל אף פעם לא היה מזל. ודניאל הוא אחד מהאנשים האלו שזכו לחוסר מזל במשחקים האלו.

"המזל המחורבן של מחוז 9"

הוא לא רוצה להגיע עד סוף המשחקים ולא לנצח בהם. הוא לא רוצה להיות עוד אחד מהמיועדים שהיו במחוז 9 שהצליחו להגיע שני, שלישי או רביעי. אבל מתו בסופו של דבר ולא הגיעו ראשונים.

הוא רוצה לנצח, הוא יעשה כל דבר בשביל לנצח במשחקים האלו.

הוא החזיק את הקילשון שלו, הוא טייל בזירה. הזירה פורחת, ההפך ממה שקורה בה. מהמוות שהיא לוקחת, מהדם שהיא סופגת.

רעשים ולחשושים נשמעו. מיועד נמצא לידו, מיועד שמתאבל על הסבל שהוא עובר. זה לא ארגי, כי זה קול של מיועדת.

דניאל הסתכל בין השיחים, הציץ לעבר הרעש. זאת הייתה המיועדת ממחוז 8, זאת הייתה רוניה.

היא ישבה, הביטה על האדמה, כתבה שמות על האדמה בעזרת האצבע שלה. מצבה הנפשי נראה רע, היא נראתה מתוסכלת.

זאת ההזדמנות של דניאל לחסל את רוניה. המיועדת שזכתה להיות המיועדת האהובה ביותר, לא סתם תושבי הקפיטול בחרו בה להיות אהובה. בטח היא הפגינה כישורים מיוחדים.

אבל הסבל שרוניה הפגינה באותו רגע, לא הצליחו לגרום לדניאל לעשות את המעשה ולהרוג אותה.

 

אביה בת 14, מחוז 6
היא יודעת שהיא טיפשה. היא מודעת לכך שהיא לא תשרוד עוד.
למרות הרצח של עדן, למרות החשיפה של המערה בה היא הייתה, היא החליטה להישאר שם. גופתה של עדן נשכבה באותו מקום שהיא נרצחה לפני יומיים.

אביה לא יכלה להתקרב לגופה של עדן. הרעב הטריף אותה, ולפעמים שהיא הביטה בגופתה של עדן היא נזכרה כיצד פאפי אכלה את גופו של סאסי, ולמרות הרעב האדיר שהטריף את אביה, היא לא מסוגלת לאכול את גופתה של עדן.

זה אסור לאכול בני אדם, זה אסור.

יש לה סכין, אותה סכין שקיבלה עדן שהיא הגיעה למשחקים בפעם הראשונה. הסכין הזאת שייכת לעדן, ועכשיו היא של אביה.

"למה מגיע לי את זה?" הביטה אביה בשמיים וחיפשה תשובות, "באמת, אני רוצה לדעת במה נענשתי, שאני כאן? שאני לבד?"

אבל תשובות לא הגיעו, והיא יודעת שהם לא יגיעו.

אביה יודעת שהיא צריכה מספיק אומץ, בשביל לשרוד את המשחקים האלו ולנצח. השאלה אם יש לה את האומץ הזה.
 

רוניה בת 18, מחוז 8
למרות שהיא הצליחה לשרוד מאז המקרה המזעזע שהיה עם אביה ועדן, רוניה לא הצליחה לשכוח את המראה המזעזע שהיא ראתה.

כל אותו יום עשירי, רוניה ישבה בין אותם שיחים ולא זזה. היא נכנסה לדיכאון. המראה של דודה שלה נרצחת לא עזב אותה.

עד שהיא הצליחה לשכוח את המראה הזה, להתגבר עליו. הקפיטול החזיר לה את המראה הזוועתי הזה, והפעם זה לא מראה שהיא ראתה בטלוויזיה, זה מראה שהיא ראתה מתרחש מולה. גם אם זה היה רק הדמיה.

בשעה האחרונה החלה רוניה לשרטט על האדמה את השמות של כל האנשים הקרובים אליה, גם כאלו שהיא הכירה כאן במשחק. מהשמות של הוריה, של האקס שלה, של החברה הכי טובה שלה, של דודה שלה רוני ועד המיועדים ברבי, בוגי ואפילו היא כתבה את שמם של הוד ועדן, שהיו קורבנות שלה.

היא נזכרה בכל המיועדים שהיא רצחה במשחקים האלו, האלו שנפלו בזרועותיה ביום הראשון ואת כל המיועדים האחרים שהיא הרגה אחרי אותו יום.

"מה קרה לך שאת נראית ככה?" נשמע קול גברי מאחורי רוניה.

היא מהר קמה על רגליה, שלפה חץ וכיוונה לאותו מיועד שעמד מאחוריה, דניאל ממחוז 9.

"מה אתה רוצה ממני?" צעקה לעברו רוניה כשהיא לא מפסיקה לכוון את החץ בקשת שלה לעברו.

"זה מעליב אותי שאת מכוונת אלי חץ, הייתי יכול לחסל אותך ממזמן, אני כבר כמה דקות צופה בך" אמר דניאל, "אבל אני לא יכולתי לעשות את זה, ונחשפתי אליך עכשיו כי אני הייתי בטוח שאת לא יכולה לעשות אותו דבר, אני טועה?"

רוניה הורידה את החץ שלה, היא הביטה בעיניו של דניאל, "אין לך מה לחפש כאן איתי, אני מביאה מזל רע, כל מיועד שנמצא איתי בסופו של דבר מת"

"את לא היחידה שהמיועדים שהיו איתה מתו" אמר דניאל, "את לא רוצה שאספר לך מה עברתי בימים האחרונים בגלל המיועד של מחוז 11 שהצטרף אלי"

"עוד מעט תגיד לי שהוא ניסה להרוג אותך, כמו שהמיועד של מחוז 9 זרק עלי את הסכין שלו" אמר רוניה.

"האמת, שזה בדיוק מה שהוא ניסה לעשות" אמר דניאל וזרק לעברה חצי חיוך, "את רואה, יש לנו יותר במשותף"

"מה אתה מציע לי?"

"ברית?"

"אנחנו בחמישייה האחרונה, עכשיו אתה מחפש בריתות?" שאלה אותו רוניה.

"לא מאוחר לעשות ברית" אמר דניאל, "המיועדים כאן נהרגים בכמויות, ואין לנו קרייריסטים יותר, אני חושב שכדאי בכל זאת להתאחד עם אדם מסוים"

סכין התעופפה לעברם ופספסה את צווארו של דניאל.

 

ארגי בן 17, מחוז 11
היתרון שלו היה שהוא הצליח לקחת את הסכין. אבל הפאדיחה שהייתה עם דניאל וטאי לא עוזבת את מנוחתו.

הוא היה יכול לחסל את דניאל בשקט, לנקום את נקמת אחיו כמו שצריך, אם טאי הילד הקטן ממחוז 12 לא היה מפריע.

הדבר הזה תסכל אותו כל כך. הרגיש לו לא פייר איפשהו. אבל זה משחקי הרעב, אילו המשחקים והוא חייב להתמודד עם זה.

הוא יודע שכל עוד הוא נושם וליבו דופק אז הוא לא איבד שום תקווה.

קולו של דניאל נשמע ברקע, לצידה של קול אישה.

ארגי התקדם לכיוון הרעש, הביט מהשיחים וראה את דניאל ורוניה מדברים.

זאת ההזדמנות השנייה של ארגי, זאת ההזדמנות השנייה שלו לחסל את מי שחיסל את אחיו, להחזיר את הכבוד.

הוא תפס את הסכין וזרק לעבר דניאל. הסכין פספסה את דניאל, ומבטם של רוניה ודניאל תפסו את מבטו של ארגי שהסתתר מאחורי השיחים.

דניאל צרח כשהוא ראה אותו. הוא החל לרוץ לעבר ארגי, הניף את הקילשון שלו וניסה לפגוע בארגי.

ארגי לא הספיק לברוח, דניאל קפץ עליו. ארגי נשך את ידו, דניאל הפיל את הקילשון.

דניאל החל להכות את ארגי בראשו, היתרון היה של דניאל – הוא היה מעליו וארגי לא ציפה שדניאל יקפוץ עליו בהיסטריה.

"רק.. תגיד.. לי.. למה!" צרח דניאל.

"אתה.. רצחת.. את.. אחי" אמר ארגי כשדם נזל מפיו ועיניו, "ביום הראשון של המשחקים, הרגת אותו, ואני באתי לנקום"

"אתה מטורף!" צרח עליו דניאל והמשיך להכות את ראשו של ארגי, "זה משחקי הרעב, אף אחד לא רצח אותו בכוונה!"

דניאל לא הפסיק להכות את ראשו של ארגי עד שצליל התותח נשמע. ארגי מת.

 

פרק 9

 

בוקר היום השניים-עשר

 

רוניה בת 18, מחוז 8 || דניאל בן 16, מחוז 9
בלילה דניאל לקח את רוניה לנהר. הוא כבר לא חשש להיות שם.
בבוקר של היום השניים-עשר, הם התעוררו. רוניה הייתה הראשונה לפקוח את העיניים שלה, היא תפסה את החץ וקשת שלה. היא לא הייתה מוכנה שהנשק שלה לא יהיה רגע אחד על ידה.
במשחקים האלו היא נותרה עם המיועדת של מחוז 7 והמיועדת של מחוז 6, בנוסף לבן הברית שלה ממחוז 9. זהו הסוף כבר.
דניאל פקח את עיניו באיטיות, הוא הביט ברוניה עם הנשק עליה.
"את מתכוונת ללכת לאנשהו?" הוא מלמל כשהוא מתעורר באיטיות.
"אל תדאג, לא התכוונתי לנטוש אותך" אמרה רוניה, "אני לא כזאת נוראית"

"לא אמרתי שאת נוראית"

"אבל אני אומרת שאני נוראית" אמרה רוניה, "אני מרגישה את זה"

"כל מי שנמצא במשחקים האלו ונאלץ להרוג בידיו הוא מרגיש שהוא נוראי, אבל זה לא אומר שאנחנו באמת ככה. אנחנו עושים מה שהטבע מבקש מאיתנו, לשרוד"

"קל לך להגיד את זה" אמרה רוניה, "לי זה יותר קשה. אני הרגתי נערים שלא רצו במוות שלי גם"
"רוניה, את החשבון שלך את תעשי עם עצמך בסופו של דבר" אמר דניאל, "זה יקרה כאן אם תמותי או כשתנצחי ותעשי את זה בבית"

"אתה חושב שאני יכולה לנצח במשחקים האלו?" שאלה רוניה.

דניאל צחק, "את באמת שואלת את השאלה הזאת? מכל המיועדים שנותרו במשחק הזה את המיועדת עם האופציה הטובה ביותר לנצח"

"אתה סתם מנסה להיות נחמד אלי" הסמיקה רוני, "האמת לך יש סיכוי טוב לנצח, אין למחוז שלך מנצח, אולי תהיה הראשון? וגם בשנים האחרונות ניצחו רק בנות, בטוח נמאס לתושבים בקפיטול לראות נשים טיפשות מנצחות"

"דווקא אני חושב שאמבר וטיבין חכמות" אמר דניאל, "לגבי נופר זה עוד אפשר לדון על זה"

רוניה פרצה בצחוק.

"אתה יודע לדבר בהומור, לא עשיתי טעות שהתחברתי אליך" אמרה רוניה וחייכה, "לפחות אם אלו הימים האחרונים שלי בחיים, אני אחייך"

דניאל קם על רגליו והביט ברוניה, החיוך הממזרי שהיה לו נעלם ופרצופו הרציני הופיע.

"זה גם יכול להיות היום האחרון שלנו, אנחנו רק 4 מיועדים" אמר דניאל ותפס את הקילשון שלו.

"אתה צודק" אמרה רוניה, "עדיף לא להיות שאננים בזירה"

"את צודקת, שאננות יכולה להרוג"

"יש לך רעיונות? כי אני כבר אובדת עצות" שאלה רוניה.

"אני חושב שאולי כדאי שנתגנב לקרן השפע, אם אני צודק אז דידה תהיה שם, וזאת תהיה הזדמנות טובה לחסל את המיועדים החדשים שהגיעו לכאן אחת ולתמיד"

"אני איתך" אמרה רוניה ושניהם התקדמו לכיוון קרן השפע.

 

דידה בת 16, מחוז 7
זה העונה של דידה. העונה של ההרגשה שהיא בודדה כל כך.
היא נמצאת בקרן השפע, מתמודדת עם האני העצמי שלה. מאז שהיא צרחה את חמי, היא יודעת שיותר לא יהיו איתה עוד אנשים מסביבה.

עכשיו זאת היא מול החיים, ואם היא רוצה לנצח היא חייבת להילחם על זה.

הם נותרו 4 מיועדים בלבד, ודידה יודעת שזה יהיה אסון להישאר בקרן השפע. מיועדים שיודעים שאין יותר קרייריסטים ינסו להגיע לכאן כדי להשתלט על קרן השפע או לנסות לחסל אותה.

דידה תפסה חרב מקרן השפע והחלה להתקדם בזירה, מתרחקת מאזור המוות של קרן השפע.

היא יודעת, יש לה הרגשה, שאם היא לא תנצח במשחקים האלו הדם שלה יתפזר על אדמת קרן השפע.

הרבה מחשבות עברו בראשה. היא חשבה לרגע על החבר שהיה לה במחוז, ועל הנערה שהייתה מאוהבת בו גם, שהוא שיחק בה ובנערה השנייה. הבעיה הייתה שהנערה השנייה הייתה הנערה המקובלת, הנערה האהובה. הנערה שבגללה דידה נמצאת כאן.

לא מגיע לה להיות במשחקי הרעב, לא מגיע לה כל החרם החברתי שהיא עברה בתקופת החיים שלה.

"יש לי סיכוי לנצח" מלמלה דידה, "אני פייטרית, אני לא אפסיד"

אחת השאלות שמטרידות את דידה זה השאלה האם מהמרים עליה עכשיו בקפיטול, האם חושבים שהמיועדת החדשה האחרונה יכולה להיות המיועדת שתנצח את המשחקים. האם היא יכולה, אחרי עשרים שנה להיות המנצחת הבאה של המחוז שלה?

דידה התקדמה לכיוון הנהר. אותו נהר שהיו רוניה ודניאל שם לפני רגעים. הוא היה ריק.

היא שתתה מהמים, והביטה בעקבות – היו פה מיועדים, הם הלכו. הם הלכו לכיוון קרן השפע.

דידה הריצה בראש שלה את כל המקומות הנוספים שהיא זכרה שקיימים בזירה. היא חייבת לדעת איך להגיע אליהם.

ואז היא נזכרה במערה.

 

אביה בת 14, מחוז 6
"גבירותיי ורבותיי, אני מתכבדת להזמין לבמה את המנצחת של הגמול הראשון, קבלו את המנצחת הראשונה של מחוז 6, אביה" הכריזה קלייר.
אביה עלתה לבמה, הקהל נופף לה. צעק לה. בכל זאת מדובר במנצחת הראשונה של מחוז 6, חייבים לתת לה כבוד.

היא התיישבה והביטה בקלייר, מנחת המשחקים. היא החלה לראיין אותה.

מבטה של אביה הביט לעבר הקהל שהמשיך לצעוק, היא נופפה לו. ואז ליבה קפא. סאסי, המיועד מהמחוז שלה, אותו מיועד שהיא רצחה כדי להציל את פאפי היה שם. כולו מלא בדם.

הוא קם ממקומו, התהלך בין הקהל שצרח והריע לאביה. הם לא ראו את סאסי, רק אביה ראתה.

סאסי עלה לבמה והביט באביה. פניו היו מלאות בדם.

"למה עשית לי את זה אביה?" שאל סאסי, "תגידי לי למה!"

אביה התעוררה בצעקה. היא הייתה בתוך המערה, לבדה.

עכשיו היא יודעת, היא תפחד להירדם. הסיוטים ירדפו אחריה, גם אם היא תנצח את המשחקים הסיוטים האלו לא יעברו לה אף פעם בחיים.

היא יצאה מהמערה והביטה בשמיים. השמש החלה לשקוע. עוד יום עובר במשחקים.

רעשים נשמעו לידה, היא תפסה מהר את הסכין של עדן. עמדה לרוץ לעבר אחד הסלעים ליד המערה ולהציץ לכיוון הרעש. אבל זה היה מאוחר מדי, דידה, המיועדת של מחוז 7 כבר עמדה שם עם החרב והביטה בה.

מבט קפוא של כמה שניות היה ביניהן. אביה רעדה בגופה.

היא לא חשבה פעמיים, היא לקחה את הסכין וזרקה לעבר דידה. הסכין התפספס ופגע בעץ מאחורי דידה.

דידה רצה עם הרחב לעבר אביה, שקמה על רגליה וניסתה לברוח. אין לה נשק, היא חייבת לנוס על חייה. היא חייבת להיות גיבורה עכשיו ולהציל את החיים שלי, אחרת היא תמות. אחרת המיועדת החלשה של מחוז 6 תמות.

היא החלה לרוץ, דידה הייתה מאחוריה. היתרון של אביה היה שהיא הייתה מהירה, אבל החיסרון שלה היה הפחד. היא החליקה על אבן מלחץ, נפלה על האדמה – דידה הספיקה להגיע אליה.

דידה הניפה את החרב חזק וחתכה את גרונה של אביה. דם השפריץ לכל עבר וקול התותח נשמע, אביה מתה.

 

במשחק נותרו 3 מיועדים אחרונים,

דידה ממחוז 7,

רוניה ממחוז 8,

דניאל ממחוז 9,

אחד מהם יהיה המנצח הגדול של המשחקים!


פרק 10 ואחרון

 

"מי ייתן והסיכויים יהיו תמיד לטובתכם"

 

בסופם של משחקי הרעב ה-15, שבעונה זאת חזרו לזירה מיועדים עבר ששרדו את המשחקים ונחשבו אבל מאז המשחקים שלהם למתים, החליטו בקפיטול לעשות עונות מיוחדות של המשחקים כל 25 שנה. לעונות הם יקראו "גמול רבעוני".

הגמול הרבעוני הראשון, הבליט והדגיש שמי ששולט במדינה הם ללא ספק הקפיטול והתושבים שלו. הוא הראה את החיבור הגדול של תושבי הקפיטול למשחקים והחליט להעניק להם אפשרות להשפיע על העלילה.

את ההשפעה על העלילה היה ניתן לראות בברור במשתה של המשחקים, בו תושבי הקפיטול העניקו מתנות למיועדים, הרגו מיועדים והחזירו לזירה 5 מיועדים חדשים.

חמשת המיועדים החדשים נבחרו בצורה דמוקרטית על ידי המחוזות שלהם.

 

בסופו של דבר נותרו במשחקים 3 מיועדים אחרונים,

דידה, המיועדת ממחוז 7, הצטרפה למשחקים ביום השביעי, במשתה החגיגי. נבחרה למשחקים בעקבות שנאה שרכשה מהבחורה הפופולרית במחוז שלה. בעלת מוטיבציה גדולה לשרוד את המשחקים ולחזור למחוז בראש מורם.

רוניה, המיועדת ממחוז 8, מיועדת נחושה וחזקה, שנבחרה להיות המיועדת האהובה אצל תושבי הקפיטול. הרגה לא מעט במשחקים כדי לשרוד ולהגיע למקום בו היא נמצאת כיום.

דניאל, המיועד ממחוז 9, הברית שלו במהלך המשחקים הייתה נחשבת לברית החלשה, היה בעל מוטיבציה גדולה לנסות לשרוד נגד הסיכויים ובתקווה לא להיות חלק מהסטטיסטיקות הרעות של המחוז שלו ולהפסיד את הניצחון רגע לפני הסוף.

 

אחד מהם יהיה המנצח של משחקי הרעב ה-25, הגמול הרבעוני הראשון!

 

בוקר היום השלושה-עשר והאחרון

 

השמש עלתה. אבל הזירה הייתה עדיין קרה וקפואה.
רוניה ודניאל נמתחו. הם נרדמו באמצע הדרך לקרן השפע, לרוניה לא היה מקום משלה במשחקים אף פעם, אבל לדניאל היה מקום בו בילה את מרבית המשחקים שלו, הנהר. המקום שבו דניאל התעמת עם לא מעט מיועדים ואיבד מיועדים חשובים.

"היינו טיפשים שנרדמנו" אמרה רוניה, "למזלנו אנחנו עדיין בחיים"

"את חושבת שהמשחקים האלו יסתיימו היום?" הביט בה דניאל, "או שנראה לך שהקברניטים ימשכו את המשחקים עוד קצת?"

"הם לא ימשכו עוד קצת, הם צריכים לספק סחורה בקפיטול" אמרה רוניה.

צבע השמש בשמיים נהפך לסגול, והעצים בזירה קיבלו גוון סגלגל.

"מה קורה פה?" שאל דניאל.

"אני חושבת שהקברניטים נותנים לתושבים בקפיטול להחליט פה על דברים קטנים, בכל זאת עדיין המשחקים האלו הם גמול"

"אני מקווה שהם לא יתנו להם להחליט על דברים קיצוניים יותר" אמר דניאל כשהוא נזכר במה שקרה לבראצה, הקרייריסטית של מחוז 1.

"אני מקווה בשבילנו שלא" אמרה רוניה.

רוניה תפסה את החץ וקשת שלה, דניאל את הקילשון שלו והם התחילו ללכת לכיוון קרן השפע. הם עצרו הרחק מקרן השפע והביטו בה מרחוק, היא הייתה נטושה.

הם התקדמו בצעדים קטנים, ליבם דפק. דידה יכולה להיות בכל מקום ולהתקיף אותם. אבל אחרי סיור קטן הם הבחינו שקרן השפע נטושה.

"למה שהיא תלך מהמקום הזה?" לא הבין דניאל, "זה המקום המושלם להיות בו במשחקים"

"כי היא לא טיפשה" אמרה רוניה והריחה את האזור, "היא יודעת שנגיע לכאן בסופו של דבר, וקרן השפע במשחקים האלו זה לא המקום הכי מוגן שיש"
דניאל הביט ברוניה, "את ממש קוראת סיטואציות, אה?"
רוניה צחקקה.

"צריכים לעמוד על המשמר, תהיה מוכן לכל תרחיש, בסופו של דבר היא תגיע לכאן, אם זה מרצונה או מרצון הקברניטים"

 

היא יודעת שהיא נשארה עם המיועדת של מחוז 8 והמיועדת של מחוז 9.
הפחד האמיתי שלה היה מהמיועדת של מחוז 8, היא אהובה בקפיטול, והיא הוכיחה כבר בימים הראשונים שלה את הנקמנות שלה, את היכולות שרידה שלה.

דידה החזיקה את החרב שהייתה לה, הביטה בשמיים. הביטה בכניסה למערה שהיא הייתה בה, אותה מערה שהיא רצחה בה את המיועדת ממחוז 6 אמש, אביה.

הגופה של הילדה הקטנה ממחוז 6 עדיין שכבה טרייה בכניסה למערה.

היא יודעת שהיום הזה הוא היום האחרון, היא יודעת שהמיועדת של מחוז 8 והמיועד של מחוז 9 מחכים בקרן השפע, והיא יודעת שהקברניטים יעשו הכול כדי להפגיש ביניהם.

הרבה שאלות היו לה בראש, הרבה דילמות. האם לעשות צעד ולהגיע לקרן השפע בכוחות עצמה? להילחם מולם? להיות גורם ההפתעה?

אולי להסתמך על המזל שהקברניטים יחליטו אולי לגרום לדניאל ורוניה להתקדם אליה? האם זה שווה את הסיכון?

אחרי התלבטות ארוכה עם עצמה, הבינה דידה שהסיכון לא שווה. היא תפסה את החרב שלה והתקדמה במהירות לכיוון קרן השפע.

ליבה דפק במהירות, היא יודעת שהסיכויים הם שווים, היא יכולה לנצח באותה הזדמנות שהיא יכולה למות. היא מקווה שהצדק יהיה לטובתה, היא מקווה לחזור בחיים למחוז שלה, להביט בעיניהם של אותם אנשים ששלחו אותה למשחקים האלו.

דידה הגיעה מול קרן השפע, החרב היה בידה. היא ראתה מרחוק את דניאל ורוניה. רוניה החזיקה חץ וקשת, דניאל החזיק קילשון. היא יודעת שזה ההזדמנות שלה לעשות צעד מפתיע, לקפוץ ולקוות לטוב.

רוניה לקחה אוויר. הביטה לעברם. דניאל היה הכי קרוב אליה, רוניה עמדה במרחק יחסית ממנו. כל אחד מהם תפס צד אחר של קרן השפע בתקווה לשמור על הביטחון שלהם.

כשגבו של דניאל היה מופנה אליה, היא החלה לרוץ. כשהיא הייתה במרחק קרוב אליו דניאל הבחין בה, הסתובב, הניף את הקילשון. דידה הניפה את החרב והם החלו להילחם.

אפקט ההפתעה עבד לטובתה, דניאל לא ציפה לזה. הקילשון עף מידו, דידה הפילה אותו לאדמה, היא עמדה לדחוף את החרב לליבו. לסיים את חייו, ואז חץ התעופף ופגע בליבה של דידה.

גופה של דידה נפל על האדמה, דניאל קם מהר על רגליו והרים את הקילשון שלו. רוניה ירתה על דידה את החץ. קול התותח נשמע, דידה מתה.

 

במשחקים נותרו שני מיועדים אחרונים,

רוניה ודניאל.

 

ליבו של דניאל דפק במהירות. עיניו בהו בגופה של דידה, ואז לאט הביטו ברוניה שהספיקה לשלוף חץ ולכוון לעבר דניאל.

אם רוניה תעזוב את החץ, הוא ימות. היא תנצח. הוא הביט בה בשניות האחרונות שלו, יודע שברגע שהוא יעשה תנועה לא במקום היא תשחרר את החץ תוך שניות.

"למה את לא עושה את זה?" שאל אותה דניאל, "למה את לא משחררת את החץ ומסיימת עם זה?"

רוניה שתקה. ליבה דפק במהירות, היא יכולה לגמור את המשחקים האלו. היא יכולה להיות המנצחת שלהם.

"אני מצטערת" היא פלטה פתאום, "אלו חוקי הפורמט הזה, מנצח אחד, אני רוצה לחיות"

"זה מובן…" אמר דניאל, הוא ידע שאין לו דבר אחר להגיד.

"זאת אחת הסיבות שלא רציתי בני ברית איתי אחרי שכולם מתו, להתחבר לאחד חדש ואז להישאר שניים אחרונים, זאת לא הייתה אופציה שרציתי שתהיה לי"

רוניה עצמה את עיניה, "אני מצטערת"

היא שחררה את החץ. דניאל התכופף, החץ עבר מעל ראשו. היא מהר הוציאה חץ נוסף, כיוונה לעברו וירתה. החץ פגע ברגלו של דניאל, הוא נפל על האדמה והתגלגל. צעק מכאב, הוא הוציא את החץ במהירות מהרגל. דם נזל. הוא החל לצלוע.

למרות הכאב הוא עמד על רגליו, החזיק את הקילשון. רוניה הוציאה חץ נוסף, ניסתה לפגוע בו. היא פספסה שוב.

דניאל התקדם אליה במהירות, הניף את הקילשון ופגע בידה. הקשת נפלה מידה, היא תפסה מהר את ראשו למרות שידע נפצעה ודם נזל, היא החלה לנשוך את אוזנו. דניאל צרח, הקילשון כמעט ונפל מידו, אבל הוא לא ויתר עליו. לא מוכן להפסיד, לא מוכן להיות חלק מהסטטיסטיקות הרעות של מחוז 9, של המיועדים שמגיעים רחוק ולא מנצחים לנצח. הוא לא מוכן לזה.

הוא ניצל את היתרון שרוניה נצמדת אליו כשהיא תופסת  את ראשו חזק ונושכת בכל כוחה, מנסה לתלוש את אזונו בכוח. הוא ניצל את העובדה שהוא צמוד אליה, ודחף את הקילשון לתוך החזה שלה. היא צרחה, נפלה על האדמה.

דניאל התנשף. האוזן שלו הייתה אדומה. הוא הביט ברוניה ובדם הנזל מהחזה שלה, הוא רצה להגיד לה משהו. אבל הוא לא ידע מה בדיוק, מה הוא רוצה להגיד לה.

קול התותח נשמע, רוניה מתה.

 

קברניט המשחק הראשי: "גבירותיי ורבותיי, אני שמח להכריז על המנצח של משחקי הרעב ה-25, הגמול הרבעוני הראשון, אני שמח להכריז על דניאל, המיועד ממחוז 9"